Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ne legyen több haláleset - Felvonulás: 2006. május 13. 11:00

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1663 hozzászólás a témában

#1661
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
ÁCSI!!!

Ez nem rajtam fog mulni, hanem rajtatok.
Ha van itt a FÓRUMON, olyan akivel rendszeresen beszéltek, írjatok neki, hogy nézzen be.

Épp elég szomorú, hogy ilyen kevés bringást érdekel. Én tolongásra számítottam.

Nem a levegõbe beszélek, PR-t tanulok, és nagyon jó vagyok. Konkrét ötleteim vannak.
És egy rakás kapcsolatom a médiával.
Sok barátom van különbözõs szerkesztõségekben, a Westel pressnél, a Cafe PR nél, akik segítenének a szervezésben.

IDE EGY VALAMI KELL, ugyan az ami a hegy leküzdéséhez, az akadály átugrásához, a lefele való õrült döngetéshez, AKARAT!!!

AKARJUK VAGY SEM?????!!!!!! EZEN MÚLIK.

Én akarom, de ez nem elég. (ez olyan mint a sex)
:-))))))
Csak épp ide, nem elég a minimum két fõ!

Ha va elég érdeklõdõ, akkor összehozhatunk egy aláírás gyûjtést.
HOGYAN?

Egy vagy több boltban elhelyezzük a gyûjtõlapot, (biztosan segítenek szívesen, talán még szponzor is akad) ODA BÁRKI BEUGORHAT ALÁÍRNI!!!

Ezt el kell küldeni az OBB-nek, DEMSZKYNEK, MÁDL FERENCNEK, mindenkinke aki számít.

NEM REAGÁLNAK??? ÚJRA ÉS ÚJRA!!!
Nem várok mást, csak a támogatásotokat.

Hányan biztosították társukat a részvétrõl, remek, DE EZ NEM ELÉG!!

GYEREKEK. rólunk van szó!!!

Félreértettél, nem tüntetni akarok, csak felvonulni, nem követelni akarok, csak figyelmet felkelteni. Elég elindítani a lavinát.

Üssze kell gyújteni a médiából (erre kellenek az ismerõsök és az OBSERVER) a biciklisgázolásokat, ezek után a dátumokkal lehet transzparenst készítneni. Meg röplapokat.

De az OBB statisztikáját is használhatnánk.

Nem kell, hogy a forgalo megbénuljon, ugyanúgy mint máskor szabályosan tekernénk az autók mellett.  
NEM AZ A CÉL, HOGY MEGUTÁLJANAK!!
Ha dugót csinálunk, azzal csak további utélatot szítunk!!

Az üzenet mint említettem nagyon konrét lenne
-nézzék a tükröket
-figyeljenek jobban
-és ne nyissák ránk az ajtót

Nekem EGYENLÕRE ENNYI ELÉG!!!

Egyébként meg NEM KELL ENGEDÉLY, mint említettem ez alkotmány adta jogunk!!!!

Csak okosan kell csinálni!!
ENNYI!!



#1662
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Én ugy elgondolkodtam ezen (néha szoktam) és meg kell, hogy mondjam baromi pesszimista vagyok ha ez a téma kerékpáros körökben felmerül.
Egy-két apróság ami az eszembe 5lött,
-A VBB próbált/próbál tenni az ügy érdekében, de véleményem szerint igen karcsú sikerrel (lehet nem látok mindent tisztán)
-A másik ami piszkálja a csõrömet, hogy mikor egy Nemzetközi Autómentes napon nem engedélyezik a kerékpáros felvonulást, arra hivatkozva, hogy zavarja a forgalmat, akkor mirõl is beszélünk??

#1663
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Flame ez nagyon szép meg minden, minden elismerésem a tiéd ha ez összejön. És szerintem becsülendõ hogy ezzellen így fel akarsz lépni.
DE, gondolom észrevetted hogy senki nem reagált rá. Na jó, most nagyon punnyad a fórum, de ezt megírtad már korábban másik topicba is. Egyvalami nagyon hiányzik az egészbõl. Mit akarsz vele elérni ? Mert az ok hogy kimész tüntetni, de  az nem csak állásból áll. Az ember azért csinál ilyet mert követel valamit.Tehát ehhez ki kéne találni valami konkrétumot ... Az nem elég hogy szó szerint kiállsz a bringások biztonságáért. Kell valamit találni, ami azt a biztonságot biztosítja.
Például a nyáron felröppent egy olyan hír, hogy a fõvárosban jobban oda fognak figyelni az autósokra, sokkal szigorúbban fogják õket, kezelni, és ugyanígy a bringásokat. Ez nagyon jó ötlet volt, mert nem csak a biztonságos közlekedést tette volna lehetõvé, hanem a surlódásokat is elhárította volna (talán) mert kompromisszumos megegyezésnek hangzott. De ebbõl azóta se lett semmi, ha jól csalódom. Szóval pl ennek a szorgalmazását kellene kérni.
Érted mirõl beszélek ?

ui.: használod az icq-dat ?  ???

#1664
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
Sziasztok.

Miden bringás haver alapon, részvétem!

DE. Végigolvasva ezt a fórumot, azt hiszem, nagyon jó úton haladunk. Sõt volt egy két jó ötlet is.
1. BUKÓ, én is a TI bíztatásotokra vettem elõbb egy jó bukót (Casco ViperMX), mint jó váltót. KÖSZÖNÖM.
Azóta már "megérte".
Ugyanis itt olvastam valakitõl, hogy barom aki elõbb jó cuccot vesz mint bukót!!!

Az autósok egy részét nagyon ingerli, hogy városban gyorsabbak vagyunk nálul, EZÉRT nem szeretik a bringásokat. Illetve bántja õket, hogy nekünk VAN ERÕNK felülni és nyomni, az õ seggük meg csak az ülést nyomja!!

Nem tudom, jó ötlet-e, akinek van tapasztalata KÉREM ÍRJNON IDE!! (ne privit, legyen nyilvános)

Kéne szervezni egy felvonulás, mindenki aki jön hozhatan egy fekete zászlót. (jobb ötlet??)
DE FRANKÓ és HIVATALOSAN, rendõri kíséretben csináljuk, a körúton de. vagy kora du.

Minnél többen lássák. Ha jól sikerül, párunk mondhat egy két szót a TV-ben és rádióban is a BRINGÁSOK, azaz a MI érdekeinkben.

Fórumon keresztül ezt nagyon nehéz összehozni, Teknikás Túrából ítélve. De talán ha lesz édeklõdõ...

Az üzenetünk az autósoknak annyi leheten, hogy vigyázzanak RÁNK!! (és a gyalogosokra is egyaránt)

Kellene jó szimbólum.

A fekete zászlóra azért gondoltam mert kicsit sokkoló hatású, mindenki veszítette már el valakijét, azért talán kisit elgondolkoznak!!

Én is autózom (sokat), tudom, nem lehetetlen segíteni a bringásokat, csak körültekintõnek kell leni, nézni kella tükröket. Kiszállás elõtt is, hogy ne a brigngás arcába nyissuk az ajtót!!!!!

Na ezekre a dolgokra kellene felhívni a figyelmet.
Esetleg megkeresehetnénk az országos balesetmegelõzési bizottségot.!!!!

Én mindenesetre szívesen utánnanézek a törvény adta lehetõségekenk. (amennyiben van érdeklõdõ és támogató megfelelõ számban)
3 dologot tudok:
-a gyülekezési szabadság alkotmány adta lehetõségünk.
-elõre be kell jelenteni a rendõrésgen, a fõpolgármeseri hivatalban illetve az érintett kerületek polgármesteri hivatalában.
-a rendõrségnek kötelessége biztosítania a rendezvényt!!!!!

De ki is használhatnénk az önkormányzati választásokat.
Gratuláció DEMSZKY nek levélben(ne polotizáljunk, pké?!!) és megkérhetnénk, hogy álljon ki mellettünk, szóljon pár szót!!
A sajtófõnökét kéne megkeresni, ez neki is jó fogás lehet, mindjárt az elején.
Így levenne a vállunkról egy rakás szervezést és költséget!!
NOS??

Peet

Ezt a HALÁLESET (szabadonfutó) topicból copyztam, aki nem olvasta, tegye még!!!!!!!!
AKi pedig nem tartja eszeveszett ökörségnek, az kérem támogasson ötleteivel és bíztatásával!