Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ne legyen több haláleset - Felvonulás: 2006. május 13. 11:00

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1663 hozzászólás a témában

#1621
diamond

diamond

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Ezek a demok úgy néznek ki mint egy nagy kerékpáros felvonulás. Több 100 bringás végigteker szépen lassan a város fõútvonalain, persze idõleges lezárás mellett.A dugóba került autósoknak meg szórólapot osztogatnak, az egyesületet és a kerékpározást népszerûsitik. Persze semmi rohanás, a távot barki végigtekerheti. Gyerekek, anyukák, nagypapák is vannak. Mindenkit szeretettel várnak, gyertek el minél többen.

                     diamond  ;)

#1622
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
ha ezek a "demonstrációk" már eddig is mentek, akkor szerintem bátran ki lehet jelenteni, hogy ez a topic ez alatt a 2 hét alatt nagyobb port kavart ...  ::)
szóval elõre mind aki bringás népével tüzön vizen át, átok reá ki gyávaságból vagy lomhaságból elmarad, hogy míg a nép küzd, fárad, izzad, teker, pihenjen õ árnyék alatt  ! ;D

#1623
diamond

diamond

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Srácok le vagytok maradva egy körrel.Budapesten a VBB -Városi Biciklizés Barátai- egyesület tavasztól késõ õszig minden 2. héten kerékpáros demonstrációt tart.A találkozó mindÍg a városligeti mûjégpálya bejáratánál van 17 órakor.A demo célja a figyelem felkeltése a kerékpáros közlekedés iránt.Az egyesület cÍme Bp.V.Kuria u.3.Az elnöke Kõhalmi István,tel.06-30-9227-064 Itt érdeklõdhetsz.

                           diamond ;D

#1624
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
az én véleményem:

. Csatolni lehetne esetleg szemelvényeket a Fórum kapcsolatos cikkeibõl!


már kezdheted is a cenzúrázást  ;) ;D

#1625
mojlepque

mojlepque

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
Gondolkodtam, még vmi eszembe jutott, ami egyébkét tök nyilvánvaló!!!

Be kéne vonni a BikeMag-ot meg a Bringát, elvégre azok a bringások, akik nagyon ott vannak az utakon, vagy a bringázást komolyan gondolják, azok nagy része olvassa legalább az egyik újságot.

Szerintem simán lehetne kanyarítani egy nyitó cikket errõl a témáról, mint ahogy régebben a bukó-hordásról volt hasonló (én annak a hatására kezdtem el bukót viselni!). Azt sokan olvasnák, meg lehetne adni egy emil címet, vagy akármit, amin be tudnak csatlakozni azok is, akik nincsenek benne a Fórumban! (azér sokan vannak õk is)
A cikk hatására biztos még rengetek velünk egyetértõ emberre találnánk, akiknek lehetnek még építõ ötletei!

És ha már sokan vagyunk és elegen is ( ;D), akkor lehetne körvonalazni valami terv félét a dologról, amit egy szépen megfogalmazott levélben be lehetne adni a Fõpolgármesternek. Csatolni lehetne esetleg szemelvényeket a Fórum kapcsolatos cikkeibõl!

Nos? Vélemény?

#1626
dirtboy

dirtboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás
JAJA
vagy eaz egyik hétvégén kéne amikor jó idõ van de ez kiszámíthatatlan, vagy tavasszal
egyeteértek
dirtboy

#1627
mojlepque

mojlepque

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
Üdv Mindenkinek!

Most olvastam el a kapcsolatos topicokat!
És EZERREL támogatom a dolgot!!! Szerintem baromi jó ötlet!

Mindenképp tavasszal kéne megcsinálni. Az hogy bevennénk a Demszkyt, az is nagy ötlet, mert bizonyára támogatná és akkor az ügyünk nyilvánosságot kaphatna, TV-ben, rádióba, médiában... És végülis ez a célunk!!!

Én azt mondom, hogy tudok a kerületünkbõl trialosokat hívni többet is, mi is nap mint nap küzdünk a forgalommal és sok konfliktusunk van fanatikus villamos-vezetõkkel, pszichopata autósokkal és vadállat busz-vezetõkkel.

Ha lenne támogató, el tudnánk hívni Szabó Örséket, akik nyomhatnának vmi állat trial-bemutatót, ami figyelemfelkeltésnek frankó lenne. És ráadásul baromi látványos, sok embert vonzana!
Vagy akár többen mások is, "kisebb halak" is mutathatnának egyet s mást. Meg lehetne mutatni, hogy a bringások ilyet is tudnak!

Nos?
Amúgy én a sok pesszimista között optimista vagyok, és igenis látok értelmet ebben a Megmozdulásban!!

Üdv: Mojlepque

#1628
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
Köszönöm.

IGAZ-IGAZ!! Veszélyes tavaszra halasztani, de sajnos a mostani idõjárás kiszámíthatatlan és elképzelhetõ, hogy rossz idõ esetén fele annyian jönnek majd el.
És ha befullad az egész ... akkor annyi nekünk.

Peet

#1629
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
ez így igaz is de ha sokan akarunk lenni akkor jól meg kell szervezni a dolgot... ami meg idõigényes és szerintem egyéb okokból sem érdemes pont most így a nov-dec idõszakban próbálkozni... majd a kerékpáros szezon elõtt február március környékén inkább

#1630
Wickee

Wickee

    vendég

  • fórumtag
  • 106 hozzászólás
sziasztok az ötletet totálisan támogatom, sajnos én is vesztettem el barátomat egy figyelmetlen autós miatt
bocsi hogy nem beleegyezõ hozzászólást írok, DE szerintem ha már úgy kezdõdik, hogy majd tavasszal... nos szerény tapasztalataim szerint így nem fog semmi elkezdõdni, hogy majd
majd holnap leszokok a cigirõl
majd holnap tanulok a ZHra
majd holnap beállítom a váltót...
tehát ugye értitek mit akarok ezzel mondani?
ha valamit el akaruink érni azt azonnal meg kell tenni!!
tavaszig még sokunkat elüthetnek...
én ha kell, ottleszek!

#1631
baliba.

baliba.

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 624 hozzászólás
Hali!

Nyitásként támogatom az 5letet, tetszik!

Lévén, hogy én is Debreceni vagyok érdemben túl nagy segítséget ne m tudok felajánlani, de a magam, és +1-2 ember jelenlétére számíthatsz!

Az átlag napi 10-12 óra meló mellett kevés vagyok segíteni, de igyekszem besegíteni, legalább az elméletben, ahogy az idõm engedi!

Üdv,
Baliba

#1632
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
Igen, a készülõdést mindenképpen most kell véghezvinni.

Akinek módjában áll segíthet. De nem kérem, csak javaslom. Én találtam ki, megcsinálom.
:-))))

De ötleteket továbbra is várok, mozgassátok meg agytekervényeiteket.

#1633
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
nehogymá tavaszra hagyd.akkor tuti nem lesz belõle semmi.akkor mindenki a versenyszezonnal, a 6. bmft talival, vizsgákkal meg a szép napsütéssel fog törõdni  ::)
a felvonulás lehetne tavasszal, de szerevezni elõbb kell...

#1634
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
nyugi a fórum nem fog kihalni... szerintem télen kissé jobban fog menni a szervezése néhány más elsikkadt ügynek is mert talán kevesebbet bicóznak majda népek...

#1635
zsomi

zsomi

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
olvastam itt nemrég, hogy valami bringaparkot akarnak épiteni, Dh cc dual, megminden. Ahhoz is lehetne támogatást kérni, ilyesmi, nem?

#1636
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
Hali.

Oké, akkor maradjon a TAVASZ!!
DE kérek mindenkit, hogy ne hagyjuk kihalnia fórumot.

Egyszer majd tavasszal újrakezdem...akkor is legyetek majd "itt" !!!!!!

A 12 pontos ötlet szerintem KIRÁLY!!

ötleteket várok rá!!!

#1637
vendég__*

vendég__*
  • vendég
tr, biztosra veszem, hogy ott lennék, sõõõõt hívnám a barátaimat is. Már rengeteg hasonló ilyen rendezvényen vettem részt és lehet, hogy ezek "eredményei" tesz pesszimistává, szkeptikussá, antiszociálissá, demoralizálóvá.............

#1638
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Támogatást szélesebb körökben is nyerehetnénk, mert ez a mozgalom valamennyire már megindult csak egészen más formában, azaz a bennfentesek rájöttek hogy vigyázni kellene ránk és jöttek a "kerék-pár" reklámok ... néha látni, hallani belõlük ... aki többet utazik vagy rádiózik biztos látta /hallotta már.

javaslom 12 pont összeállítását  :D ;D
ha nem is 12 pontot, annyit legalább hogy legyen valami konkrét követelõzés ... utána esetleg lehetne szervezkedni ... jöhet a ki mit/kit  tud/ismer.  És akkor megbeszélünk egy konkrét idõpontot, helyszínt, hatóságokkal egyeztetve, és jöhet a toborzás, oksi ?   :D;)

Cabbal egyetértek, kulcsszó a szolidaritás.

#1639
cAb

cAb

    vendég

  • fórumtag
  • 208 hozzászólás
MyVélemény.doc :

a felvonulás OK, akár röpcédulát is oszthatunk, hogy hahó itt vagyunk, vigyázhatnátok ránk.. csak az egészet valahogy úgy kéne összehozni, hogy a sok autós ne felháborodjon, hogy "B+, még több bringás van ma, mint szokott" hanem az kell, hogy levegyenek belõle valamit..

Amúgy általánosan jellemzõ Mo-ra, hogy offenzíven kell vezetni, mert autóstársaink jelenlétére nem lehet számítani.. akár autó, akár bringa, nekünk okosnak lennünk és megvédeni saját, és az õk testi épségét. Svéd ismerõseim mondták, hogy itt arra is kell figyelni autóvezetés közben, hogy a más hibáit korrigáld..
Mentalitás és IQ kérdése az egész..

Mindenesetre szerintem nem kell akarjunk semmi radikálisa, mert esélytelen.. inkább szolídan kell... és végül lebegjen a szemünk elõtt, hogy az erdei ösvényeken, a triálosok farönkjein nincsenek autók (szerencsére).

cAb

#1640
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás

Ja tavasz és Bp
-  :)

azt szokták mondani h. csak a kezdet nehéz ...