Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ne legyen több haláleset - Felvonulás: 2006. május 13. 11:00

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1663 hozzászólás a témában

#1641
mrc

mrc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 295 hozzászólás
Kozvetlen eredmenye biztosan nem lenne, de egyszer valahol el kell kezdeni !
A kezdemenyezes jo, csak nem szabad autosokkal/gyalogosokkal szembeni ellensegeskedesse fajulnia, inkabb a "felvilagosito" hatast kell hangsulyozni.
Ez a forum mindenesetre keves aktiv embert mozgatna meg, masfele is kellene probalkozni.
Idopont mindenkepp tavasszal legyen, esetleg valami mas jelentos naphoz kotve (pl. Fold Napja apr. 22)

#1642
ors

ors

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.533 hozzászólás
Sziasztok!

Engem is szorítottak le , meg majdnem elütöttek -ráadásul szembõl jövõ kocsi stb-
úgyhogy támogatom az ötelet.

Lehet pesszimista vagyok, de szerintem nem lenne sok eredménye  :(  
ez Nem azt jelenti hogy nem értek egyett, SÕT !!!


#1643
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
Hello

Na, kezd alakulni, végre vannak építõ hozzászólások.

Fontos, lenne még az autósok tudtára hozni, hogy olykor bizony járhatatlan az út széle, sõt helyenént a járda még ennél is roszabb állapotban van.
(LÁSD KÜLSÕ BÉCSI ÚT, ahol én naponta tekerek)

Ezért sokszor nincs is választásunk, hogy hol menjünk és bizony sûrûn kényszerülünk vaslemezt, teherautóról leesett téglarakást kerülgetni. Egyszer egy kenyétpirító volt az autamban.

Ezért nagy ívben kerüljenek, hogy belférjen a mi kis mozgásterünk. Ezenkívül, pedig aki szembõl elõz ne csak azt nézze jön-e sezmbõl autó, henem, hogy jön-e bringás. !!!!!!!!!!!!!!!!

A tavasz sajnos jobbnak tûnik, de hová lesz addigra az amúgy is csoffadt lelkesedés.

#1644
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
szerintem is jó ötlet - bármi, ami kitágitja az emberek fejét - de tényleg nem ellenségeskedni kellene, hanem csak demonstrálni, hogy az utakra nekünk is szükségünk van és lehet egymás mellett közlekedni, szabályosan.
szerintem tavaszra kellene idõziteni egy ilyen dolgot, mert különben csak biciklis bolondoknak néznék a hidegben felvonuló bringásokat, nem ?


#1645
tr

tr

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás
korabban - meg lepke balesetenel - volt ilyen felindulasom de az nem igazan jart sikerrel. flame szervezz mert ugy latszik hogy vannak itt szkeptikus emberek de sztem a 99% benne lenne.
meg fityisz is eljonne nemde?
egy tomeges megmozdulas onmagaban pozitiv es szorakoztato.
ha az eszme nem is az..

d. :)  

#1646
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
szerintem david ezt a hozzászólást nem kellett volna ide írnod....
akkor én ezt törlöm is,... sztem david tedd te is ...

#1647
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
igy megfelel?? 8)

#1648
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Én azt a VBB-vel való közös vonulást nem nagyon szorgalmaznám.
Véleményem szerint az nem megoldás, hogy lebénítjuk a forgalmat (beállni az autók elé, mikor azoknak zöld van.........s mind ezt rendõri biztosítás/engedély nélkül) mert ugye fentebb már elhangzott, hogy kölcsönösen kéne alkalmazkodni, akkor viszont ez nem az.......
Beletörõdésen meg nem azt értem, hogy ha megütnek én tûröm, hanem ha sérelem ér elégtételt veszek, (repül a tükör esetenként) és nem akarom már megváltoztatni az embereket mert sem energiám sem pedig idõm nincs rá..........

#1649
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Hi!

Minedezt BP-et volna érdemes megszervezni nyilvánvaló okokból. Ott elég sok emberttudnál összegyûjteni. De sajna Debreceni vagyok. Egyébként támogatom az ötletet.

#1650
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Kedves flame!

Én is melletted vagyok, de csak most olvastam el a topikodat. Szerintem lesz itt még reagálás, csak kissé tényleg pang a fórum.
Tetszik, amiket mondasz, bár az elôttem szólóknak (ruff, fityisz) is igazat adok. Irod:

Félreértettél, nem tüntetni akarok, csak felvonulni, nem követelni akarok, csak figyelmet felkelteni. Elég elindítani a lavinát.

Végülis mi a felvonulás és figyelemfelkeltés, mint ha nem a tüntetés egy fajtája? Mindkettô a változásért van.
Teljesen igazad van abban, hogy elég csak egy kis láng is, egy kô, ami elinditja a lavinát. De nem ez lenne az elsô láng, mert ilyesmi tüntetéseket már évek óta csinálnak.
Egyvalamiben azonban nem vagyok optimista: hogy a kellô mennyiésgû embert össze lehet szedni ezen a fórumon. Irod:

Volt egyszer egy EGYESÜLETTÉ VÁLÁSI KÍSÉRLET? hol vannak ilyenkor a tettvágytól égõ tagok??Peet

Nos, hát ez az, hogy itt nem nagyon vannak tettvágytól égô tagok! Sajnálom, ha valakinek a szivébe tiportam most, de ez az igazság. Beszélni, meg irkálni mindenki tud, de megmozdulni annál kevesebben. A legtöbb embernek csak a szája jár.
Továbbá itt sokan vannak, akik dolgoznak, és végképp nincs idejük semmire sem.
Ehhez jön még, hogy azok a fórumos tagok, akik egyesületet is akarnak, nem biztos, hogy szimpatizálnak a felvonulás gondolatával, lehet, hogy ôket hidegen hagyja az ilyesmi.
Mindezekért nehéz lesz csak a fórumról elegendô támogatást szerezni.

Az is megfordult most a fejemben, hogy mi lenne, ha a VBB-vel együtt csinálnánk egy ilyen felvonulást? Nekik azért van már ilyesmiben tapasztalatuk, embert is tudnak szerezni. Csak kéne beszélni a Kôhalmival, hogy egyáltalán benne lenne-e ilyesmiben.

#1651
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
BMFT van lesz és lenni fog de jelenleg a tetszhalál állapotában leledz sok ember sokféle elfoglaltsága miatt...

#1652
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
Remek-KÖSZÖNÖM SZÉPEN.

Most agyalok ezerrel. Kicsit az idõpont választáson filózok.
Vagy nagyon gyorsnak kell lennünk, vagy lehet, hogy okosabb lenne várni tavaszig.

Tél, nem éppen a BRINGÁSOK szezonja, BÁR a sokan tekerünk (ÉN IGEN) majd ilyenkor is, és a CSÚSZÓS utak miatt, még nagyobb szükség figyelemre.

De ez részletkérés.
Majd ha lesz elég támogató, majd ha beszéltem az OBB-vel, és találtam egy médiatámogatót, velük viszatérhetünk erre.

Volt egyszer egy EGYESÜLETTÉ VÁLÁSI KÍSÉRLET? hol vannak ilyenkor a tettvágytól égõ tagok??

Peet

#1653
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
mint mondtam benne vagyok és szerintem a BMFT tagok is melletted állnak...
ma már kissé fáradt vagyok de holnaptól gõzerõvel vagyok jelen icq-n fórumon... majd megdumcsizzuk ha így jó ;)

#1654
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
DE A futárok kurva jó ötlet.

Gondolj csak bele, ezeknek a cégeknek éppoly fontos az embereik biztonsága, mint a bringásnak a sajátja.
Itt van Pl. az EST Media Group.
Az alapító két fiatal srác. (tudtommal)
Van újságjuk, rádiójuk és FUTÁRSZOLGÁLATUK!!!

Ideális. Csak konkrétumokkal lehet beállítani.
Szóval. Van ki támogasson?


#1655
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
Igen.

És azt is említettem, hogy rengeteg ismerõsöm van.
Sok érdeklõdõ eetén, szívesen utánnajárok bárminek, de PERSZE segítséget is szívesen fogadok.
Szponzort lehet találni.
-bicikliboltok
-gyártók
-verseny klubbok
-önkormányzatok
-OBB
Ilyesmi. De addig, nem fogok senkit felhívni, amíg nem áll mögöttem egy biztos csapat.
Nem fogom a hitelemet feleslegesen rontani!!!


#1656
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
én egyetértek és van egy javaslatom futároknak  (van a fórumon is néhány) is említsük a dolgot...
de még egy két kérdés, említettél röplapokat transzparenseket... ehhez pénz is kellene valamicske...

#1657
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
Abba is beletörõdnél a tökönrúgnálak, vagy megpróbálnád kezelni a helyzetet?
(nehogy támadásnak vedd)

Szerintem éppen ez a baj, NEM SZABAD BELETÖRÕDNI!!
Mert ha ezután, csak egyetlen egy Bringással ütnek el kevesebbet, már megérte.
(persze ez nem mérhetõ)

De az is eredmény lenne, ha az autósok végre nem tartanának minket ellenségnek, hanem partnernek a közlekedésben!!!!!

Ti az úton vagy a járdán bringáztok a városban?
Az anyázó gyalogosokat vagy az anyázó autósokat rühellitek jobban?

#1658
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Ne értsél félre, tökéletesen megértelek és több dologban is egyetértek veled, de ha sokat agyalsz ezen tuti begolyózol.
Vannak itt még rengetegen akik nap mint nap a városban bringával közlekednek, jó volna hallani az ö hozzászólásaikat is, de félek a többség már "beletörödött" és elfogadja olyannak a közlekedési morált amilyen........én is

#1659
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
Mindkét oldalról rossz a hozzáállás.

Az autósok nem gecik, a bringások meg nem köcsögök.

Ezt mindkét félnek meg kell értenie.

De sokan vannak akik, szivatják a másikat, angm is szorítottak már le, de láttam bringást aki, nem éppen nyomos okból, letörte egy autós tükrét.

Miért? Mert gyûlt benne az ideg, Mert aznap már 20 szor szopaták be.
De ha egyszer sem teszik meg vele, akkor a tükör sem törik le!!!!!!!!

A megértésre kell koncentrálni!!

#1660
flame

flame

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 310 hozzászólás
ja...napi ICQ-s vagyok!!!!
oda is jöhet a HELP!!!!