Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ne legyen több haláleset - Felvonulás: 2006. május 13. 11:00

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1663 hozzászólás a témában

#61
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás
Ott van, tessék:

http://www.hirado.hu/cikk.php?id=89689

horgggyááá' bukót, mer' beb@szod a fejed oszt meghalsz. :(

#62
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás
újabb kerékpárosgázolás:

http://www.hirado.hu/cikk.php?id=89686

:(

#63
dori

dori

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 306 hozzászólás
http://www.hirado.hu/cikk.php?id=87894

újabb baleset... :(

#64
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
nade pont a helyiek szoktak ezerel tépni...

több faluban is meg szoktam fordulni viszonylag sûrûn, mindenhol a helyi erõ vereti a tuningolt zsigulátorral...
Van állásom...:bananadan

#65
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Háát, elég szar a tudat, hogy valaki, ha csak látásból is de ismerte az "alanyokat"..
Ha az országúton kivilágítatlanul csinél valaki ilyet, akkor hümmögök, de bent egy elvileg közvilágítással ellátott úton, szabályos tempóval, azért észre kellene venni egy útszéli gyalogost.. Pláne, ha az ember helyi..

#66
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Az igazsághoz hozzátartozik, az öreg mindíg a kerékpárját az út szélén tolta, no de nem azért mert a szesztõl már nem lett volna képes ráülni vagy annyira el lett volna tompulva, hanem egyszerûen ez volt a szokása. Valószínûleg így is ütötték el, már csak pár száz méter hiányzott volna, hogy hazaérjen. A gázolót is ismerem látásból, pontosabban a vezetési stílusát. Egy swift-tel száguldozott úgy, mintha egy bömös lett volna alatta. Egyszer én is káromkodtam miatta. Ja az etnikai hovatartozását meg nem is említem, mert akkor rasszista lennék. Ez van, az öreg sem gondolta volna, hogy nem éri meg a karácsonyt.

#67
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Azért én nem vagyok ennyire biztos benne.. Olvastad a CM-es topikban a néni gázolásos ügyet. El se hiszem, hogy olyan megtörténhet és lám mégis..

#68
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
:)
dehogy védem!
csak mondtam hogy ha lett volna esze ottmarad, és akkor még akár meg is úszhatta volna!
de így totálvizeslepedõ...
esélytelen bármit tennie, már nem védekezhet.

#69
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Oké, értem, hogy mire gonszolsz, csak olyan érzésem volt, mintha védelmedbe vennéd, hogy szegény így még rá is verik, pedig meg is úszhatta volna..

Egyébként, ha az út közepén ütsz el valakit, akkor a nyomokból látszik, hogy hol is volt az öreg. De tényleg van benne logika..

A mesterem mondta, hogy ha balhé van, törd el az állkapcsát és a rendõr elõtt te tudsz elõször beszélni.. :D

#70
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
itt most a gázolót fogják meghurcolni.
de ha maradt volna, és tiszta lett volna, akkor kiöntötte volna a lelkét hogy az öreg tatter bent kerékpározottt középen, kivilágítatlanul, és ez lett.. pedig nagyon figyelt...(még ha nem is így volt)
és bizonyítsák be hogy nem így volt!
tehát a gázoló megúszta(ha tényleg tiszta és szabályosan ment, akkor nem is ütné el az út szélén menõ bringást...)
tehát...
érted. ha ottmarad, megússza. ha elmenekül, mint most, akkor ráverik, miközben lehet hogy tényleg egy alkesz papa volt az út közepén lámpa nélkül.. de ez senkit sem fog érdekelni már.
halálos gázolás, cserbenhagyással.
vizes lepedõ....

#71
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
De tényleg alkesz volt a papa? És tényleg az út közepén flangált? Vagy csak egyszerûen egy barom volt, aki vezetett és talán õ volt alkesz.. Szóval nem hiszem, hogy itt ráverik a másik hibáját.. Persze, lehet..

#72
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
de a cserbenhagyásos halálokozás miatt meg ráverik hogy az öreg alkesz papa az út közepén flangált kivilágítatlanul, pedig ha ottmarad akkor kb megússza megrovással meg azzal h tudja h megölt vkit...

#73
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Járja is meg!! Egyébként az ittasságot nem lehet bizonyítani ekkora idõ elteltével.. Szóval "akkora" nem lesz a büntetés.

#74
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
hát ezaz. ha ottmarad, akkor kisírja a lelkét a rendõrnek hogy az alkoholista öreg az út közepén szlalomozott.. még csak büntetést se kapott volna. persze csak ha józan, és értelmes tempóban ment.
az öreget már úgyse tudják megkérdezni, nem fogja megcáfolni...

de mivel valszeg ivott is és egyebek, ezért most még meg is járja..:-\

#75
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Idõközben meglett a gázoló, egy 21 éves illetõ, aki 2 haverjával száguldozott és így ütötték el az út szélén a kerékpárját toló 72 éves bácsit, aki azonnal meghalt. A gázoló -aki kb. 1 km-re lakott a helyszíntõl- megállás nélkül továbbhajtott, otthon lerakta a kocsit és eltûnt, de hétfõ reggel megtalálák a rendõrök. Milyen ember az ilyen?

#76
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Tegnap délután a környékünkön elgázoltak egy kerékpárost. Az autós segítségnyújtás nélkül elhajtott -azóta sem találják- a kerékpáros a helyszínen meghalt. Lehet, hogy a kerékpáros nem volt kivilágítva vagy figyelmetlen volt, de az autós sem véletlenül hajthatott tovább...

#77
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Egyébbként ilyenkor jön jól még 1 digitális vagy normál fényképezõ, esetleg 1 kamerás telefon amivel le lehet fényképezni a bicajt is és a kocsit is ami elütött (jobb esetben mind2 a képen legyen egyszerre) mert van bizonyíték az autós ellen.


ha nem akar, akkor arra se fizet a biztosító.. hidd el.
"pofára" megy az egész..

#78
elasottegertetem

elasottegertetem

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 956 hozzászólás
Egyébbként ilyenkor jön jól még 1 digitális vagy normál fényképezõ, esetleg 1 kamerás telefon amivel le lehet fényképezni a bicajt is és a kocsit is ami elütött (jobb esetben mind2 a képen legyen egyszerre) mert van bizonyíték az autós ellen.
Lassan járj, ugyanoda érsz :)

#79
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Odysseus: Én már nem csodálkozok semmin! Engen is gázoltak már el totálkárosra törve bringámat és amikor odakerült fél év után a sor, hogy jogosan követelhettem az okozott kárt, a vétkes sofõr csak annyit mondott 2000-ret fizet, mert szerinte csak az elsõkerekem volt javíthatatlan. Azt, hogy a hajtókar a hátsó kerék küllõi között volt, õ már nem látta. Meg kell tanulni, ha magunkra nem vigyázunk a közúton, nem fogja megtenni senki rajtunk kívül! Fõleg nem az autós. Tisztelet a kivételnek! Tegnap kb. 30-an tekertünk közúton (fõleg libasorban, páran egymás mellett), ami az autósoknak nem nagyon tetszett. Volt aki kiordibált az autóból, volt aki beérve minket egyszerûen rákönyökölt a dudára, mert õ fontos ember. Pl. egy munkagép után is így menne? Nem hinném. Pedig az jobban "akadályozná". Ebbõl is látszik, mennyibe nézik itthon a kerékpárost. Semmibe. Talán egy-két autós volt, aki amikor nem tudott elõzni, türelmesen gurult utánunk. Nekik karjelzéssel jeleztük mikor elõzhetnek biztonságosan, amit meg is köszöntek. A múlkori boros-bocskoros uszítás után nem csodálkozom. Szerintem ezeket a helytelen beidegzõdéseket soha nem fogják kinõni...

#80
Odysseus

Odysseus

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás
Sziasztok!

Ma este lattam amikor egy lanyt elutottek ott ahol a rakpart folott Szentendrerol bejovo bicikliut a Margit-hid folott keresztezi az Arpad fejedelem utjat.
Az volt a szerencsem, hogy nem indultam rogton a zoldre. Fentrol szokas szerint jottek a kocsik anelkul hogy eselyuk lett volna elhagyni a keresztezodest mielott a gyalogos/bicikliut/rakanyarodo sav zoldet kap, es joparan beragadtak. A lany zoldre rogton indult, a szelso savban allo beragadt auto meg elengedte, a kozepsoben azonban jott egy oregur aki viszont pont elkapta.
A biciklisnek isteni szerencseje volt, csak elesett es csuszott par metert de nem lett semmi baja (?) es a bicajan is csak a csomagtartoja tort el.

Az oregur kiszallt, kerdezte a lanyt hogy nem utotte-e nagyon meg magat, majd el akart menni. En mondtam a lanynak hogy legalabb egymas adatait irjak fol, hogyha kesobb kiderul hogy pld. a bicajt megis javitani kell, vagy - ne adj' isten - neki megis tortent valami baja akkor meglegyen.

Nem akartam fogadatlan prokatora lenni ott az ut kozepen, ugyhogy hagytam elmenni mindkettejuket, de arra gondoltam hogy ez nem jol van igy.

En is ugy gondolom, legfontosabb hogy vigyazzunk magunkra. De ha megis elgazolnak valamelyikunket, akkor szerintem ha
- nem vagyunk mi is hunyok az ugyben,
- nem rohanunk nagyon valahova,
- a gazolo hozzaallasa megfelelo (nem egyedul, tanuk nelkul kerultunk ossze ot vastagnyakuval)
akkor kerjunk helyszinelest. Ezzel lehet hogy egy kicsit feltartjuk a forgalmat, es magunk is elveszitunk esetleg par orat, de hozzajarulunk ahhoz hogy komolyabban vegyek a kerekparost a tobbi kozlekedok.

Es ha kesobb kiderul hogy megis valami tortent pld. a bicajjal, legalabb lesz valami eselyunk behajtani a gazolon.

* * *

Egy honapja alltam egy parkolobol kihajto kocsi mogott hogy en is kimenjek (mogotte, nem mellette). Meggondolta magat, rukverc vissza, mar nem volt idom elmenni, jol megnyomta az elso kerekem, villaba eppen elment. Azt mondta nem latott a tukorbol (jo fej mi?). Nalam nem volt eppen se toll se papir. Persze nala se (? karbejelento nem kotelezo hogy legyen?). Ugyhogy kisirta hogy ad 1200-at mert nincs ennek mas baja csak centirozni kell. A muhelyben kiderult hogy felnicsere + atkullozes ami joval tobb lett. Szoval lehet hogy meg anyagilag is megerte volna ha raszanok par orat az ugyre es megvarjuk a helyszinelest, de erkolcsileg mindenkepp.