Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Milyen markolatot?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
529 hozzászólás a témában

#81
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 hozzászólás
Mire gondolsz? Beállítottam úgy, hogy kézreessen, utána meg tekergettem kicsit, hogy hátha javul, de sehogy sem volt jó. De mostmár rajtahagyom, mire leszedném ezt róla...:D

#82
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Én egy BBB-t vettem, hétvégén végre le tudtam tesztelni, és hamarabb zsibbad a csuklóm vele, mint a simával :DD

És rendesen van beállítva?

http://farm4.static...._eb58b8b275.jpg

Hogy ez konkrétan melyik Ergon, azt nem tudom, de elég "érdekesen" néz ki, ahogy lekopott róla a festés...
Egyébként mióta pár hete felfedeztem, az én fantáziámat is piszkálja a GR2, csak azt nem tudom eldönteni, hajlított MTB kormányon van-e értelme? Nem okoz-e több kényelmetlenséget, mint ami hasznot hajt? Legalábbis próbáltam párszor elképzelni, hogy milyen lenne, ha a kormány végén még lenne egy dudor és eléggé elbizonytalanított az érzés.

Eza GR 2-es modell.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#83
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 hozzászólás
Én egy BBB-t vettem, hétvégén végre le tudtam tesztelni, és hamarabb zsibbad a csuklóm vele, mint a simával :DD

#84
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

Ez hosszabb távon (hosszú ujjas fox kesztyûvel használva) mennyire lehet kényelmes? Most egy két komponensû bike+ van fenn, aminek az egyik oldala lamellás, a másik felén nincs munta. Váltani szeretnék valami lock-on markolatra. Sok márkából láttam ilyet, de nekem mind egyforma látszólag.
BikeFun - BikeFun - Markolat - - BikeFun Race Lock-on Karton - HY-607EPB


ilyet bikepos-ban használtam kb 1-1,5 évig, 661 Comp kesztyûvel DH-ra. kényelmes volt, gond se volt vele.
elõtte lángnyelvmintás umf volt, azt is szerettem csak elkopott.

#85
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás
http://farm4.static...._eb58b8b275.jpg

Hogy ez konkrétan melyik Ergon, azt nem tudom, de elég "érdekesen" néz ki, ahogy lekopott róla a festés...

Egyébként mióta pár hete felfedeztem, az én fantáziámat is piszkálja a GR2, csak azt nem tudom eldönteni, hajlított MTB kormányon van-e értelme? Nem okoz-e több kényelmetlenséget, mint ami hasznot hajt? Legalábbis próbáltam párszor elképzelni, hogy milyen lenne, ha a kormány végén még lenne egy dudor és eléggé elbizonytalanított az érzés.

#86
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ez az Ergon csúcs modellje jó lett volna az olcsóbb magnézium is de bele szerettem.
carbon Ergon GX2 Carbon - Standard | Buy Online | ChainReactionCycles.com
magnézium Ergon GX2 Magnesium - Standard | Buy Online | ChainReactionCycles.com
carbon itthon Ergon GX2 Carbon - Ker :D

Hosszú távon az ergonomikus markolatok sokkal kényelmesebbek mert nem vagy csak sokkal késõbb zsibbad el a kezed helyes beállítás esetén.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#87
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás
Ez hosszabb távon (hosszú ujjas fox kesztyûvel használva) mennyire lehet kényelmes? Most egy két komponensû bike+ van fenn, aminek az egyik oldala lamellás, a másik felén nincs munta. Váltani szeretnék valami lock-on markolatra. Sok márkából láttam ilyet, de nekem mind egyforma látszólag.
BikeFun - BikeFun - Markolat - - BikeFun Race Lock-on Karton - HY-607EPB

#88
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
igen
szappanos víz alá, aztán majd kiszárad

de a lock-on megoldás sokkal stabilabb

#89
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 hozzászólás
Az ugye normális, hogy a markolat alig megy rá a kormányra, és valamivel kisebb az átmérõje, mint a kormánynak?

#90
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Speciel amit én vettem az 29.600 helyett 18.500 volt ennyiért én már rendelek kintrõl.

18500 a markolat ára? Ez most komoly?

Ritchey lock-on wcs, fél év után kezd lemállani róla a szivacs, szívás nagyon.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#91
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
kinabol jon?

#92
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
4-14 nap teljesen normális:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#93
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
neked mennyi ido alatt erkezett meg? nyerget es markolatot rendeltem egy idoben (elvileg mindketto uk), a nyereg szerdan ideert, ennek meg nincs hire.

#94
Sledge

Sledge

    vendég

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás

Nekem bbb ergo markolatszarv kombóm volt nem rég cseréltem le Ergonra hát ég és föld, ebben is igaz, hogy van az eredeti és a többi.


Itt az igazság!! Osztom véleményed amit a korábbiakban is írtam! Szerintem ár/érték/minõség tekintetében verhetetlen, illetve én nem ismerek/próbáltam jobbat. :o
Ahol akarat van, ott út is van... Hajrá Csömör!!

#95
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás

Nekem most szakadt le a szivacs a lockolható Ritchey WCS ergo markolatomról. Alig használtam pedig (talán 10x). Ráadásul sokkal kényelmetlenebb volt, mint a sima szivacsos. Utoljára vettem ilyen drága ipari hulladékot. Lehet, hogy visszaküldetem a Bikefunnak, mert felháborítóan szar.

Ehelyett inkább felraktam egy sima kraton Kellyst kb. 900 Ft-ért (hajlakkal).


nekem sincs semmi problámám vele, igaz nem ergo és nem is lock-os, de eddig kapot majd 5000 km-ert és semmi baja, vidd vissza hátha kicserélik
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#96
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Speciel amit én vettem az 29.600 helyett 18.500 volt ennyiért én már rendelek kintrõl.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#97
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 hozzászólás
CRC-n sem olcsóbb sokkal. Majdnem ugyan ott van az ára. Majd még megfontolom mi legyen, ha végre elkezdenék terepre is járni, akkor inkább veszek 1 szett hajtogatós gumit, találtam michelint olcsón.

#98
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Persze jóval kényelmesebb de ha jól emlékszem bbb sem sokkal olcsóbb a magnéziumos ergonnál akkor meg miért nem ergon ?
Korm persze a crc-n jóval olcsóbb.
http://www.bringabut...t-markolat.html
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#99
bardocz

bardocz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 464 hozzászólás
De azért a BBB is jóval kényelmesebb, mint a sima markolatok, nem? Én olyat tervezek venni, mert a mostanin elzsibbad a tenyerem.

#100
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Nekem bbb ergo markolatszarv kombóm volt nem rég cseréltem le Ergonra hát ég és föld, ebben is igaz, hogy van az eredeti és a többi.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!