Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Milyen markolatot?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
529 hozzászólás a témában

#61
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

arn

szerintem tényleg ki kéne próbálnod a bandázst, szeintem magasan a legkényelmesebb és nem is túl drága


nem csuszik el? ill teszel vmit alaja? mit ajanlasz pontosan, sose hasznaltam.

ps: nem hasznalok szarvat egy ideje :) elotte el nem tudtam volna kepzelni nelkule (kb 92 ota volt a cangan), de most mar feleslegesnek erzem. a fogasvaltas miatt hianyzik kicsit, felfele mar mashogy kapaszkodom.

#62
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
arn

szerintem tényleg ki kéne próbálnod a bandázst, szeintem magasan a legkényelmesebb és nem is túl drága

#63
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Az ergon markolaton lévõ két szarvat én teljesen síkba állítottam a markolattal, ergo kicsit lefelé mutat azóta teljesen szuper azaz ha nincs akció csak kényelmes tekergés vagyis nem kell váltani, fékezni akkor nagyon kényelmesen rátudok tehénkedni és így fogást is váltottam.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#64
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Mondok 2 trükköt. Fogást kell váltani gyakran. Nem úgy kell a kormányra támaszkodni, mint a pultra a kocsmában. :)


persze, fogast szoktam valtani a korabbi markolatoknal :) az ergonon ez kevesbe mukodik...

ill ket fele problemam van (erre az ergon vilagitott ra) a kezemmel, ezt eddig nem valasztottam kette:
* az egyik, az tenyer kozepen vegigfuto idegcsatorna leszoritasa. ez jelentkezik az esti kezzsibbadasnal (mint a kolleganal - en fel szoktam ra ebredni). aki hasonlo problemaval kuszkodik, annak tenyleg megoldas az ergon markolat. ez a problemam meg is szunt a mostani markolattal.
* a masik a tenyer szelen levo butykok nalam eleg eros igenybevetelnek vannak kiteve a munkam miatt (egesz nap gepelek, es tamaszkodok), ezert jol meg vannak erosodve. hosszabb, egyoldalu terhelesre elkezdenek az ujjaim zsibbadni (cangazas kozben). ket helyzetben jon elo: olyan kesztyunel, ami "raerosit" erre a reszre - legyen akar a legpuhabb szilikon - akkor is, ill az ergon markolatnal, mert az ok, hogy szetoszlik a terheles, csak eppen erre az erzekeny pontra.

volt az a fentebb linkelt "tuzes" markolat, ill a legutobbi kesztyum kombinaciojanal ugy emlexem nem volt se esti zsibbadas, se menetkozbeni. minden mas variacional vagy az egyik, vagy a masik elojott. azt hiszem markolatnal arra kell figyelnem, hogy lagyabb legyen a szokasosnal, a kesztyunel pedig, hogy ne legyen kiemelese a butyoknel, hanem lehetoleg egyenletesen parnazott. teszt keppen majd visszaguberom havertol a regi markolatot, es teszek vele egy ujabb probat.

#65
bulesz

bulesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 hozzászólás

olcsobban nem uszod meg. en azert rendeltem anno a markolatbol eleve "custom buildet". amugy nagyon jo markolat, csak kar hogy van ez a kezzsibaddasom... ugy latszik meg az ergon sem az igazi, akarhogy allitgatom. a legjobb helyzetben olyan egy ora utan zsibbad.

amugy ennyiert kb kapsz egy bikefun markolatot, aminek ugyanolyan a mintaja, mint a superstarnak, es epp fekete feher gyurukkel.

Feltöltött kép



Kösz, a tippet, én is ezzel kelzdtem a filózást, és vszinu, hogy ez lesz belõle, csinálok egy total feketét, odaadom tesómank, az en fekete pirosam meg feher piros lesz... :)
Don't try this at home!

#66
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Nem lehet hogy nagyon elöl van a súlypontod a bringán? Lehet érdemes lenne az üléspozícióval, stucni hosszal, ilyesmivel játszani...


Épp ezt akartam én is mondani, ahogy olvasgatom a társalgást. Igaz, az én történetem kicsit más. Megvettem az új bringát, lecseréltem a gyári Selle Italia-t egy zselés trekking nyeregre. Minden szép és jó. Aztán kíváncsiságból visszaraktam a gyári nyerget, azóta a bal kezem elég rendesen ki van akadva. Biciklizés közben semmi gond, de reggel mindig úgy ébredek, hogy két ujjamat alig bírom behajlítani. Most, hogy harmadik napja nem ültem bringára, talán kezd múlni. Közben már a harmadik nyeregnél tartok, de valahogy egyik sem tökéletes, a kezem viszont következetesen kikészíti mindegyik. Lehet, hogy visszamegy a trekking nyereg és marad minden a régiben? Hmmm...

#67
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

olcsobban nem uszod meg. en azert rendeltem anno a markolatbol eleve "custom buildet". amugy nagyon jo markolat, csak kar hogy van ez a kezzsibaddasom... ugy latszik meg az ergon sem az igazi, akarhogy allitgatom. a legjobb helyzetben olyan egy ora utan zsibbad.


Mondok 2 trükköt. Fogást kell váltani gyakran. Nem úgy kell a kormányra támaszkodni, mint a pultra a kocsmában. :)


A sebesség mindent megold.

 


#68
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
olcsobban nem uszod meg. en azert rendeltem anno a markolatbol eleve "custom buildet". amugy nagyon jo markolat, csak kar hogy van ez a kezzsibaddasom... ugy latszik meg az ergon sem az igazi, akarhogy allitgatom. a legjobb helyzetben olyan egy ora utan zsibbad.

amugy ennyiert kb kapsz egy bikefun markolatot, aminek ugyanolyan a mintaja, mint a superstarnak, es epp fekete feher gyurukkel.

Feltöltött kép

kesztyuvel nekem meg ezt valt be a legjobban (ugy remlik, hogy ezzel nem zsibbadt, de lehet rosszul emlexem)... lehet veszek egy masikat: kis atmeroju, de puha.

Feltöltött kép

#69
bulesz

bulesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 260 hozzászólás
Sziasztok!

"Fontos" kérdés: hol lehet itthon kapni külön lock-on gyûrût, ha lehet fehéret?

Ebayezni lehet, meg Superéknek is van, csak kicsit sokallom 2400-2600 ftot négy ilyen kis szrra... :D
Don't try this at home!

#70
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
erre a hetvegen rajottem :) egyelore meg az elso beallitas volt a legjobb, ami elorelepes, de meg nem igazan megoldas. abban az esetben kb egy ora mulva kezdett csak zsibbadni az ujjam, viszont az ejjeli zsibbadas teljesen elmaradt. utana kifele tekerni probaltam, de mindketto rosszabb lett, igy most kicsit visszabb allitottam. sajna tenyleg probalgatni kell, mert ami nyugalomban jonak tunik, mozogva mar nem biztos.

#71
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
A beállításra nagyon figyelj oda én kb 3 hétig kínlódtam vele mire tökéletes lett hosszú távon is a148 fok ahogy az ergonnál írják. Nálam ez a gyakorlatban úgy mûködött hogy 1-1 mm mozdítottam le, föl napokon keresztül mikor azt hittem hogy jó akkor kiderült hogy hosszútávon nem az igazi mikor már úgy is jó volt akkor meg meredek lefelén volt kényelmetlen . Most már viszont minden hogy tökéletes csak az a baj hogy gyakorlatilag minden más markolatot kényelmetlennek érzek pár km után.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#72
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
igy aszfalton es sikon nagyon jo... kesztyu nelkul olyan, mintha gittbe nyulna az ember :) terepen erdekes lesz... viszont arra nem gondoltam:
* hogy ha ket ujjal huzom a feket, akkor meg jobb kapaszkodast is biztosit (tenyered nagyobb feluleten fekszik fel)
* mas lett az ulespozicio - hogy ez jo vagy rossz, majd kiderul

#73
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
vegulis rendeltem egy gp1et kis meretben - irtam az ergonnak, ott is ezt javasoltak, vagy a gx1et. a gp1 kenyelmesebb: ha mar egyszer ez a problemam, talan ezzel fogok kevesbe melle. sulyban nem keves, de nem fizetek -30gert +3e forintot.

#74
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Akkor passz. Lehet h valami ízületi gond?


de tutira... mivel egesz nap gepelek, mindket kezemen jol meg van erosodve az a butyok, amin tamaszkodik. ezert nem tudok pl egy szilikonos kesztyut hasznalni, mert barmi ami oldalt kiemel (legyen akarmilyen puha is), nyomja. lehet ezzel fugg ossze, hogy elnyom vmi ideget a tenyerem also feleben, ahol tamaszkodok a kormanyon.

#75
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Akkor passz. Lehet h valami ízületi gond?
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#76
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
harom fele bringan (cross, xc, enduro) es vagy ot fele markolattal? :) kicsi az eselye, hogy minddel rossz lenne. a masik gondolatom meg az volt amugy, hogy veszek egy odi rougeot, az puha es vastag (az mas kerdes, hogy a cubeomon ilyesmi volt jellegre).

#77
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

akarhogy cserelgetem a markolatokat es a kesztyuket, sehogy sem jo - vagy elfarad a kezem, vagy a hosszabb aznapi bringazas utan arra ebredek ejjel, hogy nem erzem az ujjaimat ...

Nem lehet hogy nagyon elöl van a súlypontod a bringán? Lehet érdemes lenne az üléspozícióval, stucni hosszal, ilyesmivel játszani...
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#78
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
volt már ilyen ergonomikus markolatom, de rosszabb volt mint a sima, olcsó cuccok (na jó, egy csiribiri zselés, csavaros bbb markolaton is zsibbadtak az ujjaim kegyetlenül, bár az meg nem volt olcsó :) )

nekem eddig a bandázs vált be a legjobban, sosem fáj vagy zsibbad rajta a kezem

#79
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
akarhogy cserelgetem a markolatokat es a kesztyuket, sehogy sem jo - vagy elfarad a kezem, vagy a hosszabb aznapi bringazas utan arra ebredek ejjel, hogy nem erzem az ujjaimat (ez lassan esett le, hogy a bringazassal fugg ossze). nezegettem regebben is az ergon markolatokat - azt hiszem itt az ideje kiprobalni. eddig az ara es az tartott vissza, hogy nem lehet mashogy fogni, ha szukseges (lefele nem art) - de ugy nez ki nincs nagyon mas megoldas.

a kerdes: neztem a gp1et es a gx1et. a gp1bol is sok helyen inkabb a kis meretut ajanljak, mert hogy kezelhetobb. a gx1 elvileg meg kisebb... csak nehogy a szarnak adjak egy pofont, hogy kezelheto se lesz meg nem is tamaszt rendesen. mit rakjak egy enduro cangara (xcre hasznalom inkabb)?

#80
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Egy kis segítség. Ez minden ergonomikus markolathoz használható mivel az elvük ez.
Ergon markolat, grip - Ker
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!