Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Milyen markolatot?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
529 hozzászólás a témában

#21
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
A dugo kivetelevel igy csinaltam :) mar parszor raktam fel.

Itt sem dugoztak:
https://youtu.be/JGvUB-TGNWQ

Meg ha a kozepet ki is csapta az eles kormanyveg, a vege attol miert repedt be? A dugoval meg nagyobb lett volna az atmero. Nem remlik, hogy ennyire rugalmatlan illetve szuk lett volna. Hogy birna, ha le is akarnam szedni es visszarakni, mint a korabbit?

Majd lehet raszanom magam kesobb egy masikra, ez meg jo lesz tesztelni, de kicsit draga mozdulat volt.

arn módosította - 2017. augusztus 04. - 17:50


#22
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Rosszul rakod fel.

 

  1. ESI dugó be a kormány végébe (!!!)
  2. isopropyl-alkohol (vagy féktisztító spray) bele a markolatba és egy kevés a kormányra
  3. markolat feltol

Ennyi.



#23
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Hogy dogolne meg... Vettem esi markolatot - korabban mar tobbszor fel es leraktam (nem ezt a peldanyt) - ez meg ugy szetrepedt ket helyen, mint a sz@r :(
Nem tudom van e ertelme reklamalni, valszeg a kormany szele volt tul eles.dPi8COd.jpgwm2mxnU.jpg


Hogy raktad fel?

#24
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Hogy dogolne meg... Vettem esi markolatot - korabban mar tobbszor fel es leraktam (nem ezt a peldanyt) - ez meg ugy szetrepedt ket helyen, mint a sz@r :(

Nem tudom van e ertelme reklamalni, valszeg a kormany szele volt tul eles.

dPi8COd.jpg
wm2mxnU.jpg

arn módosította - 2017. augusztus 04. - 17:04


#25
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
En csak az esit probaltam anno, elotte volt egy csomo draga markolatom, es az volt a legjobb... hatranya, hogy kesztyuvel hasznalhato, mert izzadt tenyerrel csuszhat.

A masik kedvenc a speci halacskas markolata volt, ami a stumpival jott. A kulonbozo odi markolatok pl nemigen jottek be.

#26
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Valaki próbált már ilyen néhány dolláros szilikon markolatot? Például ebayről, aliról? Gondolom, hogy nem ESI, de nem is kerül annyiba (:


 

Légyszíves írjatok nekem 32 mm-nél nagyobb átmérőjű markolat márkákat.


ESI Extra Chunky az 34 mm átmerőjű, 22 euró meg persze szállítás: bike-components.de/en/ESI/Extra-Chunky-Silikon-Lenkergriffe-p45239/

 


blash módosította - 2017. február 24. - 03:23


#27
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás

Sziasztok!

Légyszíves írjatok nekem 32mm-nél nagyobb átmérőjű markolat márkákat.

Előre is köszi.



#28
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás
De ha már gáztûzhely,melegíts fel egy használaton kívüli kést a gázlángon és úgy vágd el,tuti szép sima foszlásmentes felületet kapsz.
GT-Atee

#29
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
Esetleg miután levágtad, gáztûzhelyen kicsit olvaszd meg a szélét. De óvatosan! Nehogy úgy kapja meg, hogy elrondítsa. Ha ügyes vagy, akkor nem fog látszani, hogy vágtad.
Ott virágozz, ahova elültettek!

#30
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
ha szepen vagod el, akkor szerintem nem...

#31
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Ez a fajta Ergon: Ergon GX1 - Standard | Buy Online | ChainReactionCycles.com vágható-e gond nélkül? Csak jobb oldalt lesz markolatváltóm, de ebbõl a típusból nem találtam Rohloff/Nexus kompatibilis verziót.
Ha méretre vágom, nem fog lefoszlani a vágott végen a gumi?

#32
czanga

czanga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 563 hozzászólás
Néztem ezeket a lock-on markolatokat. Ami az elsõ ötlet volt az a "szokásos" bikefun lock-on. Viszont nemrég néztem a speciket, pl a grappler lock-on és az xc lock-on. Illetve képbe került még a BBB BHG-31 dualfix markolat. Ennek baromi jó kinézete van, a kockásra vagdosott felület miatt. Azt viszont jól sejtem, hogy ezek kb 1 kaptafa anyagra, puhaságra, illetve a kiképzés, és esetleges vágotság sem számít annyit? Ezen kívül mivel kis kezem van, valószínüleg egy vékonyabb markolat lenne jó. Gondolom a legtöbb ilyesmi markolat fogási, azaz külsõ átmérõre megegyezik javarészt?

#33
richierash

richierash

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
a bandázs szalag milyen széles, és milyen hosszú? azért kérdem mert házilag akarok csinálni és hogy mekkora anyagra lesz szükségem. valamint neten 1-2 fixin láttam madzagból készített (simán kormányra tekerve) markolatot, az elég kényelmetlen lehet nemde?

#34
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás
KCNC EVA markolatról valakinek tapasztalat?
GT-Atee

#35
dudo

dudo

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
Sziasztok !
Tud valaki segíteni ? Keresek Bontrager inForm Satellite markolatot.

#36
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás

a BBB szalaghoz járó dugó nagy volt a kormányomba


nálam is de a kormány felõli végére szoktam annyi szigetelõ szalagot tekerni, hogy megszoruljon
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#37
salyiferi

salyiferi

    vendég

  • fórumtag
  • 73 hozzászólás
Nekem a Ritchey wcs Truegrip a tuti.Kényelmes,nem forog,nem mozog,nem szívja a vizet,viszonylag olcsó és évente cserélnem kell.

#38
MrBal

MrBal

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Uraim en megtalaltam almaim markolatat! ERGON
ERGON BIKE ERGONOMICS
En a GP-1 large ot hasznalom hybrid vagott kormanyu bringan, plusz a markolat belso vegebol is vagtam kb fel centit, es hibatlan.
A vegen van egy fem klipsz amit egycsavarral ra lehet szoritani a kormanyra igy abszolut tartast ad a markolatnak, sokkal kenyelmesebb a fogasa mint eddig barmilyen altalam probalt markolatnak, es azthiszem mindenki megtalalja a kedvere valot az ergon palettan.
Egy kicsit filoztam hogy kiaadjak e ennyi penzt egy markolatert de megerte.

#39
WD-40

WD-40

    vendég

  • fórumtag
  • 84 hozzászólás
gyári merida "ike" szivacs markolattól mindenképp jobb, bár kopasz kézzel száraz idõben azért is oda voltam. szerintem a bbb is szívja cseppet a vizet, de tény hogy kesztyûben kb semmit nem befolyásol, úgyis elázik az is, viszont volt már vele rossz élményem zuhogó esõben, hûvösben. a dugasztippet köszi, legközelebb még az is lehet észben tartom (: , mindenesetre így is jól tartja magát a cucc és csak a konyháig kellett elmenni.

#40
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
nekem is mûparafás bbb szalagom van, de én vettem észre, hogy esõben problémás lenne