Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Milyen markolatot?

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
515 hozzászólás a témában

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.147 hozzászólás
  • LocationBécs

es meg is jott a markolat egyenesen santa febol :) ez am a customer support!

• Alex007 kedveli ezt

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.147 hozzászólás
  • LocationBécs

ezek az esiek azert rendesek... meg hirtelen felindulasbol irtam nekik, aztan leirtak a dugo dolgot, meg hogy kuldenek egyet a regi helyett (az usabol ausztriaba).

eddie1978

eddie1978

vendég

• fórumtag
  • 361 hozzászólás
Én most próbaképpen a Radon mtb markolatra tekertem mégy egy réteg bandázst. Így most jobbnak érzem. Nem olyan mintha egy szívószálat markolásznék. Hosszúak az ujjaim.

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.147 hozzászólás
  • LocationBécs

de igen, a kormányban van a dugó, úgy rakta fel

tenyleg vazze... pedig meg ki is kockaztam, de itt total ugy nez ki, mintha vmi rezszinu belseje lenne a kormanynak. kicsit visszabbporgetve mar egyertelmu. mindegy, majd veszek masikat, a gumival sincs szerencsem :( korabban a masik kormannyal akkor makom lehetett, ott semmi gond nem volt.

https://youtu.be/JGvUB-TGNWQ?t=39s

arn módosította - 2017. augusztus 05. - 20:19

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.462 hozzászólás

Itt sem dugoztak:
https://youtu.be/JGvUB-TGNWQ

de igen, a kormányban van a dugó, úgy rakta fel

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.147 hozzászólás
  • LocationBécs
Megneztem a belsejet, tobb helyen belekapott a kormanyveg, ide tenyleg max dugoval lehet feltenni.

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.147 hozzászólás
  • LocationBécs
A dugo kivetelevel igy csinaltam :) mar parszor raktam fel.

Itt sem dugoztak:
https://youtu.be/JGvUB-TGNWQ

Meg ha a kozepet ki is csapta az eles kormanyveg, a vege attol miert repedt be? A dugoval meg nagyobb lett volna az atmero. Nem remlik, hogy ennyire rugalmatlan illetve szuk lett volna. Hogy birna, ha le is akarnam szedni es visszarakni, mint a korabbit?

Majd lehet raszanom magam kesobb egy masikra, ez meg jo lesz tesztelni, de kicsit draga mozdulat volt.

arn módosította - 2017. augusztus 04. - 17:50

zscs

zscs

bringás

• fórumtag
  • 2.462 hozzászólás

Rosszul rakod fel.

1. ESI dugó be a kormány végébe (!!!)
  2. isopropyl-alkohol (vagy féktisztító spray) bele a markolatba és egy kevés a kormányra
  3. markolat feltol

Ennyi.

---

1. Canyon Lux CF 2018
2. Canyon GrandC CF SL 2016, 1x11

3. Canyon Inflite AL 8.0S - CX/roadbike, SRAM Red eTap, 2014

https://www.strava.c...thletes/2373507

sisqo

sisqo

törzsvendég

• fórumtag
  • 835 hozzászólás

Hogy dogolne meg... Vettem esi markolatot - korabban mar tobbszor fel es leraktam (nem ezt a peldanyt) - ez meg ugy szetrepedt ket helyen, mint a sz@r :(
Nem tudom van e ertelme reklamalni, valszeg a kormany szele volt tul eles.dPi8COd.jpgwm2mxnU.jpg

Hogy raktad fel?

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.147 hozzászólás
  • LocationBécs
Hogy dogolne meg... Vettem esi markolatot - korabban mar tobbszor fel es leraktam (nem ezt a peldanyt) - ez meg ugy szetrepedt ket helyen, mint a sz@r :(

Nem tudom van e ertelme reklamalni, valszeg a kormany szele volt tul eles.

dPi8COd.jpg
wm2mxnU.jpg

arn módosította - 2017. augusztus 04. - 17:04

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.147 hozzászólás
  • LocationBécs
En csak az esit probaltam anno, elotte volt egy csomo draga markolatom, es az volt a legjobb... hatranya, hogy kesztyuvel hasznalhato, mert izzadt tenyerrel csuszhat.

A masik kedvenc a speci halacskas markolata volt, ami a stumpival jott. A kulonbozo odi markolatok pl nemigen jottek be.

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 445 hozzászólás

Valaki próbált már ilyen néhány dolláros szilikon markolatot? Például ebayről, aliról? Gondolom, hogy nem ESI, de nem is kerül annyiba (:

Légyszíves írjatok nekem 32 mm-nél nagyobb átmérőjű markolat márkákat.

ESI Extra Chunky az 34 mm átmerőjű, 22 euró meg persze szállítás: bike-components.de/en/ESI/Extra-Chunky-Silikon-Lenkergriffe-p45239/

blash módosította - 2017. február 24. - 03:23

poison

poison

vendég

• fórumtag
  • 84 hozzászólás

Sziasztok!

Légyszíves írjatok nekem 32mm-nél nagyobb átmérőjű markolat márkákat.

Előre is köszi.

GT_Atee

GT_Atee

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.743 hozzászólás
De ha már gáztûzhely,melegíts fel egy használaton kívüli kést a gázlángon és úgy vágd el,tuti szép sima foszlásmentes felületet kapsz.
GT-Atee

Dormi

Dormi

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
Esetleg miután levágtad, gáztûzhelyen kicsit olvaszd meg a szélét. De óvatosan! Nehogy úgy kapja meg, hogy elrondítsa. Ha ügyes vagy, akkor nem fog látszani, hogy vágtad.
Ott virágozz, ahova elültettek!

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.147 hozzászólás
  • LocationBécs
ha szepen vagod el, akkor szerintem nem...

McGywer

McGywer

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.851 hozzászólás
Ez a fajta Ergon: Ergon GX1 - Standard | Buy Online | ChainReactionCycles.com vágható-e gond nélkül? Csak jobb oldalt lesz markolatváltóm, de ebbõl a típusból nem találtam Rohloff/Nexus kompatibilis verziót.
Ha méretre vágom, nem fog lefoszlani a vágott végen a gumi?

czanga

czanga

törzsvendég

• fórumtag
  • 563 hozzászólás
Néztem ezeket a lock-on markolatokat. Ami az elsõ ötlet volt az a "szokásos" bikefun lock-on. Viszont nemrég néztem a speciket, pl a grappler lock-on és az xc lock-on. Illetve képbe került még a BBB BHG-31 dualfix markolat. Ennek baromi jó kinézete van, a kockásra vagdosott felület miatt. Azt viszont jól sejtem, hogy ezek kb 1 kaptafa anyagra, puhaságra, illetve a kiképzés, és esetleges vágotság sem számít annyit? Ezen kívül mivel kis kezem van, valószínüleg egy vékonyabb markolat lenne jó. Gondolom a legtöbb ilyesmi markolat fogási, azaz külsõ átmérõre megegyezik javarészt?

richierash

richierash

vendég

• fórumtag
  • 29 hozzászólás
a bandázs szalag milyen széles, és milyen hosszú? azért kérdem mert házilag akarok csinálni és hogy mekkora anyagra lesz szükségem. valamint neten 1-2 fixin láttam madzagból készített (simán kormányra tekerve) markolatot, az elég kényelmetlen lehet nemde?

GT_Atee

GT_Atee

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.743 hozzászólás
KCNC EVA markolatról valakinek tapasztalat?
GT-Atee