Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34317 hozzászólás a témában

#5241
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

10-es 105-ös hátsó váltó probláma.

Bowden nem szorul, nyitottan halad a váltó előtt egy helyen, kézzel mozgatva szépen és könnyen halad. Viszont a váltó körül olyan érzésem van, mintha a rugó elgyengült volna. Mivel volt gondom az első 105-ös átdobóval és ott segített a WD-40 kúra, befújtam tegnap WD-40-nel a váltó forgáspotjait, hátha segít. Volt ilyesmiről szó már, úgy 40 oldalt visszanéztem itt, de nem találom a hozzászólást... Ha a wd-40 sem segít, Ti mit próbálnátok még meg?

Nagyon bosszantó, egyszerűen nem viszi le a láncot az alsó 3-4 fogaskerékre... Köszi előre is!



#5242
Sasimer

Sasimer

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

A Mardonini 55,5 az még egy mérettel nagyobb mint az egy számmal kisebb amit nem javallotok! :D

54 alatti outit alig találni,nemhogy olyat ami számomra kezdőbringának jó lenne...ez esetleg?

 

http://apro.bikemag....ti-l294725.html

 



#5243
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
Btw, inkább kisebb váz, ahhoz könnyebb adaptalodnod.. hosszú stucni, magasabb nyeregpozitio es kesz

#5244
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
Nem... rövid stucni elrontja a viselkedést...

Meg a 9s mirage jobb, mint a plasztik xenon.. vedd meg a mirageos bicajt szvsz.

A zero offset nyeregszar meg merev, főleg ebben az atmeroben.

Ha nem erős a derekad és alsó hátad, meg fogsz halni azon a gépen, kivéve ha biliardasztalon v laborbencsen bringazol..

A 9s prae-escape miragerol már miriadszor leirtam, hogy egy szemfenyveszto szett... igenyesebbnek és többnek, dragabbnak hat a tényleges aranal es betöltött niche-enel

#5245
Sasimer

Sasimer

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

Viszont "hosszúak" a végtagjaim,bár ez némileg ellentmondásos ugye a magasságomhoz képest...a fotón a beállítások az én számomra nem tűnnek otrombának ha 165 el így használták,vagy rosszul látom?

Ennyi eltérést nem lehet kompenzálni stucnival illetve nyeregállítással?

 



#5246
bijancsi

bijancsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

én 171cm magas vagyok, viszonylag hosszúak a lábaim (pasi vagyok, nyugi, fijjuggg :D - 71.5cm-es az ülésmagasságom), de max. 52-es vázat használok (fölső cső közép-közép)> így nem ajánlom a bicót


bijancsi módosította - 2015. június 18. - 10:11


#5247
Sasimer

Sasimer

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

Köszi a véleményeket és hozzászólásokat srácok! Az a nyereg és a cső nekem is bántja a szememet! :D

Az eladó elmondása alapján 54 es vázméret,a képen látható beállításokkal 165 ös magasággal használta a felesége,én 170 vagyok...

Vejne ezt a zéró nyeregcsőhátranyúlást hogy is értsem,vmi rossz a geometriában?

Természetesen megpróbálok faragni az árból,rosszul viselem ha nem alkudhatok! :D

 



#5248
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.330 hozzászólás

tegnap vettem a decában egy pár külső gumit,és hozzá belsőt. 15000 pénz volt. ez volt azt hiszem a felső határ,amit még kifizettem volna két külsőre. 622x25-ös vittoria rubino pro külsők. 150 tpi szövetsűrűség. ez egy akció keretein belül volt ennyi. a két külső,meg a két belső egy pakkban van. a jobb oldali csomag az:

11352196_1000915486607500_1760343210_n.j

 

már vlszínű írtam,de ebben az évben fel szeretném használni a meglévő futott külsőimet. ez a jövő évi garnitúra lesz majd. ami érdekes lehet az egészben az a 25-ös szélesség. egyrészt még nem volt ilyen széles külsőm,másrészt felvetődött bennem még egy kérdés: vajon el fog e férni a vázban,villában? leginkább a villa,amiben nem vagyok 100 %-ig biztos. ott kicsit kevés a hely. az,h mennyire lesz kényelmes,az nem annyira mérvadó nálam. a futását,tapadását előrébb helyezem általában egy külsőnél. 

tegnap átvariáltam a külsőimet. a zaffiro pro-k helyett föltettem az open gumikat. inkább ezek kopjanak el a jó időben,aztán ősszel,amikor már hullik a falevél,akkor meg visszakerülnek majd a kerekekre a"gagyibb" zaffiro-k. az új külsőt is feltettem egy próba erejéig. csak az elsőre,mert ott tényleg kevés hely van a villában. nem lesz sok hely mellette. :)

 

11303585_1001851919847190_946710277_n.jp

 

azt hiszem nem csináltam rossz vételt ezekkel a decás rubino külsőkkel. a zaffiro-kat 6000 ft/db áron vettem még vagy 3 éve. 


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#5249
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

ránézek a csövekre és a nyeregcsőátmérőre-zero hátranyúlásra, és ez jut eszembe:

 

797_mechanical_20bull.gif

 

szemre amúgy kb. 53-as. Nem rossz, de én 100-tól többet nem adnék érte. Próbáld meg 100-ba elhozni.

 

és ez jobb

 

http://bolha.testbik...php?clid=221691

 

jobb szett, jó vázon.

 

Esetleg ha tényleg magas vagy, 180 körül, akkor:

 

http://www.willhaben...race-121427123/

 

ezért érdemes kiugrani nézelődni.


Vejne módosította - 2015. június 18. - 05:46


#5250
bijancsi

bijancsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

szvsz - amennyiben a méret O.K. (milyen magas vagy és mekkora a váz? :rolleyes:) - jó az ár, és a bringa is (télleg olasz, egy megbízható márka, és ha minden igaz - a matrica alpján - Columbus Altec alucsövekből van a váz, ami nem rossz> sőt!). de azt a nyerget és -csövet hajítsd gyorsan le róla!



#5251
Sasimer

Sasimer

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

Sziasztok!

 

Első outimat venném,róla lenne szó,full Campagnolo Xenon szett,carbon e villa,135e -t kérnek érte,reális ez érte vagy más az értéke? Elmondása alapján teljesen rendben van rajta minden..ahogy nézelődtem úgy elvileg Olympiáék is olaszak,bár én sokat nem hallotam róluk még.

 

221752_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

köszi,üdv: Norbi



#5252
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

monnyuk nem arra gondoltam... :lol:

EZ KESZ!!! :D   Jo poen volt!



#5253
bijancsi

bijancsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

Utálom megszakítani az eszmefuttatást, főleg, hogy hosszabb stucnit szívesebben vennék, mint rövidebbet, de visszatérve a gumi kérdésre.. Meg lehetne kockáztatni a villában 25-ös külsőt 20.5mm külső szélességű (17.5mm belső szélességű) felnin? A fenti képeken 19 mm külső szélességű (13mm belső) felnin van 23mm-es külsőgumi.

 

Vagy a szélesebb felni annyira kiterítené a gumit, hogy nem lenne jó a 25mm-es semmiképp sem? :\

ha arról a villáról van szó, ami a képen látszik, a válaszom: nem :ph34r:

ha másikról, szvsz nem lesz gond :rolleyes:



#5254
bijancsi

bijancsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

3 ujj, ja. A komplett tenyerem befér. :)

monnyuk nem arra gondoltam... :lol:

hiába na, a testi sajátosságok változók> ami valakinél 3cm, az másnál 3 ujj, vagy akár egy egész tenyér ;)


  • MJani01 kedveli ezt

#5255
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

3 ujj, ja. A komplett tenyerem befér. :)


  • donciccio kedveli ezt


A sebesség mindent megold.

 


#5256
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

 

Tyre Clearance please!

 

10527517_657465511010742_761856844290444
10384445_657465594344067_446981249633469

Utálom megszakítani az eszmefuttatást, főleg, hogy hosszabb stucnit szívesebben vennék, mint rövidebbet, de visszatérve a gumi kérdésre.. Meg lehetne kockáztatni a villában 25-ös külsőt 20.5mm külső szélességű (17.5mm belső szélességű) felnin? A fenti képeken 19 mm külső szélességű (13mm belső) felnin van 23mm-es külsőgumi.

 

Vagy a szélesebb felni annyira kiterítené a gumit, hogy nem lenne jó a 25mm-es semmiképp sem? :\



#5257
bijancsi

bijancsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

átlagos hosszúságú és 'normál' pálcaelhelyezésű nyergeknél a helyes üléspozíció (azaz amikor nem 'magad alá' hajtasz) a középrész középvonala és a nyereg orra között 7-10cm-nél van. hacsak nem extra-hosszú a felsőtested és/vagy a karjaid, az alábbiak szoktak érvényesek lenni :rolleyes:  a pókoknál vagy a lób...szóaknál persze ez máshogy van :D



#5258
vendég_anorche_*

vendég_anorche_*
  • vendég

3 centi? Nekem 11cm van  :blink:



#5259
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

ló...-t.

 

pont hogy kényelmesebb lett idén, hogy 110-ről 120-ra váltottam. Amúgy meg próbára nem fogok féloldalról komplett bandázst-fvk-t, bowdenházat le-visszabontani és újraapplikálni.. :)

 

Hidd el, nem kényelmes a rövid stucni, ellenben ronda. Kis vázaknál jó, de nekem 58-as vázam van.. :)



#5260
bijancsi

bijancsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás
...

Amúgy ez a "agyatkitakarjaakormány" micsoda? ...

próbára szerezz be egy akármilyen (i.e. kölcsön vagy óccó  ;) ), de annyira rövid stucnit, amivel ezt eléred (nálam általában akkor optimális ez a hossz, ha a nyereg orránál van a könyököm, és a kinyújtott karomból kiálló szintén kinyújtott ujjaim leghosszabbika és a kormány között van még 3cm), menj legalább 1 hétig pár hosszabbat (100km körül) vele - azt' meglátod :rolleyes: