Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34316 hozzászólás a témában

#4661
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
Northwave, altura is kínál teljesen fluogiallo színben felsot, nadragot nem tudom.

Csehek alibabas márkája, a Force talán kedvező arfekvesben szintén kínál elérhető sárga ruházatot. Plusz ötletes lehet pár reflettiv csikkal dekoralni a ruházatot, akár tepozaras megoldással

#4662
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Nem, így is -17es stucnit használ.

csak az égbe húzott cső tűnt furcsának. meg ok -17, de 130-as. (jó tudom itt nme ritka a hosszú stucni9


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4663
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

és amúgy nem kéne egy számmal nagyobb váz a zembernek ?

 

más.

 

ugyan ruhás topik, de hátha .

 

valamelyik este láttam nálunk a faluban (szentendre) egy utis kollégát. nagyon durva harsány fluo sárga mez nadrág kombó, (kb mint a tinkoff csak kék nélkül. meg talán még ordítóbb tán kissé uv zöldbe hajló sárga) . esetleg ötlet, milyen cucc lehet ?

 

köszi

Nem, így is -17es stucnit használ.


  • Vejne kedveli ezt


A sebesség mindent megold.

 


#4664
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
A fejcso túl magasan lenne.

Allezbol nekem 56 os kéne, szerintem ez is akkora

#4665
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Matricázni plíz:

http://forum.tour-ma...

 

Lookalike. Déloid fizimiska.

 

Nemrég futottam ebbe bele:

a nyereg 80.4 cm-en (magasabban, mint nekem) a srác 185 cm, 91 cm belső lábhosszal (szóval kb. egyforma adatok)

 

A stucnija 130-as (ez kéne nekem is mondjuk) a kormány meg talán a 3t klasszikus hajlításúja (bár a Deda Shallow is hasonló)

 

Nagyon tetszetős összkép, bár, egy ilyen S-works allez aluVÁZ árából már 105-tel szerelt supersix evot veszel újonnan :D

 

nekem nagyon bejön ez az ezüst-fekete festés és a klasszikus kormány is, meg lehet figyelni, hogy a nagy ívvel mennyire közel kerül a "hookhoz" a fékkar-váltópöcök. Tkp. ott van az ujjadnál minden. :)

 

Lassan rá kéne már magam szánni a kormányváltásra, de 2.5 hete nem bringáztam (más sport terelte el a kapacitásom) és a kancsót úgyse' látom jövő hónap közepéig.. :) :D Sajnos a kísérletezőkedvemnek nem kedveznek a csillagok: az RHM formája nagyon kézre esik, és a populus szerint is az való campagnolo karhoz... 

IMG_2546%20%281%29.jpg

 

ezt csak azért, mert a kancsóhoz hasonlóan nem túl ejtett a felsőcsöve és piros nagy fehér betűkkel, és ugyanúgy handmade, igaz, olaszországból:

 

 

 

 

és amúgy nem kéne egy számmal nagyobb váz a zembernek ?

 

más.

 

ugyan ruhás topik, de hátha .

 

valamelyik este láttam nálunk a faluban (szentendre) egy utis kollégát. nagyon durva harsány fluo sárga mez nadrág kombó, (kb mint a tinkoff csak kék nélkül. meg talán még ordítóbb tán kissé uv zöldbe hajló sárga) . esetleg ötlet, milyen cucc lehet ?

 

köszi


Bikertigger módosította - 2015. szeptember 25. - 10:08

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4666
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.006 hozzászólás

 

 

.... de 2.5 hete nem bringáztam (más sport terelte el a kapacitásom) és a kancsót úgyse' látom jövő hónap közepéig.. 

 

mi a manó?! végre lett barátnőd?

 

 

*bocs, de nem tudtam megállni... :D :D :D


  • Rabbit és Vejne kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#4667
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Matricázni plíz:

http://forum.tour-ma...

 

Lookalike. Déloid fizimiska.

 

Nemrég futottam ebbe bele:

a nyereg 80.4 cm-en (magasabban, mint nekem) a srác 185 cm, 91 cm belső lábhosszal (szóval kb. egyforma adatok)

 

A stucnija 130-as (ez kéne nekem is mondjuk) a kormány meg talán a 3t klasszikus hajlításúja (bár a Deda Shallow is hasonló)

 

Nagyon tetszetős összkép, bár, egy ilyen S-works allez aluVÁZ árából már 105-tel szerelt supersix evot veszel újonnan :D

 

nekem nagyon bejön ez az ezüst-fekete festés és a klasszikus kormány is, meg lehet figyelni, hogy a nagy ívvel mennyire közel kerül a "hookhoz" a fékkar-váltópöcök. Tkp. ott van az ujjadnál minden. :)

 

Lassan rá kéne már magam szánni a kormányváltásra, de 2.5 hete nem bringáztam (más sport terelte el a kapacitásom) és a kancsót úgyse' látom jövő hónap közepéig.. :) :D Sajnos a kísérletezőkedvemnek nem kedveznek a csillagok: az RHM formája nagyon kézre esik, és a populus szerint is az való campagnolo karhoz... 

IMG_2546%20%281%29.jpg

 

ezt csak azért, mert a kancsóhoz hasonlóan nem túl ejtett a felsőcsöve és piros nagy fehér betűkkel, és ugyanúgy handmade, igaz, olaszországból:

 

behdfb.jpg

 

Amúgy jól néz ki a Dura Ace hajtány mellett ordító "campagnolo" matrica..


Vejne módosította - 2015. szeptember 25. - 06:19


#4668
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás

de a mai világban kritikus szerintem, hogy kényelmes és megbízható a szolgáltatás.

 

Ráadásul, ahogy mondtam, elég egy fényképet küldeni a bringáról mailben. Ők legyártják és a postaládába dobják a kész terméket. Ja, persze előtte a koncepciót pdf-ben elküldik, s csak akkor küldik a kész matricákat, ha áldásodat adtad rá.

 

Nem kell rajzolnod, nem kell rohangálnod, reggeli dömping közben küldesz egy képet-mailt, és ők meg küldik a tervet-matricát :)

Több ismerősöm is rendelt már tőle. csak ajánlani tudom én is.


  • Vejne kedveli ezt
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#4669
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

nyomda esetén én sem a nagyokról beszélek ahol több ezer példány kell hogy akármi megérje. dekorációs cég, digitális gyorsnyomda stb tényleg van 5000

de a mai világban kritikus szerintem, hogy kényelmes és megbízható a szolgáltatás.

 

Ráadásul, ahogy mondtam, elég egy fényképet küldeni a bringáról mailben. Ők legyártják és a postaládába dobják a kész terméket. Ja, persze előtte a koncepciót pdf-ben elküldik, s csak akkor küldik a kész matricákat, ha áldásodat adtad rá.

 

Nem kell rajzolnod, nem kell rohangálnod, reggeli dömping közben küldesz egy képet-mailt, és ők meg küldik a tervet-matricát :)



#4670
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.864 hozzászólás

És?? dekor megrajzolja fénykép után, Neked semmi dolgod. Tervez és gyárt. Ráadásul bármely debreceni nyomdahoz képest durván olcsóbban.

Meg rutinos. Tudja, hogy a Columbus MS csoszett melyik csove mekkora átmérőjű, és annak megfelelően gyárt. Fenykep után...

Belinkeled neki pl a bringat velospacerol, megkered hogy pl a matrica színe legyen pár árnyalattal világosabb és mondjuk arany színű, a szélein VB csikokkal meg nagy csorikeszem logoval a homlokcsovon....

És le gyártja.. kb négyezerbe az egész szettet...

Ki csinál még ilyet?

nyomda esetén én sem a nagyokról beszélek ahol több ezer példány kell hogy akármi megérje. dekorációs cég, digitális gyorsnyomda stb tényleg van 5000



#4671
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
És??😃 dekor megrajzolja fénykép után, Neked semmi dolgod. Tervez és gyárt. Ráadásul bármely debreceni nyomdahoz képest durván olcsóbban.

Meg rutinos. Tudja, hogy a Columbus MS csoszett melyik csove mekkora átmérőjű, és annak megfelelően gyárt. Fenykep után...

Belinkeled neki pl a bringat velospacerol, megkered hogy pl a matrica színe legyen pár árnyalattal világosabb és mondjuk arany színű, a szélein VB csikokkal meg nagy csorikeszem logoval a homlokcsovon....

És le gyártja.. kb négyezerbe az egész szettet...

Ki csinál még ilyet?

#4672
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.864 hozzászólás

küldj fényképet-kérdést bringadekornak, ők patentok, coralhoz két szettet is gyártottak már, hibátlan. 

 

Arra azért számíts, hogy koponya MR-re rövidebb a várólista, mint egy szett matricára :)

Arra azért számíts, hogy koponya MR-re rövidebb a várólista, mint egy szett matricára

 

???

 

szerintem kb 5000 diginyomda van az országban. ők mind tudnak öntapadó vinilre nyomtatni



#4673
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

küldj fényképet-kérdést bringadekornak, ők patentok, coralhoz két szettet is gyártottak már, hibátlan. 

 

Arra azért számíts, hogy koponya MR-re rövidebb a várólista, mint egy szett matricára :)

Kösz, teszek egy próbát


  • Vejne kedveli ezt

#4674
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

nem csak "mocsok" felhasználás esetén kell gyakran tisztínai a láncot, a 10-es láncot érdemes 500Km-enként szétszedni. Viszont mindig új stiftet betenni nem olcsó, szerintem vegyél patentot.

Én a KMC-t használom, egy szezont; 3-4000Km-t elmegy gond nélkül.

Kb. hetente szetszedni??   Meg csak pucolni/kenni se pucolom/kenem hetente, nemhogy levegyem.



#4675
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

A 11-es shimano sor távtartóiról és lánckerekeinek vastagságáról lehet valahol információt találni? Összesen csak annyit találtam, hogy 1,75-1,85 mm-tel hosszabb a kazettatest, mint a 10-esnél.


http://si.shimano.co...S-5800-3715.pdf

A spacerekre 2.18mmt irnak.
  • MJani01 kedveli ezt

#4676
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

nem csak "mocsok" felhasználás esetén kell gyakran tisztínai a láncot, a 10-es láncot érdemes 500Km-enként szétszedni. Viszont mindig új stiftet betenni nem olcsó, szerintem vegyél patentot.

Én a KMC-t használom, egy szezont; 3-4000Km-t elmegy gond nélkül.

nekem a 10s Veloce 5.5ezret bírt ki, de azt én tettem tönkre a hülye technikámmal ("") és benzines mosásaimmal. :) A shimano HG50 8s tavaly elment 5ezret, idén meg 1500 alatt meghalt, míg, a SRAM PC-850 8s 4ezer után kb. dobozállapotú.

 

A KMC Goldot kb. hatszáz km-en át használtam (X10 SL Gold) de a legjobb élmény volt lánc-váltás-futás tekintetében (halk-szép váltás-kiváló felület-kinézet..)

 

kíváncsi leszek a 10s Miche élettartamára. Kicsit frusztráló, hogy a 10s veloce csak 5.5k-t bírt, mert haver 8ezret ment egy tiagrával, aztán úgy adta el a gépet :D :)



#4677
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Fényeztetnék egy régi outi vázat és a matricák gyártásához keresek valakit aki jó minőségben tud fotó alapján vázmatricát gyártani. Valakinek hasonló tapasztalata, ötlete? sajnos nem ismert márkáról van szó, szóval ebay-en nem fogok találni "frame decal set"-et.

küldj fényképet-kérdést bringadekornak, ők patentok, coralhoz két szettet is gyártottak már, hibátlan. 

 

Arra azért számíts, hogy koponya MR-re rövidebb a várólista, mint egy szett matricára :)



#4678
Andris_savaria

Andris_savaria

    read only

  • fórumtag
  • 2.189 hozzászólás

Arra vigyázz, hogy pl. hivatalosan a SRAM 10-es patentok egszerhasználatosak, talán a KMC 10-es patentjait többször is fölhasználhatod. 

 

Ha sokat mész mocsokban-esőben, és gyakran leveszed a láncot, előnyösebb lehet a patentszem, ha nem, akkor szvsz lehet simán stiftelni.

 

nem csak "mocsok" felhasználás esetén kell gyakran tisztínai a láncot, a 10-es láncot érdemes 500Km-enként szétszedni. Viszont mindig új stiftet betenni nem olcsó, szerintem vegyél patentot.

Én a KMC-t használom, egy szezont; 3-4000Km-t elmegy gond nélkül.


SOHA TÖBBET magyar országon!

Flickr


#4679
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

Fényeztetnék egy régi outi vázat és a matricák gyártásához keresek valakit aki jó minőségben tud fotó alapján vázmatricát gyártani. Valakinek hasonló tapasztalata, ötlete? sajnos nem ismert márkáról van szó, szóval ebay-en nem fogok találni "frame decal set"-et.



#4680
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Sziasztok,

 

nemrég lett egy outim (Shimano Claris-os). Nagyon szeretem csak van egy apróság, amit nem tudok hova tenni.

 

A fékváltókar kiskar elején van egy kis 'gumibogyó' :) (robbantott ábrája szerint "release lever support" a neve), ami kattintás után beleakad a fékkar hátuljába és megakadályozza, hogy a kiskar visszatérjen az alaphelyzetébe. Csak a jobboldali (hátsó f.váltó) csinálja ezt, a bal rendesen vissza tud térni. Engem nagyon idegesít ez a megakadás, mikor nyúlok érte az ujjammal és nem találom a helyén. Vagy ez lenne a rendeltetésszerű működése, csak még én nem jöttem rá miért olyan jó? Gondoltam mielőtt hozzányúlok megkérdezem Neketek mi erről a véleményetek.

 

Köszi,

dani

Egy kicsit hajtitsd hatrafele a kiskart es kesz.      Vissza kell tudnia menni magatol alaphelyzetbe.


  • dutsh kedveli ezt