Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34314 hozzászólás a témában

#4361
bartadavid94

bartadavid94

    fórumtag

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás

vízszintes nyereg a jó. ehhez lehet hogy lejjebb is kell állítani a nyeregcsövet

De attól még fog kelleni rövidebb stucni, ha szeretném elkerülni a hátfájást, nem?

 

Ha lejjebb rakom a nyerget, és ki is egyenesítem akkor sokkal alacsonyabban leszek, pedálozás szempontjából nem lesz jó a helyzet.


bartadavid94 módosította - 2015. november 29. - 20:50


#4362
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.863 hozzászólás

vízszintes nyereg a jó. ehhez lehet hogy lejjebb is kell állítani a nyeregcsövet



#4363
bartadavid94

bartadavid94

    fórumtag

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás

akkor kérünk egy teljes képet a bringáról mert ezen a képen úgy tűnik ez a nyereg egy szánkópálya

Kép a bringáról:

 

https://www.dropbox.....33.56.jpg?dl=0



#4364
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.863 hozzászólás

akkor kérünk egy teljes képet a bringáról mert ezen a képen úgy tűnik ez a nyereg egy szánkópálya



#4365
bartadavid94

bartadavid94

    fórumtag

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás

bár nem patentpedálos a rögzítés de a térd nagyon nincs a pedálközép fölött (tudom nem mindenki ért egyet vele)

 

így én is arra tippelek hogy hátra van tolva a nyereg

https://www.dropbox....7.59-1.jpg?dl=0



#4366
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.863 hozzászólás

szerintem hátul ülsz, a lábad is elég érdekes helyen van, majdnem sarokkal vagy már a pedálon. 

bár nem patentpedálos a rögzítés de a térd nagyon nincs a pedálközép fölött (tudom nem mindenki ért egyet vele)

 

így én is arra tippelek hogy hátra van tolva a nyereg



#4367
bartadavid94

bartadavid94

    fórumtag

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás

szerintem hátul ülsz, a lábad is elég érdekes helyen van, majdnem sarokkal vagy már a pedálon. 

A nyereg legelőre van állítva, a lábam az azért áll olyan hülyén mert 10mp időzítő volt a maximum, és ezalatt el kellett helyezkednem és megpróbálni nem feldőlni.  :D

Valószínüleg tekerés közben a nyergen előrébb csúsznék magamtól.


bartadavid94 módosította - 2015. november 29. - 19:24


#4368
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

szerintem hátul ülsz, a lábad is elég érdekes helyen van, majdnem sarokkal vagy már a pedálon. 



#4369
bartadavid94

bartadavid94

    fórumtag

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás

Vagy túl hátul van a nyerged, vagy nem vagy elég rugalmas s ezt a "fölegyenesedett hátat" kompenzálod kicsapott karral.

 

Az a vázméret 120mm-es stucnival optimális, a kezelhetősége nagymértékben jobb hosszú kormányszárral. Sokan mennek 130-140mm-es stucnikkal is, és dicsérik a bringák viselkedését. Elvileg a vázméret jó, és a stucnihossz is, de...

 

EGY KÉP TÖBBET MOND EZER SZÓNÁL:)

Íme:

 

https://www.dropbox.....01.06.jpg?dl=0


bartadavid94 módosította - 2015. november 29. - 19:03


#4370
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Vagy túl hátul van a nyerged, vagy nem vagy elég rugalmas s ezt a "fölegyenesedett hátat" kompenzálod kicsapott karral.

 

Az a vázméret 120mm-es stucnival optimális, a kezelhetősége nagymértékben jobb hosszú kormányszárral. Sokan mennek 130-140mm-es stucnikkal is, és dicsérik a bringák viselkedését. Elvileg a vázméret jó, és a stucnihossz is, de...

 

EGY KÉP TÖBBET MOND EZER SZÓNÁL:)



#4371
bartadavid94

bartadavid94

    fórumtag

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás

A kezem az magától kinyújtódik, szerintem pont azért mert hosszú a stucni. Gondolom.



#4372
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.863 hozzászólás

Sziasztok!

 

Vettem egy bringát, 120-as stucnival adták, de ez nekem túl hosszú, fáj tőle a hátam.

 

Tudnátok segíteni abban, hogy milyen hosszúságú stucnira váltsak? Illetve milyet/honnan lenne érdemes venni?73,5

 

A nyereg befogásközepétől 73,5cm távolságra van most a stucni kormánybefogójának közepe, én meg 187cm magas vagyok.

 

hi

 

nem biztos hogy rossz az, elvégre a magasságodhoz passzoló 58-60as bringa 120as stucnival néz ki jól. 

tekerj hajlított könyökkel, mint ő, így a hát ívesebb és kevesebb teher megy a deréktájra

bike_fit1sideview.jpg


vittore30 módosította - 2015. november 29. - 14:33


#4373
bartadavid94

bartadavid94

    fórumtag

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás

Sziasztok!

 

Vettem egy bringát, 120-as stucnival adták, de ez nekem túl hosszú, fáj tőle a hátam.

 

Tudnátok segíteni abban, hogy milyen hosszúságú stucnira váltsak? Illetve milyet/honnan lenne érdemes venni?73,5

 

A nyereg befogásközepétől 73,5cm távolságra van most a stucni kormánybefogójának közepe, én meg 187cm magas vagyok.



#4374
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Ez igy csak vagdalkozas...    Nekem PTFE-s volt a gyari bowden, 1 ev utan valtottam Siltecre, de semmi gond sincs veluk.   (hacsak az nem, hogy az izotonias ragacsba beleragad - no de melyik nem)

szerencséd volt

hajlamos a bevonat elengedni magát

és nem könnyű kitakarítani egy belső bovdenvezetéses vázból


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4375
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

hát...talán a jövő évi már jó lesz.. :)

Ez igy csak vagdalkozas...    Nekem PTFE-s volt a gyari bowden, 1 ev utan valtottam Siltecre, de semmi gond sincs veluk.   (hacsak az nem, hogy az izotonias ragacsba beleragad - no de melyik nem)



#4376
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

PTFE nincs is sehol, a Siltec meg jo draga, nem hiszem, hogy 105-hoz hasznalnak ilyet.

De ugy irod, mintha az hatrany lenne...  ??

hát...talán a jövő évi már jó lesz..:)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4377
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

véletlen, nem drága (sil tec vagy ptfe) shimano bovdennel volt összerakva  ?

PTFE nincs is sehol, a Siltec meg jo draga, nem hiszem, hogy 105-hoz hasznalnak ilyet.

De ugy irod, mintha az hatrany lenne...  ??



#4378
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Köszi! Hiszek a tapasztalatotokban, szóval szerviz lesz ebből.

véletlen, nem drága (sil tec vagy ptfe) shimano bovdennel volt összerakva  ?


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4379
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Állandó hátsó váltóproblémával küzdök. Hátsó bowdent cserélték szervizben, tegnapelőtt láncot cseréltem. Plusz elől a tányérokat, de ebben a kontextusban talán ez kevésbé lényeges.

A hátsó váltót egyszerűen nem bírom úgy beállítani, hogy rendesen váltson. MTB-n "szinte" soha nem volt ilyen problémám... A fékváltókarral eszközölt 2 váltásra nagy kegyesen dob egyet lefelé, aztán menet közben gondol egyet és a második váltást is elvégzi a váltó, úgy random. Ugyanez felfelé is igaz, ami főleg terhelés alatt "vicces"... Már beletörődtem, hogy ez a 105-ös hátsó váltóm ennyire ramaty. (Cserélnem kellene?) Kapott WD-40 kúrát is, semmi változás. Olyan, mintha nagyon laza lenne benne a feszítőrugó, vagy a csúszócsapágyazása rágódott volna be, a láncot nem feszíti rendesen, az kifejezetten laza. Szerintem nem hagytam hosszúra, Shimano ajánlása szerint rövidítettem.

Hasonló effektet akkor tapasztaltam még az MTB-n, mikor a hátsó agy reteszelése szorult, de hát ez egy majdnem tökúj, gyári DT kerék...

Ha en szivnek ezzel, es mar minden probaltam, akkor gorgore teve a bicajt bekotnek egy rovid bowdent, rovid hazzal a hatso valto moge (kunkor nelkul) egy leszerelt valtokarral.

Ha ugy se valt popecul, akkor valto, vagy valtotarto ful.

 

De nekem amikor ilyen volt akkor a kulacsbol kifolyo ragacsos lotty ragasztotta be a bowdent a kozepcsapag alatt abba a vezeto muanyag bigyoba.   Pucolas es tokeletes.



#4380
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Köszi! Hiszek a tapasztalatotokban, szóval szerviz lesz ebből.