Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34314 hozzászólás a témában

#4321
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

véletlen, nem drága (sil tec vagy ptfe) shimano bovdennel volt összerakva  ?

No, hétfőn hazafelé éreztem, hátul defektem lehet, vagy ilyesmi.  Lenézek, minden rendben. Csak nem szűnt a fura érzés. Otthon megletyegtettem az első kereket: rendben, nem kotyog. Aztán a hátsót; s láss csodát, fél centis kilengése van a keréknek! :) Nem bírtam még belenézni, de vagy csapágy ment szét a hátsó agyban, vagy eltörhetett a tengely is akár, irgalmatlan világ lehet az agy belsejében.

Szóval, visszatettem a jó öreg, laza küllős, recsegő-ropogó Mavic CrossOne hátsó kereket és láss csodát, megjavult a váltás! :D ...a kérdés csak az, ez az ipari hulladék Mavic meddig húzza még...


zscs módosította - 2015. december 02. - 16:30


#4322
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

http://apro.bikemag....a-l319731.html#

 

"..a Trek hamarabb megkapta a Shimano legújabb feljesztéseit, így ez tulajdonképpen egy 6700-as tulajdonságokkal rendelkező szett.."

Erre ugrana a német, hogy az bizony akkor visszalépés a 66-hoz képest. :) Már ami a váltásteljesítményt és gondtalanságot illeti.



#4323
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

http://forum.tour-ma...uot-tubular-NOS

 

Hmmm Don mikor fog visszaállni szingóra? 


  • donciccio kedveli ezt

#4324
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

a "nagy segg" dolgot kikérem magamnak. A széles alsó függesztőöv nem ekvivalens a nagy seggel. Kockasegged lehet keresztszálkákkal, ha széles csípővel születtél. 

 

És van olyan zsírpicsa, akinek keskeny a csípője. A csontozat Veled született dolog, nekem sosem lesz széles vállam, max. javítani tudok a hátrányos helyzetemen :D

 

Amúgy nekem "mákom" volt, a wilieren gyárilag q-bik volt, amit szerettem, a coralon gyárilag Turbomatic2, bár ez már nekem is túlontúl széles volt (155mm!!!). Egyszer próbáltam Concor Lightot, de dobtam apróba. Azóta meg csak flite-jaim vannak, és valahogy nem tervezek ezen változtatni :D :D

 

nekem pl. "nagy seggem" van (bár nem zsírpicsa, csak ilyen vagyok:D), aztán csak 130as nyergek a jók, a 145-ös specializedeken már egyszerűen nem találom a pozicíót. szerintem ilyet is butaság írni, hogy "de régen úgy volt, tanulj meg ülni a biciklin", 2015-t írunk, millió és egyfajta nyereg van - ha a marketingnek nem is, de a szubjektív érzésnek lehet hinni, hogy van jó és jobb nyereg.



#4325
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Sziasztok!
SS bringába akarnék 36 lukas flip-flop agyból és egy normál 36 lukas felniből kereket fűzni. Úgy gondoltam, hogy hajtás oldalt lehetne 2 vagy 3 kereszt, másik oldalt meg radiális. Valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban? Gyakran fellazulnának a küllők az aszimmetrikus fűzés miatt? Be lehet egyáltalán így fűzni egy kereket ahogy én képzelem? Válaszokat előre is köszönöm!

Ha nem jó helyre írtam, akkor elnézést!

Be lehet fűzni, csak nem lesz jó. Miért így akarod? Elveszik a ss kérek legjobb tulajdonsága, a szimmetrikus küllőfeszesség.

sisqo módosította - 2015. november 30. - 23:27


#4326
gyuladaniel94

gyuladaniel94

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

Sziasztok!

SS bringába akarnék 36 lukas flip-flop agyból és  egy normál 36 lukas felniből kereket fűzni. Úgy gondoltam, hogy hajtás oldalt lehetne 2 vagy 3 kereszt, másik oldalt meg radiális. Valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban? Gyakran fellazulnának a küllők az aszimmetrikus fűzés miatt? Be lehet egyáltalán így fűzni egy kereket ahogy én képzelem? Válaszokat előre is köszönöm!

 

Ha nem jó helyre írtam, akkor elnézést!



#4327
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.329 hozzászólás

a síugrópálya nyereg beállításon változtass. vízszintbe legyen. ha így hagyod,előre csúszol,és ezzel folyamatosan terheled a karjaid,vállad,hátad. a vállakat le kéne engedni,mert így tuti kényelmetlen lesz. ez is hátfájást okozhat. nézz meg videókat a profikról. ők hogyan ülnek,milyen stílusban tekernek. pl:

 

Jan_Ullrich_and_Udo_B%C3%B6lts,_1997.jpg

 

vállak lent,karok hajlítva. egy jó stílust kéne előbb elsajátítani. 

 

itt egy videó is: https://www.youtube....h?v=DAidrTRskLI


donciccio módosította - 2015. november 30. - 18:45

  • bartadavid94 kedveli ezt

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#4328
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

gyerekkorom óta nem volt nyereg problémám, akkor is a hülye concord nyereg miatt,mert széles volt mint egy igás ló háta :D ("nagy seggel"  keskeny nyergen ülni nem tudom milyen érzés)

a "nagy segg" dolgot kikérem magamnak. A széles alsó függesztőöv nem ekvivalens a nagy seggel. Kockasegged lehet keresztszálkákkal, ha széles csípővel születtél. 

 

És van olyan zsírpicsa, akinek keskeny a csípője. A csontozat Veled született dolog, nekem sosem lesz széles vállam, max. javítani tudok a hátrányos helyzetemen :D

 

Amúgy nekem "mákom" volt, a wilieren gyárilag q-bik volt, amit szerettem, a coralon gyárilag Turbomatic2, bár ez már nekem is túlontúl széles volt (155mm!!!). Egyszer próbáltam Concor Lightot, de dobtam apróba. Azóta meg csak flite-jaim vannak, és valahogy nem tervezek ezen változtatni :D :D


Vejne módosította - 2015. november 30. - 17:53


#4329
SerpaPerec

SerpaPerec

    vendég

  • fórumtag
  • 403 hozzászólás

gyerekkorom óta nem volt nyereg problémám, akkor is a hülye concord nyereg miatt,mert széles volt mint egy igás ló háta :D ("nagy seggel"  keskeny nyergen ülni nem tudom milyen érzés)



#4330
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Kivéve, ha 136mm-es ülőgumó távolsággal próbálsz megülni 125mm-es nyerget. Akkor nem alkalmazkodik, hanem "szétcsúszik" :D



#4331
SerpaPerec

SerpaPerec

    vendég

  • fórumtag
  • 403 hozzászólás

érdekes ez a nyereg téma :)   én 10 évig nem ültem bringán,aztán mikor felültem rá nekem sem volt kényelmes,de aztán 1 hét után már semmi gondom nem volt :)  türelem és a test alkalmazkodik.


  • Vejne kedveli ezt

#4332
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

ha már szóba jött és így benne vagy a témában :)

 

masszív "besült" ízületi gyulladásra (ball váll) ötlet ?  szteroidon kívűl.

 

köszi

 

bocs az off

 

vegyél flector tapaszt, nekem az szokott segíteni, ha bedöglik a rotátorköpenyem.



#4333
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

olvasom az előző nap termését. szánalmas. kedves baratadávid94.

1:erősítesz,de nem vagy elég kitartó. =ez nem a te sportod.

2: ahogy néztem a bringa neked megfelelő méretű. a stucni is. fáj tőle mindened? =az országúti kerékpárból sosem lesz bőrfotel. 

3: tipikus hozzáállás az,h ha nem tud vlki rendesen megülni egy bringát,h síugró pályát csinál a nyeregből,és rövid stucnit vásárol. =a bringa nem tehet arról,h te nem vagy képes megülni

 

 

 

 

 

alig vagyok 170 cm magas,és közelebb vagyok a 40-hez,mint a 30-hoz,és még most is 120-as stucnit használok. vajon miért? ja. mert lehet,h megtanultam az országútin rendesen kerékpározni?

 

 

 

 

amúgy jobb lenne,ha visszaolvasnál a fórumban,mert néhány havonta jön egy hozzád hasonló,és ugyanezeket a kérdéseket teszi fel.

 

Ne haragudj, de én értem, hogy te nagy király vagy, de attól még nem kéne leszólni a kezdőket, aki értelmesen kérdez. Inkább örülnél, hogy ő is bringázni akar szabad idejében. Ha te nem akarsz segíteni a sporttársnak nem kell, senki sem kötelez...az meg, hogy mekkora stucnit használsz önmagában keveset mondó adat, te is tudod.

 

Amit Vejne írt a flexorokról azzal maximálisan egyetértek, én levezetés után mindig nyújtok egy 5-10 percet, ebben a csípő és a combflexor kiemelt szerepet kap.

A futás meg olyan, hogy ártani nem fog, ahogy a téli gyalogtúrák sem és át se hűlsz, nincs menetszél, ja és mondjuk futni téli sötétben egyszerűbb 30-60 percet, mint tekerni 60-120t. De az tény, hogy nem mindenkinek való a futás. Persze mindig van néhány nagyon okos, aki szerint minden más felesleges, és nagy hidegben is órákat alapoz kint - na, őket nem látjuk soha még hobbista dobogó közelben sem :)


  • Kisherceg kedveli ezt

#4334
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

ha már szóba jött és így benne vagy a témában :)

masszív "besült" ízületi gyulladásra (ball váll) ötlet ? szteroidon kívűl.

köszi

bocs az off


Ketozis, mint szisztemas gyulladáscsokkentes, halolaj, kevés c-vitamin és d3 vit.

A két említett tapkiegen kívül minden más fölösleges penzkidobas.

#4335
bartadavid94

bartadavid94

    fórumtag

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás

A futásról hallottam olyan szellemes mondást, hogy "nem leszel fitt a futástól, de fittnek kell lenned, hogy futhass". Talán ide is illik. Bringázástól nem fognak fellazulni a bekötött ízületek, nem fognak megnyúlni a megrövidült-meggyengült izmok, de, ha ezeket áthidalod, fájdalom nélkül fogsz tudni bringázni.

A vázméret 111111%, hogy tökéletes a srácnak, mert ÉN mondtam neki geótáblázat alapján, hogy 130mm-es stucnival kesztyű lenne nekem, és tudtommal egymagasak vagyunk (bár nekem nagyobb a belső combhosszom, fesztávon, hosszabbak a végtagjaim, rövidebb a torzóm).


A futással és még nagyon sok más edzéssel kapcsolatban az a probléma, bogy nyitott gerincem van (alulról a 4. csigolyám egy darabja hiányzik), emiatt könnyebben fájdul meg azon a tájékon a hátam, és kímélnem is kell, pl a futás nagyon nem tesz neki jót, mivel ekkor a porckorongok sokszor összenyomódnak, majd relaxálódnak. Súlyok emelgetésével ugyanez a helyzet.
Gerincferdülésem már jó ideje nincs, úgyhogy amiatt már nem fájhat.

Ebből gondolom én hogy rövidebb stucni kellene, lehet hogy rajtam ezek a nyújtások nem segítenének.

#4336
coffein

coffein

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

igen, a zero setback cső sem rossz, ilyen nagy méretű váznál nem is viszi el annyira a súlypontot talán. de ha ilyen nyeregcső kell, akkor valószínűleg a térdkalács-a-pedáltengely-felett beállítás alapból nem is jöhetett volna össze :)

Igaz!



#4337
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

 

Picit bepofázok én is: ma reggel edzés közben jutott eszembe, miért is fáj sokaknak a háta-dereka a népességből.

 

Rövid-kötött-merev csípőflexorok és megrövidült combflexorok. Ez az ülő-görnyedő életmód "szükségszerű velejárója", szerencsére ingyen kezelhető-javítható. Érdemes a vállakat is föllazítani, találkoztam nem egy olyan emberrel, aki képtelen volt pl. teljesen anteflektálni vagy fájdalom nélkül abdukálni a karját, annyira kötve volt a válla (ezt azért írom, mert néha előjön a "zsibbad a karom" sirám is, tud rajta segíteni)

 

A

ha már szóba jött és így benne vagy a témában :)

 

masszív "besült" ízületi gyulladásra (ball váll) ötlet ?  szteroidon kívűl.

 

köszi

 

bocs az off


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4338
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Picit bepofázok én is: ma reggel edzés közben jutott eszembe, miért is fáj sokaknak a háta-dereka a népességből.

 

Rövid-kötött-merev csípőflexorok és megrövidült combflexorok. Ez az ülő-görnyedő életmód "szükségszerű velejárója", szerencsére ingyen kezelhető-javítható. Érdemes a vállakat is föllazítani, találkoztam nem egy olyan emberrel, aki képtelen volt pl. teljesen anteflektálni vagy fájdalom nélkül abdukálni a karját, annyira kötve volt a válla (ezt azért írom, mert néha előjön a "zsibbad a karom" sirám is, tud rajta segíteni)

 

A futásról hallottam olyan szellemes mondást, hogy "nem leszel fitt a futástól, de fittnek kell lenned, hogy futhass". Talán ide is illik. Bringázástól nem fognak fellazulni a bekötött ízületek, nem fognak megnyúlni a megrövidült-meggyengült izmok, de, ha ezeket áthidalod, fájdalom nélkül fogsz tudni bringázni.

 

A vázméret 111111%, hogy tökéletes a srácnak, mert ÉN mondtam neki geótáblázat alapján, hogy 130mm-es stucnival kesztyű lenne nekem, és tudtommal egymagasak vagyunk (bár nekem nagyobb a belső combhosszom, fesztávon, hosszabbak a végtagjaim, rövidebb a torzóm).

 

11960286_855359627887995_236382278252940

12308850_893638370726787_311037999_n_www
 
ezzel a setuppal ugyan csak 3 óra volt a leghosszabb nyeregben eltöltött idő, de a komfort alapján simán maradtam volna még ennyit, ha nem kezdett el volna vészesen sötétedni ^^ 
 
szerk: ha az isostar kulacs miatt beszólnál, ne tedd, előtted már 2532562an megtették. 

Vejne módosította - 2015. november 30. - 11:25


#4339
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.863 hozzászólás

don,

 

lehet neked azért volt egyszerűbb a helyzet, mert ahol versenyeztél, ott beállították a bringát? engem nem fáraszt a kezdők érdeklődése, ha attól valaki jobban érzi magát a bringát ha elolvassa amiket ideírok, akkor az nekem oké. szerintem david94 bringája könnyen belőhető, mert a váz úgy néz ki jó méret



#4340
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.329 hozzászólás

olvasom az előző nap termését. szánalmas. kedves baratadávid94.

1:erősítesz,de nem vagy elég kitartó. =ez nem a te sportod.

2: ahogy néztem a bringa neked megfelelő méretű. a stucni is. fáj tőle mindened? =az országúti kerékpárból sosem lesz bőrfotel. 

3: tipikus hozzáállás az,h ha nem tud vlki rendesen megülni egy bringát,h síugró pályát csinál a nyeregből,és rövid stucnit vásárol. =a bringa nem tehet arról,h te nem vagy képes megülni

 

 

 

 

 

alig vagyok 170 cm magas,és közelebb vagyok a 40-hez,mint a 30-hoz,és még most is 120-as stucnit használok. vajon miért? ja. mert lehet,h megtanultam az országútin rendesen kerékpározni?

 

 

 

 

amúgy jobb lenne,ha visszaolvasnál a fórumban,mert néhány havonta jön egy hozzád hasonló,és ugyanezeket a kérdéseket teszi fel.


  • MJani01 kedveli ezt

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A