Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Országútikról mindent

* * * * - 3 votes

  • Please log in to reply
34214 replies to this topic

#33701
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,671 posts
Nem mindig,van hogy a két csavar szerepe megvan fordítva és ami másnál az alsó állásért felel az a felsõt igazítja egy szintén másik váltón.Sose lehet tudni!
Állítsd be nagytányérre aztán csá! :)
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#33702
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 posts
Hatso valtonal a felso allitja a legkisebb fogaskereknel a veghelyzetet, az also a legnagyobbnal.
De egyszerubben is lehet: amelyik csavarasara mozdul a veghelyzetben levo valto - csak ekkor figyeld, mennyit forditottal, mert ha rossz csavart tekersz, vissza is kell allitani eredeti helyzetebe.
BMaFTe

#33703
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 posts
köszi
hmmm
most hogy nézem a shimano doksikat lehet hogy rosszul tudtam
nem a felsõ csavar állítja a felsõ pozícióban (legnagyobb fogaskerék) meddig engedi a váltót ?

#33704
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 posts
zsola_: nem a valto veghelyzete van rosszul beallitva? Huzna a kar csak a valto nem megy, mert a kis veghelyzetallito csavarka nem engedi tovabb.
BMaFTe

#33705
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 posts
Sora fékváltókar:
Nem akar felváltani a legfelsõ fokozatba akárhogy próbálom.
Feszül mint az állat, mozdít is rajta de nem kattanik a következõ fokozat.
Mit lehet vele csinálni ?

Köszi

#33706
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 posts
nekem most C jet pro van! (295 gramm) Eredetileg C- Hi composite Carbont szerettem volna de sajna nem jött meg...

#33707
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,671 posts
És hány grammos,mert ahány helyen nézelõdtem annyi adatot találtam.

Vagyis melyik pontosan? C Elite Jet-rõl keresgéltem,de valahol 160grammot írtak neki,de volt ahol 220grammot adtak neki.
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#33708
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 posts
Nekem is ez a tufo van! És király!

#33709
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,671 posts
Igen,igen!Ebbe zavarodtam bele!:)
Akkor köszi az eligazítást!
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#33710
Aladdin

Aladdin

    vendég

  • fórumtag
  • 91 posts
Teljesen.
http://www.biondobik...product_id=1280
Minél jobban nézel ki, annál többet látsz be.

#33711
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,671 posts
És ez már biztos? :)
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#33712
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,721 posts
Ja.

#33713
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,671 posts
Sziasztok!

Kicsit megvagyok már tévedve ezért kis elmagyarázást kérek szépen!
A peremes szingót a normál felnire fel lehet tenni?Amire a hajtogatós vagy a sima,hagyományos drótperemes külsõt?
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#33714
csardi

csardi

    újonc

  • fórumtag
  • 3 posts

http://www.cyclingnews.com/photos/2005/tech/probikes/?id=julich_csc_cervelo/dsc00678

Bobby Julich idõfutamgépe. Szerintem csak idõfutamon használják páran.
Nekem is volt BP-m, most kör alakú hajtómûvem van. Én nem költenék rá, hogy BP-t vegyek... amúgy is drágább a kör alakúhoz képest.

Hú de B.J. gépén lehet még látni, hogy SpeedPlay pedálja van. Nem mondom szívesen kipróbálnám!


Szevasztok, bocs hogy közbekotyogok, meg nem is tartozik szorosan a témához, de ez nem idõfutam gép, az idõfutamokon szerintem nem is ezzel ment, hanem
egy Cervelo P3-assal.

Itt is van egy kep Julichrol es a tojasrol, ez sem idõfutam:
http://www.cervelo.c...px?bike=SLT2006
Elég szép kerékpár. :) Nem mintha a Cervelo P3C csúnya lenne, egyszer láttam egyet élõben, de nem mertem hozzáérni... :)

Gabor voltam, kocabiciklista

#33715
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 posts
Nemtooom, soha nem is érdekelt a lánctányér formája, inkább az, hogy milyen hosszú karral mennyek, a 175 az olyan snassz, mert mindenkinek olyan van, gondoltam, ha nekem más lesz, akkor jobb lesz. Lõttem egy 172.5öset, aztán egy 180asat... ha a DuraAce, meg a Record normál, meg sok-sok más, akkor szerintem jó az. Ha baba volna, ha TÉLLEG baba lett volna, akkor minden bicajon az lenne, függetlenül, hogy shimano, és nevezd BioPace, vagy akkor mittomén, csinálná a campa, "BioPeace" néven, mind1, akkor az lenne a taiwani f.stalicskákon is, "BioRubbish" néven, mint ahogy ez régen volt a v-fékkel. Bejött, és elsöpörte a cantit...
De a másik meg az, hogy még nem halt ki, vannak alternatív megoldások, akkor valamire csak jó lehet:chin:

#33716
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 posts
A Julichera gondoltam, ami nem biopace.
Lenyegileg nem. Ahogy Lofarkas mondja. Brown mesternek termeszetesen igaza van.
BMaFTe

#33717
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 posts
Bocsi - a Biopace-val tenyleg konnyitenek a vizszintes allasban.

De a Julich-e teljesen mas - ott nehezeitenek.
BMaFTe

#33718
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 posts
Nekem a Shimano EX 300-as volt...
Nem volt vele jó tekerni és elég gyenge volt, hajlott mint a....

#33719
Litespeed

Litespeed

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 343 posts
  • LocationBudapest
nya, a biopace az az amit lófarkas mond, csak ép julich barátunk nem azt használja, hanem a sheldon-nál ovális lánckeréknek titulált régebbi rendszert (illetve nem is azt, hanem annak egy módosított változatát), ahol a nagyobb áttétel kb a hajtókar vízszintes állásában van.
One planet, one tribe...

#33720
Aladdin

Aladdin

    vendég

  • fórumtag
  • 91 posts
Nem is olyan rég még Vino is BP-el ment. Mondjuk ö is csak idõfutamon.(lehet, hogy még mindig csak mostanában nem én láttam)
Csak most gondoltam bele, hogy a váltás is érdekes lehet, egy ilyen tojás alakú tányérnál.
Az nem lehet, hogy a legtöbb profi, azért nem használja, mert nekik a szponzor (pl.: shimano, campa) által kínált alkatrészekbõl kell választaniuk. /Amennyiben mégis gyártják, akkor nem szóltam/
Minél jobban nézel ki, annál többet látsz be.