Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#33681
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Természetesen!
Teljesen mechanikusan, simán szorul rá, mint minden valamire való gördülõcsapágy bárhol az életben.
Az a lényege!!! Vagyis hogy a külsõ és a belsõ felület fixen legyen a tengelyen ill. az ágyon és a golyók kopjanak, ill. belül a csészék. Ha már elforog (tipikusan a tengelyen, a golyók berágódása következtében -> pl. ha sokáig vársz a cserével), az már régen rossz!
A gördülõcsapágy többek között azért lett kitalálva, hogy cseréjével minden olyan legyen mint újan

Neten vannak 2-3 körmös húzók, azzal lehet profin dolgozni, bár ezek eléggé kis átmérõjû csapágyak, amihez nehéz beszerezni, ezért érdemesebb a szevizbe vinni - és akkor mondd nekik hogy karbon :D

#33682
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
:cegly:
Én is erre vagyok kíváncsi. Mi az ami ott tartja a csapágyat? Látszólag semmi. Hogyan cseréljem? Félek, ha odaadom egy mesternek, zacskóban adja vissza, és azt mondja: bocs. Nem mondta, hogy karbon, így elégett hihi...
Mechanikusan rászorulna a tengelyre úgy, hogy meg sem moccan és ellenáll az erõknek?
Lehet egyáltalán cserélni???
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#33683
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Alumínium agynál nyugodtan lehet kopogatni, karbonnál legyél óvatos, vagy inkább ne. Nekem alu iparis van: régik kiütve, újak meg behúzva.
De szerintem vidd el egy szervizbe nekik van csapágylehúzójuk és behúzójuk egyaránt (jobb helyeken). Max. 2000 Ft munkaköltségbõl megúszod, összesen természetesen és õk valószínûleg nem 1x csinálják.
Persze ha tudsz le/behúzót szerezni(venni eléggé drága...), abszolut nem nehéz.
Ha a saját erõbõl oldod meg akkor értelemszerûen az agyakra vigyázz, beszerelésnél pedig arra hogy mindig a megfelelõ részén üsd a csapágyat, hogy ne menjen szarrá a golyósor.

#33684
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
:scared: Karbon kereket ütni!? :scared:
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#33685
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Nem az agytest a karbon, hanem a kerék. Biztosan ismered spinergy revx.
Ugye ott különösen vigyázni kell a küllõk épségére.
Üssem ki??
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#33686
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
karbon az agytest? mert akkor óvatosan. de igen, iparis agyaknál kb ennyi. a csapágy megszorul a tengelyen illetve az agytest belsõ részén. mondjuk konkrét típus?

#33687
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Pontosítanád???
Úgy érted a karbon kerékbõl üssem ki a csapágyat, és verjek bele másikat??
Ilyen egyszerûen oldanák meg, semmi kötés?
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#33688
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
lehet. ki kell ütni belõle. újat meg beütni

#33689
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Nem tudjátok, "ipari" csapágyas agyban lehet cserélni a csapágyat??
Ahogy nézegetem, nem jövök rá, hogyan is van az belegyógyítva, látszólag ugye nem fogja semmi...
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#33690
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
A grammokról: általában a gyári adatok pontatlanok, és nagyjából lefele csalnak, így van a gumiknál is, egy peremes szingónál nagyon szoros lenne a 160 gr., bár a szingóban állítólag létezik 100 gr.-os is. Ettõl függetlenül egy elit Tufo biztos nagyon jó, csak ha egyszer defektes lesz...

#33691
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Thx a gyors választ!

#33692
Turbo_G.Pityu

Turbo_G.Pityu

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Szevasz Druszám! BBB 11fogas váltógörgõk , király,sirály szuper, occsó, tartós,...stb.

Üdv:G.Pityu

#33693
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Sziasztok!

Campa láncfeszítõmben a görgõk cserésnek tûnnek... már túlzottan kotyog, ill. fogak is már csak nyomokban emlékeztetnek az újra :D
Kérdésem a következõ lenne: konkrétan tud valaki, hogy hol lehet venni külön javítószettet (lényegében a két görgõt)?

#33694
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Köszi megoldódott
Fordítva gondoltam a mûködését

#33695
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Nem mindig,van hogy a két csavar szerepe megvan fordítva és ami másnál az alsó állásért felel az a felsõt igazítja egy szintén másik váltón.Sose lehet tudni!
Állítsd be nagytányérre aztán csá! :)
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#33696
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Hatso valtonal a felso allitja a legkisebb fogaskereknel a veghelyzetet, az also a legnagyobbnal.
De egyszerubben is lehet: amelyik csavarasara mozdul a veghelyzetben levo valto - csak ekkor figyeld, mennyit forditottal, mert ha rossz csavart tekersz, vissza is kell allitani eredeti helyzetebe.
BMaFTe

#33697
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
köszi
hmmm
most hogy nézem a shimano doksikat lehet hogy rosszul tudtam
nem a felsõ csavar állítja a felsõ pozícióban (legnagyobb fogaskerék) meddig engedi a váltót ?

#33698
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
zsola_: nem a valto veghelyzete van rosszul beallitva? Huzna a kar csak a valto nem megy, mert a kis veghelyzetallito csavarka nem engedi tovabb.
BMaFTe

#33699
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Sora fékváltókar:
Nem akar felváltani a legfelsõ fokozatba akárhogy próbálom.
Feszül mint az állat, mozdít is rajta de nem kattanik a következõ fokozat.
Mit lehet vele csinálni ?

Köszi

#33700
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
nekem most C jet pro van! (295 gramm) Eredetileg C- Hi composite Carbont szerettem volna de sajna nem jött meg...