Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#33701
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
És hány grammos,mert ahány helyen nézelõdtem annyi adatot találtam.

Vagyis melyik pontosan? C Elite Jet-rõl keresgéltem,de valahol 160grammot írtak neki,de volt ahol 220grammot adtak neki.
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#33702
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Nekem is ez a tufo van! És király!

#33703
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Igen,igen!Ebbe zavarodtam bele!:)
Akkor köszi az eligazítást!
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#33704
Aladdin

Aladdin

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Teljesen.
http://www.biondobik...product_id=1280
Minél jobban nézel ki, annál többet látsz be.

#33705
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
És ez már biztos? :)
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#33706
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Ja.

#33707
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Sziasztok!

Kicsit megvagyok már tévedve ezért kis elmagyarázást kérek szépen!
A peremes szingót a normál felnire fel lehet tenni?Amire a hajtogatós vagy a sima,hagyományos drótperemes külsõt?
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#33708
csardi

csardi

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

http://www.cyclingnews.com/photos/2005/tech/probikes/?id=julich_csc_cervelo/dsc00678

Bobby Julich idõfutamgépe. Szerintem csak idõfutamon használják páran.
Nekem is volt BP-m, most kör alakú hajtómûvem van. Én nem költenék rá, hogy BP-t vegyek... amúgy is drágább a kör alakúhoz képest.

Hú de B.J. gépén lehet még látni, hogy SpeedPlay pedálja van. Nem mondom szívesen kipróbálnám!


Szevasztok, bocs hogy közbekotyogok, meg nem is tartozik szorosan a témához, de ez nem idõfutam gép, az idõfutamokon szerintem nem is ezzel ment, hanem
egy Cervelo P3-assal.

Itt is van egy kep Julichrol es a tojasrol, ez sem idõfutam:
http://www.cervelo.c...px?bike=SLT2006
Elég szép kerékpár. :) Nem mintha a Cervelo P3C csúnya lenne, egyszer láttam egyet élõben, de nem mertem hozzáérni... :)

Gabor voltam, kocabiciklista

#33709
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Nemtooom, soha nem is érdekelt a lánctányér formája, inkább az, hogy milyen hosszú karral mennyek, a 175 az olyan snassz, mert mindenkinek olyan van, gondoltam, ha nekem más lesz, akkor jobb lesz. Lõttem egy 172.5öset, aztán egy 180asat... ha a DuraAce, meg a Record normál, meg sok-sok más, akkor szerintem jó az. Ha baba volna, ha TÉLLEG baba lett volna, akkor minden bicajon az lenne, függetlenül, hogy shimano, és nevezd BioPace, vagy akkor mittomén, csinálná a campa, "BioPeace" néven, mind1, akkor az lenne a taiwani f.stalicskákon is, "BioRubbish" néven, mint ahogy ez régen volt a v-fékkel. Bejött, és elsöpörte a cantit...
De a másik meg az, hogy még nem halt ki, vannak alternatív megoldások, akkor valamire csak jó lehet:chin:

#33710
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
A Julichera gondoltam, ami nem biopace.
Lenyegileg nem. Ahogy Lofarkas mondja. Brown mesternek termeszetesen igaza van.
BMaFTe

#33711
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Bocsi - a Biopace-val tenyleg konnyitenek a vizszintes allasban.

De a Julich-e teljesen mas - ott nehezeitenek.
BMaFTe

#33712
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Nekem a Shimano EX 300-as volt...
Nem volt vele jó tekerni és elég gyenge volt, hajlott mint a....

#33713
Litespeed

Litespeed

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 343 hozzászólás
  • LocationBudapest
nya, a biopace az az amit lófarkas mond, csak ép julich barátunk nem azt használja, hanem a sheldon-nál ovális lánckeréknek titulált régebbi rendszert (illetve nem is azt, hanem annak egy módosított változatát), ahol a nagyobb áttétel kb a hajtókar vízszintes állásában van.
One planet, one tribe...

#33714
Aladdin

Aladdin

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Nem is olyan rég még Vino is BP-el ment. Mondjuk ö is csak idõfutamon.(lehet, hogy még mindig csak mostanában nem én láttam)
Csak most gondoltam bele, hogy a váltás is érdekes lehet, egy ilyen tojás alakú tányérnál.
Az nem lehet, hogy a legtöbb profi, azért nem használja, mert nekik a szponzor (pl.: shimano, campa) által kínált alkatrészekbõl kell választaniuk. /Amennyiben mégis gyártják, akkor nem szóltam/
Minél jobban nézel ki, annál többet látsz be.

#33715
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Ha tudsz angolul, olvasd el amit linkeltem. Ha nem, akkor se tippelgess vaktában, hogy mit írt a pali.
Kétlem, hogy jobban tudod Sheldon Brown-nál, hogy mi az a biopace. Õ ezer éve használja, és egyébként is kerékpár-technikai kérdésekben nem téved.

#33716
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Azert ez nem egy legyen konnyebb tekerni talalmany - hanem hogy a leheto legnagyobb erovel leginkabb.

A Biopace-ra ha kepeket kerestek, latszik, hogy eleg sokfelet gyartottak belole, montira, outira, a nexus-hoz is volt:

http://www.velomech....hauptseite.html

kis tortenelem - anexus az aljan van - szerintem versenghet a legszebb alkatreszek dijert - foleg ahatso valto, mint egy burkolt kereku amcsi kocsi.
BMaFTe

#33717
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

A lenyege az egesznek, mint a biopacenak, hogy amikor a hajtokarok vizszintes allasban vannak akkor nyomod a legerosebben, aztan mintha elol levaltana => gyorsabban tulmegy a fuggoleges koruli karallason, amikor ugye alig megy at ero. Soha nem mentem meg ilyennel de kiprobalnam. Nyilvan meg kell tanulni a technikajat.


A Mester szerint pont fordítva: http://www.sheldonbr...om/biopace.html


Én lusta vagyok végigszámolni, hogy mi mit csinál. Julich-é mintha bmafte szisztéma lenne.

#33718
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Okés :)

#33719
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
T-works: bocsi, felreolvastam/ertettem. Kiprobaltam a hatso villanal (majdnem vizszintes allasban) marokra fogtam egyutt a kart a pedal alatt es a hatso also villa szarat es megnyomogattam - nem igazan erztem kulonbseget a regebbi Ultegra es az integralt LX kozott - majd meg kiprobalom egy integralt Ultegraval is.

Biopace - na ezt a kepet kerestem en is Julich tavalyi bicajan, ilyennel ment a Parizs-Niza-n meg idofutamokon.

A lenyege az egesznek, mint a biopacenak, hogy amikor a hajtokarok vizszintes allasban vannak akkor nyomod a legerosebben, aztan mintha elol levaltana => gyorsabban tulmegy a fuggoleges koruli karallason, amikor ugye alig megy at ero. Soha nem mentem meg ilyennel de kiprobalnam. Nyilvan meg kell tanulni a technikajat.
BMaFTe

#33720
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Aztak*rva! A Julich gyerek tányérja nagyon durván tojás! A BP nem ilyen meredek.