Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#33721
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás
http://www.cyclingne...ervelo/dsc00678

Bobby Julich idõfutamgépe. Szerintem csak idõfutamon használják páran.
Nekem is volt BP-m, most kör alakú hajtómûvem van. Én nem költenék rá, hogy BP-t vegyek... amúgy is drágább a kör alakúhoz képest.

Hú de B.J. gépén lehet még látni, hogy SpeedPlay pedálja van. Nem mondom szívesen kipróbálnám!
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33722
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
De volt aki használta, csak nem terjedt el, valszeg azért, mert nekik kel tudni körkörösen hajtani. Aztán mivel õk nem használták tömegesen az amatõrök sem.

#33723
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Mûködik szerintem, csak profi még nem használja, és ez mindent elmond.
Pedig õk 5% különbségért mindent megtesznek.
A biopaceról meg csak annyit, hogy teljesen jó, a körkörös hajtás elõsegítésére találták ki.
Mivel a profik nem használták, sztem ezért fulladt be.
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#33724
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás

Ha már az ember a holtponttal variál, csinálja rendesen:

http://www.rotorcran....com/whatis.htm

http://www.cyclingne.../rotor_rsx4_mtb

Elmozdul a két kar egymáshoz képest... Nem semmi. Nincs róla semmi infóm, hogy mûködik-e, de az elgondolás óriási.


Hát nem semmi az biztos, de nekem szerintem fura lenne megszokni, hogy nyeklik-nyaklik a hajtókar, meg mi van, ha kikopik...???

#33725
panizzi

panizzi

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
teljesen felcsigázódtam

van a sufniban egy Biopace, felrakom hétvégén

hogy mitõl kegyetlen :no_tak:
:rocketman

#33726
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Ha már az ember a holtponttal variál, csinálja rendesen:

http://www.rotorcran....com/whatis.htm

http://www.cyclingne.../rotor_rsx4_mtb

Elmozdul a két kar egymáshoz képest... Nem semmi. Nincs róla semmi infóm, hogy mûködik-e, de az elgondolás óriási.

#33727
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Nekem még a térdem is tropa lett tõle...
Blááááááá

#33728
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Ez a BPs dolog igen, jól tudjátok, azért jött létre, hogy megkönnyítse a kerékpáros életét. Voltak még alternatív próbálkozások, aki régen vásárolgatta a "Mountain Bike Aciton Hungary"-t, az talán emlékszik, hogy volt egy RaceFace, vagy FSA kar, amibe egy nagy disznó rúgót építettek, hogy majd az elnyeli a "gonosz" energiát, vagy valami hasonló hülyeséget, és jó lesz a térdednek. De nem terjed el, se a BP, se ez a marhaság, ha a gyártók letettek róla, akkor biztos megvolt az okuk...

#33729
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Ha BP-tekersz mivel az "átsegít" a holtponton megszokja a lábad azokon a pontokon elõbb utóbb nem fejtessz ki erõt stb...
Ha áttérsz a másikra ez a mozgás lesz a beidegzõdött és erre írtam.
Köszi! :D

#33730
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Ahogy elnézem mindenkinek más a véleménye BP ügyben. Szerintem nem annyival jobb, ha jobb egyáltaláni


Jó de miben jobb? Kifejtenéd, mit érzel mikor BP-t hajt az ember a simához képest?
Egyébként nem akarok venni csak már így vettem a bringámat és kiváncsi vagyok mire jó.

Vinkler:
"És ha utána áttérsz a régi jól bevállt sima (kör alakú) hajtómûre észreveszed, hogy nagyon rossz hatásfokkal tekersz, szinte újra meg kell tanulni tekerni!"

Mármint a BP-nek rossz a hatásfoka, vagy a tekerés ha BP-rõl simára térsz át?

A bringád jól néz ki.:)

#33731
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Ja! Tettem fel képet a bringáról! NEm a legjobb, meg telefonnal is csináltam...
http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg

#33732
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Nekem több évig volt BP-s hajtómûvem és sajnos meg is lett a hatása! Mivel a tekerés nem egyenletes vele megfájdulhat a térded, és ami megfájdulhat az meg is fájdul!!! És ha utána áttérsz a régi jól bevállt sima (kör alakú) hajtómûre észreveszed, hogy nagyon rossz hatásfokkal tekersz, szinte újra meg kell tanulni tekerni! Hülyén hangzik, de így van!!!

#33733
Técs

Técs

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Ahogy elnézem mindenkinek más a véleménye BP ügyben. Szerintem nem annyival jobb, ha jobb egyáltalán, hogy megérje pénz költeni rá. Lehet még egyáltalán újonnan kapni ilyet vagy használtan akarsz venni?

Más:
Látta valaki vasárnap a Párizs- Roubaix-ot? Szegény Hincapie bukott egy kurva nagyot mert letört a vadiúj alu villanyaka, amit direkt erre a versenyre cseréltek ki.(Mármint a komplett villát) Elég volt egy verseny ahhoz hogy az alu totál elfáradjon. Azt hiszem ezekután jobban megbecsülöm az acélnyakas villámat.

#33734
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Hát okosabb nem lettem Biospace ügyben.:) Azt már tudom, hogy "van hatása" lehet "utálni", meg "nem rossz találmány". De a kerékpáros szempontjából mi a különbség? Nehezebb/könnyebb tekerni az egyes intervallumokon?

#33735
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Nem, valamit félreértettél. Nem lenyomni nehéz, a beállítással semmi gond, hanem BENYOMNI könnyû, a kerék felé. És amikor komolyan megterheled, akkor már annyival elmegy, hogy nem mér a pedálfordulat... Jah, 180-as, jut eszembe, de akkor is.

#33736
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
nekem a régi montimon volt biopace hmû, és nagyon bírtam utálni.....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#33737
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Hello!

Kozeptengely-merevseg: nem csak a tengelytol fugg, ill. a kapcsolaodasi modtol: tengely anyaga, kozepcsapagy kialakitasa, kapcsolodasi mod (octa, ISIS stb.), hajtokar anyaga, kialakitasa es a vaztol is nagymertekben.

Osszehasonlitani csak akkor lehet, ha a sajat bicodon kiprobalsz ilyet is olyat is.

Sajat tapasztalat: outin Ultegram van octalinkes, eleg jo, de nem probaltam meg mast. Montin volt egy truva splined most meg egy integralt LX. Az LX sokkal jobb - erezhetoen merevebb, persze az elozo egy gagyi volt. A merevseg az integraltnal abbol is adodik, hogy a csapagyak a leheto legtavolabb vannak egymastol, azaz a leheto legkozelebb a hajtokarokhoz.

Ha egy Dura-Ace-t nehez lenyomni (ez hulyeseg): csak rosszul van beallitva (szorosra huztak).

Biopace - most is hasznalnak hasonlot nehany profi csapatban (idofutamon). Amugy mar mindenutt az integralt megy.

Hogy mindennek ellent is mondjunk: a Campagnolo evtizedek ota negyszogtengelyest hasznal mindenhol es nem rossz.

=> a fele marketing es parasztvakitas. Viszont az teny, hogy sokkal konnyebb szerelni az integraltat. Es: az integralt is bordas tengelyu. Az integraltsag csak az egyik hajtokarba integalt temgelyt jelenti.

Masik a spanyol viaszt most talalta fel az FSA - hasznaljunk minnel jobb csapagyat -> keramia golyok es futofelulet.
BMaFTe

#33738
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Hajtókarhossz: több mindentõl függ, magasságtól, lábhossztól, hajtási stílusotól, használati módtól, de nálunk leginkább attól milyet lehet kapni :-). Szóval 185cm-hez min. 172,5 hajtókar a jó, egyébként meg attól függ mennyire vagy pörgetõs, vagy nagy áttételt szeretõ, ill. mennnyit mész hegyen/síkon, eszerint lehet kisebbet-nagyobbat választani egy határon belül. Pl. ilyen magassághoz egy sík versenyre a 180-as is jó, hegyi terepre inkább 172,5 esetleg 175. Amit most használsz, azzal pörgetni jó.

#33739
hmb

hmb

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás

Na végül sikerült valahogy, rányomtam aztán pumpáltam :D
Az az alsó bizbazt nem csavartam ki mégis ment :confused: .
Amúgy jó ez az O.uti. sokkal könnyebb vele menni mint 2.1-es gumikkal. Csak rohadt szar hogy úgy elõrekell hajolni és a töködön ülni... pff

Rmx rider!Ha a "öködön ülsz rosszul van beállítva a nyereg!!!Árt a prosztatádnak és a golyóidnak!!!!

#33740
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
Hát nemtudom,szerintem ha kipróbálnád a biop. után mondjuk egy Truvativ,vagy egyéb hajtómûvet,akkor is más lenne a véleményed!Lehet hogy megzavar az is hogy tudod hogy Ultegrát hajtasz(mondod is magadban hogy "áh ez ultegra és ez tuti jobb annál a sz-rnál"
Nem rossz találmány a BP,csak annó ennek is voltak kritikái és sajnos megbukot a dolog,ezért nem gyártják már ezerrel.Hajtottam én is Bp-t!Hegyen jobban éreztem a hatását mint síkon,talán síkon akkor érezhettem egy picit is ha kemény áttételt hajtottam,amúgy nem.Szóval azét van annak hatása!:)
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)