Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#33761
Técs

Técs

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Szóba jöhet még az a párna amit mostanság reklámoznak, és a gatyában lévõ belsõ tömés helyére vagy rá? kell tenni. Nemrég volt egy cikk ezekrõl a cyclingnews-on, most má' itthon is lehet kapni, így vehetsz bármilyen nyerget, biztos kényelmes lesz. ( bár lehet hogy nem)

#33762
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Jah, nagyon jó anyag, egy barátom leszedte a borítást, hogy könnyebb legyen. Legújabb szerzeményem egy Bontrager Race X Lite Pro, hááát, 5 óra a nyeregben, és irány az urulógia... bár lehet, hogy még csak naonn új, de télleg horror :(

#33763
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Az slr (ugye a selle italia) ára sem kevés, ha jól nézem olyan 20-25 e között mozog? De ha ezt mondjátok jónak, hát veszem, max nem eszem...
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#33764
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Az új speckó nyergek nagyon szuperek, és régebben pedig mindig voltak "fekete lovak", olcsó, nehéz, de kényelmes és strapabíró nyergek. Ezek persze kényelmesebbek, mint az SLR, de versenyre, ha a súly számít, akkor az SLR a legjobb a súly/kényelem/ár együttes nézõpontjából (az ettõl könnyebb nyergek horribilis árúak: 200-500eu között).

#33765
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Hát, kérdezzétek meg a márkakereskedõtöket a Specialized kiegészítõkrõl. A nyergeknél is az ismert BodyGeometry-t alkalmazzák, asszem 2v 3 méretben lehet õket kapni. Van egy bugyuta mérõeszköz is, amire csak ráülsz, és megmondja, milyen széles nyereg kell. Az ülések természetesen prosztatakímélõsek, a fütykös kap elegendõ vért, nehogy baj legyen az utánpótlással :bananadan

#33766
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Spec én a zsír országútimról nem nagyon akarom leimádkozni a San Marco Rolls-t! Pedig higany súlyban van, de valami eszméletlenûl kényelmes. Próbáltam már egy csomó mindent, de eddig egy hétnél tovább semmi sem bírta, mindig visszaraktam a rollst. Volt Acor nagyon vékony nagyon könnyû titánpálcás (most ez van a montimom), San Marco Xo gel, San Marco 311, Fizik Chrono, Velo titánpálcás. Azért mostanában próbálkozom egy klasszikus Flite beszerzésén, amirõl sok jót hallottam.

#33767
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Én is mostanában szándékozom lecserélni a nyergemet valami keményebbre. Amikor megvettem a bicajt örültem, hogy géles nyereg van rajta, de aztán ez az öröm kb. 15km alatt elmúlt és csak zsibbadás maradt. Elõtte egy ~2000Ft-os gagyi nyergem volt ami csak az ülõgumókon érintkezett velem, az nekem nagyon bejött, bár az elején szokni kellett. Most is valami ilyet kellene vennem, csak kevésbé gagyesz kinézettel...

#33768
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Méghogy 50 km??, szerintem 50 métert akartál írni, mármint ennyi összefüggõ jó utat lehet max. találni az országban. Már a mátrai sem jó. Még kb. 5-6 éve elment, de ma már ki van kopva meg fel van nyomva, a Mháza-Parád, meg a Pásztó-Gallya út pedig kifejezetten rossz, lefele nagyon észnél kell lenni, hogy egy-egy lyuk ne törjön a rider életére.
SLR nyereg: hát ez nagyon szubjektív, nekem bejött, 200km is mentem vele, azt nem mondom hogy kényelmes, de simán bírható, szerintem meg kell szokni. Nekem volt kétszer ilyen nehéz geles nyergem, amin nem lehetett sokat tekerni, mert zsibbasztó élmény volt, belesüppedt az ember érzékeny részei. Szóval ha nem is 135 gr.os ynerget mindenkinek, de szerintem semmi esetre sem geles, puhát.

#33769
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás

Hát SLR-t ne vegyél. Nekem szétrázza a seggem 50 km+ nál, de nem cserélem le mert sznob vagyok :) Ha most vennék nyerget, inkább nehezebbet , de tuti kényelmeset hajtanék. Persze errõl sem tudtam hogy nem lesz kénylemes :(
Állítólag a ricsi groove vector kényelmes, csak szarul néz ki.

Hát én is tuti kényelmeset hajtanék, ha a vásárláskor biztosan tudnám, hogy az lesz:) Erre az elemre nem sajnálná az ember a pénzt, de valahol lutri... 30 e meg nincs arra, hogy eltegyem tartalékba mert nem jó.
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#33770
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Nem, nem, a Mátra, fõleg az a része, Gyöngyös, Mátraháza, Kékes, Galya (pffff, arra egy pár km-ig nem az igazi:( )Parádsasvár, Mátrakeresztes, kimondottan jó, a magyar átlagot tekintve. Sok a túúúrista :bananadan, oszt virítani kell... De ha jó úton akartok tekerni... Tátra

#33771
Técs

Técs

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Hát SLR-t ne vegyél. Nekem szétrázza a seggem 50 km+ nál, de nem cserélem le mert sznob vagyok :) Ha most vennék nyerget, inkább nehezebbet , de tuti kényelmeset hajtanék. Persze errõl sem tudtam hogy nem lesz kénylemes :(
Állítólag a ricsi groove vector kényelmes, csak szarul néz ki.

#33772
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás

JA!!!!
Ma elhoztam a gépet! Nagyon zsír lett szerintem, majd megpróbálok képeket felrakni róla..

Várjuk:clap:
És ma hány kiló vagy??:D :D Norbi update? Az az ember azt nyilatkozta egy reklámfilmben, hogy azért jó a fekvõ kerékpár, mert az Armstrong is a hagyományos kerótól kapott hererákot. Hmm. Ettõl nem féltek?
Micsoda átkötés... Engem most új nyereg érdekelne. Tudtok tanácsot adni, a keret 15-20 e között.
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#33773
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Én meg az arany középút a 75 kilómmal.


"nem tudsz magyarországon úgy 50 km-ert tekerni, hogy ne találkozz úthibával."
Görgõ? ;) Viccet félretéve, a Mátraháza-Parádfürdõ, illetve fel a Kékestetõre esélyes erre a kitüntetõ címre.

#33774
panizzi

panizzi

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás

JA!!!!
Ma elhoztam a gépet! Nagyon zsír lett szerintem, majd megpróbálok képeket felrakni róla..


jöjjenek már végre a képek :clap:
:rocketman

#33775
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
gyá, eleddig azt hittem, hogy az orszáutisok mind cicakakásorrú 50kilós girhes alakok..s erre látom, hogy aki nincs mázsa alatt, nem is ember.. :-)

#33776
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
JA!!!!
Ma elhoztam a gépet! Nagyon zsír lett szerintem, majd megpróbálok képeket felrakni róla..

#33777
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás

Mathias: a 622 és a 700 ugyanazon kerékméretet jelenti. 19-es?? Hát azért mégiscsak ajánlom min. 23-as (de akár 25-öset is) gumit ilyen utakra, meg ehhez a testsúlyhoz. Bár ha nem tekersz sokat, annyira nem érzed, de egy 4-5 órás ütéssorozat azért nem használ sem a gerincnek, sem a csuklónak.

Amikor 107 kiló voltam akkor a városi közlekedésre 23-ast használtam, az edzésekre 20-ast. Nekem semmi bajom nem volt vele. Én személy szerint a 20-ast abszulút megfelelõnek tartom! Én Contit használtam 7,5 bárral és semmi bajom nem volt vele. Egyszer kaptam defektet, de akkor én voltam a marha! Kevés volt a nyomás (4,5-5 bar) és reggel meló elõtt álmosan nem volt erõm pumpálni bele. Na végig is mentem a Mátyás király úton és az északi összekötõ hídnál szépen leeresztett. Hát ennyi, de normál nyomással semmi gondom nem volt...

#33778
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás

Ilyen létezik magyarországon???????? szerintem nem tudsz magyarországon úgy 50 km-ert tekerni, hogy ne találkozz úthibával.:)

50 km???
1 km sem! Fõleg így tavasszal. A megszokott útjaimon is olyan sebek vannak, míg ki nem javítják, hogy sztem a karbon villám is eltörne!
Nem értem ezt az általános tiltakozást a 20-as (vagy vékonyabb) gumival szemben.
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#33779
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Bár ha nálatok hibamentesek, akkor nyugodtan felteheted a vékonyat.

Ilyen létezik magyarországon???????? szerintem nem tudsz magyarországon úgy 50 km-ert tekerni, hogy ne találkozz úthibával.:)

#33780
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

milyen kerekek bírtak el akkor Téged ? :peace:

Valami ezer éves retro volt Mavic MA2 felnivel. :)