Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#33661
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás

sztem beviszem egy bringaszervízbe, aztán õ hátha tud rá gyártani némi menetjelleget. Bár félek, halott ügy.A marással nincs gondom. ;-) Van rá kapacitás.
Azon gondolkodtam, esztergálok hozá egy 22,2es bilincset egy átmenõ 5ös imbusszal, s ahead szerûséget kupálok belõle..Felülrõl meg egy rendes aheades kormányszár egy betéttel megtoldva.
Aztán amig a csapágybeállítás lészen, össszehuzatom egy böszme nagy menetes rúddal az egészet,/mittomén ZIL ászokcsavar :-))/ addig amíg nem kúl a holtjáték, s ott rögzítem a bilincsel+a stücnivel, s pont. Utána a menetes cuccos kijön persze a villanyakból, mégis csak outiról van szó... /g..

Szerintem egyszerûbb megoldás egy fejcsõ adapter, és nincs Zil alkatrész a keróban:bananadan
Pl ilyen
http://www.csekert.h...rmanyszarak.pdf

(természetesen az utolsó)
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#33662
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás

Nézd meg, itt az enyém, éppen összeszerelés közben :D

http://evolution.skf...b/205power3.jpg

Bakker! Má tudom hol edzett a Feketelaci! Û rakta bele a golyókat, igaz?
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#33663
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.706 hozzászólás
sztem beviszem egy bringaszervízbe, aztán õ hátha tud rá gyártani némi menetjelleget. Bár félek, halott ügy.A marással nincs gondom. ;-) Van rá kapacitás.
Azon gondolkodtam, esztergálok hozá egy 22,2es bilincset egy átmenõ 5ös imbusszal, s ahead szerûséget kupálok belõle..Felülrõl meg egy rendes aheades kormányszár egy betéttel megtoldva.
Aztán amig a csapágybeállítás lészen, össszehuzatom egy böszme nagy menetes rúddal az egészet,/mittomén ZIL ászokcsavar :-))/ addig amíg nem kúl a holtjáték, s ott rögzítem a bilincsel+a stücnivel, s pont. Utána a menetes cuccos kijön persze a villanyakból, mégis csak outiról van szó... /g..

#33664
hmb

hmb

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Savanyú!Én is ebben a cípõben járok!Próbálkozz gépszerelõnél,marósnál,esztergályosnál,ha mákod van simán vág rá menetet!!!A hornyot egy marós megoldja ha lusta vagy te kireszelni:-)

#33665
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.706 hozzászólás
bahh...
hobbi vizierõmûved van?

más:

gondok vannak az öreg csótány moseremmel:
elõzõ tulaja nem volt elég figyelmes, és úgy járt gondolom pár km-t, egy - még régi tipusú 105ös- kormánycsapággyal, hogy nem volt meghuzva. Ebbõl adódóan kicsit lehalt egy-két menetnyi a villanyakról. Amikor hozzámkerült, egy másik kontraanyával sikerült elcsipnem, s ippeg hogy beállítanom a csapit. De, most a tavaszi kenést megejtve már ez sem megy...
Toom, villacsere, de nem szivesen bontanám meg, elég pofás már, hogy a váz át lett fújva..

http://kep.tar.hu/sa...5166/12769458#2

szal, tippeket plz!
hogy alakitsam a-headessé?? :-))

#33666
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Nézd meg, itt az enyém, éppen összeszerelés közben :D

http://evolution.skf...b/205power3.jpg

#33667
schnellthomas

schnellthomas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.671 hozzászólás
SKF-et én is csak ajánlani tudom!3 évig görkoriztam és hát a csapágyakat nagyon nem kíméltem.Fõleg a 15ös lépcsõk már elég magassak így az érkezés is "agresszívabb".Sose volt gondom az SKF csapágyakkal!
Mindörökké SKF!
"Hogy soha többet ne fordulhasson elõ veled,hogy egy kapcsolatban elfogy a színes ceruzád! ":)

#33668
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Akkor ha jól gondolom évi kb 10 e km-el mindíg 36-os átlaggal 20 éves felhasználással eljutok 1% kihasználtságig???:clap:
Kaján vigyor a képemen...
Miért nem csinálnak az edzõkerekeimbe is ilyen agyakat???
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#33669
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Én az SKF-et nyomdaiparból ismerem - apukám révén. Az SKF-nek van egy "csapágylexikona" a rendelhetõ csapágyakról. Cirka 350 oldal!!! És csak jót halottam róla [pl.: egy-egy hajtogatógép vagy cérnafûzõ megy óránkénti 6000 db ívvel (16 oldal), a nap 24 órájában és éveken át].
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#33670
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Golyóscsapágyaknál lényegében két dolgot kell figyelembe venni: fordulatszám és terhelés. A fordulatszám (pontosabban a belsõ futófelületek sebessége) azért fontos, mert nem minden zsír bírja kb. 20-30 ezer felett: egyszerûen "kinyomódik". Jelen esetben ez a tényezõ kiesett.
Terhelésnél 3 fajtát: a függõlegest: vagyis mennyivel terheljük; az oldalirányút: kanyarban hat bedõlés függvényében, szvsz itt minimális mértékben.
A 3. fajta terhelés hungaricum, a dinamikus "tûfüggvény" terhelés: egy-egy kátyúba való beletrafálásnál következik be. De ezt sem kell annyira figyelembe venni a küllõk azért sokat csillapítanak, nagyon. Ha mégis átmenne - nem valószínû - akkor a golyók morzsolódásához vezethet.
Szóval a függõleges terhelés a legfontosabb szerintem.

#33671
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás

Köszi!
Igaz nem olyan nagy az árbeli különbség, csak felvetõdik bennem, hogy van-e értelme a fullost venni.
Érted, kb 5-6 fordulat/sec mellett használjuk, ezek ipari felhasználásra készültek, gondolom ennek a kb 10x-re kalibrálva.

Nézd!
Az SKF csapágyak a világon minden területen felhasználásra kerülnek. Mivel itt összesen pár ezer forintion megy a töprengés én ajánlom neked azt a 2-3 e forint többletlóvét , hiszen nem tétel, viszont minõségben baromi jó! Amíg az a kerék megy, szerintem többet ki sem kell cserélni.
Én az autóiparból ismerem az SKF-et, és ha egy generátor csapágy elmegy 200 000 km-ert, akkor a kereked is gurulni fog egy darabig!
De te tudod...Feltöltött kép

#33672
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Köszi!
Igaz nem olyan nagy az árbeli különbség, csak felvetõdik bennem, hogy van-e értelme a fullost venni.
Érted, kb 5-6 fordulat/sec mellett használjuk, ezek ipari felhasználásra készültek, gondolom ennek a kb 10x-re kalibrálva.
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#33673
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
SKF:
http://www.langor.hu...ekek.php?xvez=8

NKE:
http://www.tranzitco...u/arlistak.html

Körülbelül 2x drágábbak az SKF-ek. Ha jól emlékszem 4E alatt megvolt nekem mind a 6 HCH-ból. SKF kb. 7-8-ba lett volna.

#33674
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Nekem is NBK van benne.
Mennyit kóstál egy skf??
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#33675
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Méret szempontjából adott, hogy milyet.
Márkára meg amit jónak látsz. Ezek ipari csapágyak, némelyik ennél jóval nagyobb terhelésnek is megfelel, szóval lehet, hogy sokáig jó a gagyi is. Nekem NBK volt gyárilag, most HCH (elöl 2db 609-2RS, hátul 2db 6001-2RS, szabadonfutó 2db 6901-2RS) van. Utóbbi kínai, "papíron" csúcstechnológia, tapasztalatom nem nagyon van, kb. 500 km-esek...eddig jó.
Ha SKF-et veszel, akkor a legdrágábbat és a legjobbat (svéd acél) kapod - állítólag.

#33676
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Köszi Spityu!
Átnéztem, tényleg nem ördöngõsség, de mégis szervízbe viszem, már holnapra be is jelentkeztem...
Kizárólag azért, mert csapágylehúzó alkalmatosság ill. egy két + célszerszám már legalább 10-15 e pénz.
Így töredékébõl megoldom, és még végig is nézem a vakbélmûtétet!
Viszont lövésem sincs melyik fajta csapágyat válasszam, lehetõleg olyat amit egy mintaboltban megkapok, nem kell franciao-ból, vagy tibetbõl októberi szállításra várni.
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#33677
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Ezen http://www.bbinstitute.com/manual.htm az oldalon alul találhatók pdf-ek. A 13-as fejezetet nézd meg (cartridge bearing hubs). Ábrák, leírás a szerszámokról, agyakról, szerelésrõl. ;)

Pl. így lehet kicserélni: 1. kinyomod a tengelyt, 2. a körmös kihúzót beakasztod a csapágy belsejébe, megfeszíted, majd "rátalpalsz" az agynak ugyanarra az oldalára, 3. elkezded hajtani a kihúzót, ami szép lassan kiszedi a csapágyat.

Megj.: az egyik csapágy mindenképpen akkor jön ki, amikor kiszeded a tengelyt, ugyanis a tengelyen van 1-1 perem a két csapágy mellett, hogy nehogy elmozduljon a csapágyon belül. Ez jól látszódik a 13.4-es ábrán.

A beszerelés nagyjából ennek a fordítottja.

Majd elfelejtettem, a tengelyt sem muszáj kalapálni: egyik oldalt rátalpalsz az agyra, a tengelyen áttolsz egy menetszárat(kivéve ha nem gyorsrögzítõs :D) és hasonlóan a csapágyhoz itt is hajtod a cuccost, ami kihúzza az tengelyt, rajta az egyik csapággyal.

#33678
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Ezen http://www.bbinstitute.com/manual.htm az oldalon alul találhatók pdf-ek. A 13-as fejezetet nézd meg (cartridge bearing hubs). Ábrák, leírás a szerszámokról, agyakról, szerelésrõl. ;)

Pl. így lehet kicserélni: 1. kinyomod a tengelyt, 2. a körmös kihúzót beakasztod a csapágy belsejébe, megfeszíted, majd "rátalpalsz" az agynak ugyanarra az oldalára, 3. elkezded hajtani a kihúzót, ami szép lassan kiszedi a csapágyat.

Megj.: az egyik csapágy mindenképpen akkor jön ki, amikor kiszeded a tengelyt, ugyanis a tengelyen van 1-1 perem a két csapágy mellett, hogy nehogy elmozduljon a csapágyon belül. Ez jól látszódik a 13.4-es ábrán.

A beszerelés nagyjából ennek a fordítottja.

#33679
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
A csapágy fixen az ágyon belül a tengely, hozzáférni hmmm,
Sehol hézag (még jó hogy), merrõ üssem???
Képet tennék, de nem tudok, mikó hasznáhatokmácsatolmányokat:wallbange ??
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#33680
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
spityu mondja a frankót, csak én nem tudok ilyen szépen fogalmazni. :)