Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#33601
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

Nem tudja valaki, hogy Mach1 CFX felnibe milyen széles felniszalag való? Van 10mm széles Velox, az már túl keskeny?

Szerintem ha a küllõfuratokat teljesen eltakarja, akkor jónak kell lennie.

#33602
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Nem tudja valaki, hogy Mach1 CFX felnibe milyen széles felniszalag való? Van 10mm széles Velox, az már túl keskeny?

#33603
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Országúti bringás cipõ kell nekem de azonnal!
Hol nézzem meg Bp-en ahol nem egy közül lehet választani és ma is nyílva vagyon???
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#33604
Técs

Técs

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Így van,épp ezért volt jó vétel,de sajnos ma azt mondták hogy tavaly ez valami alaklmi vétel volt,akciós,és nem tudnak szerezni. :( Ajánlottak helyette schwalbe gumit 5000 Huf-ért.:((

#33605
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Fõleg ha hozzáveszed, hogy az Ultegra lánc kb 1500/2000-km et megy... akkor a 12ezres gumi áldás :bananadan

#33606
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
12e km-t??? Az rengeteg egy külsõvel. Nálam az edzõgumik olya 6-7e, a könnyû versenygumik 3-5e km-t ha bírnak. Igaz nem koptatom le teljesen, mert akkor csak egy érdesebb úttól is defektet kapok. Figyelem ezt a Semperitet a boltokban...
A különféle racsnikkal és láncokkal eléggé lehet variálni (fokozatban és szettek szerint is: Shim., Campa, Sram, pld. Shim. agyra nem megy fel campa fogas, de Campa meghajtást tud váltani Shim váltó is, a Sram mindenben kompatibilis a Shimanóval, ha nem is 100%-ban), de nem lesz tökéletes a váltás és fõleg a láncfutás. A lényeget Rollins leírta.

#33607
Técs

Técs

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Hát hogy milyen típus azt nem tudom mert a fekete festéktõl nem láccik a cetli, de kevláros és a 23-as gyakoribb a forgalomban. A srác aki 23-asat használt 12.000 km-t zúzott vele. Holnap megyek és megkérdezem hogy van -e ilyenjük és mennyi az aktuális ár. Egyébként én szegeden vettem,de biztos van máshol is.

#33608
rollingwheels

rollingwheels

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Van egy kis kavarodás a fejemben, hogy miben különböznek a 7-es,8-as,9-es,10-es rendszerek. Valaki el tudja nekem mondani(vagy egy link is jó lenne) hogy ezek mind ugyanolyan szélesek, és a fogaskerekek közötti távolság egyre csökken? Vagy mit jelent az, hogy egy lánc 10es?

A hetes rendszerben a kazetta keskenyebb. A fogak szélessége és a közöttük levõ távolság egy icipicit különbözik a nyolcastól, de nem számottevõen. A nyolcas és a kilences kazettája megegyezõ szélességû, így értelemszerûen a kilncesnél szûkebbek a fogak közötti távolságok. A tízes fogaskeréksor keskenyebb !!! a kilencesnél, nyilván az ultrakeskeny távolságok miatt. A kilences agyra (kazettára) egy pici távtartóval szokás feltenni. Lánc szinten: a hetes és nyolcas ugyanazzal megy, a kilenceshez is más és a tízeshez is más kell, azaz háromféle van igazán. MIndazonáltal a Shimano és Campa rendszerek is különböznek, az agy és a kazetta másmilyen, valamelyest a fogközök is, de ez utóbbitól még megpróbálható hibrid rendszer is akár.
INNEN indulj ki: http://sheldonbrown....rris/parts.html

#33609
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Az elso (is) eleg kopott mar, osszel raktam hatulrol elore - bizti csak kicsi volt a femszilank.
Neuzer-nel lehet kapni (ok a nagyker) hozatni kell a helyi boltba! En most probalok majd 20-as kevlarosat (3000 korul).
BMaFTe

#33610
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
10es lánc ultra keskeny, mert a hely szûke miatt le kellett csökkenteni a fogaskerekek közötti helyet. A szélesebb, 7es pl rá se menne, csak így féloldalt megbillenve csavarodna rá a sorra, vagy nem is tom.
Érzésem szerint a 7es 8as rotor kicsit keskenyebb, mint a 9es 10es, de még soha sem mértem.

#33611
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Van egy kis kavarodás a fejemben, hogy miben különböznek a 7-es,8-as,9-es,10-es rendszerek. Valaki el tudja nekem mondani(vagy egy link is jó lenne) hogy ezek mind ugyanolyan szélesek, és a fogaskerekek közötti távolság egyre csökken? Vagy mit jelent az, hogy egy lánc 10es?

#33612
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Ha kopott lett volna a gumid, akkor ez már defekt lett volna.
Hol vettél IRC (oúti) külsõt? Én még nem találkoztam vele.
Ez a Semperit is jól hangzik, ilyen mérsékelt árban más 180 gr.os szerintem nincs is, 20-as méretben is versenytömeg (gondolom hajtogathatós), és ha tartós is, akkor tényleg favorit gumi. 23-asban is szokott lenni?

#33613
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Annyit olvastam itt a defektekrol, hogy tegnap majdnem sikerult egyet osszeszednem - csak azt vettem eszre az elson van egy kosznak latszo darabka, ami nem akar lekopni. Megalltam es je, egy femdarabka allt a gumiban. Viszont nem lukadt ki! (IRC redstorm 23).
BMaFTe

#33614
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.706 hozzászólás
engem is érdekelne...
még a kék csíkal is megbékélek /fehér váz/

#33615
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Ha jó gumit akartok vegyetek semperitet. 20mm-es 180g 11barig lehet fújni hivatalosan és kurva strapabíró. És csak 1800Ft körül van (Volt tavaly)
Csak a ronda kék csík az oldalán nem megy a sárga vázamhoz:(
Ezért fújtam be feketére


Melyik típus? És hol vetted?

#33616
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.706 hozzászólás

üdv.
panaracer train külsõ, drótperemes
okés?
ja, 20x700 as, elég óccsóé.
nem versenycélra kéne...



hehe..
:-)
Annyira nemvolt jó "bót":
kb- 100km után vettem észre, hogy hátulra feltettnél a minta alatt szétszakadt a gumi, s kilátszik a szövet.
ja: nyomás kb 7-8 bar /110 psi van ráirva/ súlyom 85kg
Emlékezetem szerint nem kátyúztam bele sehol vele...

#33617
Técs

Técs

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Ha jó gumit akartok vegyetek semperitet. 20mm-es 180g 11barig lehet fújni hivatalosan és kurva strapabíró. És csak 1800Ft körül van (Volt tavaly)
Csak a ronda kék csík az oldalán nem megy a sárga vázamhoz:(
Ezért fújtam be feketére

#33618
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Én (64+8.5 kg) kb. 2 hónapja hajtok 10 baron egy pár Vittoria evo cx-et, rossz/ismeretlen úton inkább 8, 8.5-ön. Gyárilag 8-10-es tartomány van megadva, ettõl tényleg nem ajánlott eltérni, felesleges, viszont érdemes kihasználni... már 10-en is olyan mintha felnin mennék + efölött érzõdik hogy nem sok km-t bírna. És akkor a stabilitás csökkenést (tapdást, pattogást magyar kanyarokban) még figyelembe sem vettük.
Defektem ezalatt még nem volt, pedig sikerült már kétszer is telibetrafálnom egy autóüvegmaradvány-mezõt, okozva ezzel bevágásokat a futófelületen. :P
Mindent összevetve: nem a legkönnyebb 240 g, drága 8K, pro: defektállóság, gördülési ellenállás, de ezek csak kezdetleges tapasztalatok.

#33619
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Vedd le a nyerget nézd át, fõleg a pálcafelfogásoknál, aztán a nyeregcsõ fejet is, a csavarokat, felfogatásokat. Ha minden rendben, akkor zsírozd be a pálcát, meg a nyeregcsõfej részeit, és akkor rendben kell lennie. Ha így sem, akkor máshonnan jön a hang.

#33620
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Nekem gyárilag volt a bringán
http://www.neuzer.hu...p?CategoryID=53

Más: Bassano nyergem van, ha egy kicsit is egyenetlen az út elkezd kattogni. ciceregni
Elõször azthittem hogy a váz kezd szétesni alattam de nem.
Csavart próbáltam újrahúzni de 50km után újra...
Mit lehet csinálni vele ?