Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#33541
marxie

marxie

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Tehát pici lesz....köszi akkor leteszek róla. ja egyébként országútinál mekkora váz felel meg a 18.5"-os montinak? át lehet egyáltalán számolni, vagy a geometria miatt nem lehet?
kösz

#33542
lollipop

lollipop

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás

kiszámoltam ezzel a progival, hogy , mekkora bringa, kõ nekem, és azt adta ki, hogy 52 cm...most ez méretbe mit jelent, át kell számolni, vagy akkor úgymond 52-es váz kell nekem?
segítsetek légyszi mert vennék bringát, de nem tudom a méretem.
54-es váz pici lenne? 178 vagyok ebbõl egy méter test, a többi láb:D


meg kell nézni a váz hosszát is, mert az sem mindegy

én 166 centis vagyok és 54-es vázam van

bár aszondják, hogy anatómiailag a csajoknak hosszabbak a lábaik : )

#33543
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Kala, decatlonban 600Ft 2 db outi belsõ. Sztem cseréld. A belsõd most kb. kettõbe hajtva fér el a külsõben.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#33544
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
hosszú távon jelenthet problémát/veszélyt, ha a 25-ös külsõ alatt 35-43-as belsõt "hordok"?

#33545
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

bocsánat rosszul írtam, nem annnyi a láb/test, hanem ahol a lábam össszeér(durván fogalmazva a t*kömnél) van a 80 cm.tehát olyan magasan kéne lennie a váznak. a karjaim meg 70 centi felett vannak max 74.
szóval kinéztem egy 54es bringát, az pici lenne?


Asszem nekem az öreg 57-es dancelli bringámnak pont 80 centi a magassága a a földtõl.(de majd akkor megmérem) Mondjuk nem tudom az újak különböznek-e ettõl hasonló méretnél.

#33546
marxie

marxie

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
kár mert nagyon jó lenne....de hát akkor nézek 56-osat.
azabaj, hogy még kipróbálni sem tudom, mert Pesten van én meg Miskolcon, csak bátyám tudná megnézni, de õ meg nem én:D
szóval látatlanba meg nem veszek kisebbet akkor.köszi a segítséget, ha valaki még tud segíteni, más vélemény akkor nyugodtan mondja...

#33547
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Szerintem 56-osat nézz. Kényelmesebb, jobb az egyenesfutása.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#33548
marxie

marxie

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
bocsánat rosszul írtam, nem annnyi a láb/test, hanem ahol a lábam össszeér(durván fogalmazva a t*kömnél) van a 80 cm.tehát olyan magasan kéne lennie a váznak. a karjaim meg 70 centi felett vannak max 74.
szóval kinéztem egy 54es bringát, az pici lenne?

#33549
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás

kiszámoltam ezzel a progival, hogy , mekkora bringa, kõ nekem, és azt adta ki, hogy 52 cm...most ez méretbe mit jelent, át kell számolni, vagy akkor úgymond 52-es váz kell nekem?
segítsetek légyszi mert vennék bringát, de nem tudom a méretem.
54-es váz pici lenne? 178 vagyok ebbõl egy méter test, a többi láb:D


Hmmm...én centire pontosan ennyi vagyok, ebbõl a lábaim 87-et tesznek ki, a karjaim is jó hosszúak. A vázam 57/57-es.
A 'többi láb'-at hogyan érted, sok vagy kevés? Mert 78cm-es lábak mellett (és ebbõl következtetve a rövidebb felsõ végtagokra), biztos hogy k. nagy lenne az 57-es. Szerintem.

#33550
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

62-es nagy lesz neki

10 centivel magasabb nálam és én jól elvagyok 60ason...

#33551
marxie

marxie

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
kiszámoltam ezzel a progival, hogy , mekkora bringa, kõ nekem, és azt adta ki, hogy 52 cm...most ez méretbe mit jelent, át kell számolni, vagy akkor úgymond 52-es váz kell nekem?
segítsetek légyszi mert vennék bringát, de nem tudom a méretem.
54-es váz pici lenne? 178 vagyok ebbõl egy méter test, a többi láb:D

#33552
panizzi

panizzi

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
62-es nagy lesz neki
:rocketman

#33553
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Inkabb egy 60-as koruli meretut ki kellene probalnod, aztan annak lemerni a parametereit. Nem C-C, C-T meg S,M,L, hanem inkabb egy centivel merd meg a "virtualis" felsocso-hosszat = vizszintesen a fejcso felso kozepetol a nyeregcso kozepeig (nyilvan ez a klasszikus geometria C-C hosszabol ered), meg mondjuk ennek az egyenesnek a monoblokk-haz kozepetol mert tavolsagat. Ezt a mereted mericskeld mas vazakon, igy ossze is tudod hasonlitani oket. (Ez kicsit magasabb, az hosszabb ...). Mindenestre ki kell probalni tobb biciklit, menni veluk , figyelni a tartasodat, hogy lenne kenyelmesebb a kormanyt fogni ... Minnel pontosabban beloni a vazat, aztan mar csak a stucnin kell varialni 90-140 mm ott is sok lehetoseg van.

Ha nagyon draga vazat szeretnel, akkor lehet egyszerubb venni elobb egy regebbi klasszikus acel vagy aluvazat olcson es azon kitapasztalni.

Nekem pl kisebb vazam van, mint kellene - most mar tudom, hogy kicsit hosszabb, slopingos (bar ebbol van a legkevesebb meretvalasztek) vagy valami olasz klasszikus 56-57-es lenne jo. Minden csak penztarca fuggvenye.
BMaFTe

#33554
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
A felsõcsõ hossz sem mindegy! Lehet, hogy 62-es kell!

#33555
panizzi

panizzi

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás

hello

kéne nekem egy országúti bicaj, de nem tudom milyen méret kell nekem:confused:
valahol 190 és 195 centi között vagyok
meg ha van ideje valakinek, elmagyarázná, hogyan is mûködik ez a méretezés az országútiknál?

köszi:bananadan


60-as váz bõven elég (nem slopingos off course)
:rocketman

#33556
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Nem hajlott, egyszeruen gyarilag igy all. Karbon a hatso haromszog, szoval feszgetni meg erolkodni nem kellene vele. Marad a cserelheto valtopapucs meghajlitasa. Remelem hajlithato.
BMaFTe

#33557
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Elméletileg csak a váltórartó konzol fog hajlani, de ha a váz is kezdene deformálódni (amit nem hiszek, azért elég erõs, hisz most is a konzol hajlott, nem a váz sérült) akkor a mester úgy is kitalál valamit. Ha menthetetlen, akkor venni kell egy újat, az meg nem sok pénz :)

#33558
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Ok, rendben - de mi is hajlik ekkor? A cserelheto villapapucs, vagy a vaz villapapucsa? Melyik a kemenyebb anyagu? Deformalodik-e a vaz?

Nem jobb lenne leszedni, satuba fogni es aztan johet a hajlito celszerszam?
BMaFTe

#33559
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Jajjj neneneneneeeee, minden mûhelyben van, kellene hogy legyen egy fura szerszám, váltókonzol-egyengetõ kézikészülék. A felsõ részét belehajtják a konzolba, mintha egy hátsóváltó lenne, meg van egy hosszú erõkar része is. Azon egy icipici kütyü, azzal megnézik, hogy a hátsókeréktõl mennyivel tér el, és úgy húzzák ki egyenesre :)

#33560
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

Az 57-es neked biztos nagyon kicsi. Van egy kis különbség a vázak méretezése között, de kb. megfeleltethetõk egymásnak. Egyedüli kivétel a Giant-típusú "nõibiciklit" hajazó geometria, de itt nicns is számozás, hanem s-XL-ig tartó betûjelezés. A másik eltérés: a mostani vázaknál már nem a felsõcsõ és ülõcsõ találkozásának közepéig adják meg a méretezést (mint régebbieknél, ca. 2000 elõtt), hanem az ülõcsõ tetejéig. A slopingos vázaknál a kisebb méret kell, mint normál vázakból, az eltérés a felsõcsõ esési szögének mértékétõl függ, általában 2-3, de elõfordul, hogy 4-5-tel is kisebb méretezésû slopingos felel meg a normálnak.



Sztem egyszerûbb megnézni a váz effektív (vaízszintes) felsõcsõhosszát. Az 1:1-ben megfeleltethetõ a hagyományos, és az új méretezésnek.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!