Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34209 hozzászólás a témában

#33501
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás

A hátsó kerekemben 3 belsõ szelepe is kiszakadt már, az egyik ezek közül 1 napos volt.
Kényszermegoldásként a túrán végül újra egy nem épp passzoló méretû, EZER éves (SZU-ban gyártott...) autószelepes belsõ került bele, és azzal futott még 60 km-et, és nem volt gond...
Arra gondolok, h a baj az lehet, h a meghalt darabok presta szelepesek voltak, míg a felnin autószelepesnek való méretû lyuk van. Lehet ez az ok?

Haveromnak is ilyen gondja volt, mert szappanos vízzel tette fel a túl szoros külsõt, és elcsúszott a belsõvel együtt, ettõl sorban szakadtak ki/le a szelepjei...
Esetleg nézd meg, nem mozdul-e el a külsõd.:wtf:
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#33502
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
A hátsó kerekemben 3 belsõ szelepe is kiszakadt már, az egyik ezek közül 1 napos volt.
Kényszermegoldásként a túrán végül újra egy nem épp passzoló méretû, EZER éves (SZU-ban gyártott...) autószelepes belsõ került bele, és azzal futott még 60 km-et, és nem volt gond...
Arra gondolok, h a baj az lehet, h a meghalt darabok presta szelepesek voltak, míg a felnin autószelepesnek való méretû lyuk van. Lehet ez az ok?

#33503
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Egy pár grammal könnyebb az elit cucc, meg egy hangyányival talán jobb mûködését tekintve.


Meg gondolom tartósabb is egy record egy xenonnál.

#33504
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Azért azt még nem árulta el, hogy milyen cr-mo váz. Lehet, hogy valami 1300 grammos Colnago!:)
De én is a kerekekre szavazok elsõsorban, mint minõség. A többire( kormány, stucni....) mint kényelem.
A váltószettnek országúton szinte csak a tömege számít. Ha ez nem olyan fontos, akkor bõven meg leszel elégedve a Tiagrával is. Csak tényleg frankón kell beállítani, plusz meg kell tanulni váltani.

#33505
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Szettek? Hát, az edzõbicajomon Veloce van, a versenyzõsön Dura Ace meg Record. Miben jön ki a különbség? Egy pár grammal könnyebb az elit cucc, meg egy hangyányival talán jobb mûködését tekintve. Tegnap ugyanúgy ledobta a Record elsõváltó a láncot a Kínok Kínján, mert amatõr módra váltottam.

Ha jól be van állítva, egy Sora is jobban mûködik, mintha nagyanyám rakta volna össze a DuraAce-es bicajt. Fékváltókar legyen mindenképp, azzal sok idõ elmegy, ha le kell nyúlni a vázra, meg biztosnásogabb is. A két kerék legyen dög, találd ki, hogy síkra kell nehezebb, vagy hegyre könnyebb kerék, meg a lábadnak egy megfelelõ hosszú hajtókar, oszt kész. A váz, ahogy mondtad, 10éves, akkor az acél, ill cro-mo lehet... Ha beleszeretsz, akkor érdemesebb lesz madj venni egy alut, vagy karbont :)

#33506
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Decathlonban láttam olcsón!
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#33507
csardi

csardi

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Szevasztok, lehet valahol Bp-n kapni sp pedalokhoz stoplikat? Ha esetleg reklamnak gondoljatok a bolt nevet leirni, akkor irjatok privatban legyszi. Kosz.

#33508
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
A sora és a tiagara belépõszintû cucc. Asszem a sorrend valami ilyesmi a shimanonál: 2200/sora/tiagara/105/ultegra/dura ace
A Campagnolonál meg: xenon/mirage/veloce/centaur/chorus/record
A váznál meg az a lényeg, hogy jó méret(az üléscsõ hossza) legyen neked.
Képet szúrhatsz be azért.(ha egyáltalán lehet ide)

Én mondjuk nem vennék 105(145) vagy Veloce(135e) alatt szettet. Akkor inkább használtan, valami jobbat.



Ugyanez vonatkozik a bringákra is. Szerintem Puxima nézz inkább használt bringát ennyiért.

#33509
Tomka1

Tomka1

    vendég

  • fórumtag
  • 72 hozzászólás
Sziasztok!

Nem is tom hol kezdjem:)
Régóta érdekel az országúti bringázás.
Igaz nekem xc gépem volt és most egy össztelósom van.
De már szeretném ezt is kipróbálni.
Csak nem tom milyen "követelményei" vannak egy országuti váznak.
Most kaptam egy vázat.Igaz lehet van 10 éves is.Németbõl lett behozva anno.
És nem tom érdemes-e vennem rá alkatrészeket?
Ya és hogy mit?
A Sora és Tiagra milyen szintû család?
Montis alkatrészekrõl többet tudok de ezekrõl a családokról nem naon.
Ha tudna vki segíteni megköszönném.
Ha kell küldök képet a vázról is, hogy ha vki megnézné érdemes e befektetnem.
Elõre is köszi mindenkinek.

#33510
Puxima

Puxima

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
A segítségeteket szeretném kérni!
Állítólag a Bikemagazin 2005/1-es számában tesztelték az Altrix Courier-t, ami igen hasonló az általam kinézett Altrix Whirlwind fitness kerékpárhoz. Ha esetleg megvan valakinek ez a magazin, megtenné, hogy beírja ide a legfontosabb dolgokat a biciklirõl? Összegzés, elõnyök/hátrányok.
Elõre is nagyon köszönöm!

#33511
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Hát az aszfalton, azért nem megy annyira tönkre egy erõs kerék.
Azon a bringán egyébként 28as van, ami nem vékony azért. Én 110kg vagyok és 23as gumi van rajta(elõtte 19es volt) és szerintem nem gáz.

#33512
Puxima

Puxima

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Spityu: Nem. Valamiért nekem szimpatikusabb ez a "futár-stílus" :-) Ill. túl idegen is nekem a koskormány.
Egyébként mennyire igaz az az állítás, hogy az országúti kerékpárok sérülékenyebbek? Sajnálnám, ha így lenne, akkor lehet, hogy mégis inkább valami CC gépet néznék. A centírozás nem erõsségem... :-(

#33513
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
mykonzerv: a váltógörgõ távolsága a felsõ görgõ és a fogsor közötti távolság. Beállítani úgy kell (ha van rá lehetõség) hogy a legnagyobb kerék és a felsõ görgõ között min. ~3 mm legyen, nem szabad hogy a 2 összeérjen. Minél kisebb ez a távolság annál precízebb, gyorsabb a váltás: próbáld csak ki: tedd a váltókarral a legkisebb fogra a láncot, majd tekerd a hajtókart és kézzel nyomva a hátsó váltótestet váltsál vele a kisebb fogakon. Oda-vissza. Minél közelebb nyomod a sorhoz annál finomabb lesz a váltás. Bár nincs fenn a hirdetés, ahogy visszaemlékszem talán olyasmi volt azon a kerón is mint amit az elöbb belinkeltem... szóval lehet hogy normális; ki kell próbálni :)

Puxima: 55-56 a te méreted. Koskormányos változaton nem gondolkodtál?

#33514
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Szerintem meg, de azért pattanj rá, hogy milyen.

#33515
Puxima

Puxima

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Sziasztok!

Most szeretném megvenni életem elsõ "virsligumis" gépét. Kinéztem magamnak az Altrix Whirlwind Fitness gépet, ami 68 ezer ft-ba kerül:
http://www.neuzer.hu...p?CategoryID=30
Mit gondoltok jó bicikli ez ezért az árért?
Ill. még azt nem tudom, hogy milyen vázméretet kellene választanom. Én 174cm vagyok. Akkor a középméretû 56-os megfelelne?
Köszi elõre is!

#33516
sekly

sekly

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Kösz a tippet!
bár a vázamon nincs a sárhányónak szem, de szerintem megoldható a villára szereléses megoldással ;)

#33517
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Corratecben ven Zéfal, ami királyságosan néz ki és fasza is. Nekem az van. Pálcás, úgyhogy nem árt, ha elöl-hátul van szem a vázon. Sztem a Zéfal szebb, mint az SKS. Van keskeny is.

#33518
sekly

sekly

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Helló!
Sárhányót keresek a singó gumis outimra.
Nincs valami tippetek hol nézzek körül Bp-en??
Trackinget már mutattak sokhelyen, belefér, de inkább keskenyebbet szeretnék.

#33519
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás

Na, közben lejárt a hirdetés (netán megvetted? :)); erre a fajtára gondoltam "régi" alatt:

http://www.campyonly... derailleur.jpg


nem, még nem vettem meg
csütörtökön megyek megnézni
pár tipp még, hogy mit nézzek? a váltó ok, stucni ok, az említett görgõtávolság az mit takar pontosan?
elsõ ilyen bringám
kéne magammal vinni valakit, aki már látott ilyet közelrõl?:)

#33520
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Na, közben lejárt a hirdetés (netán megvetted? :)); erre a fajtára gondoltam "régi" alatt:

http://www.campyonly... derailleur.jpg