Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#33481
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

- 3-as hajtómû,
- 3 sebesség kompatibilis elsõ átdobó,
- hosszú karos hátsó váltó, ami felszedi a többletláncot 30-as tányér esetén.


Elsõ váltókar?

#33482
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Létezik 34es tányér. Azt hogy fel lehet-e rakni egy normás méretû hajtómûre nem tom. De vannak olyanok amik alapból 50/34-esek. http://campagnolo.co...1&cid=7&pid=210

#33483
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Hát ugyi 1:50 alatt mentem fel és 27,xx km volt az kb 14km/h :D.

A legkönnyebb áttételt használtam szinte végig, persze volt kevésbé meredek meg lejtõs rész is, ott váltogattam. A bringámon a legkönnyebb a 39/24.

Itt szeretném megkérdezni mi igaz abból amit Sipi mondott az Eurosporton, hogy erre a szakaszra 34/27-el készültek a profik? Létezik 34-es elsõ tányér, amit fel lehet tenni a Dura és a Record hajtómûvekre? Azért is fogadtam kétkedve ezt a bejelentést, mert rögtön utána mondta, hogy hátul 11 fogaskerék van :). Ahogy én néztem az Ultegra hajtómûvemet nem lehetne kisebb kistányért feltenni rá mert a csavarok nagyobb kört alkotnának a tányérnál. Valamit nekem is változatnom kellene áttétel ügyben mert hosszú meredekebb hegyeket nem tudok így megmászni, persze nem a 24%-osra gondolok, de 10-18% köztieket sem. Gondolom hátra még egy 27-es felmehetne, de a nagyobbhoz, ha jól tudom hosszúkanalas váltó kellene, azt meg nem akarok!

#33484
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás

van most nekem ez a mali bringám, 2x7-es váltóval
mi kell ahhoz, hogy 3x7-eset csináljak belõle?


- 3-as hajtómû,
- 3 sebesség kompatibilis elsõ átdobó,
- hosszú karos hátsó váltó, ami felszedi a többletláncot 30-as tányér esetén.

#33485
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Voti!

És milyen átlaggal mentél fel? Milyen áttétellel?

#33486
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
hi

néhány kérdések egy amatõrtõl:

van most nekem ez a mali bringám, 2x7-es váltóval
mi kell ahhoz, hogy 3x7-eset csináljak belõle?

új tányér az ugye kell
az elsõ váltót kell cserélni vagy át kell állítani? a hátsó váltót is csak hozzá kell állítani vagy akkor már az is cserére szorul? a lánc gondolom marad

plz help
köszi:clap:

#33487
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Na ezaz pont a Giro-n a Passo delle Erbe-n produkálta ezt a fékpofám és ezt eddig nem tapasztaltam, igaz hóban ennyit még sosem fékeztem. Fél napig mostam a bicajt meg mindent amihez hozzáért.

Milyen volt a Giro? Hát felejthetetlen az biztos! ;)

Meló után indultunk, egész éjjel mentünk. Ahogy megérkeztünk átültem a bringára és hajrá fel a Passo delle Erbe-re. Félúton elkezdett esni, majd átment szakadó hóesésbe, de abba az igazi nagy pelyhesbe :). Elég gyengén muzsikáltam felfelé 1:50 alatt mentem fel, egy õszhajú és egy kopaszodó nagypapa elõzött meg kb dupla tempóval, mosolyogva ciao-ztak. Találkoztam az ördöggel, már akkor beöltözve lófrált kezében a vasvillájával :D. Nagyon jó helyünk volt fent (fater kocsival ment fel), vártuk a mezõnyt, a hó szakadt, de nem maradt meg az úton. Kicsit szunyókáltunk és arra ébredtünk, hogy mindenki fejvesztve menekül a hegyrõl. Kérdezõsködtünk, akkor mondták, hogy törölték a szakaszt és a Furcia lesz a befutó. Irány ezerrel lefelé, közben a sok bringás is elindult le versenytempóban, õk nem nyafogtak az idõjárás miatt mint a profik. Lentrõl aztán már nem lehetett felmenni a Furcia-ra, úgyhogy egy kisebb emelkedõn vártuk a mezõnyt, az esõ továbbra is szakadt. Sajnos a törölt hegy miatt a mezõny egy pillanat alatt elsuhant elõttünk kb 30-35-ös tempóban. Ezután jött a fekete leves, éjjel irány haza.

Nem tudom miért törölték ezt a szakaszt, ennél már sokkal durvább havak is voltak amire én emlékszem, pedig kb 12-14 éve nézem a versenyeket. Nyafogósok!

Én nagyon élveztem a hegymenetet, tervben is van egy nagyobb kiruccanás ahol egy teljes királyetapot szeretnék megcsinálni, ha valaki csatlakozna majd összebeszélünk.

Remélem bmafte is leírja mi volt, Õ a Kronplatz-ra ment fel (azt is törölték)

http://img.tar.hu/vo.../22302087.jpg#3
http://img.tar.hu/vo.../22349091.jpg#3

Sorry, ha hosszú és off voltam!

#33488
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

Van jogsid? :D
Tanítják, hogy ha kimész az autómosóból tanácsos pár próbafékezést csinálni, hogy a fékek elpárologtassák a vizet, különben pofára eshetsz egy keresztezõdésben!
A fekete lé meg jöhet a felni-kopásból+kosz...
...szerintem ;)



Hát ez az, hogy a felnirõl nem fog elpárologni a víz, az fix. Sõt, azt is nehezen hiszem, hogy a fékpofa letisztítja indulás után. Mikor bringázás közben átmegyek egy méretes pocsolyán, attól messze nem megy el annyira a fékerõ, mint állás közben.
A fekete lé egészen biztosan a fékpofából származik.

#33489
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Fekete mócsing: gumipor+viz, (ill. +mikron finomságú Al), esetleg ferodol :D

#33490
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Nekem is az van, nem rossz... Viszont a fekete szutyok (állítólag szén) elég gyilkos (Eleve hogy jön ki fekete lé egy piros fékpofából?).
És ha kint áll a bicó egy darabig esõben, hidegben, akkor az elsõ fékezésnél 0 a fékhtás. Utána jobb lesz... Tök érthetetlen, de párszor majdnem ráb@sztam már.


Van jogsid? :D
Tanítják, hogy ha kimész az autómosóból tanácsos pár próbafékezést csinálni, hogy a fékek elpárologtassák a vizet, különben pofára eshetsz egy keresztezõdésben!
A fekete lé meg jöhet a felni-kopásból+kosz...
...szerintem ;)
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#33491
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

Piros Ritchey elég jó esõben/sárban, de "levet" az is ereszt...


Nekem is az van, nem rossz... Viszont a fekete szutyok (állítólag szén) elég gyilkos (Eleve hogy jön ki fekete lé egy piros fékpofából?).
És ha kint áll a bicó egy darabig esõben, hidegben, akkor az elsõ fékezésnél 0 a fékhtás. Utána jobb lesz... Tök érthetetlen, de párszor majdnem ráb@sztam már.

#33492
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Teljesen normális jelenség vizes idõben hegyrõl lefelé. Hidegben még fokozódik is a hatás.
Egyébbként milyen volt a Giro? Fel tudtatok menni az Erbére, ritka szar idõ volt. Gondoltam is rád, mikor láttam a közvetítést, hogy mi lehet ottkint.

#33493
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Piros Ritchey elég jó esõben/sárban, de "levet" az is ereszt...
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#33494
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Létezik olyan fékpofa, ami esõben nem ezt csinálja?

#33495
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Sziasztok!

Sokat ereszkedtem lefelé esõben és utána azt vettem észre, hogy a fékgumi fekete levet eresztett, ami beborította a kereket, az meg szétfröcskölte az egész bringára és rám. Ráadásul nem is nagyon fogott. Mitõl lehet ez? Elöregedett volna a gumi, vagy az Ultegra ilyen szar lenne?

#33496
zaqrack

zaqrack

    vendég

  • fórumtag
  • 226 hozzászólás

Arra gondolok, h a baj az lehet, h a meghalt darabok presta szelepesek voltak, míg a felnin autószelepesnek való méretû lyuk van. Lehet ez az ok?


Igen, nekem is megölt ez a felállás jópár belsõt.
Az újabb mavic montis felnik adaptergyûrûvel jönnek autó->szingó. Barátnõm pont vett egy felnit, lenyúltam a gyûrût, és a felni belsõ oldaláról belenyomtam, mert ugye ott türemkedik be a belsõ a lyukba.
Azóta semmi gond se volt. Szerintem egy alulemezbõl is pár perc alatt megvan a gyûrû, gyorsabb mint 25c alatt autószelepes belsõt találni, mert sajna nem jellemzõ.

#33497
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás

És tud valaki 25 mm-es külsõhöz ótószelepes belsõt mondani valamely márkától?

Elvileg Schwalbe van, a 15AV-s
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#33498
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Hmmm... Köszike...
És tud valaki 25 mm-es külsõhöz ótószelepes belsõt mondani valamely márkától?

#33499
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

Arra gondolok, h a baj az lehet, h a meghalt darabok presta szelepesek voltak, míg a felnin autószelepesnek való méretû lyuk van. Lehet ez az ok?


Mindenképpen. Az autószelepes felnibe fölösleges presta szelepes belsõt tenni, mert ha kezded fölfújni, a belsõ betüremkedik a szelep helyére (mert ott van neki hely. Mindenképpen autószelepes belsõt tegyél bele!

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#33500
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás

A hátsó kerekemben 3 belsõ szelepe is kiszakadt már, az egyik ezek közül 1 napos volt.
Kényszermegoldásként a túrán végül újra egy nem épp passzoló méretû, EZER éves (SZU-ban gyártott...) autószelepes belsõ került bele, és azzal futott még 60 km-et, és nem volt gond...
Arra gondolok, h a baj az lehet, h a meghalt darabok presta szelepesek voltak, míg a felnin autószelepesnek való méretû lyuk van. Lehet ez az ok?

Haveromnak is ilyen gondja volt, mert szappanos vízzel tette fel a túl szoros külsõt, és elcsúszott a belsõvel együtt, ettõl sorban szakadtak ki/le a szelepjei...
Esetleg nézd meg, nem mozdul-e el a külsõd.:wtf:
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)