Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#32861
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Helyes tartás: a legfontosabb talán az, hogy a hát ne púpozódjon, hanem nagyjából egyenes legyen

Armstrong ennél puposabban már nem is ülhetne

Feltöltött kép

De még mielõtt megszólna valaki, hogy azért ül úgy mert idõfutam gépen van:

Feltöltött kép

helyes testtarás:

Feltöltött kép

Nos ebbõl is látszik hogy nincs pontos recept arra, hogy hogyan is kell ülni, mert még a profik is annyiféle-képpen ülnek a bicón ahányan vannak...

ez pl egy tipikus túra ülés:

http://img.tar.hu/so.../25501375.jpg#3

ez meg egy tipikus Bodrogi Laci féle kormányfogás, ahogyan senki nem csinálja rajta kívül...leejtett csukló

http://www.cyclingne...vuelta065/5_06g
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#32862
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Valaki nem tudja véletlen a Dollinger(asszem újpesten van) web címét. Régen tudtam, de most valahogy nincs meg valami sky-al kezdõdött.

#32863
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Grolsch: ahogy már írták nagy váznál is elõfordul a beleérés (nekem volt egyszer 59-es vázam, ha nagyon "ügyeskedetem", akkor beleért a lábam), de igazából ha úgy teker az ember ahogy kell, akkor nem történik ilyen dolog, ugyanis csak elég éles kanyarodásnál ér bele, ha a kanyar irányával ellentétes láb fent-állásban van. Ilyen éles szögû kanyarodást pedig nem lehet nagyobb sebességnél, tekeréssel megcsinálni.
Helyes tartás: a legfontosabb talán az, hogy a hát ne púpozódjon, hanem nagyjából egyenes legyen, (aztán a váll ne legyen felhúzva, kar ne kegyen eltartva a törzstõl, a kéz ne szorongassa a kormányt) a többi tartásdolog a geometriával és beállítással is összefügg: a kéz enyhén behajlítva (sem egyenesen, sem nagyon a törzs alatt), a törzs ne zárjon túl éles szöget (és természetesen túl nagyot sem, mint más biciklifajtákon szokásos) a felsõcsõvel (az ülõcsõszögtõl is függ), a lábfej ne lógjon ("madárkaromfogás").

#32864
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Kösz a tippet felhívom õket.
[quote name='trepps']Megnézem majd egy dzsegvájerrel!...[/quote][/quote]Nekem az van és nagyon nem jött be!

#32865
trepps

trepps

    vendég

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás
[quote name='voti']szerk: és mégegy kérdés: lehet valahol idehaza Dura Ace fék és váltó bovdenkészletet kapni?[/QUOTE]

Nekem is az van, talán mintha a Kerékvárban lenne belõle…, viszont az érdekes hogy nem sok köszörülést látok rajta, ??!!, ha a S ezt nem tartja fontosnak talán nincs is jelentõsége?
Felrakás elõtt próbálgattam és fõleg a fékszettnél azért érzõdött hogy „érdesen” jár a bowdenházban. Megnézem majd egy dzsegvájerrel!...[/QUOTE]

#32866
trepps

trepps

    vendég

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás

A Shimanonál van ilyen, Centeron-mechanizmusnak hívják és elvileg arra hivatott, hogy kompenzálja a nem tizedmm-re pontos indexes hátsóváltó beállítást. Mivel gyakorlatilag lehetetlen tized mm pontosan a hátsóváltó görgõit pontosan az egyes fgk-kek alá belõni, a lánc mindenképp kanyarodik kicsit.A Shimano úgy gondolja, hogy inkább a 2 terelõkerék között legyen egy kicsit ferde a lánc, mintsem a felsõ terelõ és a fogaskerék között, ami rövidebb szakasz és jobban feszülõ lánc miatt nem árt ha felül van egy kis mozgási tér. (A felsõ görgõt a használt fgk "alá húzza")


Ja, igaz!!, én mondjuk arra gondoltam, ha nem mozogna a görgõ gyorsabb lenne a váltás és terhelés alatt agresszívebben rántaná át a láncot, bár nem tudom számítna-e ebben az az 1mm valamit…

#32867
sol

sol

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Köszi a tanácsokat, kipróbálom délután a kormányfordítást. A fotón szereplõ nyerget már lecseréltem a régi jólbeváltra, azt most egyelõre nem állítom át. A fékkart még nagyon szoknom kell, fura hogy nem vízszintesen hanem függõlegesen kell húzni a kart, még nem állt rá a kezem :)
Néhány hiba akkora poén, hogy kár lenne azokat csak egyszer elkövetni. :lol1:

#32868
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Sol!
Én a helyedben megpróbálnék kb 20 fokot fordítani felfelé a kormányon, így majdnem vízszintes lenne a kormáy elõre nyúló felsõ része és merõlegesek lennének a fékkarok markolatai az alkarodra, ami nekem egy nagyon kényelmes fogási pont. Igaz, hogy így mégjobban nyújtózkodnod kellene elõre, de épp emiatt kevesebb súly kerülne a karjaidra. További tehermentesítés ha a karjaidat könyökben enyhén behajlítod.
Érdemes ellesni a profik hogyan csinálják:
http://www.sportsonl...oducts/7534.jpg

szerk: hopp közben látom Pötty is írt hasonlót. Én azért írtam a kormány fordítást a fékkar emelés helyett mert ahhoz nem kell újra bandázsolni a kormányt.

#32869
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
sol:
A kép alapján amit belinkeltél egyértelmûen a nyereg a ludas. Emelj az orrán, amíg nagyjából vízszintes nem lesz.
+ Egy pettyet a fékkart is fejjebb emelhetnéd a kormányon. Maga a kormány az elég jól áll.
Ja, ha Bp-i vagy akkor azt ajánlanám, hogy menj el bicóstól a Biondoba, Mártihoz. Õ segít neked pontosan beállítani.

#32870
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Merida 903-asom volt, M-es (nem volt vele semmi baj). Vettem egy ugyanilyen vázat, csak S-est (átépítettem),rá volt írva a vázra, hogy vigyázz mert kicsi a váz és beleérhet a kerékbe a lábad....és téényleg beleér.


Én hallottam már 60as vázról, aminek a kerekébe kanyar közben beleért a haver lába. Gondolom megvan az elõnye/hátránya a rövid tengelytávnak.:)

#32871
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Milyen a helyes országúti tartás?

Grolsch szerint:
"Többen szokták kérdezni, hogy mások hogyan tartják a kezüket bicózás közben, meg hasonlók. Szerintem ez nem olyan dolog, amit tanulni kell, vagy ellesni vkitõl."

Úgy értem, hogy tekersz pl:500 km-t (nem egyhuzamban) utána rááll a tested automatikusan. Az elején szokatlan persze...pl én alig tudtam elindulni életem elsõ outijával, és nem is mertem kiállni a nyeregbõl, mert olyan bizonytalannak érzetem. De senki nem volt ott mellettem, aki mondta volna, hogy karokat így tedd, lábbal úgy tekerj, hát amúgy legyen...egyszerûen kialakul...csak tedd a kilómétereket a cangába és összeszoktok. (én 165 centi létemre meg tudtam szokni a 60-as gépet is...igaz hamar megszabadultam tõle :P)

Ez gyakorlati dolog, nem olyan amit könybõl (vagy szóban) megtanulhat az ember...ezért mondom, hogy számomra nincs értelme arról beszélni, hogy na akkor most felsõ fogás és az alsókar a felsõkarral 130 fokos szöget zár be...

De ha valakinek vannak ezirányú információi akkor okay...sorry de én sosem foglalkozom ilyenekkel, csak ülök a gépen és tolom neki...meg nézek sokat outi versenyeket és lesem a NAGYOknak hogyan van beállítva a bringájuk, hogyan tekernek...abból is lehet tanulni.
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#32872
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Itt a link a bicajhoz:
http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg

De cuki a bringád, tetszik :)

A kép alapján nincs alacsonyan a kormány, nekem a nyergem 5 cm-rel van magasabban a kormánynál, neked meg egyvonalban van....hát ha eddig csak egyszer fordult elõ, akkor lehet meg fog még erõsödni a kezed...
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#32873
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

[Grolsch felvetésére: nem a kis vázméret miatt érhet bele a láb az elsõ kerékbe, hanem a geometria miatt, kisebb rsézben hajtókarhossz és láb nagysága :-)]

Merida 903-asom volt, M-es (nem volt vele semmi baj). Vettem egy ugyanilyen vázat, csak S-est (átépítettem),rá volt írva a vázra, hogy vigyázz mert kicsi a váz és beleérhet a kerékbe a lábad....és téényleg beleér. Amúgy meg kicsi a lábam...37-es :P

De csak az elsõ pár hétben volt fura, azóta nem rúgtam bele a kerékbe, különben is csak nagy kormánymozdulatnál fordulhat elõ, menet közben szerencsére nem :)

Nekem 6 centis a stucnim és nincs bajom a menetstabilitással :chin: Lányoknak kisebb a kezük ezért elkerülhetetlen a rövidebb stucni...bár nem A-hedesbõl nem hiszem, hogy van 6 centis...
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#32874
sol

sol

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás

Sol: a karfájdalmaid oka elsõsorban a (számodra/még) szokatlan tartás, ez idõvel elmúlik, persze a helyes oúti tartás gyakorlásával. ]


Milyen a helyes országúti tartás?

Grolsch szerint:
"Többen szokták kérdezni, hogy mások hogyan tartják a kezüket bicózás közben, meg hasonlók. Szerintem ez nem olyan dolog, amit tanulni kell, vagy ellesni vkitõl."
Néhány hiba akkora poén, hogy kár lenne azokat csak egyszer elkövetni. :lol1:

#32875
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Sol: a karfájdalmaid oka elsõsorban a (számodra/még) szokatlan tartás, ez idõvel elmúlik, persze a helyes oúti tartás gyakorlásával. És csak másodsorban oka a kerékpár geometriája, beállítása. Ez egy olyan váz amin "feküdni" kell, vagyis ha a felsõcsõ jóval hosszabb, mint az úlõcsõ, akkor ilyen lesz a rider pozíciója. Ezt általában versenyvázaknál alkalmazzák, ill. a slopingosoknál. De itt persze nem errõl van szó, hanem arról, hogy hogyan oldják meg az ilyen kis méretû váz esetén a nem-gyermek bicikli (pld. 622-es kerék beleférjen valahogy) építésének problémáját. Ebbõl a vázból mást nem lehet kihzoni a felsõcsõ adja magát, esetleg kisebb stucni, bár 90mm alá nem jó menni, mert nagyon rontja a menetstabilitást.
[Grolsch felvetésére: nem a kis vázméret miatt érhet bele a láb az elsõ kerékbe, hanem a geometria miatt, kisebb rsézben hajtókarhossz és láb nagysága :-)]

#32876
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Itt a link a bicajhoz:
http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg


Hmm. Kép alapján nem érzem alacsonynak a kormányt, bár én nem sokat értek hozzá, de pl az enyémnél a kormány kb 8 centivel van alacsonyabban mint a nyereg.

#32877
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Ijjjjj... a villa majdnem hosszabb, mint a nyeregcsõ :)

#32878
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás
cuki a pepita kormányszalag! :)

#32879
sol

sol

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
[quote name='Grolsch']..kíváncsi lennék annak a 46-os váznak a geometriájára amibe beletettek egy 622-es kereket...Mármint ez nem hitetlenkedés tényleg kíváncsi vagyok :)

Itt a link a bicajhoz:
http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg
Néhány hiba akkora poén, hogy kár lenne azokat csak egyszer elkövetni. :lol1:

#32880
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Mathias, nekem az egész kezem fájt könyöktõl lefelé, alkar, csukló, kézfej.


És a nyereg vízszintes(vagy enyhén magasabban van az eleeje)? Ha igen akkor emeld a kormányt, ha a nyereg elõre dõl akkor állítsd minimum vízszintbe. Szerintem.