Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#32821
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Nem is kell, viccnek szántam. Gyárilag, a képen mintha nem lenne láncvillavédõ. (Bár magamra vonatkoztatva komolynak veszem a festék bovdenház/lánc általi kidörzsölõdésének szigszalagcsíkkal történõ kivédését. Olcsó, jó, átlátszó, és van belõle egy vagon )

Van rajta láncvillavédõ matrica...csak áttetszõ :) Annyi pont elég, mert úgyse kell outival sziklákon zötykölõdni, hogy annyira verdessen a lánc.
Egy helyen viszont én is szigszalagoztam ;) A váz alján a csupasz bowden hozzáér egy helyen a vázhoz. Na oda nyomattam egy pici szigszalagot és probléma elhárítva.
Ja meg gyárilag van rajtuk áttetszõ homlokcsõ védõ matrica is, hogy a bowdenház ne dörzsölje ki!
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#32822
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Nem is kell, viccnek szántam. :D Gyárilag, a képen mintha nem lenne láncvillavédõ. (Bár magamra vonatkoztatva komolynak veszem a festék bovdenház/lánc általi kidörzsölõdésének szigszalagcsíkkal történõ kivédését. Olcsó, jó, átlátszó, és van belõle egy vagon :D)

#32823
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

169??? Akkor ez már akciós lehet. Ha jól emlékszem 220 körül szokott ez lenni.

igen bizony már akciós ár :lick:, sehol nincsenek ilyen durva akciók mint a Velotradenál...szerintem is vétek lenne nem kihasználni...persze ha nincs ellenedre, hogy piros...Ferrari piros :D

A maradék 1E forintból meg vehetsz feke te/átlátszó szigszalagot a lánc és a bowdenek ellen :PPPP

ezt nem értem :confused:
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#32824
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
169??? Akkor ez már akciós lehet. Ha jól emlékszem 220 körül szokott ez lenni. Nos akkor érdemes ezt kihasználni... A maradék 1E forintból meg vehetsz fekete/átlátszó szigszalagot a lánc és a bowdenek ellen :PPPP :D

#32825
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

ha egyben veszed, olcsóbb, ha Te rakod össze, olyan lesz, amilyennek akarod...

Jó dolgokat mondasz...én csak egy dologgal nem értek egyet:
Én egy katalógusos bringát 40 ezerrel olcsóbban raktam össze...mert amin tudtam ott spóroltam, pl Tiagra fék helyett Zoogie, Tiagra hajtókar helyett Sora, helyettük inkább jobb kerekeket vettem...stb...szóval építve nem feltételn drágább (sõt esetemben rengeteget spóroltam)...én a jövõben tuti csak építtetni fogom a gépemet.

Lancelot...el kell döntened, hogy mit szeretnél a pénzedért, hogy neked mi a fontos...karbon villa, vagy a váltó, hány sebességes legyen, használt, vagy új, homogén legyen a rendszer, vagy lehet keverni, pl Prowell hajtókar, Shimano váltó...stb.

Szerintem pont jó idõben akarsz bicót venni, mert a Meridáék ilyenkor szórják ki a megmaradt idei gépeket...néha elképesztõ akciókat lehet kifogni.
Én a helyedben ennyi pénzért vennék egy Merida Road 903-at : homogén Tiagra rendszer, erõsített alu váz, aero karbon villa, 169 ezer Ft...mi kell még ;)
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#32826
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Rollingwheels jól leírta; én még hozzáfûzném a jó ár/érték szempontot figyelembe véve az Author márkanevet is, amit a másik két márkához hasonlóan szintén sok helyen árulnak. ;)

Pl.
http://www.author-hu...mod=tip&ev=2006

És a 170E-bõl marad még 21E "finomításokra" :)

#32827
rollingwheels

rollingwheels

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
Welcome Lancelot :)
ha egyben veszed, olcsóbb, ha Te rakod össze, olyan lesz, amilyennek akarod...
Alapvetõen a Shimano- Campa oldalak közül valamelyikre kellene állnod.
Választék van ennyiért bõven.
Amire sztem figyelj: fékváltókar mindenképpen; integrált hajtómû; Look rendszerû pedál, alu váz, esetleg karbon villa - bár ez már aligha fér bele. Gyári kerekek sztem jók, de nem kritikus a fûzött sem.
Konkrét tippem most még nincsen, de a Meridák és a Kelly's -ek elég jó ár-érték arányt adnak.

#32828
`LanceloT

`LanceloT

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Sziasztok!

Arra kezdek vetemedni hogy vennék egy országútit! Örülnék neki hogyha segítenétek! olyan 170e volna a határ És még annyit hogy esetleg összerakni itthon érdemes vagyinkább a boltban rakják össze?

#32829
országutti

országutti

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
Sziasztok,
találtam végül olyan féket, ami 6.5 centire jó lenne. Nem tudja vki, hol forgalmaznak Mo.-n Tektro fékeket? Írtam Malinak meg Neuzernek, hátha, de annak is örülök, ha válaszra méltatnak:)

#32830
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

Csak honnan tudom, hogy az elõzõ volt rövid, vagy ez hosszú?

Vagy ráhagyással árulják a mai láncokat?


Mindegyik gyárilag hosszabb. A shimano elgondolás szerint úgy kell beállítani, hogyha elõl a legnagyobbon hátul a legkisebben van a lánc, akkor a hátsóváltó 2 görgõjének közepe pont egymás alá essen.

#32831
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

Most Matuznál minden moser karbon váz 150e. Bár nem tudom van-e új is, vagy csak használtat árul, de a honlapjából mintha az derûlne ki hogy újak.


Használtak, rákérdeztem. Egy új Moser váz kb 1200 eurotól kezdõdik.

#32832
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Bár nem értek outikhoz, de tuti ráhagyással árulják az eltérõ láncvillahosszok, meg a fogaskerekek, hajtókarok miatt. Ha az elõzõ jól mûködött, akkor biztos jó volt az, nyugodtan lehet akkora sztem:)

#32833
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Láncbontó, azt' hajrá ;)


Csak honnan tudom, hogy az elõzõ volt rövid, vagy ez hosszú?

Vagy ráhagyással árulják a mai láncokat?

#32834
ViktoRider

ViktoRider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Használt már valaki Sora hátsó váltót olyan fogaskoszorúval aminek a legnagyobb tányérja 28 fogas(v több) volt? Mert azt írja h max 27T, és nemtom jól mûködne-e 28-assal is..számít az az egy fog?

#32835
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Kéne egy kis segítség. Vettem egy sram pc-58as láncot a 7es rendszeremhez, de ez 4 szemmel hosszabb mint ami rajta volt dura-ace. Mit csináljak? jó a hosszabb is, vagy vegyek le belõle pár szemet?

Láncbontó, azt' hajrá ;)
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#32836
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Kéne egy kis segítség. Vettem egy sram pc-58as láncot a 7es rendszeremhez, de ez 4 szemmel hosszabb mint ami rajta volt dura-ace. Mit csináljak? jó a hosszabb is, vagy vegyek le belõle pár szemet?

#32837
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Én Keszin voltam.

#32838
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Ezzel én vigyáznék, mert legutóbb kinéztem valamit ami újként volt feltüntetve (igaz nem váz volt) és ott derült ki, hogy ennyiért használtja van.


Hát igen nem értem hogy ha csinál egy egész jó weboldalat, akkor miért nem lehet kiírni, hogy mi használt mi új. Én is befürödtem már matuzéknál, igaz az az újpesti helyük volt, lehet a dunakeszi-i normálisabb.

#32839
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

Mik a tapasztalatok? ha szar nem próbálom ki...
Dura Ace fékbowden 650-ft azért ez is érdekes...

Jagwire tapasztalataim:
- a legkisebb esõ után beköt mint a beton,
- a bovdenház fémrésze erõsen rozsdásodik és rozsdás lével festi a vázat,
- 1000 (!)km alatt kikopott a fékbovden háza.
kb. ennyi. Hol 650 a D.A. fékbovden?

Most Matuznál minden moser karbon váz 150e. Bár nem tudom van-e új is, vagy csak használtat árul, de a honlapjából mintha az derûlne ki hogy újak.

Ezzel én vigyáznék, mert legutóbb kinéztem valamit ami újként volt feltüntetve (igaz nem váz volt) és ott derült ki, hogy ennyiért használtja van.

#32840
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

...hát sok-sok év gyûjtögetõ munkája, van már jópár képem...most épp arra rágtam be, hogy a cyclingnewson levédették a képeket :mad: mire jó ez neki? Csak engem bosszantanak...


Ugyan-ugyan, kedves Grolsch. Ha a jobb egérgomb nem mûködik, akkor [PrtSc] (azaz PrintScreen) gomb a jobb fölsõ saciban. Utána kedvenc képkezelõ programod, akár a Paintbrush megnyitása, CTRL+v, körbevág, ment, örül. A minõség lehet, hogy valamivel gyengébb lesz, de az a felbontás meglesz, amivel hagyják megnézni. Lopni jó! :)