Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#32841
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

akkor mar valami "komolyabb".


Most Matuznál minden moser karbon váz 150e. Bár nem tudom van-e új is, vagy csak használtat árul, de a honlapjából mintha az derûlne ki hogy újak.

#32842
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

KArbonszakértõk!
Tud valaki valami közelebbit a MErida Scultura 909 karbonvázról, ill. az anyagáról: RCF-R6? Azon kívül, amit a honlapján lehet tudni... Milyen, mennyire jó, élettartam, stb. ÖSszehasonlításként pld. a nagy karbonosokkal: Storck, Canyon, Scott, Cervélo, Look, és fõként Trek.


Nemsokára lesz. De még össze kell raknom a bicót...

#32843
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Nekem karbon meridam van - igaz Genesi, szerintem jok.
(De azert 175.000-et nem adnek erte) akkor mar valami "komolyabb".
BMaFTe

#32844
országutti

országutti

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
Valakinek ötlete a 6.5 centis fékre? :confused:

#32845
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Sorry! Jogos!

#32846
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Grolsch: elképesztõ, honnan tudsz ilyen fotókat leszedni?? Ez most valós, vagy valami fotótrükk? :-)

Nem-nem semmi trükk...ez a maga valójában Lance Armstrong pucér popója :P

...hát sok-sok év gyûjtögetõ munkája, van már jópár képem...most épp arra rágtam be, hogy a cyclingnewson levédették a képeket :mad: mire jó ez neki? Csak engem bosszantanak...
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#32847
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Grolsch: elképesztõ, honnan tudsz ilyen fotókat leszedni?? Ez most valós, vagy valami fotótrükk? :-)

#32848
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
KArbonszakértõk!
Tud valaki valami közelebbit a MErida Scultura 909 karbonvázról, ill. az anyagáról: RCF-R6? Azon kívül, amit a honlapján lehet tudni... Milyen, mennyire jó, élettartam, stb. ÖSszehasonlításként pld. a nagy karbonosokkal: Storck, Canyon, Scott, Cervélo, Look, és fõként Trek.

#32849
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

ha már itt tartunk: az ejtett csukló az nem javallt, ugye?
én mondjuk montizom, de szeretném tudni, hogy egyenesen, vagy hogyan tartsam a csuklóm?
ha nem figyelek, mindig "lekonyul", és késõbb veszem észre, hogy picit megfájdult, olyankor már persze késõ áfogni. ebbõl is gondolom ,hogy egyenesen jobb lehet. csak nem jut eszembe alkalmazni..


Hát ha fáj, ne csináld :P
Amúgy én érdekesség képpen próbáltam úgy fogni, ahogy Laci csinálja, de nagyon nem megy...különbözõek vagyunk :)
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#32850
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Miert vitatkoztok olyanon, amin nem kell:
Mindenki mashogy ul a biciklin. A profikat szelcsatornaban kiserletezik ...

Igen szerintem is felesleges dolog (csak) gyakorlatban megtanulható dolgokról dumálni, dehát kérdés érkezett felénk ez ügyben...

Jaj gyerekek ennyire sügérek ne legyetek már! Nézzétek már meg azt az Amstrong fotót! Nem puposan ül, hanem a mezébe felül be van építve a Camel Back. Durva lenne, ha a hasához képest ilyen "púpos" lenne a háta!


Feltöltött kép
A horgászszezonra utaló kijelentésedet kérlek vondd vissza! :P
Tudom mi az a Camel Back...nem vagyok én Knézy :D
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#32851
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Miert vitatkoztok olyanon, amin nem kell:
Mindenki mashogy ul a biciklin. A profikat szelcsatornaban kiserletezik ...

Mezonyben, meg ahogy bir ugy ul.

Nyilvan attol fugg mire hasznalod a biciklit, mennyit mesz, hol stb. Ez olyan, mint a nyereg, a pedal, a geometria. Tapasztalati uton eldontheto.
A trendeket meg le lehet lesni a profiktol (sloping, stucni hossz, emelkedes, wheelbase) - aztan vagy jo vagy varialsz tovabb
BMaFTe

#32852
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Ehh, Johnson nem is volt olyan rossz. Enyhe szembeszélben hanyattesett volna, de Emil Zatopek sokkal rusnyábban futott, Paula Radcliffe úgyszintén:)

Nekem is feltûnt még korábban, hogy Lánc naon púpos, és az pont nem idõfutam volt, úgyhogy ez nem (csak) kemölbekk.

#32853
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
potty: szerintem mielõtt másokat lesügérezel, gondold át, nehogy te legyél "sügér"! UGyanis Armstrongnak tudvalévõen valóban van csigolyaproblémája egy bukásból kifolyólag. Azért ül ilyan "púposan", a mezébe be volt építve valmi hûtõ szerekzet, de az nem ilyen feltûnõ. A másik dolog: az ideális tartást minden elemét persze senki nem vonultatja fel egyszerre, és mindig is voltak rossz tartású profik is, de ez nem azt jelenti, hogy rosszul kell ülni a kerékpáron. Nem tudom ki ismerte Michael Johnson 400-as világcsúcstartó futót, hihetetlen jó 400-as volt és állatorvosi lóként bemutatta az összes "futóbetegséget" (de mit futott volna ha megtanítják futni is... :-)).

#32854
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Jaj gyerekek ennyire sügérek ne legyetek már! Nézzétek már meg azt az Amstrong fotót! Nem puposan ül, hanem a mezébe felül be van építve a Camel Back. Durva lenne, ha a hasához képest ilyen "púpos" lenne a háta!


az nem egy teknõspáncél?.... 8)

#32855
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Jaj gyerekek ennyire sügérek ne legyetek már! Nézzétek már meg azt az Amstrong fotót! Nem puposan ül, hanem a mezébe felül be van építve a Camel Back. Durva lenne, ha a hasához képest ilyen "púpos" lenne a háta!

#32856
országutti

országutti

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
Sziasztok,

tudtok esetleg olyan patkóféket ajánlani, aminek 65 mm-es húzóútja van? (Azt hiszem, így mondják). Lehet még valahol ilyet kapni?

#32857
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

ez meg egy tipikus Bodrogi Laci féle kormányfogás, ahogyan senki nem csinálja rajta kívül...leejtett csukló

http://www.cyclingne...vuelta065/5_06g



ha már itt tartunk: az ejtett csukló az nem javallt, ugye?
én mondjuk montizom, de szeretném tudni, hogy egyenesen, vagy hogyan tartsam a csuklóm?
ha nem figyelek, mindig "lekonyul", és késõbb veszem észre, hogy picit megfájdult, olyankor már persze késõ áfogni. ebbõl is gondolom ,hogy egyenesen jobb lehet. csak nem jut eszembe alkalmazni..

#32858
rollingwheels

rollingwheels

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Armstrong ennél puposabban már nem is ülhetne

Feltöltött kép



Armstrong azért ül így, mert komoly gerincproblémája van, ha valaki nem tudná... szóval kettõ (vagy több, már nem emlékszem) csigolyája nem mozdul egymáshoz képest. Ehhez képest elég jól kisakkozták az idõfutampozíciót.

#32859
trepps

trepps

    vendég

  • fórumtag
  • 17 hozzászólás

Nekem az van és nagyon nem jött be!


Mik a tapasztalatok? ha szar nem próbálom ki...
Dura Ace fékbowden 650-ft azért ez is érdekes...

#32860
fftszabi

fftszabi

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
A helyes testtartáshoz néhány vélemény:

http://www.matuzmast...ikkek_pain.html