Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#32781
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Lánc... Sram, soha. Shimano, még annyirase. Ha jó lánc kell, akkor Campa. És mielõtt elkezdenétek filózni, hogy az shimano hajtással nem lesz jó, akkor csak mondom, hogy jó lesz. Dura hajtás Chorus lánccal, tökéletesen megy... :)

#32782
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Nem megbotránkozásképp, csak tanácsként: 80e Ft nagyon kevés egy oúti gépre (az mtb-nél magasabb az árszint) ennyiért ne számíts elfogadható minõségre egy oúti kerékpárnál fõleg ha még fékváltókar is van rajta. EGyszerûen nem jön ki ennyibõl még Soraval sem. Valami manipuláció van ezeknél még a legócskább felszereltség mellett is. Ezek a bicók idõvel jóval többe kerülnek + bosszúság, mint egy 2xannyiba kerülõ normális gép. Mert tkp a szerelvényeik nagy része nagyon gyorsan csereérett lesz, ha használod is a biciklit (ha meg nem mész vele sokat aszfalton, akkor nem érdemes drága oútit venni). TAlán egyedüli kivétel, ha valami normálisabb összeállítást nagyon leárazzák, mert évek óta nem tudják eladni és meg akarnak szabadulni tõle (persze ez is mutat valamit). Szóval szerintem gondold meg és még nézegessed a kerékpárokat, tapasztalatgyûjtés miatt is.

#32783
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
Esetlegesen 1 Dechatlon 7.1 .... bár aból 60as váz kell

Nem kell megbotránkozni :D nem mindenki miliomos hogy Topos kerót vegyen :P

#32784
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
Hát nem vagyok 1 dellás és idõm sincs nagyon rá de szeretnék 1 országúti kerékpárt nézelõdtem is erre arra a 185cm hez 58 as vázat ajánlanak (kipróbáltam 57es decathlont az rövid)
kemény 80000Ft szándékozok 1. körben rászáni egy lehetõleg sora setes bringára
Amiket néztem az:
Altrix Whirlwind Bacis
Altrix Whirlwind 1.0
Merida Road 850

kb fékkarváltó lenne az 1. dolog amit vennék rá

Kb ajánljon már valaki valamit lehet emilenmsn en... THX

#32785
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
A lánc tök mindegy, hogy SRAM, vagy Shimano - csak a SRAM olcsóbb, jobb és könnyebben kezelhetõ!

Nekem volt 105-ös lánc, PC59, PC69, PC89R, PC99
Semmi baj nem volt a SRAM-okkal, hasznaltam 105-os fogaskoszoruhoz, ultegrahoz, deore-hoz.

9-es rendszerhez az 59, ha szebbet akarsz a 69 a jo - nem erdemes a dragat venni, ugyanannyit tud!
BMaFTe

#32786
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Ööö. Azt hiszem nekem ez "Shimano Acera (FH-M330) 7 fokozatú kazetta test" van fennt a 600-on, de ez most kicsit keresztkérdés. A papírja még megvan, csak most nem vagyok otthon két hétig. Megpróbálom megnézetni valakivel.
Viszont ha te magad akarod kicserélni, akkor kell hozzá jó pár szerszám, meg az se árt ha szedtél már szét hátsóagyat.


Ne fáradj emiatt, csak ha tényleg nem nagy gond.

Hát a szereléstõl félek kicsit, de csak meg kell tanulnom, és a neten azért csak találok leírást(mindjárt ott a tied is az is biztos sokat segít). Szerszámkészletet pedig elõbb utóbb vennem kell.


LanceloT-nak találtam még egy bicót: http://www.olimpia.h...letek.php?id=14
Gepida Bandon 930 fõleg tiagrával 153ért. Ami azért csak magasabb osztály mint a sora, legalábbis a fékváltókar jobban néz ki.

Jaaaaaaaa most nézem a merida 903 is full tiagra szettes, még az agy is. Azt kell venni egyértelmû.

#32787
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Ööö. Azt hiszem nekem ez "Shimano Acera (FH-M330) 7 fokozatú kazetta test" van fennt a 600-on, de ez most kicsit keresztkérdés. A papírja még megvan, csak most nem vagyok otthon két hétig. Megpróbálom megnézetni valakivel.
Viszont ha te magad akarod kicserélni, akkor kell hozzá jó pár szerszám, meg az se árt ha szedtél már szét hátsóagyat.

#32788
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Potty cserélt ilyenen HG testet


Ja igen bocs. Kevertelek vele. Ha erre jár gondolom majd segít.

Hmm lánc ügyében meg lehet megfogadom a tanácsod.

Egyébként kéne vennem szerszámkészletet(többek között ehhez is, de amúgy is jó ha van teljes bicós szerszámkészlet).

Tudtok ajánlani mit és hol vegyek?
Lehet inkább a szerszámos topicban kéne feltennem bocs mindenkitõl.

#32789
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

Kéne egy kis segítség. Vettem egy sram pc-58as láncot a 7es rendszeremhez, de ez 4 szemmel hosszabb mint ami rajta volt dura-ace. Mit csináljak? jó a hosszabb is, vagy vegyek le belõle pár szemet?


Mathias, azt azért hozzátenném, ha már vásárolsz, hogy én lánc esetében a shimano mellé shimanot vallom. Itt is látszik, hogy pl az sram láncok nem teljesen egyformák a Sh láncokkal. (tizedmm-rõl van szó, de akkor is):
http://www.fa-techni...ette/index.html

#32790
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

Köszi a linket!

És ezek közül melyik jó nekem(FH-6400as agyam van), mindegy, csak 7es SH kazettatest legyen? Te mit raktál fel? És milyen sort?


Akkor neked ez van, szétszedve így néz ki:
http://www14.big.or....anoFH640067.gif

Potty cserélt ilyenen HG testet (#1309) a 12. jelû tömítõn kellett farigcsálnia. A kezattatest szélességét tekintve, meg a csapágypályáét is, legjobb tudomásom szerint kompatibilis az UG-testtel, de majd potty megerõsít.
Ha magad akarod kicserélni, speciális szerszám is kell majd!
A 7-es Shimano-testek közül mindegyik jó amúgy.

#32791
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Kazettatest pl. itt: http://www.bikedisco...md=38935.433438

HG70: hát ezt meg nem mondom, de mi a jelentõsége? A 70-es egyfajta minõségi osztályt jelöl, de a 7-es sorok egymással mindenképpen kompatibilisek. Az más kérdés, hogy van HG70-bõl 8-as is, meg 7-es is, szóval erre figyelni kell.


Köszi a linket!

És ezek közül melyik jó nekem(FH-6400as agyam van), mindegy, csak 7es SH kazettatest legyen? Te mit raktál fel? És milyen sort?

#32792
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

Hát igen ez a két lehetõség van.

Azt hiszem HG-s sor lesz belõle, mert nem hiszem, hogy találok új UG-s sort.

Szóval az a kérdés hol találok HG-s kazettatestet? Lehet ilyet kapni, vagy egy HG-s agyról kell leszedni egyet, vagy akad ilyesmi minden szervízben?

A másik, hogy a mostani új 7es HG70es sorok amiket CS-HG70el jelõlnek ezek ugyanazok mint a régebbi HG70es sorok, amiket példúl matuzék árúlnak?


Kazettatest pl. itt: http://www.bikedisco...md=38935.433438

HG70: hát ezt meg nem mondom, de mi a jelentõsége? A 70-es egyfajta minõségi osztályt jelöl, de a 7-es sorok egymással mindenképpen kompatibilisek. Az más kérdés, hogy van HG70-bõl 8-as is, meg 7-es is, szóval erre figyelni kell.

#32793
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Megoldás: a régi lánccal használod, vagy pedig az újhoz veszel egy új sort is.
Szerintem!


Hát igen ez a két lehetõség van.

Azt hiszem HG-s sor lesz belõle, mert nem hiszem, hogy találok új UG-s sort.

Szóval az a kérdés hol találok HG-s kazettatestet? Lehet ilyet kapni, vagy egy HG-s agyról kell leszedni egyet, vagy akad ilyesmi minden szervízben?

A másik, hogy a mostani új 7es HG70es sorok amiket CS-HG70el jelõlnek ezek ugyanazok mint a régebbi HG70es sorok, amiket példúl matuzék árúlnak?

#32794
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Végülis érthetõ, hiszen a kopott sorhoz a régi lánc hozzávan nyúlva, így valamelyest "passzol" hozzá. Az újnak pedig ugyebár kisebbek a szemtávolságai, ami miatt ha egy szem a "helyén van", a következõ már egy picivel arrébb lesz, az azutáni meg 2x annyival, és így tovább... a végeredmény: elugrik a jó lánc a kopott fogsoron. Megoldás: a régi lánccal használod, vagy pedig az újhoz veszel egy új sort is.
Szerintem!

#32795
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

Visszaraktam a régi láncot azzal nem ugrál.


Milyen érdekes.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#32796
KMGyuri

KMGyuri

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Szia Lancelo T!
Addig vegyél gyorsan ennyiért 1 Merida 903-ast akciósan,amig van a méretedben!Teljes Tiagra set,karbon villa,jó váz,jó és várhatólag gondmentes
használat.Én ennek a modelnek az öcsikéjét használom május óta (1600km)
csak szinben és a Sora felszereltségben tér el.Csak jókat tudok írni róla,nagyban hozzájárult ahhoz, hogy most már majdnem szívesebben megyek az outival mint a montimmal peddig csak edzõbringaként került hozzám.
Sok szerencsét a vételhez!
Üdv,KMGyuri

#32797
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
A cserélhetõ:
http://www.bikesport...lleurhanger.jpg
BMaFTe

#32798
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
A képen az pont a váltópapucs - csak az általában cserélhetõ a fenti okok miatt.
BMaFTe

#32799
Rota

Rota

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Sziasztok
Tudtok nekem Bp.-en olyan kerékpárboltokat mondani , ahol lehet normális használ outi-kat kapni? Nagyságrendileg 40-45 ezer ft. körül. Nem egy nagy összeg de hát..... A kerékvárban már jártam.

Kösszi elõre is.

#32800
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

A váltót arra rögzíted fel. Általában cserélhetõ, kis alu lapka, ami meg van gyengítve, hogy ha a váltó ütést kap, ne az törjön el, hanem a váltófül hajoljon el.


Hmm. asszem nekem nincs olyan. Nekem ilyesmi: http://matuzmaster.h...pinarello_4.jpg

Egybõl erre megy rá a váltó.
És asszem nincs itt elhajolva vagyon semmi, legalábbis így szemre.

Neked mennyire volt elhajolva?