Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34214 hozzászólás a témában

#32761
Pápppá

Pápppá

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Üdv mindenkinek!


Elterveztem, hogy eddigi össztelós biciklimet országútira cserélném, ugyanis semmi értelme az alattam himbálózó telóknak ha én dh-zom meg semmi hasonló, sokkal inkább fontos számomra hogy minél gyorsabban eljussak a városban A pontból B-be.
Sok tapasztalatom nincs még az országútik terén, éppen ezért szeretném megkérdezni, hogy mi a vélemény a Merida Road 850-esrõl?
Egyetlen dolog aggaszt csak, az pedig az, hogy én Budaörsrõl járok be pestre mindennap, és bizony vannak olyan helyek (Sasadi után) ahol nincs bringa út, és kénytelen vagyok 15-20 centis padkákon le-föl ugrálni. Mennyire kényesek a virsligumik, illetve a kerék?

Elõre is köszönöm a felvilágosítást!

#32762
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás
Ez alapján (http://www.mavic.com...e_FWB_FTS_L.pdf)
egyáltalán nem úgy néz ki, mint amire bármilyen szabványos mezei Shimano kazettatestet csak úgy fel lehetne tenni. Valószínû speciális Mavic kell abból is.

#32763
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

ezek a mavicek iparisak.

http://www.sheldonbr...-f.html#freehub
A jobboldali csapágyazással akkor mi lesz? Az nem az agy, hanem a kazettest része.

#32764
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
ezek a mavicek iparisak.

#32765
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás
Nem volt sose campám, azért kérdezem.
Na akkor még egyszer, h jól értsem. Adott egy agy, rajta campa kazettatesttel, benne a tengely, golyók. Tengely ki, golyók ki, kazettatest le, sh fel, a "csatlakozó bordázat" az agynál pont passzol, a szorítócsavar (10mm) pont passzol, a csésze része pont ugyanott van, a golyók pont ugyanakkorák, a tömítés pont jó? Miközben pár oldallal elõbb kiderült, hogy egy sh UG-s test sem egészen kompatibilis a sh HG-sel kicserélés szempontjából...

#32766
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
igen. miért?
van más difi a shimano vagy campa kompatibilis kerekeknél?

#32767
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás
Arról nem is beszélve, hogy - a magyart kivéve - a rotor mindenhol ez:
http://www.bigboyspo...odysseygyro.htm
és a fékrendszerhez tartozik....
Most akkor a kazettatestrõl beszélünk?

#32768
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
az én mavicemnél kb 10 perces mûvelet volt.

#32769
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás
Egy pillanat! Most akkor azt mondjátok, hogy egy agyra csak úgy minden további nélkül rá lehet tenni mindkét fajta rotort? Az agyon lévõ bordás rész pl. egyforma ?

#32770
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Ja és légyszi írd meg priviben a párbeszédes bolt nevét, nehogy véletlenül arra tévedjek!

#32771
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Voti:
Amikor én vettem az enyémet, akkor ugyanez volt a helyzet. Mondtam a boltban, hogy lehet -e cserélni. Mondták hogy simán. Két nap múlva már meg is volt. A Bikeartot hívd fel. Én ott vettem. Ha náluk nem megy akkor a Probike a forgalmazó, õk tudnak rendelni rotort.

#32772
arcsiba no.1

arcsiba no.1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 602 hozzászólás
Hello bajtársaim! Eddig csak montival róttam az országutakat, régóta szerettem volna kipróbálni egy országútit is, most végre itt a nagy alkalom. rendeltem egy akciós merida 901-es gépet. arra kell hogy elõsegítse a maratonokra való felkészülést, de lehet hogy idõvel szenvedéllyé válik, bár a maratonoké vagyok oda elsõsorban. Mivel még nem ültem országútin, mindenfajta jótanácsot megköszönök. Vannak olyan tipikus tanácsok amelyeket kezdõknek ajánlotok? Elõre is köszi: konaman

#32773
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Matuzéknál vödörszámra van mindenféle rotor. Én is ott vettem. Cserébe otthagytam neki a Campa rotort és így ki is cserélte "ingyen".

#32774
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Henger!
Hol veszek simán rotort? Eddig sehol sem sikerült, de ez volt a nap legokosabb beszélgetése:
- Hello! Mavic Ksyrium Elite-n kellene a Campa rotort Shimanora cserénli.
- Miért nem vált be a Campagnolo?
- Sh. rendszerem van, de a kerék amit veszek C. rotoros.
- Miért van benne C. agy?
- Az agy Mavic, csak a rotor C.
- Fûzünk bele Sh. agyat.
- Kösz, de az agyat nem kell cserélni csak a rotort.
- Hát azon ugrálni fog a lánc! Nem lesz jó!
- Tudtok rotort rendelni?
- Á dehogy!
:wtf::whacky:

#32775
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Kösz, akkor heves telefonálásba kezdek! :)

#32776
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

Sziasztok!
Van egy pár Ksyrium Elite kerék amit megvennék, de Campa rotoros nekem meg Shimano kellene.


Simán, veszel Shimano rotort. Párezer forint.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#32777
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Én nem értek hozzá, de gondolom veszel Shimanos agyat, és újrafûzeted vele.



Egy gyári kereket nem kéne szétszedni:) Többet ér az így.

#32778
danesdzsu

danesdzsu

    vendég

  • fórumtag
  • 205 hozzászólás

Sziasztok!
Van egy pár Ksyrium Elite kerék amit megvennék, de Campa rotoros nekem meg Shimano kellene. Van valami módja az átalakításnak? Egyáltalán megéri vacakolni vele? Ja és van Cosmosom Shimano rotorral, avval nem lehet kicserélni?

Én nem értek hozzá, de gondolom veszel Shimanos agyat, és újrafûzeted vele.

#32779
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás
hali

keptam 2 weinmann kereket suntour agyakkal. legnagyobb meglepetésemre iparis csapágyak vannak bennük! azárt lepett meg, mert minimum 10-12 éves kerekek.

a lényeg:
ezeknél a régi bicajoknál simán lehet csere berélni a fogsort a váltó buzerálása nélkül?
az "új" 12-24es asszem, a régi pedig 13-?? .kell mjad állítani vajon valamit?

#32780
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Sziasztok!
Van egy pár Ksyrium Elite kerék amit megvennék, de Campa rotoros nekem meg Shimano kellene. Van valami módja az átalakításnak? Egyáltalán megéri vacakolni vele? Ja és van Cosmosom Shimano rotorral, avval nem lehet kicserélni?