Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34210 hozzászólás a témában

#32741
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

nem szeretnék vagyonokat költeni.


...

#32742
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

Sziasztok!

Ismét lenne pár kérdésem! :)
Jövõ tavaszra építek a fiamnak egy országúti bicajt! A váz már megvan, egy picike aranyos aluváz amibe 26"-os kerekek valók. Problémám a sebességváltással és a fékezéssel van. Arra gondoltam, hogy jó lenne fékváltókarral megoldani, hogy ne kelljen elengednie a kormányt, de nagyon pici még a keze hozzá. Kipróbáltuk és az én Dura váltómat sem tudja váltani, gondolom az alsóbb kategóriák még nehezebben mennek.
Mindenképpen koskormányt szeretnénk rá és nem szeretnék vagyonokat költeni. A monti XT váltóját tudja használni és a markolatváltót is, de gondolom ezek meg nem mennek át a kormány kanyarjain.
Erre várok ötleteket.


Pl az R600/R700 (9 ill 10 seb) fékváltókarok, ezek kisebb kezûeknek valóak, sõt állítható a fékkar távolsága is.
http://www.paul-lang...road_index.html felül a szérián kívüliek - fékváltókarok
vagy
http://www.paul-lang...indung/ST-R700/

#32743
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Markolatváltót lehet tenni a kormány alsó végébe. Nem szép, de vannak rutinos bringások, akik imádják.

http://www.sheldonbr...is/bianchi.html

#32744
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Sziasztok!

Ismét lenne pár kérdésem! :)
Jövõ tavaszra építek a fiamnak egy országúti bicajt! A váz már megvan, egy picike aranyos aluváz amibe 26"-os kerekek valók. Problémám a sebességváltással és a fékezéssel van. Arra gondoltam, hogy jó lenne fékváltókarral megoldani, hogy ne kelljen elengednie a kormányt, de nagyon pici még a keze hozzá. Kipróbáltuk és az én Dura váltómat sem tudja váltani, gondolom az alsóbb kategóriák még nehezebben mennek.
Mindenképpen koskormányt szeretnénk rá és nem szeretnék vagyonokat költeni. A monti XT váltóját tudja használni és a markolatváltót is, de gondolom ezek meg nem mennek át a kormány kanyarjain.
Erre várok ötleteket.

#32745
Pápppá

Pápppá

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Természetesen nem úgy értettem, hogy szeretek padkázni meg sötöbö.
Viszont azóta meglett a gyönyörûszép Merida Road 850-esem, amit ma már el is vittem egy rövid körre. Tény, hogy nagyon sokat fogok vele szerencsétlenkedni az elsõ idõben, elég nagy különbség egy régi, sportboltos össztelós után, amivel kb egy kocsin is át tudtam volna menni. Na meg az legalább volt 20 kg.
Mindenesetre az elsõ benyomások alapján nagyon frankó kis kétkerekû, bár igazából semmi összehasonlítási alapom NINCS.:D Viszont a váltók kattanásmentesen, lágyan váltanak, jó fékek, kényelmes nyereg.

#32746
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Így van. A bicaj akkor lesz "boldog", ha tépsz 40felett. Viszont lehet vele azét patkányozni is, de csak óvatosan!!!

#32747
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Ha csak kevés számú padkázásról van szó, annyi belefér, 3 padkát én is abszolválok minden edzésnél. A stílusra értettem, hogy nem oútira való, ha valaki direkt szeret ugratni, padkázni, stb., mondjuk ebbe tarrtozik a hajnali buliból való hazakacsázás is :-) Az oúti nem preferálja az ún. kerékpárügyességi dolgokat (már a kerékméretnél fogva sem), mégha elég sokmindent meg is lehet vele csinálni, ez kifejezetten (jó minõségû) aszfalton való nyomulásra jó. Ha nagyon strapabíróra építik az oútit (nehéz felni, 36 küllõ, acélváz, "fotelnyereg" stb.), akkor meg nehezebb lesz, mint egy átlagosan jó mtb.

#32748
Pápppá

Pápppá

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
A bringa használtan lenne, tehát nem fogyott el, legalábbis ez.:)
Igen, én is félek hogy néhol ahol járdázásra vagyok kényszerítve hogy fogok haladni, nameg a mámoros éjszakákon (mert hogy bulizni is szigorúan bringával járok:) ) hogy hogy fogok vele tekerni, de szeretem a kihívásokat, és biztos vagyok benne, hogy egy idõ után meg lehet szokni a dolgot.:)

#32749
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Nincs a padkázással semmi gond... a rutinos bringás futárok nagy része oútival megy, és Bp. nem éppen biliárdasztal simaságú. Alattuk is bírják, csak tudni kell bringázni.

#32750
fftszabi

fftszabi

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Országútival az országúton célszerû menni, nem bringaúton és fõleg nem padkás járdán. Ezeket próbálom kerülni, bár tényleg nem mindig sikerül.

#32751
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
Pápppá
Ne lovald bele magad :D kb 30 biciglis boltot hívtam fel :P 1 db M es van a Bikelandnál meg még 1 S est találtam :D és köüölték velem hogy novemberig biztos hogy nem lesz de inkább február és az is 2007 es modell és biztos nem 69k ért fogják nyomni :)
Választásom 1 Altrix Whirlwind 1.0 lett megnézük majd mittud

#32752
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

Üdv mindenkinek!Egyetlen dolog aggaszt csak, az pedig az, hogy én Budaörsrõl járok be pestre mindennap, és bizony vannak olyan helyek (Sasadi után) ahol nincs bringa út, és kénytelen vagyok 15-20 centis padkákon le-föl ugrálni. Mennyire kényesek a virsligumik, illetve a kerék?


Kizárólag a kerékfûzés színvonala, ill. kerékpározási technika kérdése (+testsúly).
Ha hozzáértõ ember fûzte, vagy a gyári kereket centírozta, akkor bírni fogja.

Az oúti nem olyan, mint az össztelós, hogy belemész a padkába mint a vadbarom, és megoldja... nem javítja ki a technikai hibáidat helyetted. A virsligumissal tudni kell menni. Padkára lágyan ráemelni az elsõt is, hátsót is, kátyú fölött szintén áthúzni.
Ha macskakövön/földúton is kell menni, az már gázos. Akkor jobb a cross váz, amibe befér egy 30 as rücskösgumi is akár.

#32753
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás
Nem célom, hogy eltérítselek, az országútizás külön mûfaj, és irigylem is érte az azt mûvelõket, de én ugyanarra a célra, amit te körülírtál, vettem egy cross bicót (a trekkingnél sportosabb, a montinál nagyobb, az oútinál igénytelenebb=strapabíróbb). 622-es kerekek, 48/11 áttétel, és nem kell félteni sz*r úton.
továbbra is irigyelni fogom az oútisokat a stílusért, de valszeg sosem vennék olyan biciklit, mert mifelénk alkalmatlanok rá az utak.
(illetve túlságosan behatárolt, hogy hol használhatom)


Üdv mindenkinek!


Elterveztem, hogy eddigi össztelós biciklimet országútira cserélném, ugyanis semmi értelme az alattam himbálózó telóknak ha én dh-zom meg semmi hasonló, sokkal inkább fontos számomra hogy minél gyorsabban eljussak a városban A pontból B-be.
Sok tapasztalatom nincs még az országútik terén, éppen ezért szeretném megkérdezni, hogy mi a vélemény a Merida Road 850-esrõl?
Egyetlen dolog aggaszt csak, az pedig az, hogy én Budaörsrõl járok be pestre mindennap, és bizony vannak olyan helyek (Sasadi után) ahol nincs bringa út, és kénytelen vagyok 15-20 centis padkákon le-föl ugrálni. Mennyire kényesek a virsligumik, illetve a kerék?

Elõre is köszönöm a felvilágosítást!



#32754
Pápppá

Pápppá

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás

Hát én lefele max 5 centi eltérésû "padkát" szoktam bekínálni, azt is ésszel, felfele az 5 centi már tényleg felsõ határ, efölött már mindenképp leszállok... általánosságban: 15-20 centis padkák nem országúti (kerekeknek) valók, még ha mondjuk 6bar van a gumikban akkor se, hát ha még az optimális 8-10bar.



Igen, tulajdonképpen én is ettõl félek, hogy az már kicsit sok neki. Kénytelen leszek bevállalni a le-fölszállást olyankor. Viszont mindenképpen országútit szeretnék, még ha macerás is az a 3 padka befelé menet. Nehogymár 3 padka szabja meg a bringaválasztásom.:) Köszönöm a tanácsot, viszont maradok az oútinál, mert elég nagy távokat tekerek le nap mint nap aszfalton (a kritikus helyszín amit kiemeltem a - a padkás - csak egy 400 méter hosszú szakasz).
Valakinek valami vélemény a Merida Road 850-esrõl?

#32755
Spityu

Spityu

    vendég

  • fórumtag
  • 109 hozzászólás
Hát én lefele max 5 centi eltérésû "padkát" szoktam bekínálni, azt is ésszel, felfele az 5 centi már tényleg felsõ határ, efölött már mindenképp leszállok... általánosságban: 15-20 centis padkák nem országúti (kerekeknek) valók, még ha mondjuk 6bar van a gumikban akkor se, hát ha még az optimális 8-10bar.

#32756
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Pappa: 15-20 cm-es padkán ugrálni...? hát ezt nem oútinak való, az biztos! Nem mondom, hogy idõnként nem bírja ki, de nem erre találták ki. Ha nem akarsz aszfalton hosszabb távon túrázni, nem érdemes oútit venned. Neked szerintem inkább valami citybike vagy egyszerúbb merevvázas mtb kell, az össztelós tényleg nem a legmegfelelõbb aszfaltra.

#32757
Pápppá

Pápppá

    vendég

  • fórumtag
  • 41 hozzászólás
Üdv mindenkinek!


Elterveztem, hogy eddigi össztelós biciklimet országútira cserélném, ugyanis semmi értelme az alattam himbálózó telóknak ha én dh-zom meg semmi hasonló, sokkal inkább fontos számomra hogy minél gyorsabban eljussak a városban A pontból B-be.
Sok tapasztalatom nincs még az országútik terén, éppen ezért szeretném megkérdezni, hogy mi a vélemény a Merida Road 850-esrõl?
Egyetlen dolog aggaszt csak, az pedig az, hogy én Budaörsrõl járok be pestre mindennap, és bizony vannak olyan helyek (Sasadi után) ahol nincs bringa út, és kénytelen vagyok 15-20 centis padkákon le-föl ugrálni. Mennyire kényesek a virsligumik, illetve a kerék?

Elõre is köszönöm a felvilágosítást!

#32758
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás
Ez alapján (http://www.mavic.com...e_FWB_FTS_L.pdf)
egyáltalán nem úgy néz ki, mint amire bármilyen szabványos mezei Shimano kazettatestet csak úgy fel lehetne tenni. Valószínû speciális Mavic kell abból is.

#32759
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

ezek a mavicek iparisak.

http://www.sheldonbr...-f.html#freehub
A jobboldali csapágyazással akkor mi lesz? Az nem az agy, hanem a kazettest része.

#32760
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
ezek a mavicek iparisak.