Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34210 hozzászólás a témában

#32721
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nagyon szimpi, csak nem tudok hozzá tömeget.

én se találok, de egy kanyar a Balázsék felé, és gondolom rádobják Neked a mérlegre, ott lóg 1 hátul a csövön....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#32722
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás

pl ez ?
http://www.specializ...zak/allez_comp/

Nagyon szimpi, csak nem tudok hozzá tömeget.

Merida CX500


#32723
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Lehet találni olyan könnyû aluvázat 200 alatt, aminek a támvillája karbon? Persze olyanra gondoltam, ami itthon beszerezhetõ.

pl ez ?
http://www.specializ...zak/allez_comp/
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#32724
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Lehet találni olyan könnyû aluvázat 200 alatt, aminek a támvillája karbon? Persze olyanra gondoltam, ami itthon beszerezhetõ.

Merida CX500


#32725
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Voti: szóval így állunk..., hát a helyzet súlyos, de nem reménytelen! :-) Talán még elkerülhetõ, hogy a Discoveryben landoljon a gyerkõc, vagy egyéb kokszgyárban. Ilyen edzésekkel mindenesetre néhány év és hihetetlen küzdelmek árán fogsz gumizni utána.

#32726
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás

a helyedben én is szívesen költenék a gyerkõcre!


MÁS: létezik felcsavarozható (kormányszarv rendszerû) koskormány kiegészítés, tehát amit egyenes MTB kormány végére lehetne tenni?
csak eszembejutott, mert néha már éreztem úgy, hogy ha lenne ilyenem, használnám..
és fogalmam sincs, hogy keressek rá erre.

Láttam már ilyet fotón a neten. Sok szerencsét a felkutatásához...

#32727
fftszabi

fftszabi

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Hajrá kis Voti! Menni vele amikor csak akar.

#32728
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Fordított a helyzet mint gondolod :)!


a helyedben én is szívesen költenék a gyerkõcre!


MÁS: létezik felcsavarozható (kormányszarv rendszerû) koskormány kiegészítés, tehát amit egyenes MTB kormány végére lehetne tenni?
csak eszembejutott, mert néha már éreztem úgy, hogy ha lenne ilyenem, használnám..
és fogalmam sincs, hogy keressek rá erre.

#32729
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
Váá mekorát estem tegnap esõbe !!

#32730
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

Voti: hány éves a gyereked? Mert ha, mintahogy kivettem kb. 14 alatt van, nem kell neki semmilyen fékváltó, sõt váltósbringa sem lenne szülség (csakhát a divat). Ne vetítsd ki rá oúti-feelingedet. Míg az ember gyerek csak úgy teker, minden teljesítménykényszer nélkül, aki nem, az külsõ hatásra másmilyen. EGy gyerek nem biciklizik annyit és úgy, hogy érdemes lenne drága bicklikben, alkatrészekben, fõleg oútiban gondolni. LEgfeljebb meg lehet tanítani biciklizni (ügyesség és figyelem szintjén) és hagyni még játszani.

Fordított a helyzet mint gondolod :)! Az anyja mozgásigényét örökölte (hála az égnek) nem az enyémet. Ez azt jelenti hogy egész nap meg sem áll és öt után amikor bezárunk alig várja már, hogy tekerhessen. Általában 6-10km-t teker naponta. Ha nagyon rossz idõ van vagy egyéb okból nem megyünk nagyon elkeseredik. Ezeket a bringázásokat sem a feleségem, sem én nem erõltetjük sõt van, hogy semmi kedvünk hozzá mégis addig piszkál minket amíg el nem megyünk vele tekerni.
Azt hogy a kerékpárt válassza mint sportot szintén nem erõltetjük, felõlünk aztán bármit sportolhat amihez kedve van. A lányom pl. a lovaglást és az úszást kedveli, még annyira sem tud bringázni, hogy 20m-t tekerjen a kempingjével.
Idén tervbe volt véve, hogy kiviszem egy U7-es MTB versenyre, csakhogy ilyet is lásson, de sajnos nem jött össze.
Abban beismerem én vagyok a ludas, hogy a kerékpársportok közül csak az országútit látja, de hidd el nagyon tetszik neki. Minden versenyt megnéz a Eurosporton, vannak kedvenc bringásai, ha hazajövök meg tudja mondani ki nyerte a szakaszt, tudja ki vezet összetettben és a nagyanyját rendesen ki tudja okítani az országúti kerékpározás írott és íratlan szabályairól. Majd ha suliba megy úgyis az számít mi a menõ ott, és gondolom az iskolába a járdán is össztelóssal fognak menni.
Mivel lassan kinövi a mostani kínai csodát ami van vagy 15 kiló, tavaszra szeretnék neki egy újat. Õ kérte, hogy versenybicaj legyen. Nekem a súly az ami számít, mert a gyerkõc ~22kg. Ez kb. olyan mintha egy 50 kilós bringával mennék. Ezt az új bicajt terveim szerint 2-3 évig tudja majd használni, ezért kell a váltó.
Ez a mondat pedig az õ szájából hangzott el: "ha nagy leszek egy igazán nagy bicikliversenyzõ leszek". Egy apa ilyenkor mit kellene, hogy tegyen? Én támogatom. Nem én kényszerítem és ha bármikor abbahagyja nem fogom emiatt piszkálni!

Ezért kell ez a bringa, és hogy a kérdésedre is válaszoljak, most tartottuk a hatodik szülinapját ;).

#32731
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás
És így nézett ki anno:
http://www.rotorcran...are-biopace.jpg

#32732
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

Sziasztok

az lenne a kérdésem , hogy régi tipusú Biospace elsõ tányéroknak mi a jellemzõjük. Vagyis mitõl olyan "különleges". Igaz az , hogy oválisak...vagy mi a csoda..


Olyan az alakja, hogy ott nagyobb a lánckerék sugara, ahol elvileg kisebb erõvel - kevésbé hatékonyan - tudjuk megnyomni a pedált (például közel az alsó álláshoz, a másik kar ugye ekkor meg még "hátrafelé" áll), vagyis a kisebb erõhöz nagyobb erõkart társít, egyenletesebbé téve a nyomatékot. Pár év alatt megbukott a koncepció, túl kicsi volt az elõnye, ha volt egyáltalán. Nagyobb eltérés kellett volna, mint pl Bobby Julich speciális lánckerekénél, az olimpián 2. lett vele az idõmérõn: http://www.velonews....6807.8857.f.jpg
A rendszer legfõbb hátulütõje, hogy az elsõ váltótól való távolság állandóan változik, emiatt problémás a váltás. Ahol viszont nem kell váltani (sík idõfutam), nyerõ lehet.

#32733
Rota

Rota

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Sziasztok

az lenne a kérdésem , hogy régi tipusú Biospace elsõ tányéroknak mi a jellemzõjük. Vagyis mitõl olyan "különleges". Igaz az , hogy oválisak...vagy mi a csoda..

#32734
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Unokahúgom 12 éves. Napi 40-et teker a nagybátyámmal.

#32735
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Voti: hány éves a gyereked? Mert ha, mintahogy kivettem kb. 14 alatt van, nem kell neki semmilyen fékváltó, sõt váltósbringa sem lenne szülség (csakhát a divat). Ne vetítsd ki rá oúti-feelingedet. Míg az ember gyerek csak úgy teker, minden teljesítménykényszer nélkül, aki nem, az külsõ hatásra másmilyen. EGy gyerek nem biciklizik annyit és úgy, hogy érdemes lenne drága bicklikben, alkatrészekben, fõleg oútiban gondolni. LEgfeljebb meg lehet tanítani biciklizni (ügyesség és figyelem szintjén) és hagyni még játszani.

#32736
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Én a Speedmetalban vettem ötesszehaccázé (már túladtam rajta). 40cm széles, klasszikus forma lefelé hajlítás nélkül, fekete alu, 210-220g lehet kb. 26os befogó, préselt bowdenvezetõ rossz helyen. A Pro a Shimano hollandiai leányvállalata vagy mi.
Mit akarsz még tudni?

#32737
tocsa

tocsa

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás

A Pro idõfutamkormány a három között volt? Úgy emléxem, az 22,2. Persze tévedtem már...


Fõként modolo-k voltak. Ez milyen ez a Pro? Hol lehet kapni?
--
tocsa

#32738
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
A Pro idõfutamkormány a három között volt? Úgy emléxem, az 22,2. Persze tévedtem már...

#32739
tocsa

tocsa

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás

Markolatváltót lehet tenni a kormány alsó végébe. Nem szép, de vannak rutinos bringások, akik imádják.

http://www.sheldonbr...is/bianchi.html


Nekem az a bajom, hogy idõfutam kormány végére szerettem volna markolatváltót tenni. csakhogy az idõfutam kormányoknak (hármat is megnéztem) nagyobb az átmérõje, mint egy egyenesnek, ezért a 22.2-es kormányra való markolatváltó nagyon nem akar rámenni. Ha valakinek lenne ötlete szívesen fogadnám, mert az idõfutam kézpozíciót szeretem.

Egyelõre úgy néz ki, hogy egyenes kormány+szarv lesz a megoldás, ideális esetben majdnem ekvivalens egy idõfutam kormánnyal, sõt amiatt, hogy nincs benne drop, az egynes pozíció is jól fogható. És cyclo crossos fékkar segítségével az idõfutam és az egyenes kézpozícióban is kesz fékkar!
--
tocsa

#32740
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Hát igen 80 ezret az egészre sem szeretnék elkölteni, de azért hasznos volt a link, mert az a kis gumi lapocska ötletes, amivel közelebb hozható a fékkar a kormányhoz.
Lehet, hogy hagyom az egészet és felrakok egy indexes vázváltókart. Milyen esélyel és milyen árban lehet használtan beszerezni ilyet? Még sosem néztem ezeket.
Arra gondoltam, hogy eleinte úgysem fog váltogatni, késõbb meg úgyis jó ha megszokja az egykezes kormányzást és asszem ez súlyban a legjobb megoldás (könnyû bringát akarok, 22kg a gyerkõc :)).