Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34209 hozzászólás a témában

#32341
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Szerintem 184es magassághoz jó az 575ös felsõcsõ

#32342
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Egy kona kona o.uti bicajról van szó. Azt írta a tulaj, hogy a váz mérete M-L körül lehet, viszont ejtett vázú. Számít hogy ejetett vagy nem?
Apróba azt írta, hogy 58"as, de szerinte ez másképp van méretezve...
Na most õ 174 cm, viszont szereti a "nagyobb-kényelmes" vázakat, és rövidebb stucnival használja a gépet.
Én 184 cm vagyok, és eléggé elbizonytalanodtam, hogy jó-e nekem méretben ez a bringa.
szóval szerintetek jó lenne?

azér belinkelem a hirdetést, hátha számít:
http://apro.bikemag....ct=39219&cat=56


Köszi!

ha segít a hozzáértõknek :
72,5 fejcsõszög, 73 üléscsõszög, 575 mm eff felsõcsõ, 175mm head tube, 265 mm középcsapágy magsság, 72 cm átlépõ magasság, 440 mm láncvilla a geomtriai adatai...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#32343
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Egy kona kona o.uti bicajról van szó. Azt írta a tulaj, hogy a váz mérete M-L körül lehet, viszont ejtett vázú. Számít hogy ejetett vagy nem?
Apróba azt írta, hogy 58"as, de szerinte ez másképp van méretezve...
Na most õ 174 cm, viszont szereti a "nagyobb-kényelmes" vázakat, és rövidebb stucnival használja a gépet.
Én 184 cm vagyok, és eléggé elbizonytalanodtam, hogy jó-e nekem méretben ez a bringa.
szóval szerintetek jó lenne?

azér belinkelem a hirdetést, hátha számít:
http://apro.bikemag....ct=39219&cat=56


Köszi!
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#32344
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Én sem értem mi a gáz a gyártással?! Látni lehetett pár fázist, azt kanyar. Azt nem lehetett látni milyen csövekbõl van, milyen a karbonszövet mátrixa, hogyan rakják össze a csöveket stb... Azt lehetett látni, hogy a bácsi fúr egy furatot a bowdenvezetõ mûanyag felrögzítésére (bár én nem látom, hogy véletlenül nem -e egy elektromos fúrót használ a csavar becsavarására?!). Gyanítom az a bácsi hátrafelé állva, becsukott szemmel is ki tudná már fúrni azt a furatot.

#32345
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Hát ja egyetértek LóFarkassal.

Nem csúcstechnológia, de gyártás.

#32346
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Régen néztem meg, de mi volt a baj a Pinarello gyárral?

Az a festõ elég háborodott, hogy nem használ maszkot, de õ tudja. Lehet h az nem mérgezõ festék.
Arról pont nem láttunk semmit, hogy ki és mekkora odafigyeléssel rakosgatja a karbon rétegeket meg hegeszti a csöveket.
Különben meg a kézimunka az kézimunka:) Tudják õk, hogy hova kell fúrni meg hol kell levágni a csövet.

#32347
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Hmm. A videóból látott gyártás "technológia"(hát ja. ezt nem kéne annak nevezni :) ) és a mért gyenge(99) merevség ellenére könnyen el tudom képzelni, hogy a Pinarello a legjobb bicajok között lehet. Most attól hogy ceruzával jelöli be hol vágja, meg kézzel fúr, meg nem vesz fel maszkot a festésnél a "mester", attól még lehet hogy sokkal-sokkal jobb bicajt készítenek, mint mások gyártósoron. (pl ha a hervises bringák hiper szuper soron készülnek akkor is inkább kéne egy pinarello)

#32348
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Természetesen sokat számít a méret. A nagyobb váz - azonos csöveket feltételezve - egyszerre nehezebb és kevésbé merev :(

Éppen ezért a Tour tesztekben lehetõleg azonos méretû vázakat tesztelnek. Úgy rémlik mintha - amennyiben a méretek nem egyformák - a tömeg adatokat azonos méretre korrigálnák. Gondolom a merevséggel ezt nem teszik meg, az nem lenne olyan egyszerû. - De most nincs nálam újság, nem tudom megnézni.

#32349
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
A Tour-féle vak tesztben nem szerepeltek a Pinarelloéhoz hasonló megtört-csavart villájú vázak. El tudom képzelni, hogy talán-talán az ilyesmi valóban csökkenti a vibrációt. Az viszont biztos, hogy - egy másik tesztben - egy ilyen trükkös Pinarello váz (Pinarello Paris Carbon 99) úgy tudott a (majdnem) legkevésbé merev lenni, hogy közben nem is számít a könnyûek közé.

#32350
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Hát, tényleg botrányos a Pinarello "magasan kvalifikált" készítése, ennyit a mítoszokról... Ráadásul ez a márka ún. kiemelt szintû (ez leginkább árain látszik meg). Mondjuk kíváncsi lennék a többi nagynevû gyártó mûhelytitkaira is (vagy inkább ne legyek?), fõleg egy meglepetésszerû gyárlátogatás alkalmával.
A tömeg-merevséggel kapcsolatban: ennél számít a méret is, mivel minél kisebb annál kisebb a tömeg és nagyobb a merevség (persze utóbbi valszeg nem jelentõsen). Csak általában a gyártók nem adják meg mindkét adatot (méret/tömeg) párhuzamban (ha a tömeget meg is adják, általában nem reális).
Ha lenne "objektív" tesztelés, feltételezem érdekes dolgok derülnének ki a vázanyagok, márkák témájában...

#32351
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 hozzászólás

B+, rajtam kívül mindenki ott lesz a kiállításon?
Yobi, készíts EZER fotót a ciklokrossz gépekrõl! Biztosan lesznek.


ya hát nem sok volt a Ridley!! de abból 6-7 db
meg volt 1-2 Merdida gagyibb, iyesmi...

nagyméretü képeim lettek, de mayd szurok be..most mással vagyok foglalva.türelem.

amugy szenzációs dolgokat láttam.
a PELLIS márkára yobb ha fiygeltek:)
Feltöltött kép

#32352
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

...
Szóval a karbon villa kényelmesebbé teszi a tekerést, vagy csak a súly miatt van szerepe?

Elsõsorban könnyebb, aztán a szerkezete miatt jól elnyeli a rezgéseket (kényelmesebb), és mégis nagyon merev.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#32353
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Folytatásképpen a tegnapelõtti váz elmélkedésemhez:

Újra elolvastam a cikket (http://www.freeweb.h...tour/tour.html), és részben felül kell vizsgáljam azt, amit írtam (el kellett volna olvasnom, mielõtt írok). Mindenkinek ajánlom, aki tud németül. Aki nem, azok kedvéért összefoglalom:

A vak-teszt szerint igenis vannak érezhetõ különbségek a vázak között.

- A tesztelõk nagyon szerették a fordulékony bicajokat - ez geometria kérdése. A szubjektív élmény-különbségek e téren voltak messze a legnagyobbak.
- Pár tesztelõ (csak pár) menet-stabilitási élménye jól korrelált a váz merevséggel. Elsõsorban nagy sebességgel lefelé kanyarban jött ez ki.
- A kényelem és váz-anyag között nem találtak semmiféle összefüggést. Ebben a tesztben a leginkább a nyeregcsõ hossz és vastagság látszott a kényelmet befolyásolni. (Érthetõ okok miatt nem tudtak egyforma nyeregcsöveket szerelni a vázakra.)
- Nagyon kevés tesztelõ érzett rá a merevség-hajtás hatékonyság összefüggésre, de volt, aki eltalálta.


***

A merevség és hajtás-hatékonyság kérdéséhez: lehet, hogy a vázak közötti különbségek számítanak, akár fölismerhetõk is lehetnek, de mondjuk egy verseny végeredményében nem hiszem, hogy jelentõs befolyásuk legyen. Illusztrációként néhány, a TdF-en indult csapat bicajának vonatkozó mért adata (a középrészen hány Nm kell 1 fok elcsavarodáshoz?)
CSC Cervéel R3 122
T-Mobile Giant TCR Advanced ISO 114
Crédit Agricole Look 585 99
Euskatel-Euskadi Orbea Opal Replica 89
Caisse D'Epargne-Illes.. Pinarello Paris Carbon 99
Gerolsteiner Specialized S-Works Tarmac SL 100
Quick-Step Time VXRS Ulteam 89
Discovery Trek Madone 5.9 SL 97
Saunier Duval-Prodir Scott CR1 Team Issue 101
Davitamon-Lotto Ridley Damocles Replica Team 112
(volt még pár, de lusta vagyok gépelni)

És érdekességként: A Tour tesztelt 11 db 800 Euro alatti komplett bringát, 101 volt a legkisebb ilyen érték.

A csúcs vázak tömege (csak váz, villa nélkül) 1026 g (Scott) és 1542 g (Ridley) között szór, míg a kommersz amatõr vázaké 1412 g és 2178 g között. Vagyis abban sem volt igazam, hogy a vázak között fél kg. lenne a különbség :) Bár ez a heavy-metal bringa merevség terén megveri az összes profi gépet (127 nm/fok)

***

Amúgy pedig természetesen mindenki higyjen a saját tapasztalatának. De azért ugye mindenki tudja mi a placébó? És azt, is hogy tudományosan igazolt, hogy mûködik :)

#32354
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás
nekem az tetszett amikor a faszikam vedomaszk nelkul festette a bringat:cool2:
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#32355
mephisoft

mephisoft

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 453 hozzászólás
Nekem ez a Pinarello mozi megdöbbentõ volt: elképesztõen primitív gyártástechnológia. Szabad kézben tartott fúróval fúrja a vázat, a karbon váz mellé fogja az alu papucsot, aztán ránézésre ceruzával firkál valamit a vázon ...

Így nem csoda, hogy a 2550 Eurós (csak váz szet) "Pinarello Paris Carbon" minden merevség-adata (Tour tesztek) mélyen az én 800eurós (komplett bicaj) bringámé (FAT Road Project SL) alatt van. (Igaz, a Pinarello váz 20 grammal könnyebb).

#32356
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Grolsch láttam neked 1 Bianchi 928 fulkarbon bringát,"bagóért"(1600eu)a fahrrad.de-n,mondjuk elég kesze-kusza felszereléssel de talán nem rossz gép.
Üdv mindenkinek Gyuri

koszi de mar kineztem magamnak ezt:

http://www.bianchi.c...Road_Y7B07.aspx

:D beszerzesi aron 630 font
Amugy osszehasonlitottam es ez a modell konnyebb, mint a full carbon 928...erdekes, marcsak ezert se kene fullcarbon Bia. :(
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#32357
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás

pedig van, és az utóbbi 2 évben komolyan is nyomják /igaz kissé drágán/, csak sajna a digókkal gyártatják a vázakat, szal ha lesz is valaha országútim, nem kona lesz....

mondjuk azt amit linkeltél ha kisebb lenne, már megvettem volna...



akkor pl milyen márkát/márkákat favorizálsz?
hát ez a 60as méret elvileg pont jó nekem. 185cm vagyok, és 17éves, szóval nem kizát hogy még növök... :cool2:

Mondjuk csak és kizárólag hobbi szinten nyomom a bicikli sportot, szóval 1-2 tt, de fõleg [egyéni] egyre hosszabb túrák... nem "túl" jó ez a kona nekem? ez így tudom elég hülyén hangzik...
Szóval a karbon villa kényelmesebbé teszi a tekerést, vagy csak a súly miatt van szerepe?
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#32358
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Én is a konára gondoltam. Kicsit fura ez így nekem, mert talán még nem is láttam kona o.utit...
A karbon villák milyen elõnyt nyújtanak? a súlyon kivül?

pedig van, és az utóbbi 2 évben komolyan is nyomják /igaz kissé drágán/, csak sajna a digókkal gyártatják a vázakat, szal ha lesz is valaha országútim, nem kona lesz....

mondjuk azt amit linkeltél ha kisebb lenne, már megvettem volna...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#32359
országutti

országutti

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
a homáron akadtam rá véletlen:


:)

#32360
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
Én is a konára gondoltam. Kicsit fura ez így nekem, mert talán még nem is láttam kona o.utit...
A karbon villák milyen elõnyt nyújtanak? a súlyon kivül?
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."