Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#32301
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
A MEridánál az L-es olyan 55-58 közötti méretet jelent (175-185 cm), az ilyen méretezésû vázaknál nem lehet pontosan belõni, tágabb határok között jó egy váz. A tömeget elég sok gyártó titokban tartja, aki meg kiírja, annál sem annyi (persze általában lefele csalnak). Gondolom ennek több oka van: a modellek egyes darabjai változó tömegûek, ill. nem akarnak versenyhátrányba kerülni ezen adat megadásával...
Néhány boltban van ugyan olyan függõmérleg, amivel meg lehet mérni vázat/bicajt, de általában nem pontosak, idõvel erõsen megbízhatatlanok lesznek.

#32302
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Ehh mire megírtam letelt a 15 perc :(

Szóval! Néztem a Merida honlapot, hát ez nem normális ahogy ezek a vázakat méretezik!!!
Az L-est 52,5-cm nek írják, viszont slopingos és a nyeregcsõ hossza 52,5cm, tehát valójában nagyobb mint 52,5! Azt hogy mennyivel nem lehet kiszámolni, mert a felsõcsõ esési szögét b.nak megadni :(.
Az egyetlen árulkodó adat a virtuális felsõcsõ hossz, ami 57,5cm. Szerintem így ez a váz hagyományos méretezés szerint 57-58-as lehet valószinûleg, tehát mégiscsak nagy Neked, de menj és ülj rá egyre az a biztos!

Bocs a töketlenkedésért! :)


#32303
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni információval,hogy mekkora a súlya a Merida Road 901
(2006)outi váznak ill.váz+karbonvilla amivel szériába szerelik.A váz mérete:L
(57,5cm vizszintes felsõcsõhossz).Ez szerintetek megfelelõ méret a 176,5cm
testmagasságomhoz?Köszönöm elõre is mindenkinek a válaszokat.
Üdv,Gyuri

Szia!
Nemrég hasonló cipõben jártam, egy kb ugyenekkora 903-as vázról szerettem volna megtudni a súlyát. Az eladónak nem volt mérlege, itt több topikban is kérdezõsködtem, de senki nem válaszolt. Googlet fél napig gyötörtem, és semmit nem találtam. Végül fogtam a mérleget és elmentem megmérni: 2020g volt villa nélkül, ott is hagytam :).
Szerintem amúgyis nagy lesz az egy picit, ha jól sejtem annak a nyeregcsöve középcsapi közepétõl a tetejéig 60cm körül van. Inkább a nyeregcsövet mérd le!

Szerk: most nézem az L-es az 52,5-es akkor kb jó lehet, bocs ez már slopingos, a nyeregcsövet kár is mérni....
sorry.


#32304
sagiati

sagiati

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
az s-works viszont nem kevéssel drágább :) viszont amiket láttam azok gyönyörûek voltak

#32305
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy valamelyikõtöknek van-e esetleg bármiféle tapasztalata a Specialized carbon vázaival. Elsõsorban a tarmac sorozatra gondolok (tarmac comp, tarmac expert, tarmac pro, tarmac s-works). Nagyon jókat olvastam ezekrõl a vázakról külföldi fórumokon és mivel lehet nemsokára sikerül beszerezni egyet, elõtte mindenképpen érdekelne a ti véleményetek is. Sajnos otthon ha jól tudom nem nagyon lehet ezekhez hozzájutni.
Köszi a válaszokat!

Ati


A Tarmac zsiiiir! :cool2:
Egy hajszallal jobban erezni az ut egyenletlensegeit, mint a Trek Madone-n, dehat egy verbeli versenygeptol ez ok. Nagyon merev, iszonyat konnyu, es ha valaszthatsz inkabb az S-works-ot valaszd, mert az jobb anyagbol van mit a sima Tarmac es konnyebb, letisztultabb a vonala...stb.

Egyszer a boltban osszeraktak a sracok egy S-worksot, S-works kiegeszitokkel, Dura-Ace-el ... jujj ... Mindenki korullallta es simogatta nagyon csecse... es hihetetlen konnyu.

Bar ha en valaszthatnek full carbon vazat, az Scott CR1 lenne...hihetetlen gyorsan reagal sprintelesnel... es talan meg a Tarmacnal is konnyebb :P
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#32306
sagiati

sagiati

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy valamelyikõtöknek van-e esetleg bármiféle tapasztalata a Specialized carbon vázaival. Elsõsorban a tarmac sorozatra gondolok (tarmac comp, tarmac expert, tarmac pro, tarmac s-works). Nagyon jókat olvastam ezekrõl a vázakról külföldi fórumokon és mivel lehet nemsokára sikerül beszerezni egyet, elõtte mindenképpen érdekelne a ti véleményetek is. Sajnos otthon ha jól tudom nem nagyon lehet ezekhez hozzájutni.
Köszi a válaszokat!

Ati

#32307
KMGyuri

KMGyuri

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni információval,hogy mekkora a súlya a Merida Road 901
(2006)outi váznak ill.váz+karbonvilla amivel szériába szerelik.A váz mérete:L
(57,5cm vizszintes felsõcsõhossz).Ez szerintetek megfelelõ méret a 176,5cm
testmagasságomhoz?Köszönöm elõre is mindenkinek a válaszokat.
Üdv,Gyuri

#32308
Saud

Saud

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Köszi a bandázsos infókat.Vettem is egy Cinelli parafás szalagot. A doboz oldalán is van egy szerelési útmutató de hát megsem közelíti az itt felsoroltakat. Holnap remélem megjön a fekete fékkar gumim és már tekerem is fel. A parktool oldal is nagyon jó de ma DeviatE nyert! Nyereménye: egy Dura Ace 10-es lánc akciós áron ingyen házhoz szállítással. Köszi mégegyszer.:clap:

#32309
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Azért a forgalmasabb utak ált. nem jegesek télen sem. Csak vizesek. Attól még lehet bicózni, ha akarsz.

#32310
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Ok, Henger fel van mentve az "atyai jótanácsok" alól. EGyébként nem biztos hogy olyan jó buli neki- vagy alácsúszni akármilyen önmozgatónak... Szerintem sem való oúti téli hóba, jégbe sós locs-pocsba, akkor sem ha a profik mindig is erõltették ezt.

#32311
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Tavaly pl. Bakonybél, és Farkasgyepü között az erdészeti útról nem takarították le a havat, csak le volt taposva. Semmi jég, egész jól lehetett rajta haladni. Érdekes volt virsligumival végigmenni azon a kb. 10 km-en. :) Szval én a magam részérõl inkább kihagynám rendszeres tekerést, ha leesik a hó, és csak virsligumis országútim lenne. De alkalmanként, ha már a küszöböt rágod a görgõzéstõl, akkor ki kell próbálni.

Bugbite, ha havon jól, viszonylag biztonságosan szeretnél menni, sztem nézz körül a ciklokrossz gummák között. A fõ kérdés, max. milyen széles gumit tud fogadni a vázad, illetve a villa?
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#32312
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Téli gumival kapcsolatban nekem az a tapasztalatom, hogy ameddig száraz hideg van addig normál guma, amit évközben is használok. Amikor meg megjön a hó és tiszta latyak és só minden, akkor a létezõ legolcsóbb, mert egy szezon alatt a sós trutyi úgyis hazavágja az oldalfalát. Az olcsó gumik meg álltalában kicsit vastagabb oldalfallal rendelkeznek. Ja meg most próbálok felhajtani egy téli occsó kereket, mert annak se tesz túl jót a latyak.

#32313
Lester

Lester

    vendég

  • fórumtag
  • 23 hozzászólás

Valaki tudna abban segíteni, hol találok bandázs feltekerésrõl vmi leírást esetleg képet? Nem arról a 800-1000 Ft.-ról van szó amit munkadíjra elkér egy szerelõ, csak jó lenne megtanulni.
A yasec.hu-n találtam valamit de szerintem azt csak az érti aki felrakta.
Köszi.


http://www.parktool....howto.asp?id=71

#32314
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.708 hozzászólás

Igen, bár meg lehet csinálni anélkül is, de azzal könnyebb.


Meg fõleg szebb... ;)

#32315
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

... Es a darabot tekeres elott kell felragasztani igaz?

Igen, bár meg lehet csinálni anélkül is, de azzal könnyebb.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#32316
bugbite

bugbite

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

Ó, köszi az Atyai Jótanácsokat!
A téli csúszós, latyakos utakon remekül lehet fejleszteni az egyensúlyérzéket, kerékpárkezelést. Kb. mintha szabadgörgõn edzenél, az állványos helyett. Persze módjával, 1-1,5 óra bõven elég egy héten, alcsony forgalmú utakon. Buliként. Próbáltam, és bejött. Egyébként görgõ, futás, sífutás, görsí, kori, gyalogtúra, stb. minden mehet, ami kellõképpen leterhel.

Köszi a jótanácsokat, munkába fogok járni bringával (ahogy az elmúlt télen is csak akkor még montival jártam) ami nekem nem is több mint napi 1.5 óra bár az utak forgalmát nem áll módomban befolyásolni. A görgõt próbáltam de sajnos nem ér oda, és a szöges gumik is kiesnek mivek ez nem fun-ice-biking.
Arra gondoltam hátha valakinek valóságos ötlete van saját tapasztalatból, no de majd próbálkozom...
Üdv:
bb

#32317
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Én mindkét variációt egyszerre alkalmazom:)

#32318
Grolsch

Grolsch

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.323 hozzászólás
Bandazs feltekeressel kapcsolatban nekem van egy kerdesem. Hogy konnyebb, ha a fekvaltokarnal kulon felragasztok egy darabot, vagy csak betekerem, mert mar lattam mindket verziot es mindketto stabilnak nezett ki. De amikor en csinaltam az szornyen sikeredett :( Es a darabot tekeres elott kell felragasztani igaz?
Legyél te is szerencse csomag! :icon_bigg

#32319
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

örülök, hogy én segíthettem... :D

Miért az nem segítség hogy mondom hogy tekerje fel?:)
Szerintem ez tipukusan olyan dolog amit nehéz könyvbõl/netrõl megcsinálni. Próbálgatja és úgy is látja hogy jó.

#32320
DeviatE

DeviatE

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás

Valaki tudna abban segíteni, hol találok bandázs feltekerésrõl vmi leírást esetleg képet? Nem arról a 800-1000 Ft.-ról van szó amit munkadíjra elkér egy szerelõ, csak jó lenne megtanulni.
A yasec.hu-n találtam valamit de szerintem azt csak az érti aki felrakta.
Köszi.


német szótár elõ oszt hajrá... :)

http://www.tour-maga...bnav=21&ps_lo=5

örülök, hogy én segíthettem... :D