Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34210 hozzászólás a témában

#32121
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Pl.:
http://www.cyclingne...bikes/AIS.shtml

#32122
Macikutya

Macikutya

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
Szisztok!
Van valakinek tapasztalata a TREK 5500-as karbon vázáról?
Hiába keresgélek bárhol, nem találok semmit.

#32123
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás

Ez a kép kicsi elgondolkodtatott. Van olyan "stopli", ami átalakítja az spd pedált sima pedállá?


Van ilyen országútihoz is? (konkrétan lookhoz)


Lookhoz nincs!

#32124
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

http://ebike.hu/term.../pedal/spd/2108



Ez a kép kicsi elgondolkodtatott. Van olyan "stopli", ami átalakítja az spd pedált sima pedállá?


Van ilyen országútihoz is? (konkrétan lookhoz)

#32125
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

elõzõ témához.
10-es Dura ACE , 70 Dollar.
mondyuk szerintem hüyeség. nem sokan akarnának iyet.
Feltöltött kép

Itthon 18K egy pár ilyen, és néhányan azért vesznek ilyet...

#32126
brumbie

brumbie

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás
Arti: a Shimano PD-A520-at nem nézted meg még alternatívának? A lényeg SPD a felület, csak egyoldalas, de a kialakítása miatt jobban felfekszik a cipõ talpára. Én elég sokat használtam az országúti bringámon és nem kellett másik cipõ montihoz. Nem tudom, most mennyibe kerülhet, de mint alternatíva érdemes megfontolni, ha csak egy cipõt akarsz.

#32127
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
arti: én értettem félre, azt hittem hogy most is oúti pedálod van, ha nem így van és oútizni akarsz, akkor tényleg venned kel egy oúti pedált, amit belinkeltél, az is megfelelõ lenne, de a look kéo is jó, mert jóval könnyebb és nem olyan bumfordi, mitn a régebbi look pedálok.
A Looknak összesen 3 féle stoplija van (igaz az egyiket nem nagyon lehet kapni): fekete, szürke, piros = nincs oldalirányú mozgástér, közepes, és nagy. A Shimanóknál nincs ilyen opció, mindegyiknél van egy kicsi mozgástér.
A beállítással viszont vigyázat! Ha túl erõsre állítja, az igaz, hogy nem lép ki akár sprintnél sem, de akkor sem tud, amikor a sprint után kellene! UGyanis bele kell kalkulálni a fáradási tényezõt, amikor belelép edzés, verseny elõtt pihent a láb, amikor kilép utána, már nem.

#32128
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás

Szerintem a lényeg hogy ARTInak van Egy MTB cipõje és egy MTB pedálja.
Ha szeretne országúti pedált akkor a cipõt is vennie kell hozzá.

A kérdésére a válasz DE nagy a különbség!! Országútra hosszabb távra jobb az országuti pedál és cipõ kombo.
Az SL meg yó, tud annyit mint aLOOK.

Nkemn sPD -R van és bár én csak pályán használom elégedett vagyok.
Sok LOOKos ismerõs néha kilép sprintnél a pedálból...nálam ez még nem fordult elõ.
Persze valószínû kopott volt a stopli stb...

Amúgy meg a Shimano nagyobb mozgást enged a lábank a pedálban..és ez nekem beyön.


A Look pedálhoz ha piros "free arc"-os stoplit veszel, akkor az is enged némi mozgást! A pedálon pedig lehet állítani az oldási erõt, így, ha helyesen van beállítva, akkor sosem lépsz ki belõle!

#32129
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 hozzászólás
elõzõ témához.
10-es Dura ACE , 70 Dollar.
mondyuk szerintem hüyeség. nem sokan akarnának iyet.
Feltöltött kép

#32130
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

Amúgy meg a Shimano nagyobb mozgást enged a lábank a pedálban..és ez nekem beyön.


Annyiban had pontosítsak, hogy ez az alkalmazott stoplitól ill. pedáltól függ. Van 0 fokos is.

#32131
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 hozzászólás
Szerintem a lényeg hogy ARTInak van Egy MTB cipõje és egy MTB pedálja.
Ha szeretne országúti pedált akkor a cipõt is vennie kell hozzá.

A kérdésére a válasz DE nagy a különbség!! Országútra hosszabb távra jobb az országuti pedál és cipõ kombo.
Az SL meg yó, tud annyit mint aLOOK.

Nkemn sPD -R van és bár én csak pályán használom elégedett vagyok.
Sok LOOKos ismerõs néha kilép sprintnél a pedálból...nálam ez még nem fordult elõ.
Persze valószínû kopott volt a stopli stb...

Amúgy meg a Shimano nagyobb mozgást enged a lábank a pedálban..és ez nekem beyön.

#32132
rollingwheels

rollingwheels

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

Én sose mentem spd-r-el, meg spd-sl-el sem, de az sl az országútihoz van, az r meg montihoz. A különbség annyi, hogy az országútis pedálok nagyobb felületûek, illetve a stopli is. És járkálni nem nagyon lehet országútis stoplival, míg asszem spd-r-el könnyebb, bár mondom én nem használtam olyat, szóval majd valaki pontosít. Egyébként az országútisok nagy része look pedállal megy, szóval azt is érdemes számításba venned, pl. láttam aproneten 13e-ért új Look Keo Classic pedált.

Akkor pontosítsunk: az SPD a montihoz való, az spd-r egy hamvába holt kísérlet volt a big s-tõl az országúti pedálok felé, nem igazán sikerült áttörnie vele, pont az volt a hiba, h az spd-hez képest ugyan kb. kétszer akkora kontaktfelülete volt, de a look-hoz képest még így is elkeserítõen kevés. Az spd-sl kvázi a look koppintása, de nem kompatibilis vele.
Én azt gondolom, h országútihoz look rendszer kell és passz, bár az spd-sl is jó lehet, csak kevesebb a felhozatal (csak Shimano és talán Ritchey).
A look-kal tényleg nemigen tudsz pár lépésnél többet menni, de nem is kell. Spd-r-t én sem ismerem, az spd-vel mehetsz éppen, de az ára a jóval nagyobb cipõtömeg, szóval oútira tök fölösleges. Esetleg annyi, h néhányan gyártanak egyoldalas 200 g körüli ultralight spd pedált (Ritchey, Xpédo)

#32133
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Én sose mentem spd-r-el, meg spd-sl-el sem, de az sl az országútihoz van, az r meg montihoz. A különbség annyi, hogy az országútis pedálok nagyobb felületûek, illetve a stopli is. És járkálni nem nagyon lehet országútis stoplival, míg asszem spd-r-el könnyebb, bár mondom én nem használtam olyat, szóval majd valaki pontosít. Egyébként az országútisok nagy része look pedállal megy, szóval azt is érdemes számításba venned, pl. láttam aproneten 13e-ért új Look Keo Classic pedált.

#32134
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
lehet rosszul írtam, vagy rosszul értelmeztem, amit írtál. bocs!
most ilyen pedálom van: http://ebike.hu/term.../pedal/spd/2108
annyira nem kopott el. ~1éves.
Egyelõre csak ötletszinten mûködik a dolog. ebike-on egy xpdedo-t találtam, meg persze shimanokat. (az a pedál volt a legolcsóbb, amelyiket linkeltem tegnap.)
az spd-r és az spd-l között mi a (lényegi) különbség?
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#32135
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Arti: Ahogy kiveszem, az eddigi pedálod is Shimano és ugyanaz a szint (105-ös), mint amit venni akarsz, a különbség az spd-r és spd-l ben lehet. A cipõk egy része mindkettõvel kompatibilis, a shimano cipõk biztos. Ezt meg kell nézni. EGyébként, ha a mostani pedálod nem kopott szét, akkor nem érdemes cserélni, mivel a felfogatási rendszeren kívül csak tömegben van egy kis különbség. Különben meg érdemes szétnézni, pld. a Ritchey pedálok elég jó árban vannak (kb. a 105-ös szintjén mozgó 10e Ft és shimano kompatibilis cipõkhöz jó) és könnyûek, kopási idejük kb. egyenlõ a shimanókével.

#32136
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
szerintetek érdemes lecserélni egy spd (M505) pedált erre: http://ebike.hu/term...-sl-/-look/2713 ?
nyílván ehhez kellene hozzávaló cipõ is.
tehát megérne ennyi pénzráfordítást? vagy nem nagy a különbség a két pedál között?
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#32137
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Mûködni mûködik, de 10 fokozatnál már igen finoman kell pakolni a váltókarral. Ügyes kéz nem árt hozzá.

#32138
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Shimano váltókarokon is van álítási lehetõség, hogy pozicionált legyen vagy sem. De talán találni még Suntour Superbe Pro-ból is...

#32139
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 hozzászólás

Csak elméleti szinten vetem fel, mûködne-e 10-es rendszer frikciós váltókarral? Technikai akadálya elvileg nincs. (a 7-es alsócsöves váltókarokat még át lehetett állítani frikciós üzemmódba)


igen.
egy ismerõs használ ilyet.
öreg, és már nem akart fékváltókart, viszont a hátul 10 fokozat érdekelte, aztán yól mûködik.
valami pozicionálatlan váltókarral..talán Campával aszem..

#32140
gimp

gimp

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás
Csak elméleti szinten vetem fel, mûködne-e 10-es rendszer frikciós váltókarral? Technikai akadálya elvileg nincs. (a 7-es alsócsöves váltókarokat még át lehetett állítani frikciós üzemmódba)