Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#32161
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Mivel a 7-es sor kevesebb helyet foglal (31,85mm), mint a 9-es (36,5mm), fel tudod tenni. Értelemszerûen kell egy kb 5mm-es hézagoló belülre.
Minden SIS-váltó - kivéve vmelyik DuraAce-t - kompatibilis egymással, tehát , ha a 6400-as már SIS volt - ezt most nem vágom, így hirtelen - akkor lépteti szépen a 10-est is, 10-es karral.



Ööö, akkor pont nem tom feltenni, mert 9/10es kazettatestre akartam 7est rakni, hogy ne kelljen semmit cserélni.

Viszont a második jó hír, mert akkor tudok venni egy mai 10es kereket, rakni rá egy 10es sort és csak a váltókart(a sis azt jelenti hogy pozícionált? mert akkor ez olyan) kell kicserélnem, amennyiben egyáltalán létezik 10es alsócsõ váltókar. Szóval lehet 8/9es sorral jobban járok.

És akkor felmerûl a kérdés hogy a mai 10es kerekekre fel lehet tenni simán 9es, vagy 8as sort?

#32162
doggod

doggod

    újonc

  • fórumtag
  • 7 hozzászólás
Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni. Nem találok sehol infót (mivel elég régi darab) egy Shimano FH RM50 NC agyról. Vettem egy bicót, ami RX100-al van szerelve, de a váltó (pozícionált) 7-es a racsni pedig 6-os. Mi lehet a "rendszeridegen" a váltó, vagy a racsni? 7-es sort fel tudok tenni a 6-os helyett?
A választ elõre is köszi.

#32163
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

Egy 9/10es shimano rotorra ugye nem tudok felrakni egy 7es sort? És azt sem tudom megcsinálni, hogy egy 10es sort passzíntok a shimano 600as (6400as sorozat) 7es hátsó váltóhoz, oly módon, hogy a 7es alsócsõ váltókart 10esre cserélem? Mondjuk ez utóbbinak kéne mennie, vagy nem?


Mivel a 7-es sor kevesebb helyet foglal (31,85mm), mint a 9-es (36,5mm), fel tudod tenni. Értelemszerûen kell egy kb 5mm-es hézagoló belülre.
Minden SIS-váltó - kivéve vmelyik DuraAce-t - kompatibilis egymással, tehát , ha a 6400-as már SIS volt - ezt most nem vágom, így hirtelen - akkor lépteti szépen a 10-est is, 10-es karral.

#32164
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Szerintem nem fog menni, mert a 7-es rotor kissebb, mint a 10-es!
Nagyobb fogaskereket kissebbre le lehet cserélni, max ki kell hézagolni!
Aztán a váltó sem biztos hogy elbírja, az sem mindegy, hogy hány sebességes...
Ha a váltód 10-es, akkor mûködik pl, egy 7-es karral is meg egy 10-essel is, de fordítva nem!

#32165
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Egy 9/10es shimano rotorra ugye nem tudok felrakni egy 7es sort? És azt sem tudom megcsinálni, hogy egy 10es sort passzíntok a shimano 600as (6400as sorozat) 7es hátsó váltóhoz, oly módon, hogy a 7es alsócsõ váltókart 10esre cserélem? Mondjuk ez utóbbinak kéne mennie, vagy nem?

#32166
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

Nagyon gondolkodom egy SH kerék beszerzésén
Shimano gyári kerekekhez lehet kapni pótküllõket ?
Mehet a kukába ha eltörik 1 küllõ ?

Nekem nem sikerült beszereznem a sajátomhoz mikor eltörött egy, sõt mivel 16 küllõs volt cipelhettem vállon a bicajt hazáig mert nem forgott el a kerék a villában. Még szerencsém volt, hogy épp lassan mentem, mert azonnal blokkolt a kerék. Részemrõl soha többé Shimano kerék!


#32167
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás

Ha úgy érted a ferdét, hogy az egyik vége az abroncstól kifelé áll, akor könnyen lehet. Milyen fék amúgy?
Lásd 3. oldal 2. pont:
http://www.paul-lang...GE/8DU0A_GE.PDF


Thx
Alsókategóriás Sora vagy ilyesmi (Trek 1000-en volt)
Az a furcsa hogy csak a fék egyik oldala ilyen
Vettem hozzá Jagwire fékpofát még mindig jobban fog ferdén mint az elõzõ 105-ös el.

Jobb fékhatás miatt érdemes lecserélni a fékbowdeneket ?

#32168
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

Sziasztok!

Szerintetek a hátsófékem direkt van ferdén kialakítva vagy meggörbült a sok használattól ?
A fékbetétet nem lehet úgy beállítani hogy mindenhol hozzáérjen a felnihez


Ha úgy érted a ferdét, hogy az egyik vége az abroncstól kifelé áll, akor könnyen lehet. Milyen fék amúgy?
Lásd 3. oldal 2. pont:
http://www.paul-lang...GE/8DU0A_GE.PDF

#32169
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Nagyon gondolkodom egy SH kerék beszerzésén
Shimano gyári kerekekhez lehet kapni pótküllõket ?
Mehet a kukába ha eltörik 1 küllõ ?

#32170
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Sziasztok!

Szerintetek a hátsófékem direkt van ferdén kialakítva vagy meggörbült a sok használattól ?
A fékbetétet nem lehet úgy beállítani hogy mindenhol hozzáérjen a felnihez

#32171
Spongya Bob

Spongya Bob

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás
Attila problémájához:
Lehet, hogy már megoldottad a gondot,de hátha még haszna lesz valakinek belõle:a benzinnel bizonyos ragacsok könnyebben lejönnek mint alkohollal. Vélhetõen a ragasztó bázisa eltérõ.Sok sikert.
UNITED COLORS OF BETON

#32172
julyus

julyus

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

a karbon vázról elég nehéz lett volna beadni, hogy 45 eurot se ér :)


Hát igen, bár már hallottam olyanról, h zsírúj acélvázat hoztak be vám nélkül.

#32173
sagiati

sagiati

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Pontosan nem tudom hány százalék a vám. Akörül lehet. A német szabályoknak utánnanéztem és ott 45 euro érték alatti, _ajándékként_ megjelölt tétel esetén nem kell vámot fizetni. Ez hasonló lehet otthon is. De a karbon vázról elég nehéz lett volna beadni, hogy 45 eurot se ér :)

#32174
julyus

julyus

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

750 euro körül volt a szállítással és a vámmal együtt Németországba behozni. Most kint élek egy darabig és azért intéztem most, mert USA-ból nagyobb bizalommal küldenek ide cuccokat.
Attila



Hány százalék volt a vám? Én 14%-os tételt találtam, szóval akkor elvileg az egész EU-ra annyi. Valamennyi alatt nem kell fizetni, talán 100$-ig. Ezt tudja
valaki pontosan?

#32175
julyus

julyus

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
köszi

#32176
brumbie

brumbie

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás

Helló,

meg tudja valaki mondani, hogy az 1.37x24 jelölés a középcsapágyon olasz vagy angol menettípust jelent?


Angol ...

#32177
szmöre

szmöre

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
angol

#32178
julyus

julyus

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Helló,

meg tudja valaki mondani, hogy az 1.37x24 jelölés a középcsapágyon olasz vagy angol menettípust jelent?

#32179
brumbie

brumbie

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás

Sziasztok!Nekem van egy kb. 30-35 éves Motobécane Spécial Sport országútim, narancssárga és cromolys.Azt mondják h ez nagy érték mert abban akorban szinte csak ilyennel mentek...Mennyit érhet egy ilyen bicó?


Matuzmastert tudnám javasolni ... talán ... bár ha jól tévedek a bringád eredendõen francia, Õ pedig olasz párti, de próba szerencse.

#32180
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Sziasztok!Nekem van egy kb. 30-35 éves Motobécane Spécial Sport országútim, narancssárga és cromolys.Azt mondják h ez nagy érték mert abban akorban szinte csak ilyennel mentek...Mennyit érhet egy ilyen bicó?