Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#32181
zsola_

zsola_

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Szasztok!
Látta már valaki a Shimano új kerékszettjét ?
Jobb mont az 560 -as ?

#32182
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
KErékteszt: hát van benne néhány meglepetés, pozitív a Shimano kerék "gyózelme" (igaz csak a csúcsmodell karboné), negatív meg a hiperperkönnyû kerekek hátraszorulása (kivéve az Obermeyer). Össz. 2-3 kerék hozott jó eredményt minden téren, kár hogy ezek árai horribilisek (meg az összes teszteltté)... Következõ alkalommal talán valamivel átlagosabb kategóriát is tesztelhetnének.

#32183
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Speci Rulez :D

Majd ha összepattintod, fõleg valami merev kerékkel, huhúúúú, jó lesz...

#32184
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás
Országúti gyári kerekek tesztje: http://www.rouesarti...le-4934445.html
Légellenállás, tehetetlenségi nyomaték, merevség.

#32185
brumbie

brumbie

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás
Jó vételnek tûnik.

Egyébként én is Amerikából hozattam az új vázam (Colnago) ... csak nekem nem a postás hozta :) így bizonyos plusz kiadásokat el tudtam kerülni ... ha érted mire gondolok :) de mivel nem én intéztem a szállítást ezt nem is kellene tudnom.

#32186
sagiati

sagiati

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
750 euro körül volt a szállítással és a vámmal együtt Németországba behozni. Most kint élek egy darabig és azért intéztem most, mert USA-ból nagyobb bizalommal küldenek ide cuccokat. Otthonra nem tudom pontosan mennyi lenne a vám. De mivel nem elsõ tulaj vagyok, ezért nem az eredeti értékére fizettem a vámot, hanem arra amit az eladó megadott :D Egyébként kb. 500-600 km-t futott, egyszer leesett a lánc és emiatt van egy kis karcolás, de egyébként hibátlan. Érdemes megfontolni egyébként a külföldi vásárlást mert otthon irreálisan drága minden. Remélem néhány hónapon belül megszerzem a még hiányzó alkatrészeket és ha érdekel valakit rakok fel képeket a bringáról.

Üdv,

Attila

#32187
brumbie

brumbie

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás

2006-os specialized s-works tarmac-ot (nem SL)

Köszi Henger! Acetonnal mi a gond egyébként?


Mennyibe volt a váz ha nem titok?

Egyébként az acetont azért kellene nem erõltetni, mert nem tudhatjuk hogy hogyan reagál a felülettel, a festéssel. Csúnyán nézne ki a váz ha mondjuk egy-két helyen lenne rajta egy matt felület.
Ez persze a legrosszabb verzió.
Egyébként létezik aceton mentes körömlakklemosó, talán azt kipróbálhatnád. De ha nem nagy a felület szerintem a víz is megoldás lehet.

#32188
sagiati

sagiati

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
2006-os specialized s-works tarmac-ot (nem SL)

Köszi Henger! Acetonnal mi a gond egyébként?

#32189
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Nekieshetsz, csak ne acetonnal!
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#32190
országutti

országutti

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
Milyen vázat vettél?

#32191
sagiati

sagiati

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Sziasztok!

Néhány napja érkezett meg az usából vásárolt vázam. Szállítás elõtt papírba csomagolták és a papírokat még kis ragasztós cetlikkel rögzítették. Ezt a US Postal Service munkatársai olyan alaposan megoldották, hogy a váz is kapott néhány helyen ragasztós cetliket. Ahogy lenni szokott ilyenkor, eltávolításkor a ragasztó miatt fennmaradt valamennyi papír is a vázon. Ezt általában alkohollal szokták eltávolítani, de gondoltam megkérdezlek titeket, mielõtt nekiesek a kabon váznak alkohollal, hogy nyugodtan tisztíthatom-e vele, vagy maradjak a víznél. (Nem értek hozzá és jobb biztosra menni :))

Üdv,

Attila

#32192
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Én cseréltem nemrég úgy fvkart Ultegráról Durára úgy, hogy minden más (bovden is) maradt a régi. Azért van különbség, még ha nem is nagy. Picit pontosabban és könnyebben vált. Mondjuk emiatt nem éri meg lecserélni az tuti, de nekem a biztosító fizette és az Ultegra elég kopott volt.


#32193
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Hát, az én tapasztalatom szerint minimális a különbség, a váltás finomságában, tömegben közel azonos. Amit még nem tudok, az a tartósság, mondják itt vannak különbségek 105-tõl a Dura-ig. Egyébként a szegmentált objektív tesztelést nehezítik az egyéb köztes tényezõk: a bowden, ennek állapota, tisztasága, a lánc-fogas kopottsága, a váltó beállítás, állapota. Valamivel nagyobb különbséget a 105 és a Dura között lehet érezni...

#32194
KMGyuri

KMGyuri

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Sziasztok!
Elég jól leült ez a lap-hová tüntetek?
Kérdésem a következõ lenne:Van számottevõ,érzékelhetõ müködésbeli külömbség a Shimano 9gangos 105(ST-5510)és az ultegra(ST-6510)fékváltókarok között?Akinek van infója,ismeri mindkét modelt,használta és
tapasztalatát megosztaná,nagyon megköszönném.
Üdv,Gyuri

#32195
országutti

országutti

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
Végül elvitték elõttem, ami nem is nagy baj, mert nem állok túl jól anyagiakkal, és úgyse lett volna ebbõl még jó sokáig bringa. Szerintem amúgy fekete villával és bandázzsal jól mutatott volna:)

#32196
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás

Egész pontosan errõl a vázról volna szó:
http://www.auctiva.c...,0,0,0&format=0
Szerintetek szabad ezt megvenni?


csinos váz:)
de ötletem nincs, hogy milyen színû villa meg bandázs lenne jó hozzá...kíváncsi vagyok a végeredményre

#32197
SanDiablo

SanDiablo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 443 hozzászólás
Mielõtt megvennéd, nézd meg a kritikus pontokat, ha rendben, akkor vedd meg, rakd össze és tedd fel a képeket a kész bringáról! :D
Kritikus pontok: Nyeregcsõ bilincs környéke, leginkább a bevágásnál, láncvilla, heggesztések, azok környéke töllük 10-20 cm es távban...
Amúgy nayon szép váz!
"Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan." Tamási Áron
Durung forever!

#32198
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Nagyon szép! Én simán bevállalnám ha ilyenre vágynék!
Ára jó?


#32199
országutti

országutti

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
Egész pontosan errõl a vázról volna szó:
http://www.auctiva.c...,0,0,0&format=0
Szerintetek szabad ezt megvenni?

#32200
országutti

országutti

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás

miért törne ketté?:chin:


Csak arra gondoltam, hogy az aluvázak élettartama lényegesen rövidebb az acélvázakénál, mert nem "regenerálódnak", hanem "megjegyeznek" minden úthibát. Így szól az elmélet, csak kíváncsi voltam, gyakorlati tapasztalata van-e valakinek ezügyben...