Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#32221
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás

egy 1,3-as slickkel Bp-Fót közt a dombokon nekem kevés a 44-12 (igaz Pesten elég).


nem lehet outis hajtást tenni montira? valami régebbit? akkor már 52-11, és az már elég mindenhova:D

#32222
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

Sziasztok!
Van egy kis gondom... Alapvetõen montis vagyok, de tavasztól be kéne szereznem egy másik bringát munkába járásra, nomeg némi aszfaltos kilómétergyûjtésre.
A Dicsaklonban nézegetem outikat... Valami olcsóbb verzióra gondoltam...
A kérdés:
Ha van valaki aki mindkét géposztállyal közlekedik és tudna némi infót adni, annak örülnék. Pl.: Kényelem/sebesség, pesti utakat hogy viseli, megéri egyáltalán, vagy vegyek egy garnitúra virsli gumit a montira... stb.

Szia!
Én viszont alapvetõen országútis vagyok Pestre is azzal kezdtem járni (munka ügyben). Egészen addig jó választásnak gondoltam, amíg ki nem vasalt egy autó. Azóta Pesten szinte kizárólag kerékpárúton és járdán közlekedek, erre viszont szerintem tökéletesen alkalmatlan egy oúti. Ezen kívül én sárvédõt is használok a melósbringán, mivel esõben és hóban is menni kell, az oútira viszont nem tennék sárvédõt. Ezért megpróbálkoztam egy könnyû montival is, tulajdonképpen nem rossz választás, de nem is tökéletes mert rossz idõben túl sok karbantartást igényel (mondjuk ez igaz az oútira is) és egy 1,3-as slickkel Bp-Fót közt a dombokon nekem kevés a 44-12 (igaz Pesten elég).
Megoldás szerintem:
- városba városi bicaj, egysebi vagy fixi, oúti vázzal, ballonosabb gumikkal, sárvédõvel, lámpákkal stb...
- km gyûjtésre apróhirdetõbõl olcsó használt oúti.


#32223
mxpro

mxpro

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.453 hozzászólás

Azt azért vedd figyelembe, hogy ha mégoly kényelmesre is sikerül beállítani, csak egy pozicióban lesz használható és egy hosszabb távon (mármint amiatt, hogy nem lehet cserélgetni a fogásokat) szerintem igen kényelmetlen lesz. Nem véletlen, hogy csak rövidtávon használják, ahol nem a kényelem, hanem a gyorsaság a cél.

Az egy max kettõ fogáspont nem gond, mert alapvetõen montis vagyok, hozzászoktam a kevés fogáshoz. Csak rövidtávon használnám. max 10-15km és elsõsorban városban.

#32224
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás

Azt azért vedd figyelembe, hogy ha mégoly kényelmesre is sikerül beállítani, csak egy pozicióban lesz használható és egy hosszabb távon (mármint amiatt, hogy nem lehet cserélgetni a fogásokat) szerintem igen kényelmetlen lesz. Nem véletlen, hogy csak rövidtávon használják, ahol nem a kényelem, hanem a gyorsaság a cél.



két pozícióban:D féknél és stucniközelben, igaz ott nem tudsz fékezni:D

#32225
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás

Sziasztok!
Van egy kis gondom... Alapvetõen montis vagyok, de tavasztól be kéne szereznem egy másik bringát munkába járásra, nomeg némi aszfaltos kilómétergyûjtésre.
A Dicsaklonban nézegetem outikat... Valami olcsóbb verzióra gondoltam...
A kérdés:
Ha van valaki aki mindkét géposztállyal közlekedik és tudna némi infót adni, annak örülnék. Pl.: Kényelem/sebesség, pesti utakat hogy viseli, megéri egyáltalán, vagy vegyek egy garnitúra virsli gumit a montira... stb.



nem jársz rosszul a virsligumival sem. egy 44-11 áttétellel már szépen lehet aszfalton is zúzni. a bp-i utakra meg nem árt a teló:)
viszont! teljesen más fíling országútizni, mint montizni. szépen siklani az úton, nem lehet padkázni, gödrözni stb...

ha olcsón akarod megúszni, akkor virsligumi bõven jó. ha van egy kis pénzed rá fölösben, akkor innen az apróról simán vehetsz 20-25-ért egy jó kis munkába járós outit. jobb erre a célra nem kell. nem rossz az ha kétféle bicód van:)

én dobok egy poz. szavazatot a kétbringás kalapba

#32226
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

Nekem nem a gyorsaság számít, hanem inkább a kényelem. A hagyományos országuti kormánnyal az alsó fogás nekem kényelmetlen a fékkarnál fogva meg egy idõ utá fáj a kezem(régi kb 15 éves fékkarom van). Ezért gondoltam az idõfutam kormányt, mert annak ha jól tudom azonos a fogása, mintha a hagyományost a fékkarnál fognád, csak nagyobb fékerõt tudsz kifejteni.


Azt azért vedd figyelembe, hogy ha mégoly kényelmesre is sikerül beállítani, csak egy pozicióban lesz használható és egy hosszabb távon (mármint amiatt, hogy nem lehet cserélgetni a fogásokat) szerintem igen kényelmetlen lesz. Nem véletlen, hogy csak rövidtávon használják, ahol nem a kényelem, hanem a gyorsaság a cél.

#32227
SanDiablo

SanDiablo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 443 hozzászólás
Sziasztok!
Van egy kis gondom... Alapvetõen montis vagyok, de tavasztól be kéne szereznem egy másik bringát munkába járásra, nomeg némi aszfaltos kilómétergyûjtésre.
A Dicsaklonban nézegetem outikat... Valami olcsóbb verzióra gondoltam...
A kérdés:
Ha van valaki aki mindkét géposztállyal közlekedik és tudna némi infót adni, annak örülnék. Pl.: Kényelem/sebesség, pesti utakat hogy viseli, megéri egyáltalán, vagy vegyek egy garnitúra virsli gumit a montira... stb.
"Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan." Tamási Áron
Durung forever!

#32228
mxpro

mxpro

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.453 hozzászólás
Nekem nem a gyorsaság számít, hanem inkább a kényelem. A hagyományos országuti kormánnyal az alsó fogás nekem kényelmetlen a fékkarnál fogva meg egy idõ utá fáj a kezem(régi kb 15 éves fékkarom van). Ezért gondoltam az idõfutam kormányt, mert annak ha jól tudom azonos a fogása, mintha a hagyományost a fékkarnál fognád, csak nagyobb fékerõt tudsz kifejteni.

#32229
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás

Valakinek van valamilyen tapasztalata idõfutamkormánnyal kapcsolatban? Városi futkosó bringára raknék ilyet. Milyen elõnyei, hátrányai vannak?



remélem megfelel a levágott-megfordított outi kormány tapazstalat is, bár nem ugyanaz...

nem lehet sztem olyan jól rádõlni, ha száguldozni akarsz, az outi kormányt, ha alul (érted a végét) fogod meg, akkor sokkal lejjebb tudsz hajolni és áarmvonalasabb leszel valamivel. viszont én személy szerint jobban tudok vele hegyre menni, mert ahogy kicsit felfelé áll a vége, úgy olyan, mint a szarv a montikon. jobban tudsz bele kapaszkodni:)
ez csak az én véleményem, hallgass meg sztem másokat is

#32230
mxpro

mxpro

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.453 hozzászólás
Valakinek van valamilyen tapasztalata idõfutamkormánnyal kapcsolatban? Városi futkosó bringára raknék ilyet. Milyen elõnyei, hátrányai vannak?

#32231
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
En eredetileg a full karbon vazak gyartasarol (gyartatasarol) beszeltem: nagy markak, mernokeik computeren megcsinaljak a vazat, a gep teszteli is rogvest, a sablonokat elkeszitik (gep marja ki halal pontosan), minden ok, prototipust megcsinaljak, fasza - mehet tomegben gyartani -> ahol megeri. A sablonokba emberkek simitgatjak bele a karbonszovetet, kenegetik, helyezik ra a kovetkezo reteget stb. Nekik aztan edes mindegy, biciklit gyartanak vagy hajoalkatreszt. Annyira torodnek vele, amennyire az allasuk megkoveteli.

En, ha tehetem, megyek Monzaba, legalabb megnezem a gyarat is...

Van mas szempont is: kinezel egy jo vazat, jo meretet, gyartot arat, szerelem kerdese ... megveszed, hajtod, par ev es masba leszel szerelmes. Ez meg az olcso, de jo vazak nagy elonye. Egyszeruen levaltod, vagy kidobod.

Amugy nekem carbon merida-m van (genesi 2003, szep is, jo is), de mar vagyom egy jobbra, korszerubbre - attol fuggetlenul, hogy kifogastalanul mukodik.
BMaFTe

#32232
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
én, most a nem írok márkát, de nagyszámú vázakat pl hm in usa felirattal gyártókra gondoltam, hogy semmuivel sem jobbak, nem az évi néhány tucat vázat gyártó mesteremberekre.......ettõl független az én lelkemnek is jólesne egy hm in canada feliratú RM vázon feszíteni, :) mindattól független hogy egyébként semmivel nem jobb mint egy ugyanolyan easton csõbõl tajvanon készítetett váz....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#32233
g_prefect

g_prefect

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 361 hozzászólás
(apropos, látott valaki ilyen "szives" szakembert mostanában?)

YASEC? (Bár látni nem láttam, csak halottam róla :)

#32234
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Amit az emberi munkáról írtok az csak ideális esetben érvényes, iylenkor biztos hogy jobb, mint egy robot-váz. De nem kalkuláljátok bele az emberi (negatív) tényezõket, ami szintén a haszonszerzésre futhat ki, takarhat hozzánemértést, pontatlanságot, slendriánságot is (mostanában nagyon terjed). Az más, ha személyesen ismered a kézmûves gyártót, és feltételzhetõvé lesz hogy a sok jó váz legyártása mellett a tiédbe is beleteszi "szivét-lelkét" (apropos, látott valaki ilyen "szives" szakembert mostanában?).

#32235
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

Viszont bármennyire ultra hiper szuper király a robot azt õ sem látja ám, hogy teszem azt a belétáplált tecnológia hibás,vagy mondjuk minden környezeti tényezõ tökéletese -e, nincs -e valami meghibásodás? (épp azért van szükség mindig fejlesztésre, hogy ezek a dolgok megoldódjanak, MI meg ilyesmi...)


Pont ma hegesztettünk kicsit spéci acéllemezt. AWI géppel. Kipróbáltunk 14 féle beállítást (áram, sebesség stb.). Ki is választottuk, melyik a legjobb. Erre jött a hegesztõmérnök, és mondott egy 15. lehetõséget, amivel még jobb lett a varrat. Csak ennyit számít az ember.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#32236
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás

én pl nagyobbra értélelek egy csúcstecnikás robothegesztést /és a robotot nem Hong Csinek hívják mint a tömeggy. vázak nagyrészénél, hanem valóban robot/ mint egy hand made bárholt....a robotnak ugyanis nem remeg a keze attól függõen hogy 2szer vagy 3 szor szopták le, meg nem másnapos, és nincs rossz napja, mig Joe-nak akár.....persze a presztízse nagyobb a hm-nek, de az élettartama 1általán nem biztos....


Viszont bármennyire ultra hiper szuper király a robot azt õ sem látja ám, hogy teszem azt a belétáplált tecnológia hibás,vagy mondjuk minden környezeti tényezõ tökéletese -e, nincs -e valami meghibásodás? (épp azért van szükség mindig fejlesztésre, hogy ezek a dolgok megoldódjanak, MI meg ilyesmi...)
Szóval véleményem szerint maradjunk annyiban, hogy mindkét lehetõségnek van elõnye és hátránya. (arról akkor még nem is beszéltünk, hogy ahol robotot használnak ott nagy valószínûséggel a profit a cél, így a robotnak az "ideális" beállításokat adják meg, rosszabb esetben még spórolnak itt ott a technológián, míg egy mester, aki tényleg ezzel foglalkozik egy életen át, az szívét lelkét beleteszi egy vázba és ha elb....a, kukázza, fog egy másikat és újrakezdi, mondjuk nézz meg egy Pegoretti vázat.)

#32237
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Gyuri: dehogy essünk egymásnak meg ilyesmi, csakis szakmai vita meg fejtegetés. Ahogy szokott lenne, aki nem ért hozzá (gyakorlatban), az magyarázza és az kap ötöst, aki csontot hoz a kutyámnak... :-)
Henger: a kompozitot meg én nem mondtam, eddig úgy tudtam, hogy a karbonszövetet az "öntõformában" kisütik (ezt szót jobb híjján csak én használtam), pontosan nem tudom, de magas hõmérsékleten. Szóval már ez sem így van...

#32238
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás

A karbonvázakat meg eleve csak így lehet gyártani, nem? (a szövetet kézzel kell beletenni az öntõformába, pontosabban "sütõformába"), ahogy már fent Henger taglalta.


A karbon kompozitot nem kell sütni, nem pogácsa. :) Nem is mondtam. A gyanta magától kitérhálósodik bizonyos idõ alatt. Mennyi idõ, azt az adalékanyagok befolyásolják. A térhálósodás közben hõ fejlõdik. Ha ehhez hozzávesszük a rossz hõvezetést, elképzelhetõ, milyen hatása lenne a "sütésnek". Autoklávot szoktak használni, a high tech cuccok készítésénél. Ott kb. 60..80 Cfok van, és a nyomás is állítható.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#32239
KMGyuri

KMGyuri

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Sziasztok SPORTTÁRSAK!
Úraim egy bringapróbáról szoló beszámoló miatt nehogy már egymásnak essünk-hogy hendméd nem hendméd-orbea merida vagy tudomisénmi,elvégre
nem vagyunk a parlamentbe, a szardobálást hagyjuk meg az ottani ...-nak,
elvégre minket talán összeköt valami, a bringázás szeretete!
Kedves Pcycle rövid beszámolómat nem annak szántam,hogy bántsam a Meridát és egyébb távolkeleti gyártót,távol álljon tõlem!Csupán azt próbáltam leirní mit éreztem külömbséget,miben jobb,és ebbõl fakadó örömömet,tapasztalatomat igyekeztem megosztani.Egyébként az orbea tudtommal nem hendméd nem ettõl jobb a 901-töl,hanem attól ,hogy egy másik kategória.(Kb VW-BMW).Nyilván az orbea asphalt fulalu és a 901 között nincs számottevõ érzékelhetö külömbség.Ha az általad használt Merida Scultura karbon
szépséget lett volna szerencsém kipróbálni,valszeg hasonló vagy mégjobb pozitívumokról tudtam volna beszámolni.A merida minõségét senki nem kérdõjelezi meg a robothegesztés számomra is bizalomgerjesztöbb,mint a másnapos melós taknyolása,a hendméd marketingrizsa mitsem ér ha a bringa nem úgy szalad veled,mint ahogy elképzelted és valahol itt lehet a lényeg.
Az hogy mi van ráfestve ki gyártja milyen a dizájnja izlés,márka iránti szimpátia kérdés de az jó dolog hogy sok jó márka közül lehet ma már választani.Nekem az orbea Neked a merida másnak trek specko bianchi stb.
a legföbb hogy minnél többet hajthassuk Õket!
Baráti üdvözlettel,Gyuri

#32240
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Az "in ..." a lenyeg, nem a hand stb.
Azaz, hogy altalaban aki a sajat gyaraban szereli, hegeszti, akarmicsinalja a gepeket az hirdeti is ezt magarol.

Arra akartam utalni, hogy a gyartok nagy resze a vazait a nagy vazgyartoktol (taiwan vagy lehet akarhol is) veszik es szepen lefestik ...
A mernoki munkat esetleg ok maguk vegzik, de magat a gyartast (olcson kell es sokat) szinte biztos, hogy nem.

A csoveket alatalaban veszik a tenyleg maguk gyartok is (deda, columbus, easton ...)

A robot is siman olyan jo, mint az ember, csak hat a robot nem tud olyan szepen hegeszteni, mint a casati embere. (200 szamozott darab keszul a csucsvazakbol evente ...)

A legnagyobbak egyenesen veled egyutt gyartjak le a vazadat, arra is hangsulyt fektetnek, hogy megismerjek azt az embert, akinek keszitik a bicajt - mondjuk ezek az egyszemelyes manufakturak.
BMaFTe