Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#32081
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás
pcycle! köszi szépen!
már megvannak a kerekek. csak kérdeztem kíváncsiságból h igaz e amit egyszer fél füllel hallottam h a magas falú felnik általában tovább/jobban bírják...
amúgy elöl 20, hátul 24 küllõs kerekek futnak...
~67 kg vagyok, szóval, azért (remélem) elbírnak, meg nem lesz gond velük.
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#32082
fftszabi

fftszabi

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás

Sziasztok!

A vélemenyeteket kérném az alábbiakban:
80 kilós vagyok és kerékszettet szeretnék venni. Mindenféleképpen Mavic-ban gondolkodok.
Vegyek egy új Ksyrium Elit-t, vagy egy alig használt Ksyrium SL-t. Az SL-t most hírdetik a bikemag aprón.
Eddig egy Ambrosiom volt Dura-Ace aggyal, 32 küllõvel (hátsó) és semmi gondom nem volt vele a két év alatt, pedig meglátogattam egy pár gödröt.

Elõre is köszönöm!


Ha nem volt vele gondod miért cseréled le? Ha mégis lecseréled fûzess egyet, gyári keréknél csak jobb lehet.

#32083
brumbie

brumbie

    vendég

  • fórumtag
  • 143 hozzászólás

Sziasztok!

A vélemenyeteket kérném az alábbiakban:
80 kilós vagyok és kerékszettet szeretnék venni. Mindenféleképpen Mavic-ban gondolkodok.
Vegyek egy új Ksyrium Elit-t, vagy egy alig használt Ksyrium SL-t. Az SL-t most hírdetik a bikemag aprón.
Eddig egy Ambrosiom volt Dura-Ace aggyal, 32 küllõvel (hátsó) és semmi gondom nem volt vele a két év alatt, pedig meglátogattam egy pár gödröt.

Elõre is köszönöm!


Én MAVIC Ksyrium Equipe-t használok. Két garnitúrám van az egyikben 5.000 (10 hónapos), a másikban 1000 km-rel (4 hónapos), két különbözõ bringán. 75 kg-mal a kritikán aluli állapotú bükki utakon (Kb Paris-Roubaix :)) eddig még nem sikerült nyolcast belevinnem. Az ára olyan 80 k új állapotban. Típikus üsd-vág-nemapád kerékszett.

#32084
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

EGy jó minõségû összetételekbõl jók fûzött kerék nagyon sokat elbír


És milyen küllõk vannak? Érdemes olyat használni, ami változó vastagságú?

#32085
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Én is azt mondom elite, mert írta itt valaki, hogy nem venne mégegyszer ssc-t inkább elite-et. És most nem is drága (100e bikeexpress.hu ,ha nem zavar a netes rendelés).

#32086
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Én az új elite-re szavazok! Vannak olyan alkatrészek, amit nem vennék használtan, ilyen számomra a kerék is... Az elite 120 körül van, az sl 200, súlyban sem sok a külömbség, és az új nincs legyilkolva és 19x centírozva...

#32087
Macikutya

Macikutya

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
Sziasztok!

A vélemenyeteket kérném az alábbiakban:
80 kilós vagyok és kerékszettet szeretnék venni. Mindenféleképpen Mavic-ban gondolkodok.
Vegyek egy új Ksyrium Elit-t, vagy egy alig használt Ksyrium SL-t. Az SL-t most hírdetik a bikemag aprón.
Eddig egy Ambrosiom volt Dura-Ace aggyal, 32 küllõvel (hátsó) és semmi gondom nem volt vele a két év alatt, pedig meglátogattam egy pár gödröt.

Elõre is köszönöm!

#32088
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Arti: tovább bírja a magas felni, de ebben nyilván benne van a tömegtöbblet hatása is. Ha a tömeg is tényezõ (pláne ha az ár is), akkor továb nehezíti a választást. A másik, talán még döntõbb tényezõ a küllõ. A gyakori nyolcast nagyrészt a nem megfelelõ küllõzés okozza: túl könnyû, vagy túl kevés küllõ a rider tömegéhez, vagy nem elég merev fûzés (ha túl merev akkor meg elpattanhat). EGy jó minõségû összetételekbõl jók fûzött kerék nagyon sokat elbír, a gond ezeknek a összeválogatása, mert évenként eltér a minõség (még a Mavic felniknél is), vagy beleválaszthat az ember pld. anyaghibás küllõsorozatba.

#32089
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Semelyiket sem!
De még bírja...

#32090
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

16 küllõs :D


Óóó:) És mennyi ideje van meg? De gondolom ezt se erre a súlyra tervezték..

#32091
Arti

Arti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 376 hozzászólás

Tényleg erõsek és merevek ezek a kerekek, de a magyar utakat ismerve biztonságosabb egy magas felniból épített 36lyukas kerék (egy-egy gödörbe beleszállva 20 küllõvel és ilyen tömeggel már elõfodulhat grimbusz).


Tehát ezek a felnik jobban bírják az út egyenletlenségeit?
mennyivel strapabíróbbak/erõsebbek az ilyen magas falú felnik? tovább bírják 8as és/vagy tojás nélkül?
"Minél messzebbre jutok, annál kisebbek lesznek a problémáim."

#32092
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
A mostani az egy gyári fûzésû Gipiemme 16 küllõs :D
http://www.biondobik...product&id=3715

#32093
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
És milyen aggyal? Gondolom 32 küllõs. Hol fûzetted? Sima küllõ vagy valam spéci?
Bocs a sok kérdésért:)

#32094
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Én a Shimano kerekeket nem javaslom, mert azok nem nagyon bírtak. Elõtte volt egy régebbi amrosio felni (ha kell megnézem a pontos típusát), RX100-as agy, Dt küllõ kompozíció, ami már 90 kiló környékén sem bírt el. Aztán Shimano, de kipróbálás után (kölcsön kaptam 2 fajtát is) vissza is adtam! Ez a kerék úgy tûnik bírja, bár a múltkor Dobogókõrõl lefelé elkaptam egy kátyut, azt hittem szétszakad, de nem. Van benne oldalirányba 1-1,5 mm. Viszem is centírozni. :)

#32095
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Én is 100 kg körül vagyok! Saját célra egy gyárilag építeett Gipiemme tecno 716-os kereket használok. Nem a legkönnyebb, de úgy tûnik elég jól bírja...



És milyen kerekeid voltak eddig? Volt aminél észlelted, hogy már nem jó ehhez a súlyhoz?

#32096
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás

Valaki nem tud tesztet a Fulcrum racing 5 evo-ról? Vagy valami infot?(pl merevség)

Gondolkozom egy ilyenen, de kicsit félek, mert 100kg körül vagyok, a kerék meg 1756g. Lehet egy mavic aksium(1980) jobb lenne?


Én is 100 kg körül vagyok! Saját célra egy gyárilag építeett Gipiemme tecno 716-os kereket használok. Nem a legkönnyebb, de úgy tûnik elég jól bírja...

#32097
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Használt pedált netes rendelésben semmiképp, egyébként lehet benne fantázia, ha ismered a modellt és láthatólag nem túl leamortizált. Egyes modellek nagyon sokat bírnak (pld. a Look is ilyen), másoknál 2-3 év a max.
MAtthias: 100 kg. az a határ ahol nagyon meg kell gondolni az ilyen kevés küllõs és viszonylag könnyû gyári kereket. Tényleg erõsek és merevek ezek a kerekek, de a magyar utakat ismerve biztonságosabb egy magas felniból épített 36lyukas kerék (egy-egy gödörbe beleszállva 20 küllõvel és ilyen tömeggel már elõfodulhat grimbusz).

#32098
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Szerintem inkább ne vegyél újat, mert ezek a kategóriák szerintem használhatatlanok!
Ennyibõl keress egy jó állapotú használtat!
Ez az én véleményem...

#32099
tekeyagd

tekeyagd

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás
üdv!

tervezem,hogy veszek magamnak egy Altrix/Neuzer Courier futárbicajt. Vki találkozott már vele? http://bicaj.hu/futar.html

Feltöltött kép

van egyel nagyobb tesója is, ezt érdemesebb lenne? Altrix Whirwind Fitness

Feltöltött kép

elõre is köszi a segítséget!!!

#32100
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Valaki nem tud tesztet a Fulcrum racing 5 evo-ról? Vagy valami infot?(pl merevség)

Gondolkozom egy ilyenen, de kicsit félek, mert 100kg körül vagyok, a kerék meg 1756g. Lehet egy mavic aksium(1980) jobb lenne?