Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34209 hozzászólás a témában

#31921
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Arra már nem emlékszem pontosan, de bármelyik is volt, legalább egy 100-ast bukott a tulaj.

#31922
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Náluk már volt olyan is, hogy valaki Campa Record fékváltókarokat vett, majd elromlott. Õk nem szervízelték, ezért bevitte a Biondoba. Ott szétszedve kiderült, hogy azok bizony csak kívülrõl Recordok.


Ez nagyon dúrva! És mik voltak igazából? xenon?:)

#31923
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Náluk már volt olyan is, hogy valaki Campa Record fékváltókarokat vett, majd elromlott. Õk nem szervízelték, ezért bevitte a Biondoba. Ott szétszedve kiderült, hogy azok bizony csak kívülrõl Recordok.

#31924
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
A Matúzékat nem véletlen felejtettem ki... jó nagy tapasztalattal kell rendelkezni, hogy bátran merj venni valamit náluk, jellemzõ a használt dolgok kozmetikázása egészen a vázátfestésig, átmatricázásig és eredetiként való eladásig (ezt leginkább régi acélvázaknál várható). Ha meg igazi, akkor horribilis az ár.

#31925
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Matúzék a jövõ héten Olaszban lesznek ne menj csak utána, illetve elõtte érdemes megcsörgetni mielõtt elindulsz.


#31926
ivory

ivory

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás

Egyébként ha jó cuccokat keresel, ne oda menj, hanem: Bringavilág, Nella, Probike, Vár, Biondo, esetleg elõfordul még ilyen holmi olcsón a Zöldpontba is...


Kösz. Ez nagyon hasznos tanács volt, amint lesz rá módom körülnézek ezeken a helyeken, illetve még Matuz-nál Dunakeszin, azt hallottam, hogy nekik is vannak jó cuccaik, csak nagyon képben kell lenni, hogy mi mennyit ér, különben elõfordulhat, hogy "behúznak a csõbe". (Ennél erõsebben nem akartam fogalmazni.) ;)

#31927
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Ivory: hát ha ilyen szinten mozgott az eladói ajánlás, akkor tényleg nagyon igénytelenek... azt hittem, hogy valami felsõkategórás versenygumira fájt a fogad, mert az csak esetileg fordul elõ nálunk. Egyébként ha jó cuccokat keresel, ne oda menj, hanem: Bringavilág, Nella, Probike, Vár, Biondo, esetleg elõfordul még ilyen holmi olcsón a Zöldpontba is...

#31928
ivory

ivory

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
A RideBike-ban a középkorú szerelõvel beszéltem, és nekem is elég határozott meggyõzõdésem, hogy ért az országútikhoz. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a vevõhöz is ért. :(

Egyébként a "levesszük a polcról az olcsót aztán jónapot" megoldásról volt szó, szerintem. Mondjuk tény, hogy nem tervezett külsõ csere volt, hanem a 3 hetes Hutchinson-omban robbant fel a belsõ 7 bár nyomáson a Gellért hegy tetején áprilisban (a külsõ is kirepedt). Ezért kérdeztem a csávót, hogy mi lenne, ha most egy füst alatt feltennénk vmi jobbat elõre, hátra; esetleg peremes szingót. Erre õ lebeszélt, hogy nem kell az nekem, itt van ez a 3 ezres túragumi, jó lesz az.

#31929
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás

ivory: nem tudom melyikkel beszéltél a Récseiben, de van ott egy középkorú fazon, aki minden látszat ellenére ért a kerékpárhoz. Valószínûleg azért beszéltek le a drágábbról, mert a nagyker egyszerûen nem hozná be nekik sem, én már számtalanszor jártam így (még elõrefizetéssel sem!).


Ja, Tufo csak két nagykerben van, csak el kellett volna menni érte...
Ausztria, Kenguruk földje!

#31930
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Vagy inkább rábeszélni szokták az embereket arra, ami van raktáron és nem kell nekik beszerezni.;)

#31931
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
ivory: nem tudom melyikkel beszéltél a Récseiben, de van ott egy középkorú fazon, aki minden látszat ellenére ért a kerékpárhoz. Valószínûleg azért beszéltek le a drágábbról, mert a nagyker egyszerûen nem hozná be nekik sem, én már számtalanszor jártam így (még elõrefizetéssel sem!). EGyébként meg máshol is elõfordul, hogy nem a legdrágábbat ajánlják neked, mert tisztában vannak hogy pld. neked nem éri meg, vagy nem jobb annyival, hoy dupla áron legyen, stb... PErsze ha nagyon akarod végül is be tudod szerezni akármit is (e-buy stb.).

#31932
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
A Tufót sokan dicsérik, többek között a defektállósága miatt. Nem csupán mázli ha nem kapsz defektet (de ez a futásidõ elõrehaladtával változni fog, minél jobban kopik, annál inkább esélyes defektre). EGyszerûen sokkal vastagabb a futófelület gumija, mint a hasonló tömegû sima peremeseknél.
A legbiztosabb megoldás tényleg a belsõcsere, mert a frissen foltozott belsõ ha esõbe kerül ereszteni fog, aztán lehet szelepes is meg túl nagy lyuk rajta, amit nem lehet befoltozni.

#31933
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Mondjuk, ha javasolhatok valamit, szerintem ne szingós kereket vegyél! A peremesre sok a variációs lehetõség és még peremes szingót is rakhatsz rá...

#31934
ivory

ivory

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Köszönöm mégegyszer a sok hasznos véleményt. Máris sokkal használhatóbb konstrukciónak látom a szingót akár hétköznapokra is, mint korábban. Kicsit úgy érzem magam, mint amikor elhittem, hogy az országútival nem csak tükörsima aszfalton lehet menni. :)
Az mondjuk meglehetõsen nevetséges, hogy otthon nem lehet kapni csak 1 féle szingós külsõt, de már kezdem megszokni, hogy kis hazánkban ez már csak így megy.

Egyébként a Récseiben lévõ RideBike-ban beszélt le a szingóról a szervízes, pedig õ meglehetõsen hozzáértõnek tûnt (hozzáteszem akkor). Kár, hogy most kiderült, hogy õ sem volt képes megérteni, hogy nem mindenkinek a legolcsóbb konstrukció a legjobb. :(

#31935
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Én mindíg viszek magammal egy pótkülsõt, és ha defektet kapok lecserélem!
Bár mióta Tufot használok még nem kaptam!? (Lehet, hogy csak mázli)

A Gipiemme 716-os kerékrõ csak jókat tudok mondani, bár tényényleg nehéz kicsit, ne nekem nem baj, mert kb. 95 kg vagyok és el kell bírnia...

#31936
Katanga

Katanga

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás
Igen, én is úgy látom, hogy kb 360 - 380 Euro+postaköltség mindegyik. A Mavic mellett talán az szól, hogy van valamiféle forgalmazója itthon is. Ha esetleg valami alkatrész kell hozzá, talán be tudják szerezni.

#31937
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
A fulcrum 3-as kb. egy árban van a mavic ksyrium elite-el. A fulcrum a katalógusban könnyebb, ha most kéne döntenem meggondolnám nagyon melyik legyen.

#31938
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Ne haragudj, de had döntse el már mindenki maga hogy neki melyek a fontos szempontok. Én például teljesen amatõr, de még annál is amatõrebb vagyok, de nagyon szeretem, ha lejtõn lefelé nem nyeklik nyaklik alattam a hátsó kerék a nem túl nyerõ gumi miatt.

#31939
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
A szingókhoz/peremes szingókhoz:
Pénteken volt egy beszélgetés Lengyel Tomival és többekközt ez a téma is szóba került egy kicsit. Õ azt mondta, hogy legjobban a szingót szereti, ha jól fel van ragasztva.
A lötyi a kis szúrásos lukakat tudja csak tömíteni, ha nagy vágás van, azzal nekem még soha nem bírt el. Viszont simán mentem már 2-3 baron lukas szingóval 50km-t hazáig, megoldható, sokkal jobban mint peremes gumival keréksérülés nélkül. Egyébbként ha egy üvegszilánk kivágja a papírvékony versenygumit hosszan, hiába van nálad ragasztó azzal nem tudsz hazamenni + a külsõnek akkor is kuka.

#31940
Katanga

Katanga

    vendég

  • fórumtag
  • 65 hozzászólás
Most egy gyári Specialized kereket használok, a legalapabb típus, mivel egy Allez compé volt, és hát elmegy, de nem az az igazi jó és könnyû kerék. ezért gondoltam a Fulcrumra. A Mavicból ami igazán jó az szinte megfizethetetlen, a Shimanoról meg lebeszéltek.