Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34209 hozzászólás a témában

#31901
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Mikori Gemini? Új? Használt? Melyik szinû?

#31902
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
hát majd megnézem van itthon gyönyörû gipiemme fékszetem SR Modolo kormányom Suntour Blaze hajtómû majd összeválogatom...de 15k-t megér?és milyen villát érdemes beletenni ami olcsó?kb 3-4 körül...

CJ

#31903
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Én ha szettben gondolkodsz 105 vagy campa veloce szettet tennék rá. De inkább összeszednék rá alig használt cuccokat...

#31904
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
a Magellan Gemini.re milyen szettet érdemes tenni?úgy mondom ami hozzá illik kategóriában mert leárazták a várkonyinál 15ezerre és valszeg megvenném!kösz elõre is

CJ

#31905
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Gyere át IDE



#31906
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
retizotyó: szerinted a vevõ a hibás ha megkárosítják (hol van az a sokat hangoztatott szakértelem, "vállalkozói tisztesség"), neki legalább annyit kell tudni egy adott területrõl, mitn a "szakértõjének"? Ha a kocsidat szervizbe viszed, ha felújítod lakásod, ha veszel egy ruhát, akkor is alkalmazod ezt az elvet (mindenhez fogsz érteni)?
Egy használt stucnit 25e Ft-ért, használt majdnem duplája az újnak? Ez már túl van az árrés dolgon, ráadásul a Biondó nem is az olcsóságáról ismert általában.

#31907
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
van ám vélemények bringaboltokról topik is. kéretik ott folytatni. köszi

#31908
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Azért nem kellene "szegény" vállalkozóinkat biztatni a számlafegyelem negligálására, merthogy más is azt csinálja, meghogy adóterhek, ami egyébként azért van, mert a vállalkozók nem vagy minimális adót fizetnek és szinte csak azok fizetnek rendesen, akik keveset keresnek (rajtuk próbálják behozni a vállakozók csalásait). Summa summárum a Lakló* is jó nagy széltoló, fillérekért hozza be a régi leamortizált cuccokat, aztán 10-20-szoros áron adja el. MEg a mindenkit letesztelõ bepróbálkozó (mennyire lehet átverni), bratyizó stílusa sem etikus.

#31909
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Mondjuk ez a Te tájékozatlanságodnak is köszönhetõ, nem gondolod?
A fórumozók körében igen népszerû bolt is akciósan hirdeti az 520-as pedált, én egy másik boltban találtam bõ 2000Ft-tal olcsóbban...
Nem a bolt a hibás, ha az elõzõ helyen veszem meg.



#31910
szmöre

szmöre

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás
Mondjuk nekem sikerült venni náluk egy ITM FORGED LITE CARBON stucnit használtan 25 e Ft-ért. Csak utánna derült ki számomra hogy a biondoban 15e újonan. Azóta nem nagyon járok dunakeszi fele és az ismerõseimet is lebeszélem errõl.

#31911
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Én szeretek náluk vásárolni (eddig fõleg Dunakeszin Laklóth Palinál jártam, Matúznál csak egyszer, tehát véleményem is csak a Dunakeszi üzletükrõl van). Vettem sok jó használt cuccot, de rendeltem újban olyat amit idehaza nem kaptam meg. Új cuccnak megnéztem az árát külföldi webáruházakakban és megmondam neki mennyiért érdekel. Annyiért is hozta. Használtnál meg persze tudni kell mit ér meg. Érdemes többször is rákérdezni az árra van, hogy egész jót mond, attól is függ milyen a hangulata. Van hogy lehet alkudni van hogy nem. Én meg szoktam mondani neki, hogy az az ár nekem sok, nem szánok rá ennyit, a Bikemag apróban láttam xFt-ért, stb. Ezzel le lehet menni akár fél ár alá is. Ha legközelebb megyek és látja a bringámon virítani a cuccost amire elõzõleg rámondam, hogy drága általában megkérdi mennyiért vettem. Én inkább egy jó használt piacnak tekintem, mint üzletnek és abban verhetetlenek. Garival meg nem volt gondom, javították vagy cserélték, de be is számolják másba ha úgy akarom, sõt még cserealkatrészt is kaptam a javítás idejére (és ezek használt dolgok voltak, mert arra is van gari!!!).
Apehhal meg csak óvatosan, mert azért valljuk be ilyen adóterhek mellett nem csak õk próbálkoznak kibújni ;). Meg nekünk mi hasznunk lenne ha bezáratnák?


#31912
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás

persze a moser weblapján a dealerek között egy k..va szó nincs matuzmaseterekrõl


Milyen érdekes. Talán azért, mert sem a német, sem a francia, sem a norvég, sõt egyáltalán egyik képviselet sincs fent az oldalon... :wallbange
Ausztria, Kenguruk földje!

#31913
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.860 hozzászólás
ha nem ad számlát akkor viszont megtévesztõek az ilyen kijelentések mint: "hivatalos magyarországi moser viszonteladó", merthogy ez simán arra utal, hogy kereskedõvel van dolgunk. hiába villog azzal, hogy nála sokkal olcsóbb a record, mint a Mali-ban, vagy a Biondo-ban, ha áfa nélkül árul

persze a moser weblapján a dealerek között egy k..va szó nincs matuzmaseterekrõl

#31914
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Én nem a turkálóról beszéltem.
Hanem pl.: hivatalos Campa, Cinelli, Moser dealernek hirdeti magát.

#31915
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Új típusok esetében lehet igazad van, de aki a régi vasparipák megszállottja...
Mondj nekem olyan helyet, ahol ilyen választék van pölö 1990-1998 közötti alkatrészekbõl ilyen állapotban. És az számlát ad?



#31916
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Azt a magyarázatot, hogy észnél kell lenni, mikor nála vásárol az ember, azt nem fogadom el. Lehet ezt többféle módon kertelni, hogy meg kell nézni, meg nem biztos, hogy annyi, ........ Magyarán: át akar baszni. Ráadásul úgy, hogy feketén árul mindent, tehát reklamálni sem lehet. Ráadásul a hazai törvények szerint nem csak az követ el szabálysértést aki így kereskedik, hanem, aki így vásárol.

Én meg eleve nem megyek olyan helyre, ahol elsõ körben át akarnak verni.

#31917
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Az, hogy drága, az attól függ...
Apróságok miatt voltam náluk meg õk építették a Malit, szerintem nem volt drágább nála semmi (mármint amit én vettem), mint máshol. (Nyílván nem Devecserhez kell hasonlítani! Ez olyan, mint a turkáló. Ha nagy raktárkészletre vágysz és egyben jó állapotú ruhákra, akkor bizony drágábban fogod megkapni. Akinek van kedve sokat keresgélni és válogatni, az biztos talál Matúznál olcsóbbat,nála viszont majdnem biztos, hogy sikeres lesz a vásárlóút.)
Tény: Ekkora használt-új, olcsó-drága készlettel nem rendelkezik itthon senki.
Mondjuk ha nekem Recordra lenne pénzem, akkor azt valszeg számlás helyrõl venném. Nemcsak a fenti eset miatt.
Félmillás szettnél ne azon a pár ezresen spóroljunk má'.



#31918
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 hozzászólás

Ennek már nagyon urban legend szaga van. Nem tudom, hogy tudjátok-e, hogy még egy Xenon átdobónak is több alkatrésze megegyezik a Recorddal. Ezek szerint már a Campa is átb..sza a vevõt, mert Xenon alkatrészeket szerel a Recordba ???
Egy biztos, Matuzék nem berhelnek össze fékváltókart, mert nem értenek hozzá eléggé. Szinte minden cuccot olaszból vesznek, van, amit újonnan, van, amit használtan. Abban teljesen igazad van, hogy észnél kell lenni, mert egy csomó cuccot elég drágán raknak ki, de ha tudod, mennyit ér, simán le lehet alkudni úgy, hogy megérje. Megfelelõ tudás birtokában ellenben szép csemegékre bukkanhatsz rájuk. Alkatrészet nem kozmetikáznak, sõt több kicsit retkes cucc is van náluk.
Vázakat viszont tényleg kozmetikáznak. Rengeteg átfestett acél úti vázuk van, viszont ezekre nem is mondják, hogy új, a neten is átfestettként szerepel. Abban viszont egyetértek, hogy ezek az átfestett vázak horror áron vanank. Nem tudhatod, hogy mennyit futott, és OK, hogy mennyire lágyult ki az anyag, ezen a szép új festés semmit sem segít.
Nem adnak számlát. Ez fõleg az új cuccoknál gond, mert hogy oldod meg, ha garis gondod van, de a használtnál nem számít. Ha az apróból veszel valamit, arra sem kapsz se szlát, se garit.


--- A Campagnolora jellemzõ hogy a csúc sés az "alap" modellek közt max 20%alkatrész beli eltérés van (forma/polirozás stb..)
ez haygományosan a mai napig igaz.

Én "értek" -csináltam már - a Campa fékváltókar bütyköléshez.
Egyszerû nagyon így pl. 1 alkatrész cseréyével lehet 7-es 8-as rendszerbõl 9-est csinálni és fordítva....
Saynos 9-esbõl 10est már tudtommal nem...

Ha a belseye más volt nem Record, az lehet hogy csak ugyanaz mint a az alsóbb pl. veloce kategóriában, vagy már hibás volt valami és kicserélték benne egy kompatibilis olcsóbb kategóriás alkatrészre.....

--- Az hogy nem adnak számlát még az uy dolgokra sem (ekkora biznisznél a használtra is kellene?) szerintem elõbb utóbb APEH probléma lessz. Csak kell egy yóakaró....
Én nem akarok rossazt , szükség van ilyen helyekre is..csak lehet nem ilyen formában...
... nem szívesen yárok hozzáyuk de tény hoyg sokminden van , érdekes is...csak fene ..nekem nincs kedvem vitatkozni/alkudni.

#31919
Zed

Zed

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.693 hozzászólás

Náluk már volt olyan is, hogy valaki Campa Record fékváltókarokat vett, majd elromlott. Õk nem szervízelték, ezért bevitte a Biondoba. Ott szétszedve kiderült, hogy azok bizony csak kívülrõl Recordok.


Ennek már nagyon urban legend szaga van. Nem tudom, hogy tudjátok-e, hogy még egy Xenon átdobónak is több alkatrésze megegyezik a Recorddal. Ezek szerint már a Campa is átb..sza a vevõt, mert Xenon alkatrészeket szerel a Recordba ???
Egy biztos, Matuzék nem berhelnek össze fékváltókart, mert nem értenek hozzá eléggé. Szinte minden cuccot olaszból vesznek, van, amit újonnan, van, amit használtan. Abban teljesen igazad van, hogy észnél kell lenni, mert egy csomó cuccot elég drágán raknak ki, de ha tudod, mennyit ér, simán le lehet alkudni úgy, hogy megérje. Megfelelõ tudás birtokában ellenben szép csemegékre bukkanhatsz rájuk. Alkatrészet nem kozmetikáznak, sõt több kicsit retkes cucc is van náluk.
Vázakat viszont tényleg kozmetikáznak. Rengeteg átfestett acél úti vázuk van, viszont ezekre nem is mondják, hogy új, a neten is átfestettként szerepel. Abban viszont egyetértek, hogy ezek az átfestett vázak horror áron vanank. Nem tudhatod, hogy mennyit futott, és OK, hogy mennyire lágyult ki az anyag, ezen a szép új festés semmit sem segít.
Nem adnak számlát. Ez fõleg az új cuccoknál gond, mert hogy oldod meg, ha garis gondod van, de a használtnál nem számít. Ha az apróból veszel valamit, arra sem kapsz se szlát, se garit.
Ausztria, Kenguruk földje!

#31920
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.860 hozzászólás
gyász.
õk egyébként normális kereskedésként mûködnek? tehát adnak számlát, blokkot, gari papírt? mert ezek nélkül könnyû versenyezni, az áfa összegével máris elõnyben vannak a konkurensekkel szemben