Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#31841
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás
Koszonom mindkettotoknek.

Az en esetemben van meg valami meret a tengelyhosszon kivul amit le kellene mernem egy uj monoblokkhoz? A link szerint csak egyfele menet es csapagyhaz szelesseg volt francia menetnel...

Az "uj" kozepcsapagy meg termeszetesen erdekelne. :)

#31842
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 hozzászólás
létezik eltérés a kuposágban shijmano és Campa is pl. más

bár felmegy a 2tõ egymás középrészeire de nem szeretik..vag ylelazul mindig vagy utánna annyira kitágul" hogy csak arra a tengelyre lessz yó.

Francia középrészt még tudok neked szerezni ha kell.
aszem 3-4 ezer Ft. Uj. de persze régi.. :)

#31843
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás
http://sheldonbrown....o-z.html#bottom

#31844
Buki

Buki

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 870 hozzászólás
sziasztok!

a regi orszaguti vazamban kezd meghalni a kozepcsapagy ('74-es Gitane). a gond az hogy valoszinu francia menetes (meg nem volt idom szetszedni). kerdeztem boltban, azt mondtak mar nem gyartanak ilyen menetes monoblokkot, tehat hasznaltan turjak valahol. az erdekelne, hogy miben kulonbozik az olasz, angol, ill.a francia menet. profil? menetemelkedes? (suliban eddig ilyen elnevezesekrol nem hallottam, csak metermenet, trapezmenet stb.) ha valaki tudna szabvanyt belinkelni, nagyon megkoszonnem.

a masik dolog ami eszembe jutott: a hajtomu negyszogtengelyes. vannak elteresek a tengelyek kupossagaban? valami remlik hogy nem csak egyfele letezik.

koszonom.

#31845
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Van valakinek WH-R540 kerékszettel kapcsolatban infoja, tapasztalata? 40e tudnék, megérné?

#31846
Turbo_G.Pityu

Turbo_G.Pityu

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Hali Mindenkinek! Nekem van egy Peugeot-om , a váza 1520 gr.A repedt acél vázért kaptam gariba, de hál' Istennek ez azóta hibátlan, a menettulajdonságaival meg vagyok elégedve , már 4 éve.
Azt hogy nem tartozott soha az igazán jó vázak közé, nem jelenteném ki ilyen kategórikusan, hiszen Tourt is nyertek vele , igaz nem mostanában. Aztán a nagy autó gyártónak egyre kevésbé érte meg bringát fejleszteni, és aztán 2002-ben mint országuti megszünt a Peugeot.
Üdv:G.Pityu

#31847
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Nyilván hazagurulásról van szó, nem egy edzés további folytatásáról. EGy igazi minipumpával beletelne jó idõ, míg felfújnád 5-6 barra, ami az út szélén nem mindig kellemes dolog. 3-4bar nem annyira kevés, hogy irányíthatatlan legyen a gép (már volt alkalmam kipróbálni), persze vizes úton nem javallott és figyelni kell a felütésre is kátyús úton.

#31848
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás

Nocturnus: minipumpa nincs 10 bar nyomással és nem is kell ennyi, fõleg végszükség esetén nem (akár 3-4barral is haza lehet tekerni gond nélkül). A legtöbb oúti peremes gumiba a max 8,5bar (23-as) megy, és 10-12 barnál a 18-20 szélességben sem lehet jobban felfújni, hacsak nem akarod gyorsan szétnyomni az oldalfalat. Egyébként nagyon sok fajta "minipumpa" van, amit érdemes rajtuk nézni: szelep (általában mindegyiken van presta is), hossza, a pumpatest anyaga (ha nagyon tömegre mséz akkor leginkább mûanyag), a pumpafej kézreállósága (amikor nagyobb a nyomás a gumiban már számít). A legkönnyebb, amit ismerek a Barbieri minipumpája volt (össz 67 gr., 6bar, alu test), de ezt már nem nagyon lehet kapni.


Ezen a 3-4 báron azért vitatkoznék! Szerintem a gond nélkülhöz azért kell vagy 5-6...

#31849
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
A Peugeot már jó pár éve nem gyártják, ami fellelhetõ, az régebbi raktári darab vagy használt. Nem tartozott soha az igazán jó vázak közé, sõt volt néhány hibás széria (törött vázak). De többségében ettõl függetlenül megbízható masszív darab, ami sokat elbír. Amit én ismerek, az egy régi cr-mo, ami elég nehéz volt, és az alu Performance 600-as, ez utóbbi kifejezetten jó (edzõ)váz: slopingos felsõcsõ, aero ülõcsõ, cseppformájú csõkiképzés, elég jó merevség, ami persze leginkább a tömeg következménye, ami a mai viszonyok között nehéznek számít az aluk között (kb. 2,2 kg). Viszont nagyon stabil és tartós váz. Én ennyit ismerek közelebbrõl, a PEug.-nál is voltak/vannak a Perf. könnyebb vázak is, de tudtommal 1800/1600 gr, alatt nem volt vázuk.

#31850
MrGyulagy

MrGyulagy

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
lehet
MrGyulagy bármikor,bármit megszerelek

#31851
`LanceloT

`LanceloT

    vendég

  • fórumtag
  • 26 hozzászólás
Hello mindenki!

Lenn egy olyan kérdésem hogy lehet-e még kapni 28-as külsõt, belsõt és felnit?
Én már elég sokhelyen nézelõdtem kérdezõsködtem de sok helyen nem tudtak segíteni! Esetleg ha valakinek van valami zseniális 5lete azt szívesen elolvasom

Jah! És csak mellékesen megjegyzem hogy egyrégi favoritba kéne bár ez nemtudom mennyire számít

#31852
bmafte

bmafte

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Na hétvégén szétszedtem az asszony LX HII-es hajtómûvét, alig volt meg használva, hát eléggé szarul forog tenyleg.
Aztán túrtam egy kicsit az internetet:
- a raceface shi kompatibilis, azaz ez egy lehetseges alternativa
- e ketto elkoveti ugyanazt a hibat: a tengely nem a csapagy belso gyurujevel erintkezik, hanem a kulso muanyag zaro sapkaval (egyben van ez a tomito hulyeseg) + meg van egy gumi tomites is benne + gondolom jo be van zsirozva.
- van mindkettore csere:
http://enduroforkseals.com/id101.html
van keramias is, sima is, szerszam (innovativ darab) is
http://www.endurofor...ollowtech2a.pdf

Persze az ara magas - mar ha szerszam is kell (amugy $100 egy keramias monoblokkert nem penz). Es itt mar kozvetlen a csapaggyal erintkezik a tengely.
Kerdes, hogy mennyire klafa, a manual vegen van egy kep a jol bezsirozott csapagyrol - ha mondjuk metabonddal be van kenve egy ilyen cucc, ramegy a kulso vedo es ossze van hizva, hat, nem mernem ra a nyakamat tenni, hogy sokkal jobb lenne, mint a jelenlegi - jo lenne kiprobalni.

Vagy egy szeruen szetszedni egy HII-es csapagyat es megnezni, lehet-e bele mast rakni.
BMaFTe

#31853
MrGyulagy

MrGyulagy

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
Én nem foglalkozom ennyire a hajtómûvel 2005-ös Ultegra H.II-es semmi bajom nagyon jól forog. Az erõmet a tekerésre szánom.
A négyszögessel az a baj szerintem ,hogy a sok le és felszerelést nem igazán szereti.
MrGyulagy bármikor,bármit megszerelek

#31854
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Ja egyébként azt hittem én vagyok hülye amikor elégedetlenkedtem az új hajtómûvel kapcsolatban. a régi octalinkes egy atomtámadást is símán túlélt volna, ez meg nehezebben forog és nem tartós. viszont olcsóbb cserélni???
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#31855
johnyiron

johnyiron

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 475 hozzászólás
Sziasztok!
Tud valaki olyan lelõhelyet, ahol specialized alias vagy avatar nyerget tudok élõben találni, esetleg rendelni. 130-as kellene.
Üdv.
"Van nálad ragtapasz?"
"Minek?"
"Mindjárt megszakadok!"

#31856
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás

Én spec még a jó öreg négyszögletes híve vagyok. Kövezzetek meg, de ez van. Nekem bevállt! Nincs vele baj, könnyû szerelni és lehet én vagyok a gyenge, de nem is veszek észre semmiféle merevségbeli külömbséget...




A jó négyszöges az jó!
De ma egyre inkább arra halad a piac, hogy ezekbõl a régi dolgokból nem gyárt csak vagy hoki szintût, vagy jót horribilis áron.
Pl. Paul hajtómû négyszöges és mondhatni "nem olcsó", pedig "szar" négyszöges.
Én montin is kantiféket használok, és azokról sem mindenkinek a fékerõ jut eszébe...



#31857
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
Elég jól tömített. Tavaly a B200-on 5 órát áztam, a felnibe belefolyt a víz és amikor egy hét után leszedtem a gumit, még mindig volt a felniben nedvesség. Az agyak nem voltak szétszedve még, de tökéletesen futnak (nem csikorog, nem recseg).

#31858
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

Csak úgy megkérdezem: forgattál te már meg Mavic Ksyrium agyat? Na az nemforog rosszabbul :-)
Ne az a baj, hogy az "iparis" rosszabbul forog- mert tényleg egy kicsivel - , hanem az, hogy ez az új shimano középcsapágyrendszer bármihez képest rosszul forog.

Hát Ksyriumot még nem forgattam, csak a Cosmosomat de egy álom az is. Viszont mennyire tömített a Ksyrium? Pötty Te mennyire áztattad már meg a tiédet? Csak azért kérdem mert ma vagy 80 kilcsit nyomtam szakadó esõben és az elsõ kerék csapágya is recseg a homoktól, meg a hátsó racsnija is:cry:.


#31859
Vinkler

Vinkler

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 590 hozzászólás
Én spec még a jó öreg négyszögletes híve vagyok. Kövezzetek meg, de ez van. Nekem bevállt! Nincs vele baj, könnyû szerelni és lehet én vagyok a gyenge, de nem is veszek észre semmiféle merevségbeli külömbséget...

#31860
_Mickey_

_Mickey_

    vendég

  • fórumtag
  • 136 hozzászólás
Tudom, hogy nincs nagy sansz rá de azért megkérdezem, nemtud valaki megdobni egy Ritchey WCS stucni rögzítõ bilnccsel mert az enyém , egy bukás következtében erõsen megrepedt.

http://ebike.hu/imag...0002266_001.jpg