Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34210 hozzászólás a témában

#31821
neumanki

neumanki

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
na kezdek elbizonytalanodni, mert ebikeosoktól is kérdeztem és õk is ezt választolták. A Hollowtech II az nem az integrált csapágyra vonatkozik, hanem hogy üreges-e a hajtókar vagy sem, nem?

#31822
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás
Ha úgy értendõ, hogy egybe van-e építve a középtengellyel+külsõ csapágyak, a válasz igen:
http://cycle.shimano...69830608861.pdf
Ha viszont az a kérdés, hogy üreges-e: szerintem nem, s talán emiatt nem kapta meg a Hollowtech elnevezést.

#31823
neumanki

neumanki

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
na bocsánat csak nem jutnak egyszerre eszembe, hogy miket szerettem volna :)

Mi a különbség az 105, Ultegra, és Dura Ace integrált csapágyak között, hogy 500-500 forint különbség van a 3 között csak? csak súly?

#31824
neumanki

neumanki

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
másik amit szerettem volna kérdezni. Láttam képeket neten felszerelt integráltcsapágyas hajtókarokról, és nekem úgy tünt, hogy mivel kivül van a csapágy, ezért szélesebb a hajtókar a normál, vagy oktalinkes társainál. Ez tényleg így van? Ha igen, akkor nem lesz zavaró tekerésnél?

#31825
neumanki

neumanki

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
sziasztok!

nem tudom, hogy volt-e téma, ha igen akkor elnézést. Azt szeretném kérdezni, hogy tudja-e valaki, hogy most a 2007es Tiagra hajtókar Hollowtech II-e vagy sem? Ebike-n azt írják, h igen, ill. hasonlít a dologra képrõl, viszont shimano oldalon, meg máshol sehol sem írják hogy az lenne.
Akkor most mi az igazság? Hollowteches,vagy csak úgy csinálták meg, mintha az lenne?

Köszönöm a segítséget,
üdv. r. balázs!

#31826
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

A 68as csapágyházméret azt jelenti hogy angolmenetes?


Nem feltétlen: http://sheldonbrown....o-z.html#bottom
A gyakorlatban azonban manapság igen.
Egy biztos: nem olasz, az angolon kívül újabb bicóknál pedig legfeljebb ezzel lehet leginkább találkozni.

#31827
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
A 68as csapágyházméret azt jelenti hogy angolmenetes?
A másik kérdés, hogy nem tudja valaki a 06os Magellan capella 58as váz felsõcsõ hosszát(azt nem tom slopingos-e)? Meg ha valakinek van mondhatna róla valamit.

#31828
országutti

országutti

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
jobban tetszett volna, ha elharapja, vagy valami....

#31829
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 hozzászólás
a szemét!
semmi tisztelet nincs benne még akkor is ha már beteg volt a váz . Pajtibá megcsinálta volna :)


de sokat kibirnak ezek a régi vázak. az alsócsõvel nem tudott mit kezdeni :)

bocs valami miatt elküldtem 3szor.

#31830
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 hozzászólás
gondolom mivel ma nagyobb a választék mint 15 éve..ezért nem sikeresek már annyira

#31831
Turbo_G.Pityu

Turbo_G.Pityu

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Hali! Az enyém is készülget, miután a nagyobbik fiam privatizálta a Peugeot-omat. Vigyázzatok a vázméretre, a vízszintes felsõcsõhosszra koncentráljatok!!! Ne a nyeregcsõ hosszát figyeljétek, ez sloping váz!!!
Egy szépség hibálya van , hogy az 500gr-os alu villába függõlegesen csak 20mm-es gumi fér el. Ha ettõl ducibb gumit akarsz használni, az elülsö ívbõl lehet reszelgetni, a "holtsávban" valószínüleg nem gyengül a villa, a hátulsó ív rendben van!
Egyébbként a kisebbik fiam Malija már kész van, klassz lett.

Üdv:G.Pityu

#31832
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Én is szemezek vele nyárra, ilyen költséghatékony edzõgépnek..
és a színe is egészen jó..:)

#31833
országutti

országutti

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
Kedvenc bicikliszerelõm esküszik rá. Egyebet nem tudok, csak hogy tényleg könnyû és olcsó. Meg egész jól is néz ki:)

#31834
Subi Pro

Subi Pro

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás
Üdv, Forma1-esek!

Teker valaki MALI Magician Road vázzal?
A súlya és az ára elég meggyõzõ, biztos vagyok benne, hogy fogy is rendesen!

Csak valamiért a MALI bringák ma már nem olyan sikkesek, mint hajdanán...!
(...és errõl nem biztos, hogy csak a vázak minõsége a felelõs!)

Szóval: ha valaki egy ilyen vázzal hajt, írjon ide !
(Ha szégyenli, küldjön privát üzenetet!) :)
Nekem nem villogásra kellene, hanem bringázásra, a régi PUCH vasamat szeretném lecserélni egy könnyebbre.

Köszönöm!
Üdv!
Subi Pro

#31835
országutti

országutti

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
8 sebességes rendszerbe lehet kompakt hajtómûvet illeszteni? Ha igen milyet? Ki mit tud errõl? Köszi

#31836
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
Újabban megint vannak jó francia, ill. francia érdekeltségû gyártók, a Peugeot valszeg nem tudott vagy nem akart megújulni, pld. a korai kezdés után nem gyártott karbonvázat a 90-es évek végén, 2000 környékén sem. EGyébként a francia kerékpársport hanyatlása az utolsó mohikán, Jalabert visszavonulásától lett egyértelmû és látványos (Virenque után vonult "nyugalomba"), a mostani helyzetbe belejátszhat az is, hogy a doppingtudományt nem tudják vagy akarják olyan szinten követni, mint mások...
Pityu: hát így már érthetõ: 46-os méretben 1500 gr., az azt jelenti, hogy normális méretben (56/58) legalább 1900 gr., ami egy átlagos aluváztömeg.

#31837
Turbo_G.Pityu

Turbo_G.Pityu

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Köszi Yobo, ez tényleg klassz!

Üdv:G.Pityu

#31838
yobo

yobo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 500 hozzászólás
Feltöltött kép

Carbon VITUS csöszettes Peugeot 80-as évek közepe

#31839
Turbo_G.Pityu

Turbo_G.Pityu

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
A Peugeot kerékpárgyár egyébbként 1882-ben alakult. TDF-t 1905-6-7-8,1913-14,1922,1975,1977,ben nyertek , utóbbi kettõt Bernard Thevenet.Merckx is versenyzett Peugeot-val, 1966-67-ben Milano-Sanremot nyert . Rengeteg gyõzelem fûzõdik a Peugeot bringákhoz , itthon ha jólemléxem a Fradi is versenyzett velük '98 környékén.Nagyon sajnálom hogy utolsó éveiben " lezüllött", majd meg is szünt ez a kiválló gyár.(Csak meg jegyzem hogy a francia kerékpár sport is a Peugeot-val egyidõben kezdett el "hanyatlani".)

Üdv:G.Pityu

#31840
Turbo_G.Pityu

Turbo_G.Pityu

    vendég

  • fórumtag
  • 206 hozzászólás
Pcycle:2003 januárjában kaptam garanciában, és csak az van ráírva hogy competition.Leginkább a 2002-es "csúcs" Peugeot vázra hasonlit,slopingos, és csak 46cm-es. Valószínüleg a nagyobb vázak valóban 1600gr felett vannak...Van egy 2006os Orbea katalógusom, abban elég sok 1600-1800gr-os alu váz van , és nem éppen olcsók.

Üdv:G.Pityu