Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34208 hozzászólás a témában

#31781
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

35kiló minusz az szép. Ha nem vagyok indiszkrét mennyi idõ alatt? És milyen magas vagy? És hogy sikerûlt lefogyni?

Elõször 30 kiló kb 9 hónap alatt, ekkor volt egy balesetem, mûtét, csavarok, majd egy év múlva csavarok ki a kettõ közt tartottam a súlyomat és most kb október-november óta a maradék 5 kiló. Tehát ha így nézem a 35 kg 14 hónap alatt, ha úgy nézem 30 hónap. 184 cm magas vagyok. És hogy ne legyen teljesen off országútizással fogytam le, idén már túl vagyok a 4000. kilcsin. Emellett semmit sem változtattam csak a sört hagytam el, persze már azelõtt is ésszel ettem (mégis híztam).

voti gratula a fogyáshoz

Köszi! Szerintem itt hagyjuk abba, mert a modik nagyon dolgoznak mostanában ;) Akinek kérdése van tegye fel itt:

http://forum.bikemag...read.php?t=2112

Majd benézek és válaszolok.


#31782
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
OFF ide írtam a biopace-s kérdésem?
nem találom...
a hercules országútik azok miértt nem elterjedtek?most készülök a nyáron megvenni egy vázszettet csak azé kérdem

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#31783
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
na most nehogy sértésnek vedd :D .. csak van ismerõsöm aki kattintott már vékony nyerget... (monjuk nem a BBBt)

#31784
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
ha ha ez jó:D Sac1 köszi erre már én is gondoltam de oan szép:) lehet megveszem és elrakom majd csak akkor teszem fel ha már megközelitem én is a 80kpot:)

#31785
országutti

országutti

    vendég

  • fórumtag
  • 45 hozzászólás
az igazi férfi nyerge:
http://sheldonbrown.com/real-man.html
:)

#31786
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
nekem is a kemény nyergek jönnek be a puhák, zselések esetén olyan furcsa érzésem van mintha mocorogna alattam és hosszú távon vakóban zsibbaszt ép ezért szeretném már tényleg kipróbálni a bbb-t úgy értem hosszú távon mert hiába ül rá az ember 10percre az nem ugyanaz már töbször jártam úgy hogy a boltban felszereltük ücsörögtem mentem egy kört tök jó majd irány a Duna kanyar mire hazaértem majd becsináltam:) voti gratula a fogyáshoz

#31787
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
juby: vigyázni kell vele mert amelett hogy kemény irdatlanul könnyû és vékony nyereg... úgyhogy ez elreccsenhet rendesen.

na részemrõl is 1 kérdés mert ebe nem voltam biztos multkor és mivel nagy fogszámkülönbségekkel dolgozokígy nem akarok benézni semmit...

Max. Front Difference 22T <-maximális elsõ fogszámkülönbség
Total Capacity 37T <-teljes fog kapacítás (ez mi az amit elbír a váltó fogkülönbségbe szumma elsõ hátsó monjuk elöl-hátul 50/21 vs 30/19)
Max. Rear Sprocket 27T <-ez hátul a legnagyobb tányér
Min. Rear Sprocket 11T <- ez hátul a legkisebb tányér

#31788
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Én voltam 110 kiló felett, akkor is most is 75 kilósan


35kiló minusz az szép. Ha nem vagyok indiszkrét mennyi idõ alatt? És milyen magas vagy? És hogy sikerûlt lefogyni?

#31789
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Én voltam 110 kiló felett, akkor is most is 75 kilósan csak a kemény nyergek jöttek be. A puha zselébe csak belesüppedtem és mindenhol egyformán nyomott, aminek zsibbadás a vége. A kemény nyereg meg szerintem ha jó csak két ponton támaszt, azt ha megszokja az ember akár egész nap ülhet rajta akkor sem válik kényelmetlenné. Most SLR XP-t használok és el nem cserélném semmire.


#31790
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
nos már elötem is említették és bár én magam még nem próbáltam de pár ismerösöm mióta kipróbálta csak erre esküszik mondván igaz kemény de mégis hosszútávon is kényelmes:BBB Anatomic, szivem szerint én is vennék de az én irdatlan súlyommal lehet nem érezném jól magam bár rövid távon kb 5km már próbáltam tetszet amit éreztem:D majd kisirok egy hosszab teszt utat és meglátjuk:)

#31791
Técs

Técs

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Ha már a nyergek szóba kerültek, van valakinek tapasztalata a Fizik arione nyergével? Nem a carbonnal, hanem a titán pálcással,elsõsorban kényelmi szempontok érdekelnének. Most egy Slr carbonio van, de nem találom kényelmesnek 40-50km fölött, és a Fizik nyergek is elég jó áron vannak itthon.
Vagy ha ezzel nincs ajánlhatnátok vmi tuti nyerget.76kg vagyok . Köszi.

#31792
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Na hát majd lesz valahogy nyereg ügyben.

Viszont még az nem világos, hogy miért jó az Oversize(25.8 helyett 31.8) kormány/stucni. Valaki tudja?

#31793
neumanki

neumanki

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
efi99: köszi, már épp meg akartam kérdezni megint :)

mathias: én úgy hallottam régen, vagy talán valahol olvastam hogy igazából magában az hogy Géles nem jelent semmit se, reklámfogás.


Mondjuk ugy emlékszem, hogy régen volt BikeMag-ban országúti nyergek teszt, még balázs csinálta. Két nyerget emelt ki az egyik a titános Ritchey Vector WCS volt, bár itt is meg kell említeni, hogy õ mindig is azt használt, neki az jött be, azt mondta h az minden pozban kényelmes volt neki. A másik a Lookin-en egy országuti pozra (nagyon elõredõlös) kitalált nyergét tesztelte, arra írta, hogy olyan pozban tényleg tökéletes volt, de ha már kicsit fe egyenesedett, akkor nem, vagy valami ilyesmi volt. Mondjuk megint más kérdés, hogy a balázs se a 100 kilos kategóriát képviselte:)

üdv. b.

#31794
efi99

efi99

    vendég

  • fórumtag
  • 245 hozzászólás

másik amit szerettem volna kérdezni. Láttam képeket neten felszerelt integráltcsapágyas hajtókarokról, és nekem úgy tünt, hogy mivel kivül van a csapágy, ezért szélesebb a hajtókar a normál, vagy oktalinkes társainál. Ez tényleg így van? Ha igen, akkor nem lesz zavaró tekerésnél?


Q-faktorok(hajtókarok külsõ széle közti táv a pedáltengely vonalában)
nem II-es (68-109,5)/II-es (int):
105 145,5/143,0
ult 145,5/146,0
Dura 145,9/146,0
Tiagra 147,8 ill 148,8 (113 tengellyel)/--

Szóval alig észrevehetõ.

http://www.paul-lang...GE/TN_04_EN.PDF

#31795
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Ha már itt tartunk ezek a géles, meg flow-os "fejlesztések" érnek valamit?

#31796
neumanki

neumanki

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
nekem olyan formáju san marcom volt egy ideig, amit amstrong használt, na persze gondolom nem ugyanaz a kivitel, mert ez kb 3e forintba került :) na azt nagyon kényelmetlen volt. De elhiszem azt is, hogy ez a san marco-k jók, csakhát, >=15e forint az áruk...bár aki akar gyereket aranyérrel ellentétben az fizessen is érte :D

#31797
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.163 hozzászólás
Ugyan én nemjárok veletek 1 nadrágban (100kg vs 60kg) de nekem volt 1 SI nyergem és 200 kili után mindent éreztem a lábam közt, most van 1 BBB Anatomic, kõ kemény a nyereg de hoszútávon nagyon kényelmes. Nagysúlyúak talán a Selle San Marco nyergeket nézétek meg azokból van 85+ os emberekre tervezett nyereg én nem próbáltam õket de nem lehet oan rosz mivel az Olasz csapatokból sokan használnak iet.

#31798
neumanki

neumanki

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
jepp, mióta deréksérvem van, sikerült 15 kilót felvennem szóval sajna 100 vagyok

Comp: alap verzió
Pro: bõr borítás + azt hiszem Compnál acél pálcák vannak, ebben meg Cr-Mo, plusz szerintem tömítõ is más lehet, mert nem hiszem h ettõl a kettõtöl ennyivel kényelmesebb lenne, bár lehet.
WSC: titán pálcák

Nem tudom sajna a méreteit, de elég széles. Nekem bejött, de potty-al tényleg nem tudok veszekedni, mindenkinek más hátsó fele van :) próbálkozni lehet csak.

üdv. balázs!

#31799
potty

potty

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 378 hozzászólás
De, nagyon egyszerû leírni. Nem volt teljesen kompatibilis a hátsómmal. Hosszú távon nyomott, kidörzsölt. Nekem egy régebbi típusú Vector volt, olyan '96 körüli. Azóta nem volt Ritcheym, nem tudom most milyen.

#31800
KMGyuri

KMGyuri

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
[quote name='Mathias']Sziasztok, az lenne a kérdés hogy milyen magasan legyen a nyereg.

Sziasztok!

Én is vacakoltam eleget mire a baszk csodán megtaláltam azokat a beállítási
paraméreteket amire azt mondtam most jó.A www.kuota.it honlapon találtam
egy viszonylag jól használható vázméret ajánló és beállító programot.Érdekes
hogy az esetemben ajánlott nyeregmagasság tényleg jó(87cm lépéshossz=77cm)így könnyebben tudok körkörösen hajtani.Ha fél cm-t emeltem már kevésbé volt körkörös a hajtás.Egyébként szinte minden bringás más más beállitásra esküszik a lényeg hogy jól érezze magát a tag a gépe nyergében.
Régi Yedi köszöntéssel búcsúzom:AZ ERÕ LEGYEN VELETEK!
Üdv,Gyuri