Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34211 hozzászólás a témában

#31761
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Akkor az pont jó lesz.


#31762
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Igen az c-t 60.

#31763
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

Na ma elmentem és lemértem egy 60as capellát és 57,5smes a felsõcsöve. Szóval már rendeltem volna meg a bikelandnál 18ért erre nézem hogy 25e már. Sajna 1 nappal lemaradtam:(

És a nyeregcsõ? Tényleg a tetejéig 60?


#31764
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Köszi!

#31765
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 hozzászólás
nálunk a boltban 10ezer felet picivel holnap megtom mondani a kódszámát is vasárnap tekertem rajta 25 kilcsit tök jó csak szerintem engem nem birna hosszú távon de én elég sulyos vok

#31766
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Na ma elmentem és lemértem egy 60as capellát és 57,5smes a felsõcsöve. Szóval már rendeltem volna meg a bikelandnál 18ért erre nézem hogy 25e már. Sajna 1 nappal lemaradtam:(

#31767
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Stucni magasabb vagy alacsonyabb lesz, attól függ hogyan teszed fel.

A nagyobb átmérõ nagyobb merevséget ad.


#31768
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Hát igen logikus hogy 60as kéne, csak érdekes hogy 54-56-58-60as méret van csak és a legnagyobb az 57esnek felel meg. Meg aztán tényleg soknak hangzik a 60as elsõre. De holnap megpróbálok valahol lemérni egyett:)

És ha már így belejöttem a kérdésekbe:

A 17fokos stucni annyit jelent hogy kicsit alacsonyabban lesz a kormány a 6fokoshoz képest?

És az Oversize kormány stucni miért jóbb/rosszabb?

#31769
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

Hát az üléscsövet biztos hogy középtõl(középrész közepe) tetejéig mérik.
És ugye a kép alapján az üléscsõ túllóg a felsõcsõ tetejénél.

http://www.bikeland....epek/kep835.jpg

Te a Bianchid 59es nyeregcsövét középtõl-közepéig úgy érted, hogy a középrész közepétõl a felsõcsõ közepéig?

Kétféle méretezés létezik: középrész közepétõl felsõcsõ közepéig (ezt szokták c-c nek jelölni) vagy középrész közepétõl az ülõcsõ tetejéig (ezt c-t nek jelölik). Én amit lejjebb írtam mind (a Bianchi is) c-c értendõ. Ha az 58-as c-t értendõ, akkor már értem miért ilyen rövid (55cm) a felsõcsõ. Az ugyanis egy 55cm c-c körüli váz, amihez 55cm-es felsõcsõ dukál, az tuti kicsi neked. Ezesetben legalább a 60-as c-t lesz a méreted, annak kb 57cm-es lehet a felsõcsöve és a vázmérete is 57cm c-c. Az kb megegyezhet az én Fortommal, ami pontosan a mi méretünk egy 110 körüli stucnival (izlés kérdése).


#31770
Técs

Técs

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

nos már elötem is említették és bár én magam még nem próbáltam de pár ismerösöm mióta kipróbálta csak erre esküszik mondván igaz kemény de mégis hosszútávon is kényelmes:BBB Anatomic, szivem szerint én is vennék de az én irdatlan súlyommal lehet nem érezném jól magam bár rövid távon kb 5km már próbáltam tetszet amit éreztem:D majd kisirok egy hosszab teszt utat és meglátjuk:)

Hát, megnéztema a BBB Anatomic nyerget, és kiderült hogxy van vagy 5 féle,6-tól 16e ft-ig, így nem lettem okosabb.Pontosan melyik típusokat használja-használják az ismerõsõd-ismerõseid?

#31771
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Szerintem nézd meg, hogy a 60at nem középtõl tetejéig mérik-e! Az én Bianchim 59 középtõl középig és egy ballonos 28-as gumival sem túl nagy. Szintén 184 vagyok. Ha nem rövidebbek a lábaid az átlagnál én a 60-ast választanám, az 55 felsõcsõ nagyon rövid.


Hát az üléscsövet biztos hogy középtõl(középrész közepe) tetejéig mérik.
És ugye a kép alapján az üléscsõ túllóg a felsõcsõ tetejénél.

http://www.bikeland....epek/kep835.jpg

Te a Bianchid 59es nyeregcsövét középtõl-közepéig úgy érted, hogy a középrész közepétõl a felsõcsõ közepéig?

#31772
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Szerintem nézd meg, hogy a 60at nem középtõl tetejéig mérik-e! Az én Bianchim 59 középtõl középig és egy ballonos 28-as gumival sem túl nagy. Szintén 184 vagyok. Ha nem rövidebbek a lábaid az átlagnál én a 60-ast választanám, az 55 felsõcsõ nagyon rövid.


#31773
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
[quote=neumanki;563490 De mondjuk szerintem ha van pénzed, akkor érdemesebb mondjuk meridában gondolkozni[/quote]

Hát ez az hogy most nincs sok pénzem erre.:(
Asszem 58asban 1700 alatt van. annyira nem félek hogy tönkremegy, meg ha igen 18at bukom.

#31774
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Nekem 58as Schwinn-Cs van azt hiszem 80 vagy 110es stucnival a 186cm-hez, nekem kifejezetten hosszú konfignak tûnik,de már megszoktam, és az lenne fura ha rövidebb lenne, én magamnak 60ast biztos nem vennék.



Hát igen, így nagynak hangzik a 60as 184 centimhez, de az 58as 55ös felsõcsöve meg nagyon rövid lenne nekem, hisz amost 110+56,5öt használok és a nyereg viszonylag hátra van tolva. Ezért is kérdeztem mi legyen 130+55 vagy 110+56-57(sacra, mert nem tom mennyi a 60as felsõcsöve).

#31775
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
lehet acélra gondolt? ;) (off)px-em 2,1 kg, szóval ...

#31776
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás
Amúgy nem tudom ha Mathias az elõzõ hozzászólásod alapján nekiáll két kiló feletti új országúti vázakat keresni egyáltalán talál e.

és nem félek

A tigrisek nem félnek ;)


#31777
neumanki

neumanki

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
viszont nem tudom hogy a magellan országútijai mennyire vannak átgondolva. Országúti váz terén nincs túl nagy tapasztalatuk. Persze, én se azért vettem schwinn-t, mert a tajvaini cégnek ami legyártotta a vázat lenne :)) De mondjuk szerintem ha van pénzed, akkor érdemesebb mondjuk meridában gondolkozni, sokkal masszívabbnak tûnnek számomra így külsõ szemmel nézve, még akkor is ha a legolcsóbb is csak 1660g

#31778
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
na most nekem jó 100 kilóhoz 1380 grammos vázam van (ráadásul monti).....bírja.....és 1,8-nál nehezebb még nem volt.....és ha veszek virslist az is vagy easton ultralight lesz vagy szkandi szal bõven 1,5 alatt.......és nem félek :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#31779
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.179 hozzászólás

Mathias: 80 kilo felett én nem nagyon vennék 2 kiló alatti vázat, 100 körül meg pláne nem.

Nem tudom millyen súlyban van ez a Capella, de azért azt nem mondanám, hogy 2 kiló alatt nincs olyan 58-as váz ami elbírna egy 100 kilós embert. Egy 1800-2000g-os alu vázban már rendesen van anyag.


#31780
neumanki

neumanki

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
Nekem 58as Schwinn-Cs van azt hiszem 80 vagy 110es stucnival a 186cm-hez, nekem kifejezetten hosszú konfignak tûnik,de már megszoktam, és az lenne fura ha rövidebb lenne, én magamnak 60ast biztos nem vennék.

Mathias: 80 kilo felett én nem nagyon vennék 2 kiló alatti vázat, 100 körül meg pláne nem.

üdv. b.