Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34313 hozzászólás a témában

#1001
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 502 hozzászólás

Még lehet kapni a "boltokban" 6-os menetes racsnival szerelt "kerékpárt", sőt, hozzá alkatrészt is, így szerintem az elavult bowdenes váltás is elérhető lesz még pár évtizedig.

Igen, ebben teljesen igazad van.

De! Én nem a Shimano Tourney kategóriás és társai szettet szeretnék venni a későbbiekben, hanem legalább egy jó középkategóriás szettet.

Ha terep, akkor legalább Deore, de inkább SLX, ha országúti pl. egy 105 szettet vennék.

És ezen a szinten, már nem hiszem, hogy lesz választási lehetőséged , mondjuk 20 év múlva.

Addigra simán lecsorognak alsóbb szintre a mostani technikai újdonságok is.

Mondjuk a fékek terén már most is ez a helyzet a felső közép kategóriától felfelé (MTB vonalon).

De ne legyen igazam és hagyják meg a választás szabadságát mindenkinek. Béke poraira! :)



#1002
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

egyetlen kérdésem lenne: mivel jobb, ha elektromos?

Azóta élvezem az országútizást, mióta az egyébként sokak által szidott, Shimanohoz képest lassan váltó SRAM Red eTap váltásom van. Most már 2 cajgámon is ráadásul. :)

 

Shimano elektromost is próbáltam, jobb a SRAM-nál, fékváltókar fogása számomra kényelmesebb stb., de én egy ilyen különc csávó vagyok. :D



#1003
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.003 hozzászólás

egyetlen kérdésem lenne: mivel jobb, ha elektromos?


  • donciccio kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1004
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

 

Mi van ha menet közben a puszta közben "bekattan" a rendszer??? Mert hiba bárhol lehet.

Laptop, tablet meg egyéb vackok nélkül, megvagyok lőve?!? Most azt mondom sose lesz ilyenem, ha rajtam múlik.

Volt már erre példa, szerencsére nem nálam. :) Kicsit sokat játszott vele otthon az adott bringás, aztán egyszer csak meghülyült és bukta a versenyt. Alapvetően a shimano ha rendesen össze van rakva akkor nem problémás. Persze az is néha megesik, hogy az új frissítés miatt lesznek gondok (de minek kell frissíteni ha működik?)



A sebesség mindent megold.

 


#1005
embé

embé

    fórumtag

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás

Attól félek, hogy 1-2 évtizeden belül (lehet hamarabb is), eltűnnek a bovdenes rendszerek és a gyártók erőltetik tovább a "hájtek" technikát.
Idáig elég volt a tekerésnél multifunkcionális kis "zsebszerszámot" magunkkal vinni.
Tessenek fejlődni, nem kell az "őskövületeknél" leragadni. Tekerésnél a laptop táska a háton, vírusirtó...stb. Végszükség esetén helpdesk az erdő közepén! :D :D :D


Még lehet kapni a "boltokban" 6-os menetes racsnival szerelt "kerékpárt", sőt, hozzá alkatrészt is, így szerintem az elavult bowdenes váltás is elérhető lesz még pár évtizedig.

#1006
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

mongy egy elcseszodott hidraulikus fekkel, vagy egy tubelesses rendszerrel se lehet sokmindent kezdeni a preri kozepen. en a tubelessnel belsot sem nagyon viszek magammal, eddig csak akkor volt krach, ha kiszakadt a kulso. talan megtamasztassal mukodott volna.



#1007
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 502 hozzászólás

A versenyautókban lehet programozni az elektronikát, laptopról. Vannak, akik szeretnek ilyennel molyolni, berakják a saját autójukba is. Akit étdekel, szívesen olvas róla, holott a hétköznapi, esetleg hobby autójába nem építi be.
A digi váltást nem lehet így kezelni?

Attól félek, hogy 1-2 évtizeden belül (lehet hamarabb is), eltűnnek a bovdenes rendszerek és a gyártók erőltetik tovább a "hájtek" technikát.

Idáig elég volt a tekerésnél multifunkcionális kis "zsebszerszámot" magunkkal vinni.

Tessenek fejlődni, nem kell az "őskövületeknél" leragadni. Tekerésnél a laptop táska a háton, vírusirtó...stb. Végszükség esetén helpdesk az erdő közepén! :D :D :D



#1008
embé

embé

    fórumtag

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
A versenyautókban lehet programozni az elektronikát, laptopról. Vannak, akik szeretnek ilyennel molyolni, berakják a saját autójukba is. Akit étdekel, szívesen olvas róla, holott a hétköznapi, esetleg hobby autójába nem építi be.
A digi váltást nem lehet így kezelni? 🤔

#1009
talpfa

talpfa

    vendég

  • fórumtag
  • 502 hozzászólás

"Újraindítás meg is történt párszor (bár, mint később utána olvastam, ezt automatikusan teszi a rendszer), ha nagyobb ütés éri a kerékpárt menet közben (elég lehet ehhez egy úthiba/fekvőrendőr átugrása), a hátsó váltó leteszi kónuszra a láncot és újraindul, mint amikor például összedugjuk a kábeleket. Nyilván ez menet közben elég idegesítő, egy hónap alatt háromszor fordult elő."  -  Hát szerintem is elég gáz

 

"Aki pedig idegenkedik a modern technikától, nincs kedve laptopról beállítani a kerékpárt, válassza a mechanikus rendszert, panasz annak a működésére sem lehet."  - Már régen rossz, ha úgy kell kezdenem a kerékpározást, hogy a laptoppal kell molyolnom!

Mi van ha menet közben a puszta közben "bekattan" a rendszer??? Mert hiba bárhol lehet.

Laptop, tablet meg egyéb vackok nélkül, megvagyok lőve?!? Most azt mondom sose lesz ilyenem, ha rajtam múlik.

 

"A kerékpározás számomra a szabadság szinonimája" - Tom Ritchey

Az volt amíg ki nem találta valaki a fentieket. :D Ehhhmm.

 

 

 



#1010
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.003 hozzászólás

http://bikemag.hu/ma...fuggoseget-okoz

 

semi-synchronized és társai :-)  olyan ez már mint automata beállítással fényképezni

 

A cikkből:

 

"Újraindítás meg is történt párszor (bár, mint később utána olvastam, ezt automatikusan teszi a rendszer), ha nagyobb ütés éri a kerékpárt menet közben (elég lehet ehhez egy úthiba/fekvőrendőr átugrása), a hátsó váltó leteszi kónuszra a láncot és újraindul, mint amikor például összedugjuk a kábeleket. Nyilván ez menet közben elég idegesítő, egy hónap alatt háromszor fordult elő."

 

biztosan láthatunk majd egy-két videót erről is, amint a bedühödött profi földhözcsapja a járgányt, miközben a mezőny elhúz mellette... gondolom ő is emiatt akarta ledobni a kávézó teraszáról :D

IMG_E3286.jpg


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1011
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.863 hozzászólás

http://bikemag.hu/ma...fuggoseget-okoz

 

semi-synchronized és társai :-)  olyan ez már mint automata beállítással fényképezni



#1012
Feri84

Feri84

    újonc

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

Tehát nem súrol a tárcsa a betéthez, kerékvisszarakás után? Gyorszárasnál ez megőrített engem, persze az nem országúti volt, de azt mondtam magamnak, hogy soha többé tárcsafék. Tudom, hogy annál is léteznek bizonyos teknikák, de nem mindig jönnek be.

 

Nem súrol bele, 12-es átütőtengely van elöl-hátul ez elég stabilan ott tartja a kereket. A fék meg R8020-as Ultegra IceTech tárcsákkal.

 

 

arn: érdekes de hátul nekem is van hozzá kar (DT Swiss PR1600), ahogy néztem jó pénzért az első kerékhez is lehet venni de nekem tökéletesen megteszi ez az imbuszos megoldás.


Feri84 módosította - 2019. május 02. - 11:48

Canyon Ultimate CF SL DISC 8.0 - 2018

Ex: Focus Culebro SL 2.0  - 2014


#1013
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

A gyors kerékcserét kitalálták már átütötengelyhez is: https://www.youtube....h?v=lnLMBQmG2Zw

Igen, csak egy gond van vele: Nem így működik élőben. Teljesen béna, használhatatlan. Havernak ilyen van a Focus bringáján, borzasztó egy ötlet. Ha nem találod el a pozíciót a visszarakásnál, akkor nem szorítja meg a kereket teljes erőből, lötyög egy kicsit. Szóval nem az igazi.

 

tudom, de szerintem jobb a canyon modszere az imbuszkulcsozasnal :)
 

Egyébként az imbuszos megoldással mi a baj egy amatőrnek? Gondolom mini szerszámkészletet a többség hord magánál amin van imbusz. 

Nekem átütős, tárcsás országútim van (emiatt a pokol kénköves bugyraiban fogok majd elégni az tuti  :lol:  ) és egyáltalán nem gond a kerékcsere. Szerintem alig lassabb mint egy gyorszárassal (inkább az a plusz idő mire az imbuszt előveszed) sőt annyi előnye még van ennek a rendszernek hogy a kerék mindig pontosan ugyanabba a pozícióba kerül vissza.

 

az enyemen van kar :D igysem egy konnyu bringa, igy most total mindegy az a +50g (foleg, ha imbuszkulcskent cipeled).


arn módosította - 2019. május 02. - 10:51


#1014
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás

MTB-n én is áldásnak érzem az átütőtengelyt, hátul a gyorszárral sem volt ilyen gondom, de elöl lötyögősebb a papucs (két utolsó villámnál legalábbis), ott nem mindig sikerült elsőre súrolásmentesen visszatenni.



#1015
inas

inas

    fórumtag

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

Egyébként az imbuszos megoldással mi a baj egy amatőrnek? Gondolom mini szerszámkészletet a többség hord magánál amin van imbusz. 
Nekem átütős, tárcsás országútim van (emiatt a pokol kénköves bugyraiban fogok majd elégni az tuti  :lol:  ) és egyáltalán nem gond a kerékcsere. Szerintem alig lassabb mint egy gyorszárassal (inkább az a plusz idő mire az imbuszt előveszed) sőt annyi előnye még van ennek a rendszernek hogy a kerék mindig pontosan ugyanabba a pozícióba kerül vissza.


Tehát nem súrol a tárcsa a betéthez, kerékvisszarakás után? Gyorszárasnál ez megőrített engem, persze az nem országúti volt, de azt mondtam magamnak, hogy soha többé tárcsafék. Tudom, hogy annál is léteznek bizonyos teknikák, de nem mindig jönnek be.

#1016
Feri84

Feri84

    újonc

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

A gyors kerékcserét kitalálták már átütötengelyhez is: https://www.youtube....h?v=lnLMBQmG2Zw

Igen, csak egy gond van vele: Nem így működik élőben. Teljesen béna, használhatatlan. Havernak ilyen van a Focus bringáján, borzasztó egy ötlet. Ha nem találod el a pozíciót a visszarakásnál, akkor nem szorítja meg a kereket teljes erőből, lötyög egy kicsit. Szóval nem az igazi.

 

Egyébként az imbuszos megoldással mi a baj egy amatőrnek? Gondolom mini szerszámkészletet a többség hord magánál amin van imbusz. 

Nekem átütős, tárcsás országútim van (emiatt a pokol kénköves bugyraiban fogok majd elégni az tuti  :lol:  ) és egyáltalán nem gond a kerékcsere. Szerintem alig lassabb mint egy gyorszárassal (inkább az a plusz idő mire az imbuszt előveszed) sőt annyi előnye még van ennek a rendszernek hogy a kerék mindig pontosan ugyanabba a pozícióba kerül vissza.


Canyon Ultimate CF SL DISC 8.0 - 2018

Ex: Focus Culebro SL 2.0  - 2014


#1017
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

A gyors kerékcserét kitalálták már átütötengelyhez is: https://youtu.be/lnLMBQmG2Zw
Igen, csak egy gond van vele: Nem így működik élőben. Teljesen béna, használhatatlan. Havernak ilyen van a Focus bringáján, borzasztó egy ötlet. Ha nem találod el a pozíciót a visszarakásnál, akkor nem szorítja meg a kereket teljes erőből, lötyög egy kicsit. Szóval nem az igazi.

Sot a Manitou teloknal mar joideje van pont ugyanez Hexlock neven. Nekem nem volt me'g gondom azzal, nem fogna meg erosen, ha nem jol rakom bele, csak attol fosok, hogy sikerul benan belerakva meghuzni, s elnyalni benne valamit.






Ha tul sokat kene kivennem az elsokereket, akkor biztos atalakitottam volna imbuszkulcos Hexlock SL-re, foleg, hogy ez kevesbe all ki oldalra:

https://www.youtube.com/watch?v=gK5fprS2moA

blash módosította - 2019. április 30. - 23:34


#1018
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.655 hozzászólás

ennek igy sok koze nincs a tarcsahoz :) ezt a masikal is meg lehet csinalni. amugy

https://youtu.be/OEbP5lXpSZ4?t=410

 

A gyors kerékcserét kitalálták már átütötengelyhez is: https://www.youtube....h?v=lnLMBQmG2Zw

Igen, csak egy gond van vele: Nem így működik élőben. Teljesen béna, használhatatlan. Havernak ilyen van a Focus bringáján, borzasztó egy ötlet. Ha nem találod el a pozíciót a visszarakásnál, akkor nem szorítja meg a kereket teljes erőből, lötyög egy kicsit. Szóval nem az igazi.


Marci

#1019
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.655 hozzászólás

 hogy beleszólnék a választásotokba, vagy miért nem 11es Shimano-t veszel inkább ??? 

 

ötletként sem merül fel

Kb ez a lényeg.

Olyan a bringád, amilyennek TE szeretnéd. Ez egy tök személyes dolog, ki miért úgy és azzal teker, ami neki tetszik. Az én bringám is "csúnya", sok faszság van rajta ami sokaknak szemet szúr és nem értik miért olyan. De nekem ilyen rondán tetszik és kész.


Marci

#1020
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Az valójában a tengely karja. Gondolom alapesetben azért nincs kar a végén, mert úgy könnyebb, meg letisztultabb. Egy amatőr pedig simán kiveszi a kerekét az amúgy is a zsebében lévő 5-ös imbusszal, ha defektet kap. 

De a versenyzőknek így megoldani, az felettébb érdekes, bár azt értem, hogy így legalább mire odaér a kocsi, kint a kerék. Csak akkor miért nem raknak fel inkább karos tengelyt, gyorsabb és főleg elegánsabb lenne. 

 

ennek igy sok koze nincs a tarcsahoz :) ezt a masikal is meg lehet csinalni. amugy

https://youtu.be/OEbP5lXpSZ4?t=410

 

***

 

en is spdvel megyek, mert semmi kedvem sincs monti melle megint ket cipot venni. igaz en inkabb turazok az outival (mongy a montival is :D ). kb ot eves korom ota folyamatosan tekerek, de vhogy sose mozgatott ez a versenyszellem, en csak jol akarom magamat erezni a bringan, es amig mozgok, addig bringazni is fogok, ugy es annyit, amennyi jol esik.


arn módosította - 2019. április 30. - 21:26