Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34313 hozzászólás a témában

#1041
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a tárcsafék,és a 34-es lánctányér egy elég nagy tévút az országúti szakágban sztem a felhasználók oldaláról nézve. ;) az 50/34-es hajtóműveknél elég sok júzer előszeretettel vált annyira keresztbe,h rossz ránézni.,csak is azért mert túl nagy a különbség a két első lánctányér közt,és nem mernek/tudnak leváltani. inkább 50/36-os kellene használni. a tárcsafék meg azon kívül,h ronda,megnehezíti a szerelést. 

 

a 46/34 jobb :)


arn módosította - 2019. április 29. - 21:31

  • Rabbit kedveli ezt

#1042
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.863 hozzászólás

Szerintem is az egyik fő bűnös a 9-es rendszer lesz. Aki ismerős mostanában használt országúti bringát keresett/vett, mind kiröhögött mikor küldtem nekik az apróból egy két szemrevaló bringát de 10es rendszerrel. Csakis 11es rendszerben gondolkoztak.

Nincs más, vidd lejjebb az árat ! Jobb, mint otthon kerülgesd ha már tényleg nem kell.

(XT/XTR-es karbon montim 100ért vitték el egy rakás új alkatrészt (gumik,fogsor,..) hozzá adva !!)

erre fogok hivatkozni, amikor 10-es alkatrészeket a mocsár aljára lealkudott áron akarok majd elhozni.

de nem fog sikerülni, mert - én mesüge - campát használok, azoknak meg nem akar leesni az ára, pl https://bit.ly/2IMMcI5



#1043
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

a tárcsafék,és a 34-es lánctányér egy elég nagy tévút az országúti szakágban sztem a felhasználók oldaláról nézve. ;) az 50/34-es hajtóműveknél elég sok júzer előszeretettel vált annyira keresztbe,h rossz ránézni.,csak is azért mert túl nagy a különbség a két első lánctányér közt,és nem mernek/tudnak leváltani. inkább 50/36-os kellene használni. a tárcsafék meg azon kívül,h ronda,megnehezíti a szerelést. 

 

Jóvan ez, szopjanak már az országútikkal is a levegős fék miatt, plusz a rejtett fékcső még sokkal jobbabb.


blash módosította - 2019. április 29. - 18:44


#1044
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

a tárcsafék,és a 34-es lánctányér egy elég nagy tévút az országúti szakágban sztem a felhasználók oldaláról nézve. ;) az 50/34-es hajtóműveknél elég sok júzer előszeretettel vált annyira keresztbe,h rossz ránézni.,csak is azért mert túl nagy a különbség a két első lánctányér közt,és nem mernek/tudnak leváltani. inkább 50/36-os kellene használni. a tárcsafék meg azon kívül,h ronda,megnehezíti a szerelést. 


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#1045
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás

Még messze nincs így. Még kevés országútis keres tárcsásat.
Egy 3x9-es rendszer eléggé elavult a mai 11-12-es rendszerek világában, ráadásul tiagra amiért nem ugrálnak az emberek.


nem vitatom, én montis szemmel írtam :)
ahogy látom, az emberek 98%-a egyben vesz biciklit, én meg sokkal inkább vázban gondolkodom,szóval néha reménykedve megnézem,nem írta-e oda az illető,hogy darabokban is mehet, netán ha nagyon érdekel, rákérdezek erre. ezt az eladhatóságra és a 9-es szettre reagálom, ugyanis a fentiekből kifolyólag én csak mellékesen foglalkozom a körítéssel, de én a maradék 2% vagyok, ez sokat nem segít, tudom :)

#1046
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
Köszi a véleményeket, levittem az árát 98-ra.

#1047
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.655 hozzászólás

Szerintem is az egyik fő bűnös a 9-es rendszer lesz. Aki ismerős mostanában használt országúti bringát keresett/vett, mind kiröhögött mikor küldtem nekik az apróból egy két szemrevaló bringát de 10es rendszerrel. Csakis 11es rendszerben gondolkoztak.

Nincs más, vidd lejjebb az árat ! Jobb, mint otthon kerülgesd ha már tényleg nem kell.

(XT/XTR-es karbon montim 100ért vitték el egy rakás új alkatrészt (gumik,fogsor,..) hozzá adva !!)


marton módosította - 2019. április 29. - 16:20

Marci

#1048
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

4503, aluváz? Mikor utoljára néztem aprót (~tavaly szettember), akkor olyan 110k körülre saccoltam volna, ha nem kell rá költeni (tehát sor-lánc-tányérok-fékbetétek-gumik rendben). Kompromittál a Tiagra& 9s& tripla, ezek miatt valoszinuleg kevesebb az erdeklodes.

 

A gond még az, hogy azok a régebbi road szériás meridák ütöttek-vertek, vágtak, borzalmasan ráztak.

 

A nyereg irreleváns, felhasznalofuggo. Megnyugtatásodra: nekem a Kancsót kb. fél év után vitték el brutális 165ezer ft-ért.. : o) Én úgy vagyok már ezekkel: ha aprópénzért is, de inkább menjen, ne foglalja a helyet-fogja a port föl'slegesen.



#1049
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Még messze nincs így. Még kevés országútis keres tárcsásat.
Egy 3x9-es rendszer eléggé elavult a mai 11-12-es rendszerek világában, ráadásul tiagra amiért nem ugrálnak az emberek.

 

elvileg azért ezt az ára tükrözi, miközben a tiagra azért egy használható cucc

 

szerintem

 

azért kérdeztem, hogy kb mennyiért lehet egy ilyet eladni, hogy el vagyok-e tévedve, vagy sem


stellaz módosította - 2019. április 29. - 15:28


#1050
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

féloff: csak mostanában hirdetek 1-2 dolgot, de 500-an is megnézték őket, mire 1 érdeklődő írt bármit is.

 

Egyébként (kérdezem) nem lehet, hogy az van kicsit a patkófékes országútiakkal, mint a 26-os MTB-kkel, hogy eljött, amikor "mindenki" szabadulni akar tőlük, és tárcsásakat vesznek helyettük? Tényleg nem tudom, csak magamból indulok ki, benn is van a kedvencek között jópár szép virsligumis gép, jó áron, de igazából eldöntöttem, hogy ragaszkodom a tárcsához. Aztán lehet, hogy oútis körökben sokkal több a konzervatív, és kell a francnak pizzaszeletelő..

Még messze nincs így. Még kevés országútis keres tárcsásat.
Egy 3x9-es rendszer eléggé elavult a mai 11-12-es rendszerek világában, ráadásul tiagra amiért nem ugrálnak az emberek.


  • ZolkoW, Rabbit, donciccio és 1 további fórumtag kedveli ezt


A sebesség mindent megold.

 


#1051
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Én is hasonlóra gondoltam, már sora felszereltségnél is elérhető a mechanikus tárcsafék. Meg sokan karbon vázat is szeretnének. De akkor te is így látod.

 

Hát ez nehéz ügy lesz akkor, úgy látom, pedig eddig korszerű és modern kecskének gondoltam, de a haladás már ezt is erkölcsi avultatta ezek szerint.

 

Legfeljebb átépítem egyenes kormányosnak, valamiért a koskormányon rendszeresen megrándul a bal hüvelykujjam, van hogy napokig nem tudok rendesen fogni vele, meg más ujjammal is van probléma egyéb sportból kifolyólag és nekem nem optimális ez a fékfogás.


stellaz módosította - 2019. április 29. - 14:11


#1052
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás

féloff: csak mostanában hirdetek 1-2 dolgot, de 500-an is megnézték őket, mire 1 érdeklődő írt bármit is.

 

Egyébként (kérdezem) nem lehet, hogy az van kicsit a patkófékes országútiakkal, mint a 26-os MTB-kkel, hogy eljött, amikor "mindenki" szabadulni akar tőlük, és tárcsásakat vesznek helyettük? Tényleg nem tudom, csak magamból indulok ki, benn is van a kedvencek között jópár szép virsligumis gép, jó áron, de igazából eldöntöttem, hogy ragaszkodom a tárcsához. Aztán lehet, hogy oútis körökben sokkal több a konzervatív, és kell a francnak pizzaszeletelő..


  • Kisherceg és donciccio kedveli ezt

#1053
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Sziasztok!

 

Kb. mennyiért lehet ma eladni egy merida road 903-at? Gyárilag full tiagra, 3x9, műszakilag tip-top, 80%-os conti grand sport race gumik, vatta új 15 rugós nyereg, nincsen agyonhasználva, nem zörög, nem kattog, nem nyekereg, rendesen karbantartott. L-es.

 

Azért kérdem, mert szerintem jó áron hirdetem, sokan nézik is, de jelentkező még nem volt egy sem.


stellaz módosította - 2019. április 29. - 13:41


#1054
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Holnap lesz az idei verseny, kis kedvcsinalonak itt a tavalyi Elozd meg a Fogaskerekut! verseny videoja.


  • marton, donciccio és zscs kedveli ezt

#1055
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.863 hozzászólás

nem lehet,h villával együtt érti az eladó a 2,088 kg-os tömeget? mondjuk a fene tudja. ezek a túl méretes csövek nehezebbek egy kicsit a hagyományos méretűeknél. 

lejjebb írja a villát külön. de ha azt levonom akkor meg extrém light lenne a váz másfél kg alatt


  • donciccio kedveli ezt

#1056
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

tudnatok ajanlani hosszu tekereshez?

 

1, kesztyut... montinal anno sokat foglalkoztam vele (kesztyu + markolat + kormanygeo), mert mindig zsibbadt a kezem. sose sikerult a problemat teljesen megoldani, orvos annyit mondott, hogy lazak az izuleteim. a legjobb vegulis az lett, amikor teljesen beleletlen kesztyut hasznaltam esi (szilikonos) markolattal. kesztyunel probalkoztam mindenfele vastagabb szilikonos megoldassal, de csak jobban nyomta az idegeket.

 

ez a problema megvan outinal is persze - most 2cmel magasabb bringam van, igy jobb lett, de eleg gyakran kell fogast valtani. egy hasonloan jo megoldas volt a fentihez kepest, ha egyenletesen parnazott kesztyut hasznaltam. tehat a tenyer resze ki van parnazva egyenletesen, de nem tul vastagon - ez meg egy 10+ eves kesztyu, gondolom mar atleptek ezen. nincs erre vmi okossag? vmi jo tipp?

 

2, uv elleni mezt... amiben nem doglok meg a melegben, de nem eg le a karom.

 

 



#1057
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

hiába 853-as, ez így nehéz lett https://bit.ly/2ZwduHW pedig ez a középméret. lehet hogy az over csövekre túl sok festék kell :-)

nem lehet,h villával együtt érti az eladó a 2,088 kg-os tömeget? mondjuk a fene tudja. ezek a túl méretes csövek nehezebbek egy kicsit a hagyományos méretűeknél. 


donciccio módosította - 2019. április 25. - 09:27

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#1058
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.863 hozzászólás

hiába 853-as, ez így nehéz lett https://bit.ly/2ZwduHW pedig ez a középméret. lehet hogy az over csövekre túl sok festék kell :-)


  • donciccio kedveli ezt

#1059
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.863 hozzászólás

kezdem érteni, miért nincs sramonly oldal és miért kevés a hívő https://www.youtube....h?v=unWUJtziplk


  • donciccio kedveli ezt

#1060
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás

zsír, akkor nem húzom le a listámról :)