Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34313 hozzászólás a témában

#1061
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.011 hozzászólás
  • LocationKelenföld

A HYRD mennyire jó? A sima bowdenes TRP-ről inkább negatívat hallottam, de javítsatok ki. BB7-et érdemes lehet lecserélni arra, vagy csak fölös pénzköltés?

 

A HYRD mennyire jó? A sima bowdenes TRP-ről inkább negatívat hallottam, de javítsatok ki. BB7-et érdemes lehet lecserélni arra, vagy csak fölös pénzköltés?

 

Plusz egy pozitív szavazat a TRP Spyre-ra. Semmi gondom vele, pedig nekem az oem verzió van.


  • ZolkoW kedveli ezt

#1062
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A HYRD mennyire jó? A sima bowdenes TRP-ről inkább negatívat hallottam, de javítsatok ki. BB7-et érdemes lehet lecserélni arra, vagy csak fölös pénzköltés?

 

Volt TRP HY/RD-m, szépen működött. Aztán 2 éve feláldoztam egy kis grammozás oltárán és TRP Spyre lett helyettük. Sosem volt velük semmi gondom.


  • ZolkoW és Rabbit kedveli ezt

#1063
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás

Egyébként szépen oldották meg azt amit a TRP és a Hope is elég ipari módon, igaz közel 10 évvel ezelőtt. Akkor még időszerű volt, ma már nagyon nem az. Én sem értem és soha nem venném meg. Ilyen is létezik ha már nagyon ez kell:

https://trpcycling.com/product/hyrd/

 

 

A HYRD mennyire jó? A sima bowdenes TRP-ről inkább negatívat hallottam, de javítsatok ki. BB7-et érdemes lehet lecserélni arra, vagy csak fölös pénzköltés?



#1064
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

Egyébként szépen oldották meg azt amit a TRP és a Hope is elég ipari módon, igaz közel 10 évvel ezelőtt. Akkor még időszerű volt, ma már nagyon nem az. Én sem értem és soha nem venném meg. Ilyen is létezik ha már nagyon ez kell:

https://trpcycling.com/product/hyrd/

 

És a konverterek:

Eurobike%202011%20Nick%20Day%205%20Sat%2

trp-parabox-cable-brake-to-hydraulic-dis

 



#1065
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
A nyeregcso sem hulyeseg...

#1066
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.003 hozzászólás

Minek vennel ilyen biciklit, ha nem tetszik ez az egesz fek?

A kormany miert csepp formaju egyebkent, ez hol latszik?   Nem tudok egy olyan kormanyt se, amit ne lehetne kicsit forgatni, meg a szuper aero kormanyokat is lehet. (pl. Cervelo S5, Trek Madone)

 

szerintem a d-fuse kormány nem tűnik hülyeségnek (ellentétben a nyeregcsővel). feltételezem, a stucninál ennek is kör keresztmetszete van:

d-fuse-tech1.jpg

 

giant_defy_2018_d_fuse_bar-1024x497.jpg

 

 

a hidraulikus-bovdenes hibrid fékkel én sem tudok azonosulni,  a Giant-tól számomra ez a megoldás csalódás.


Kisherceg módosította - 2019. április 14. - 00:02

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1067
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

 

bikemag.hu/magazin/hirek/giant-defy-advanced-2-teszt

 

Hát ez a D-Fuse csepp átmérőjű kormány, súlyosbítva azzal bovdenes-hidraulika átalakító izével. Vajon lehet kapni olyan stucni előlapot, ahelyett az átalakító szörnyűség helyett? Hogy ne kelljen már kormányt is cserélni, ha nem tetszik ez az egész fék?

Minek vennel ilyen biciklit, ha nem tetszik ez az egesz fek?

A kormany miert csepp formaju egyebkent, ez hol latszik?   Nem tudok egy olyan kormanyt se, amit ne lehetne kicsit forgatni, meg a szuper aero kormanyokat is lehet. (pl. Cervelo S5, Trek Madone)



#1068
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

Giant_defy_advanced_2-11.jpg

 

bikemag.hu/magazin/hirek/giant-defy-advanced-2-teszt

 

Hát ez a D-Fuse csepp átmérőjű kormány, súlyosbítva azzal bovdenes-hidraulika átalakító izével. Vajon lehet kapni olyan stucni előlapot, ahelyett az átalakító szörnyűség helyett? Hogy ne kelljen már kormányt is cserélni, ha nem tetszik ez az egész fék?


  • donciccio kedveli ezt

#1069
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás

Köszi!



#1070
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Sziasztok!

Netes infók alapján campa 11-es rendszert lehet használni sram/shimano 11-es sorral.

Így van valóban,és nem kell akkor kazettatestre vadászni?

(egy már meglévő campás gépbe kerülne másik kerék)

Igen, mukodik. pl. AG2R bringakat fotoztak Campa valtoval Ultegra sorokkal a szezon elejen.

latour_mercx_pro_bike_7.jpg


ave módosította - 2019. április 11. - 23:19


#1071
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Giro jövőre Budapestről. az év vicce eddig. túlélőtúra lesz nekik, nem kátyúkat, tankcsapdákat kell kerülgetni

Nagy tevedes.    K jo lesz ez nekunk, egy csomo utat rendbe fognak hozni emiatt.   Es ha a szokasos igenytelen kivitelezes is lesz, 1-2 evig tok jo utak lesznek.

Es ha egyben, hat abban biztosak lehetunk, hogy Etyek-Alcsut (ami mar majdnem Felcsut) kozott fog menni a mezony, es en szoktam arra edzeni.

Szoval tok jo lesz.


  • Rabbit és zscs kedveli ezt

#1072
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.863 hozzászólás

Giro jövőre Budapestről. az év vicce eddig. túlélőtúra lesz nekik, nem kátyúkat, tankcsapdákat kell kerülgetni



#1073
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás

Sziasztok!

Netes infók alapján campa 11-es rendszert lehet használni sram/shimano 11-es sorral.

Így van valóban,és nem kell akkor kazettatestre vadászni?

(egy már meglévő campás gépbe kerülne másik kerék)



#1074
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.863 hozzászólás

márkahű maradtam de a mai ride után feltettem a télen (használtan) vett trans am-t. eddig flite genuine gel volt fent. kíváncsian várom a különbségeket. kettő máris van, ez lyukas és fél cm-el emelni kellett hozzá a nyeregcsövet


  • donciccio kedveli ezt

#1075
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

A nyomorult FB CDN-je...

 

Igy biztos megy.

https://www.facebook...376698353174186


  • donciccio kedveli ezt

#1076
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

 

 

Nem működik a link.



#1077
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás
Mathieu van der Poel tud biciklizni.  :o

 

https://video-vie1-1...1e5&oe=5CA691E3



#1078
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.655 hozzászólás

De most frankón ! 30ezer Ft körüli összegért mit várunk ? Szerintem nem is annyira gáz a piroska ennyiért.

Ezt nem azok veszik, akik egy alkatrészért hajlandók ennyi pénzt kiadni.


Marci

#1079
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás

láttam már képen ilyen gripshiftes kart koskormányon, de sosem gondoltam volna, hogy gyári setupban is létezik.



#1080
Bitecus

Bitecus

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

áruházi kerékpár. mint nálunk pl a praktikerben. szerintem nincs olyan alkatrésze ennek a walmartos bicónak, aminél létezhet rosszabb. fékbovden is mit művel. a 13-14 kg tömege se semmi :-)

 

Nem akarom véleményezni ezt a piros csodát, csak annyit teszek hozzá, hogy az egyszerűség önmagában még nem jelent gagyiságot is. Az első "országútim" egy Csepel Apolló volt, azt is sokat hajtottam. (Ékes hajtókar, szénacél váz, acélfelni, ötös menetes racsni...) A problémák akkor kezdődtek, amikor kopás miatt a gyári alkatrészeket cseréltem volna hasonló újra. Nem kaptam tartós, jól működő alkatrészeket, ezért kényszerűségből kategóriát kellett váltanom. Több tudomány - magasabb ár. Végső soron egy többmilliós biciklit is az embernek kell hajtania.

Visszatérve a piros csodára: az olcsóság nem indokolja pl. azt, hogy a bandázs fordítva legyen feltekerve...


Bitecus, a biciklis ember.