Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34317 hozzászólás a témában

#4941
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

a conti gp4000 s2 tenyleg szelesebb, mint a hirdetett (25~27, 28~30)?

19es felnire 28asnal kisebbet nem nagyon illik tenni, de igy inkabb a 25os all ehhez kozelebb.

Ha elfér a vázban a szélesebb, én azt választanám. :) Bár ez nem a kérdésre válasz.



#4942
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a conti gp4000 s2 tenyleg szelesebb, mint a hirdetett (25~27, 28~30)?

19es felnire 28asnal kisebbet nem nagyon illik tenni, de igy inkabb a 25os all ehhez kozelebb.



#4943
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.864 hozzászólás

a domestos előbb talán egy lightosabb tipp: szódabikarbóna. ha a csempefuga tisztítására jó, akkor itt is tud fehéríteni



#4944
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

kb. 2 és fél órát mentem a "rendszerrel", utána nem nyitogattam elöl a gyz-at, nem néztem a műanyagot, két ok miatt: egyrészt, mert menet közben semmit sem vettem észre, nem volt sem instabil, sem bizonytalan, kanyarokban-fékezéskor sem volt semmi idegenérzet. Másrészt, mert szemrevételezve a kerék sem mozdult el, ugyanott volt a gumi a villavállhoz viszonyítva, mint mikor bekerült a kupak a garázsban.

Majd ellenőrzöm azért, de, ma teljesen jelesre vizsgázott. Jövő héten meg kerítek valami fémdarabot.

szerk: Arn, én nem vagyok oda a zselés bandázsért. A jó bandázs nekem vékony, de csúszásmentes. A kényelemért a kesztyű-guminyomás-villa felel, a BBB zselését próbáltam, de nem jött be, hogy csúszós. A fehér bandázst amúgy konyhai zsíroldóval meg domestossal szépen új fényűvé lehet varázsolni.

BTW: van egy érzésem, hogy a BBB-PRO-XLC-Acor etc.. zselés bandázsok névben különböznek és csomagolásban

Sajnos nincs tapasztalatom veluk, ez az elso koskormanyos bringam. Lightos montis terepeken is megyek vele, nem tudom mennyit szamit a komfortban. Ilyenkor fox hosszuujjas kesztyut hasznalok, evek ota bevalt montinal. Ezen nincs semmi zseles betet, nem szerettem az olyan kesztyuket - markolatbol vegigprobaltam a 15e forintosig szinte mindent, a legpuritanabb esi vekony szilikonos markolat valt be. Mivel hamar zsibbad a kezem, eleg erzekeny vagyok a kesztyu - markolat kombora. Ez a mostani ok, nem mondom, hogy az esi szintje, de nem tudom, hogy lehet e jobb, vagy ez ilyen es kesz. Kesztyuvel kituno a tapadas, csupasz kezzel is jo.

A domesztoszt meg kiprobalom, thx. A mosogatoszeres szivacs leszedte a kosz nagy reszet, de ugy sem volt tul szep. Eleg egy sarasabb szakasz, es megint olyan, mint elotte.

arn módosította - 2015. augusztus 02. - 20:50


#4945
meno10

meno10

    fórumtag

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

kisherceg teljesen jól rátapintottál, értem én poént :D amúgy teljesen fekete a nadrágom és a betét meg "fehér" benne ,de nekem az a furcsa hogy az eddigi fehér nyergeimen ez a nadrág sosem színeződőt el ezen a nyergen meg igen?! O.o

A másik meg hogy nem bírtam letakarítani róla ez a sárgaságot, nem akarok nekiállni vad szerekkel nehogy kárt tegyek benne, valami jó ötlet?!



#4946
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Nem tűnik vészesnek. Erős fékezésnél sem történt semmi? Megnézted mennyire deformálódott a műanyag? Lehet, nem véletlen, hogy korábban linkelt csóka valami keményebb, bútoralkatrész műanyagából farigcsált magának távtartót.

kb. 2 és fél órát mentem a "rendszerrel", utána nem nyitogattam elöl a gyz-at, nem néztem a műanyagot, két ok miatt: egyrészt, mert menet közben semmit sem vettem észre, nem volt sem instabil, sem bizonytalan, kanyarokban-fékezéskor sem volt semmi idegenérzet. Másrészt, mert szemrevételezve a kerék sem mozdult el, ugyanott volt a gumi a villavállhoz viszonyítva, mint mikor bekerült a kupak a garázsban.

 

Majd ellenőrzöm azért, de, ma teljesen jelesre vizsgázott. Jövő héten meg kerítek valami fémdarabot. 

 

szerk: Arn, én nem vagyok oda a zselés bandázsért. A jó bandázs nekem vékony, de csúszásmentes. A kényelemért a kesztyű-guminyomás-villa felel, a BBB zselését próbáltam, de nem jött be, hogy csúszós. A fehér bandázst amúgy konyhai zsíroldóval meg domestossal szépen új fényűvé lehet varázsolni. 

 

BTW: van egy érzésem, hogy a BBB-PRO-XLC-Acor etc.. zselés bandázsok névben különböznek és csomagolásban


Vejne módosította - 2015. augusztus 02. - 20:11


#4947
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

cx bringara a pro zseles bandazs megfelelo? vagy egyeb bevalt brand?

https://www.bike-com...kerband-p27789/

 

a gyari giant zseles nekem tokeletesen megfelelo, de mostanra nagyon hanyingerul nez ki a feher szin miatt.



#4948
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
  • LocationKelenföld

 

más: kipróbáltam a kókány műanyag kupakos villámat. Hibátlan, egészséges a férőhely, és a 23mm-es gumi annyival jobb-stabilabb-kényelmesebb-tapadósabb (meg gyorsabb is, ha a számokat nézem..) hogy a 20-asokkal leszámoltam egy életre. Hátra mehet 25-28-as is akár, előre meg jó lesz a 23-as, főleg a csirkekormánnyal, ami úgyis csillapít.

 

Nem tűnik vészesnek. Erős fékezésnél sem történt semmi? Megnézted mennyire deformálódott a műanyag? Lehet, nem véletlen, hogy korábban linkelt csóka valami keményebb, bútoralkatrész műanyagából farigcsált magának távtartót.



#4949
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Nekem a városi gépen lett kék a nyereg a farmertől. Vagyis kékes.

 

A short, amiben tekersz, az nem narancs, ugye? Freddyke már itt írná az oldalnyi kommentet arról, mennyire egészségtelen és káros lehet a ruházat, ha a testnedvek hatására kioldódik a festék belőle :D

 

Én nem foglalkoznék vele a helyedben, de pont emiatt vagyok vele úgy: a nyereg színe fekete. :) 

 

más: kipróbáltam a kókány műanyag kupakos villámat. Hibátlan, egészséges a férőhely, és a 23mm-es gumi annyival jobb-stabilabb-kényelmesebb-tapadósabb (meg gyorsabb is, ha a számokat nézem..) hogy a 20-asokkal leszámoltam egy életre. Hátra mehet 25-28-as is akár, előre meg jó lesz a 23-as, főleg a csirkekormánnyal, ami úgyis csillapít.



#4950
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.006 hozzászólás

nem kellett volna kihagyni az egészségügyi megállást. :)

 

komolyra fordítva: feltételezem, a nyereg huzata nem kompatibilis a ruháddal/izzadtságoddal.

 


  • Vejne kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#4951
meno10

meno10

    fórumtag

  • fórumtag
  • 22 hozzászólás

Sziasztok!

Vásároltam egy új nyerget, az első tekerésem meg volt és kényelmes nagyon tetszik, csak hogy amikor leszálltam a nyeregről meglepődtem amit láttam!

A nyereg élszíneződőt narancssárgán! Az előző nyergeim is fehérek de sosem volt még ilyen!

Ez vajon mitől lehetett, mitől sárgul be? Valaki járt már így?

 

DSC03350_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



#4952
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Jelenleg en is a zsebemben hordom, de terepen nem tul jo (cx). :)

#4953
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Nekem a zsebeimben ez van:

-pumpa (SKS rézgéj)

-Telefon

-Lakás-pince-kukakulcs

-Pénztárca személyi iratokkal

-Néha egy félliteres palack

 

Nyeregtáskában meg belső-leszedők-zsebszerszám-láncbontó. 

 

A belső-leszedők-zsebiszerszám röhögve beférne a zsebeimbe, de jobb szeretek táskába pakolni, mert nem vagyok teve!

 

stílustanulmányom van, mihez kezdjünk, ha a villánk egy dinoszaurusz, és nem szereti a széles felnin a 23mm-es (24) külső gumikat. Vegyünk egy Rózsaszín szövegkiemelőt, a kupakjából vágjunk ki két apró kis éket, helyezzük a villapapucsba, tegyük be a kereket, gyönyörködjünk a megnövelt férőhelyben, és imádkozzunk, hogy a gyorszár fogja a helyére a kereket..

 

11844055_842784615812163_895775863_n_www

11830066_842784625812162_920063921_n_www

11798477_842784642478827_1515363698_n_ww
 
Fogja bírni? nem fog eltörni? nagyon kókány?
 

 



#4954
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Nekem mindig gondot okoz, hogy hova rakjam: kulcs, okostelo, nemi penz, berlet vesz esetere. Kinek mi valt be? Vmi minimal megoldas jo lenne, nyeregtaska helyett. Van jobb?

#4955
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

érdemes tőle kiemelni a hihetetlen taktikai érzéket, a versenyrutint, és a zseniális helyezkedést a mezőnyben. az is bomba, hogy 20+ évesen idegen – remélhetőleg csak női – seggeket fogdos, mindezt nyilvánosan. teszi ezt akkora bárgyú arccal, hogy nem tudom eldönteni, felfogja-e egyáltalán, hogy hol van, vagy épp arra gondol, milyen jó lesz meghallgatni a kedvenc számát, a szlovák bikinitől a részegen ki visz majd haza-t.

 

 

Lithion2 gumival valakinek tapasztalata? Rivjúkban agyondicsérik, de, aki már mást is használt, az nincs annyira oda érte..

 

a 25-ös, valójában 26,4mm és max 7 bar-ra fújható. érdekes hangja van újkorában, amiből később sem veszít. 60 TPI. nem kopik, jól tapad a lejtős kanyarokban is. 260 gr körül van a 25-ös. ha most kellene, inkább talán ilyet vennék http://www.bike24.de...,35;product=438

http://www.planetx.c...folding-radiale  én meg ezt

 

Bár a rubino pro idehaza olcsóbb. a méz falú meg majdnem bézs


Vejne módosította - 2015. augusztus 02. - 08:38


#4956
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.864 hozzászólás

Nem tudom, de nem is erdekel, mivel a vilag egyik legjobb bringasa, orom nezni amit bringan muvel.

Csak az nem esik el egykerekezes kozben, aki meg sosem probalta.

 

érdemes tőle kiemelni a hihetetlen taktikai érzéket, a versenyrutint, és a zseniális helyezkedést a mezőnyben. az is bomba, hogy 20+ évesen idegen – remélhetőleg csak női – seggeket fogdos, mindezt nyilvánosan. teszi ezt akkora bárgyú arccal, hogy nem tudom eldönteni, felfogja-e egyáltalán, hogy hol van, vagy épp arra gondol, milyen jó lesz meghallgatni a kedvenc számát, a szlovák bikinitől a részegen ki visz majd haza-t.

 

 

Lithion2 gumival valakinek tapasztalata? Rivjúkban agyondicsérik, de, aki már mást is használt, az nincs annyira oda érte..

 

a 25-ös, valójában 26,4mm és max 7 bar-ra fújható. érdekes hangja van újkorában, amiből később sem veszít. 60 TPI. nem kopik, jól tapad a lejtős kanyarokban is. 260 gr körül van a 25-ös. ha most kellene, inkább talán ilyet vennék http://www.bike24.de...,35;product=438



#4957
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Lithion2 gumival valakinek tapasztalata? Rivjúkban agyondicsérik, de, aki már mást is használt, az nincs annyira oda érte.. :) :) 



#4958
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
Valaki nem tudja, mit szimbolizál a rollzzeye? Sosem értem, miért van minden kommentben.

Amúgy 2 fok nem a világ, fél cm a nyergen szintén.

És ha feltűnt, 130 as a stucni, pedig már a 120ra is olyan bleudseget mondott valaki, hogy hosszú... Hmm. Nem, ez fsem az; )

#4959
bijancsi

bijancsi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

 

...

 

tegnap kicsit állítottam a kormányon (lefelé forgattam) a nyerget koppig hátratoltam. Na, így már lényegesen jobb. Be tudok támaszkodni hajlított könyökkel a fékváltókarhoz, összehúzva magam, illetve, a kormány is mindenhol (felső-drop-hood-ramp-hook) kényelmes. A váltókart-kioldókart elérem, a fékkar problémásabb, de az a sz.r campa fvk miatt lesz. ...


 

khm-khm... :huh:  nocsak, mégis...? :rolleyes: :D


bijancsi módosította - 2015. augusztus 01. - 22:19


#4960
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Muszáj leszek a papucsot betétezni, elöl ugyanis az egiyk oldalt "fényes" lett a külső külső éle. :) Kanyarban szerintem bele-belekaphat a villaváll. 

 

Gurultam most ezekkel a külsőkkel (22mm Conti GP hátul, a black chillis-handmade in germanys féle&23mm-es rubino slick, mindkét gumi itthon volt még tavalyi-tavaly előtti használatból) és mintha új bringát kaptam volna. Kényelemben-vibrációban mérföldekkel javult a helyzet, mindkét külsőt a gyártó által ajánlott minimális nyomáson használom (így elöl 8, hátul 7.5 bar nyomás van most bennük.) 

 

Nem mértem tolómérővel a tényleges szélességet, de a 23-as Rubino a régi csirke (13mm belső szélességű) Mexico felniken 23.95-23.98 mm közt volt digitális mérővel tavaly. Gondolom, ezeken a szélesebb felniken kissé jobban kiterülnek.

 

Már csak azt kell kitalálnom, melyik szemetesbe dobjam a 20-as külsőket. Na jó, igazából jó lesz majd Polariss úrnak görgőzni vagy nekem előre&tartalékba.