Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Országútikról mindent

* * * * - 3 votes

  • Please log in to reply
34314 replies to this topic

#4281
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

miért nem vesztek egy trekkinget méretben minőségibb vázzal (pl. valami tange húzott csőszettes-540-es LX szettes régibringát) aztán mehet a móka átépítésre, vagy, régebbi MTB váz hosszú benyúlású fékkel&622-es kerékszettel? :)

 

amúgy ebben az országban nagy a félretájékoztatás, láttam olyan embert, aki kerékszett vásárlás után betárazott 6500-ös szettel (pedig 10-est szeretett volna..) mert azt mondta neki az eladó, hogy a kerékszettre csak 9-es sor megy rá ;)


Edited by Vejne, 2015. December 23. - 08:44.


#4282
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Pedig egy sárvédős edzőgépnek tökéletes, ráadásul strapabíró. Mind a ketten terepen versenyzünk, ha outiznék kizárólag, akkor érteném amit mondasz. Olykor elcsodálkozok a sznobizmuson, persze ha egy formailag ugyancsak retro ritchey-ről beszélünk 1600 dollárért, akkor mindjárt más a hozzáállás. :D Egyelőre még nagy arányban kerékpárostól függ ez a sport!

akkor is furcsa,  trabant kasztniba , ferrari motort rakni  :)

 

illetve a mai napig nem tudom megérteni például az altrix warrior felni,  (új) ultegra/105 agy párosítást (mind 2ből  volt több  is)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4283
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 posts

biztosan képesek az innovációra a csepelnél, de ez a torpedo+10 ultegra párosítás nekem olyan, mint egy zenga zakóhoz felvenni Király Gábor mackónadrágját

Pedig egy sárvédős edzőgépnek tökéletes, ráadásul strapabíró. Mind a ketten terepen versenyzünk, ha outiznék kizárólag, akkor érteném amit mondasz. Olykor elcsodálkozok a sznobizmuson, persze ha egy formailag ugyancsak retro ritchey-ről beszélünk 1600 dollárért, akkor mindjárt más a hozzáállás. :D Egyelőre még nagy arányban kerékpárostól függ ez a sport!


Edited by kimy, 2015. December 22. - 22:43.


#4284
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,863 posts

Üdv Mesterek!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni: egy jó barátom szeretne csepel torpedo 3 2014 vázszettre építeni, alkatrészek már meg vannak (ultegra 6600 10s), eladó szerint 10 sebességessel nem kompatibilis, valaki mondja már meg a véleményét, mert szerintem jó nagy marhaság, jómagam használok egy ilyet Mirage 9s-el. Mivel a saru távolság ugyanannyi a 10esnél, mint a 9esnél, akkor miért mondhatta ezt?

biztosan képesek az innovációra a csepelnél, de ez a torpedo+10 ultegra párosítás nekem olyan, mint egy zenga zakóhoz felvenni Király Gábor mackónadrágját



#4285
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 posts

Mert nem ért hozzá.

Akkor inkább maradt volna csendben :) Nem találtam neten 10es rendszerrel szereltet, kíváncsiságból feltettem itt a kérdést, hátha valami felett elsiklottam. :)

Köszi még akkor is ha triviális volt a kérdés.



#4286
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

 Mivel a saru távolság ugyanannyi a 10esnél, mint a 9esnél, akkor miért mondhatta ezt?

Mert nem ért hozzá.



#4287
kimy

kimy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 600 posts

Üdv Mesterek!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni: egy jó barátom szeretne csepel torpedo 3 2014 vázszettre építeni, alkatrészek már meg vannak (ultegra 6600 10s), eladó szerint 10 sebességessel nem kompatibilis, valaki mondja már meg a véleményét, mert szerintem jó nagy marhaság, jómagam használok egy ilyet Mirage 9s-el. Mivel a saru távolság ugyanannyi a 10esnél, mint a 9esnél, akkor miért mondhatta ezt?


Edited by kimy, 2015. December 22. - 21:43.


#4288
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts


nekem jobban bejön a kerekdedebb. ...és igen, 5mm plusz hossz sokat hozzá tud tenni az élményhez. .....ja, várj, ez most bringás kérdés? akkor nem tudom sajnos...

jé, így néz ki a C1 és az RHM egymás mellett

 

10622305_903506393073318_1084816628_n_ww
 

12395181_903506413073316_2073984778_n_ww

12395456_903506429739981_884277598_n_www
 
így a PLT

2015-12-20_10.34.52_www.kepfeltoltes.hu_
 
5mm-rel rövidebb.
Forma hasonló
 
egyébként, aki szerint sok fajta kormány van, az nem beszél komolyat: van, de nagyon sok az identikus darab ugyanolyan adatokkal, scsak más árral-grafikával (de Uno..)
 
Így a választás mindig ezeken múlik:
-ár
-elérhetőség
-megjelenés
 
(miután a hajlítás szűrőjén átment a darab)
 
amúg szükségem van erre a "nyúlásra", a gerincemnek, a tekeredő-kanyargó s-görbületű oszlopnak jót tesz, ha végig ki lehet nyúlva, és nem magzatpózban összekuporodva kell gömbölyödnie.
 
nincs 1 cm-től nagyobb különbség sem hosszban, sem ejtésben a legtöbb modern darab közt. :)
 
Amúgy most kb. identikus a nyeregorr-kormány távolság, valamint, a felsőcsőhossz-stucnihossz-kormányhossz triója kombinálnva. 
 
ja, amúgy vettem 28mm-es külsőt (szigorúan a 25-ös kiszórása-eladása után, amit term. beszerzési ár felett tettem meg, mert én csak drágábban vagyok hajlandó eladni, mint ahogy én veszem. ilyen patkány vagyok)
 
kíváncsi leszek a dologra, 170-es szövetsűrűságet írnak.
 
(igaz, 1.5 hónapja nincs országútim! Vagis van, csak hajtókar nélkül :D ) szóval trekkinggel mászkálok, aminek a hátránya, hogy minden csapáskor beakad a sarkam a láncvillába, és úgy érzem magam, mint akinek kosárlabda van a lába közt..

Edited by Vejne, 2015. December 22. - 07:27.


#4289
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8,006 posts

és az én kérdésemre mikor kapok választ? :D

 

sokat jelent 5mm reach? Kinek mi jött be jobban, az élesebb, vagy kerekdedebb alsó szekció?

 

nekem jobban bejön a kerekdedebb. ...és igen, 5mm plusz hossz sokat hozzá tud tenni az élményhez. .....ja, várj, ez most bringás kérdés? akkor nem tudom sajnos...


  • Rabbit and Vejne like this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#4290
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

és az én kérdésemre mikor kapok választ? :D 

 

sokat jelent 5mm reach? Kinek mi jött be jobban, az élesebb, vagy kerekdedebb alsó szekció?



#4291
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Értem. S akkor egyeneskormányos országútikat ne is nézzek?

Pl.: Cannondale CAAD8 Flat Bar és hasonlók is hanyagólandók?

vagy számold bele a stucni cserét  mindjárt. 3 év alatt 9-10 speeder-t adtam el, kb 2/3-uk már átesett a műtéten. (pedig mindig szólok előre :))

én montiról váltva  inkább vmi -mostanság divatosan-  gravel bikenak nevezett cuccost néznék. pl 

http://superiorbikes...ikes/detail/283

 

de előbb próbálgatnék amit lehet.

meg télleg van topikja


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4292
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

nézhetsz,de kb. 2-3 cm-rel hosszabb stucnira lesz hozzá szükséged.

 

Kb. De akár több is lehet, mert még a legrövidebb outi kormányok előrenyúlása is cca. 70mm. 


Edited by Vejne, 2015. December 21. - 17:55.


#4293
palio

palio

    vendég

  • fórumtag
  • 46 posts

Értem. S akkor egyeneskormányos országútikat ne is nézzek?

Pl.: Cannondale CAAD8 Flat Bar és hasonlók is hanyagólandók?

 

van. a speeder inkább a cx geója. bajocska hogy bele van számolva az outi kormány előrenyúlása, egyenessel rövid lesz.


  • Vejne likes this

#4294
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Sziasztok! Valakinek véletlenül nincs elfekvőben egy 17 fok, 31.8 mm befogóval, 80-90mm-esek jöhetnek szóba. Vagy esetleg valamilyen boltot ahol lehet ilyet kapni? Csak magyar boltot és oldalt.

bármelyik bolt hoz neked. vagy rendelsz unot ebayről. bárhol, ahol ricsit-bbb-t kapsz, találsz 16-17-es stucnit

 

más:

 

sokat számít 5mm reach kormányok közt? Vagy annyit egy kis fékkar-pozicionálással&nyeregcsúsztatással áthidalhatok? :)

 

Csak olyan olcsón kapnék Pro PLT kormányt, hogy lazán beneveznék rá. A két bringa most "identikus" papíron:

 

felsőcsőhossz-stucnihossz-kormányhossz

570-135-75

575-130-75

 

Ha a PLT felkerülne, a c'dale lenne fél cm-rel rövidebb, ezért sem tartanám nagy ötletlenek a vásárlást. Csak annyira szép íve-formája van annak a PLT-nek, hogy elgondolkodtat :) Szerk: csak igazából a mostaninak szinte ugyanaz az íve-formája, csak hangyányival hosszabb. És, ha a 88mm hosszú syntace-nál sem éreztem hosszúnak a cockpitet, akkor gondolom, felesleges lenne 70mm-re visszavennem a kormányból :D (NB: a syntace 88mm hosszú, XL méret. a 100mm nem korrekt)


Edited by Vejne, 2015. December 21. - 07:19.


#4295
meno10

meno10

    fórumtag

  • fórumtag
  • 22 posts

Sziasztok! Valakinek véletlenül nincs elfekvőben egy 17 fok, 31.8 mm befogóval, 80-90mm-esek jöhetnek szóba. Vagy esetleg valamilyen boltot ahol lehet ilyet kapni? Csak magyar boltot és oldalt.



#4296
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

van. a speeder inkább a cx geója. bajocska hogy bele van számolva az outi kormány előrenyúlása, egyenessel rövid lesz.

Erre szoktak a weightweenies fórumon "160mm stucni, javaslatok" topikot nyitni.



#4297
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Sziasztok!

Tudom, hogy itt Istenkáromlás egyeneskormányos országútikról beszélni, én mégis erről fogok.
Tavasszal kizárólag városon kívüli edzésre szeretnék országútira váltani a mostani 26-os városi montimról (ez marad városra).

Kb. 40-60 km/alkalom, ezt heti 2-3 alkalommal tudom beiktatni.
Mit javasoltok? Pl: Merida Ride széria vs. Merida Speeder.

1. Érdemes koskormányos "komfort" outit vennem, vagy egy egyenes kormányos "fitness" az én kategóriám?
2. Egyáltalán a Speeder és a Ride vázgeometriájában van különbség a gyakorlatban?

 

van. a speeder inkább a cx geója. bajocska hogy bele van számolva az outi kormány előrenyúlása, egyenessel rövid lesz.


Edited by Bikertigger, 2015. December 20. - 21:25.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#4298
palio

palio

    vendég

  • fórumtag
  • 46 posts

Sziasztok!

Tudom, hogy itt Istenkáromlás egyeneskormányos országútikról beszélni, én mégis erről fogok.
Tavasszal kizárólag városon kívüli edzésre szeretnék országútira váltani a mostani 26-os városi montimról (ez marad városra).

Kb. 40-60 km/alkalom, ezt heti 2-3 alkalommal tudom beiktatni.
Mit javasoltok? Pl: Merida Ride széria vs. Merida Speeder.

1. Érdemes koskormányos "komfort" outit vennem, vagy egy egyenes kormányos "fitness" az én kategóriám?
2. Egyáltalán a Speeder és a Ride vázgeometriájában van különbség a gyakorlatban?

Csak suhanni akarok a 16 kg-os 26-os montim után.



#4299
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts

..és az hol van pontosan??

 

1-es úton, petőfi sándor utcai buszmegállónál. jó fejek, ha kb tudod milyen csavar kell adnak olyanokat és kimehetsz a bringádhoz vagy mint nálam: tetőcsomagtartóhoz próbálgatni, hogy melyik a tuti.

 

https://www.instants...0.89h,-5.55p,1z



#4300
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 949 posts

ennyi, a budaörsi maszek barkácsboltban még nagyapám Made in USSR tanyabikejába is találtunk megfelelő csavarokat:D

..és az hol van pontosan??


Ridley Noah Fast