Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34313 hozzászólás a témában

#3721
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

offtopik, de, ha ti bringabolt szervizt futtatnatok, hogy szamolnatok a szervizdijakat?

csak tegnap sikerult belefutni egy borzalomba: kb. 20 percig tartott, mire egy fel flakon fektisztito folyadekkal&snitzerrel lehamoztak egy 30 eves rakovult bandazst egy patkanyouti kormanyrol.

 

itt azert 20 perc szopas csak a bandazseltavolitas, jo sok fektisztito folyadek... utobbi draga, elobbi idoben meg rengeteg hasznos dolgot meg lehetett volna csinalni.

 

en lazan felszamolnek oradijat is. azert van hhh-s vaz, pl. rejtett bowdenes kormany-vaz, amit atkabelezni nem 20 perc.. 

 

ti hogy jarnatok el? :)

 

standard munkavégzési árlista + óradíjas felár, ha szopóbb munka. nyilván pl egy 30éves összerohadt bringát behoznak felhívnám a figyelmét, hogy itt lehetnek váratlan problémák, ami miatt lehet drágább lesz. anúgy régebben nálunk a helyi boltban a teszkós/áruházi bringák üzembe helyezése dupla árazáson ment :DD


DaveRider módosította - 2016. március 22. - 17:00

  • Vejne kedveli ezt

#3722
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

te hogy tennéd?

 

én javasoltam nekik az óradíjat, de jelenleg még nem bevett gyakorlat. felvetettem nekik az ötletet, mert, én tuti úgy végezném... 

 

mint mashol. kb tudjak, hogy mi mennyi ido... kozlik az illetovel, aki vagy rabolint, vagy nem. arrol nem a szerelok tehetnek, ha egy ket ftos vason orakat kell dolgozni, egy dragan meg felet. sok helyen kb tudjak, hogy ennyi ido egy hajtas tisztitas, kiszamoljak oraberbol, igy lehet csinalni egy kb tablazatot tajekoztatonak.


arn módosította - 2016. március 22. - 13:57

  • Vejne kedveli ezt

#3723
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

https://www.rosebike...2015/aid:737622

 

hoppácska. kuponom is van.

a 40 eurós bowdenkészletet is adják hozzá

 

ráadásul bármilyen shimano sis kompatibilis hátsó váltóval működne a mostani soromon, mindenféle sallang nélkül. (oké, nem 100%, mert 4.5mm-re hézagolt sor kéne hozzá, az enyém meg 4.55)

 

Ráadásul ez már a frissített lógó fülű változat...

 

amúgy ezek szándékosan készítették úgy a 10-es ep-t, hogy váltsa a 8s shimanot, a 11-est meg úgy, hogy a 9-es rendszereket váltsa gond nélkül? :\

ha itthon csak a felét kiírnád egy reális óradíjnak, ott lennél az uccsó feketéző szemét árdrágító


  • DaveRider és Vejne kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#3724
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

https://www.rosebike...2015/aid:737622

 

hoppácska. kuponom is van.

a 40 eurós bowdenkészletet is adják hozzá

 

ráadásul bármilyen shimano sis kompatibilis hátsó váltóval működne a mostani soromon, mindenféle sallang nélkül. (oké, nem 100%, mert 4.5mm-re hézagolt sor kéne hozzá, az enyém meg 4.55)

 

Ráadásul ez már a frissített lógó fülű változat...

 

amúgy ezek szándékosan készítették úgy a 10-es ep-t, hogy váltsa a 8s shimanot, a 11-est meg úgy, hogy a 9-es rendszereket váltsa gond nélkül? :\


Vejne módosította - 2016. március 22. - 12:30


#3725
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

gondolom nem jotekonykodasbol, es kedvessegbol csinaljak :) amivel sok idot toltenek, az sokba kerul.

te hogy tennéd?

 

én javasoltam nekik az óradíjat, de jelenleg még nem bevett gyakorlat. felvetettem nekik az ötletet, mert, én tuti úgy végezném... 



#3726
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

A felnitisztítók elég agresszív anyagok. Arra valók, hogy amit a sima autósampon - ami azért szintén nem harmatvíz - már nem hoz le a kerékről na azt ez is "lemarja". Rendszerint a nagy sebességnél a fékbetétből kiszálló forró szemcsék égnek bele a felnibe, ez nem jön le a samponnal, ezt szedi le a felnitisztító súrolás nélkül. Egy bringán nem nagyon van olyan dolog amire ez kellene de ti tudjátok. Biztos, hogy ez gyors meg egyszerű is, mindenesetre láttam én már jópár olyan autó felnit - meló miatt - amit a gondos gazda hetente történt felnitisztítózása tett tönkre (marta le a fényezést a felniről meg szép rozsdabarna lett tőle a féknyereg)

 

Én még nem találkoztam olyan szennyeződéssel bringán amit a rendszeres sima melegvizes-mosogatószeres mosás ne hozott volna le. Néha egy kis benzin amit tényleg nem hoz le, de ennyi. Esetleg brigéciol. Igazából nem is értem a dedikált bringamosó szereket, illetve értem az üzleti megfontolást mögötte.

Teljesen igazad van az első részben. A felni tisztító egy nagyon agresszív anyag, arra való, hogy a ráégett fékport leszedje. Nagy körültekintéssel, ésszel kell használni. Viszont a mosogatószer az a második legrosszabb dolog amit tehetsz a fényezéssel. Rengeteg zsíroldó van benne, szárít, tönkre teszi a fényezést. Ha kímélni akarod a fényezést akkor PH semleges samponnal kell mosni.


  • DaveRider és petter78 kedveli ezt

#3727
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

nekem ez a fajta autós felnitisztító vált be felnire, illetve általános váztisztításra is.

 

http://www.homasita.hu/product/120408

 

rongyra pár fújás, szétkenem a habot, áttörlöm 2-3x és kész, szépen lehozza a fékport meg az olajat is. a láncra külön a Motorex Rex Reinigert használom, abból fél liter kb 3000 HUF, de nagyon kevés kell belőle, egy évig eltart legalább egy flakon.

A felnitisztítók elég agresszív anyagok. Arra valók, hogy amit a sima autósampon - ami azért szintén nem harmatvíz - már nem hoz le a kerékről na azt ez is "lemarja". Rendszerint a nagy sebességnél a fékbetétből kiszálló forró szemcsék égnek bele a felnibe, ez nem jön le a samponnal, ezt szedi le a felnitisztító súrolás nélkül. Egy bringán nem nagyon van olyan dolog amire ez kellene de ti tudjátok. Biztos, hogy ez gyors meg egyszerű is, mindenesetre láttam én már jópár olyan autó felnit - meló miatt - amit a gondos gazda hetente történt felnitisztítózása tett tönkre (marta le a fényezést a felniről meg szép rozsdabarna lett tőle a féknyereg)

 

Én még nem találkoztam olyan szennyeződéssel bringán amit a rendszeres sima melegvizes-mosogatószeres mosás ne hozott volna le. Néha egy kis benzin amit tényleg nem hoz le, de ennyi. Esetleg brigéciol. Igazából nem is értem a dedikált bringamosó szereket, illetve értem az üzleti megfontolást mögötte.



#3728
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

gondolom nem jotekonykodasbol, es kedvessegbol csinaljak :) amivel sok idot toltenek, az sokba kerul.



#3729
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

offtopik, de, ha ti bringabolt szervizt futtatnatok, hogy szamolnatok a szervizdijakat?

csak tegnap sikerult belefutni egy borzalomba: kb. 20 percig tartott, mire egy fel flakon fektisztito folyadekkal&snitzerrel lehamoztak egy 30 eves rakovult bandazst egy patkanyouti kormanyrol.

 

itt azert 20 perc szopas csak a bandazseltavolitas, jo sok fektisztito folyadek... utobbi draga, elobbi idoben meg rengeteg hasznos dolgot meg lehetett volna csinalni.

 

en lazan felszamolnek oradijat is. azert van hhh-s vaz, pl. rejtett bowdenes kormany-vaz, amit atkabelezni nem 20 perc.. 

 

ti hogy jarnatok el? :)



#3730
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

 

egy kis közvélemény kútásást tartanék. van két szett shamal kerékszett. kb azonos évjárat, 2000-es évek eleje. ti melyiket választanátok? a linkek a kerekekhez: 

 

http://apro.bikemag....tt-l333971.html ez fel van gumizva. igen jó,versenyre való külsőkkel.

 

http://www.maxi-bike...els-felni-75000 ez az olcsóbb. ajándék felnivel. nagy kérdés,h miért adnak még egy felnit. talán van vlmi probléma a befűzött darabokkal?

 
 
 
berakom ide is. kíváncsi vagyok a véleményetekre. :)

 

Mire jo egy ilyen regi egyszem felni.  Ezert ajandek.


  • donciccio kedveli ezt

#3731
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

egy kis közvélemény kútásást tartanék. van két szett shamal kerékszett. kb azonos évjárat, 2000-es évek eleje. ti melyiket választanátok? a linkek a kerekekhez: 

 

http://apro.bikemag....tt-l333971.html ez fel van gumizva. igen jó,versenyre való külsőkkel.

 

http://www.maxi-bike...els-felni-75000 ez az olcsóbb. ajándék felnivel. nagy kérdés,h miért adnak még egy felnit. talán van vlmi probléma a befűzött darabokkal?

 
 
 
berakom ide is. kíváncsi vagyok a véleményetekre. :)

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#3732
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

"Az autókarosszériára került tisztítószert mossuk le, mert a gyengébb minőségű festékbevonatot károsíthatja!"

Szoval vaztisztitasra nem eppen idealis. :)

 

Kb. az jut eszembe, mint a CD-k pucolasa.   Azt irjak alkohollal pucoljuk.  Nos regen pucoltam is oket eleget.   Alkohollal kinszenvedes volt, viszont par csepp benzin csodakat tett a szennyezodesekkel.   De valamiert megsem azt javasoltak a pucolashoz. ;)

 

nyilván nem hagyom rajta és áttörlöm utána sima nedves ronggyal, de kissé kíméletesebb az odaszáradt fékport meg koszt leszedni pl. a fehér részekről, mint valami hígítóval :D



#3733
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

nekem ez a fajta autós felnitisztító vált be felnire, illetve általános váztisztításra is.

 

http://www.homasita.hu/product/120408

 

rongyra pár fújás, szétkenem a habot, áttörlöm 2-3x és kész, szépen lehozza a fékport meg az olajat is. a láncra külön a Motorex Rex Reinigert használom, abból fél liter kb 3000 HUF, de nagyon kevés kell belőle, egy évig eltart legalább egy flakon.

 

"Az autókarosszériára került tisztítószert mossuk le, mert a gyengébb minőségű festékbevonatot károsíthatja!"

Szoval vaztisztitasra nem eppen idealis. :)

 

Kb. az jut eszembe, mint a CD-k pucolasa.   Azt irjak alkohollal pucoljuk.  Nos regen pucoltam is oket eleget.   Alkohollal kinszenvedes volt, viszont par csepp benzin csodakat tett a szennyezodesekkel.   De valamiert megsem azt javasoltak a pucolashoz. ;)


  • DaveRider kedveli ezt

#3734
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

Nanocsovekkel kell kenni a lancot.  A tobbi sz*r. :)


  • MJani01 kedveli ezt

#3735
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

szerk: egy kis benzines rongy a felni fékfelületére is kiváló, nagyon meg tudja növelni a fékerőt. :\

 

nekem ez a fajta autós felnitisztító vált be felnire, illetve általános váztisztításra is.

 

http://www.homasita.hu/product/120408

 

rongyra pár fújás, szétkenem a habot, áttörlöm 2-3x és kész, szépen lehozza a fékport meg az olajat is. a láncra külön a Motorex Rex Reinigert használom, abból fél liter kb 3000 HUF, de nagyon kevés kell belőle, egy évig eltart legalább egy flakon.


  • Vejne kedveli ezt

#3736
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ezek a wet/dry olajok miben különböznek? én heti 1x a motorex nagy fémdobozos tisztítójába mártogatott ronggyal áthúzom a láncot néhányszor (elég gazdaságos kiszerelés, kevés is elég belőle és jó kis citromillatú :D) + sort és görgőket, de a sima univerzális motorex olajon kívül mást nem próbáltam még.

 

teflonosnal alapvetoen a wet "surubb", jobban vonza a port, de tovabb tart, nedvesebb korulmenyekhez optimalisabb. a dry elvileg taszitja es "vekonyabb". de persze ahany olaj, annyi fele.

 

montin nekem az volt a tapasztalatom, hogy az elmeletileg portaszito dry olaj poros helyen baromi hamar eltunik a lancrol, mintha a por beitta volna, es nem volt normalis kenes. ezert akar jobban vonza a port, akar nem, inkabb finish line wet olajat kezdtem el lancon hasznalni. telen viszont a vekonyabb dry olaj is tovabb tart. dry olajat hasznalok minden mas kenesre. most rendeltem egy surubb dry teflonosat, hatha kevesebb mocskot szed ossze, mint ami evek ota bevalt.

 

a suru rohloff tenyleg sokaig tart, de nagyon a lo masik fele, igazi pormagnes. szeretek olajokat probalgatni, de eddig a baromi draga olajoktol se lattam nagy csodat :) surubb, pormagnes, vizzel ellenallobb, tovabb tart, a higabb meg az ellentete.


  • DaveRider és donciccio kedveli ezt

#3737
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

régen rázogattam-levettem a láncot mosáshoz.

 

tavaly áttértem a benzines ronggyal ledörgöl-varrógépolajjal ken-felesleget letöröl módszerre.

 

és valamiért dupla életűek lettek a láncaim, minimális ráfordított idővel. Tényleg csak oldószeres ronggyal áttörölgetem, s pár csepp finomolajat használok.

 

Amíg van a varrógépes cuccból, nem is veszek más olajat, főleg, hogy a boltban is azt használnak, igaz, kicsit besűrítve. : )  hamar lepörög, de nem baj.

 

szerk: egy kis benzines rongy a felni fékfelületére is kiváló, nagyon meg tudja növelni a fékerőt. :\


Vejne módosította - 2016. március 21. - 07:20

  • donciccio kedveli ezt

#3738
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Mongy meg meg montis tapasztalatbol.. De nyaron wet teflonos olajat hasznalok, telen meg dryt.

 

ezek a wet/dry olajok miben különböznek? én heti 1x a motorex nagy fémdobozos tisztítójába mártogatott ronggyal áthúzom a láncot néhányszor (elég gazdaságos kiszerelés, kevés is elég belőle és jó kis citromillatú:D) + sort és görgőket, de a sima univerzális motorex olajon kívül mást nem próbáltam még.


  • Vejne kedveli ezt

#3739
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

A Rohloff láncolaj nekem nagyon bevált,már vagy 15éve csak azt használom,ki sem próbálok mást,míg lehet kapni.


Ha nincs por, tenyleg jo olaj.

#3740
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Fontos tényező a hőmérséklet. 15 fok alatt nagyon megdermednek a láncolajok. Érdemes szezonon kívül lakásban kenni, mert nem kúszik be az olaj, még akkor sem ha fel melegíted, mert rá dermed a láncra. Széval fűtött helység, meleg olaj. Persze mindezt tiszta láncra.


Mongy meg meg montis tapasztalatbol.. De nyaron wet teflonos olajat hasznalok, telen meg dryt.