Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Országútikról mindent

* * * * - 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34313 hozzászólás a témában

#3641
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Nincs garminom, vagy hasonlóm, telefonról nyomom, én sosem nézem "Online" hogy mit megyek. Sőt 2 héttel ezelőttig volt olyan bringám is amin még km óra sem volt (aztán találtam rá egy korban illő modellt a 80-as-90-es évek fordulójáról)

Amúgy ha flag-elsz akkor csak az elért eredményeket veszi ki, de maga az esemény megmarad? nemrég "túl gyorsan" futottam egy kört, de még nem foglalkoztam vele, szerintem GPS pontatlanság volt, de igazából nem értem el vele semmit (semmi KOM vagy hasonlók). Teljesen törölni azt nem akartam, hogy lássam azért később is, hogy aznap is csináltam valamit nem csak söröztem :-)

 

http://trackosaurusr...armin-no-rules/

 

igen, a flagelés pont erre jó, hogy a ranglistákon nem szerepel az elért időd, de maga az esemény megmarad, az összes kilométeredbe is számolja, stb.

 

lehet szegmenst is flagelni, arra is érdemes szerintem rászokni, főleg ha ismered a környéket és egy korábbi rögzítésedből újra létre tudod hozni, de már biztonságosan. pl. nem a hajtűkanyarban ér véget egy downhill szegmens, hanem előtte 50 méterrel vagy nem a kereszteződés után, hanem előtte biztonságos távolságra...



#3642
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

KOM=Te vagy a király, nem a Sanyi (vagyis a tiéd a legjobb idő)

KOM szó szerint King Of the Mountain - a Hegy Királya,


  • DaveRider és donciccio kedveli ezt

#3643
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

a csapatedzés meg a mezőnyverseny pont ugyanúgy része a kerékpársportnak, mint a hátszél vagy hogy épp nagyobb forgalom volt. a stéhert viszont illik magadnak flagelni, meg azt is, amit nekem hétvégén sikerült GPS pontatlanság miatt: jánoshegyi úton felfele sikerült egy abszolút 3. idő a durva, sziklás downhill szegmensen :D

 

néha amúgy jó úgy elmenni tekerni, főleg így a szép tavaszi időben, hogy a Garmint csak felrakod, de valami semleges kijelzőt állítasz be vagy mobilt is csak elindítod, aztán zsebbe és nyomod, ahogy jól esik. nekem több tucat PR-em a környéken így született, csak úgy elmentem, megáztam közben 2x a jégesőben, szélvihart is kaptam, de végig élveztem és nyomtam neki..mai napig még hátszélben sem tudok ott jobbat menni :D

Nincs garminom, vagy hasonlóm, telefonról nyomom, én sosem nézem "Online" hogy mit megyek. Sőt 2 héttel ezelőttig volt olyan bringám is amin még km óra sem volt (aztán találtam rá egy korban illő modellt a 80-as-90-es évek fordulójáról)

Amúgy ha flag-elsz akkor csak az elért eredményeket veszi ki, de maga az esemény megmarad? nemrég "túl gyorsan" futottam egy kört, de még nem foglalkoztam vele, szerintem GPS pontatlanság volt, de igazából nem értem el vele semmit (semmi KOM vagy hasonlók). Teljesen törölni azt nem akartam, hogy lássam azért később is, hogy aznap is csináltam valamit nem csak söröztem :-)

 

http://trackosaurusr...armin-no-rules/


  • donciccio kedveli ezt

#3644
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

Kész-vége... beszívott a Strava szörny :-)

az utolsó döfés az lesz amikor bevillan a képernyődön az első KOM-od. Onnantól sokaknak szakember segítsége kell a szabaduláshoz.

A végső stádium az amikor úgy kelsz fel reggel, hogy nézed a napi szél előrejelzést és az jár a fejedben egész nap, hogy akkor csak ki kéne menni rá ha jó irányból fúj. Nem ritkán sokan éjjel (este) mennek KOM-ot vadászni, a forgalom miatt.

Máskülönben sok sikert!

Tény, hogy inspiráló tud lenni az ilyen vetélkedés de a helyén kell tudni kezelni. Van például ez a stéher meg többen megyünk bolyban dolog. Én pl. ezt külön értékelném és csak a szóló kísérleteket listáznám de mindegy is... elvégre ez csak játék. (bolyozni elvileg szabályos, de stéherezni jármű mögött nem)

Én is használom telefonnal, néha ha olyan kedvem van meg is nyomok pár szegmenst, hogy lássam hol is állok magamhoz - korábbi eredmények - meg másokhoz képest.

 

néztem a szegmenst, szép társaságba kerültél!

még elég láma vagyok benne,de nem tudom mi az a KOM. :D annyira nem érdekel ez a strava. arra jó,h néhány hosszabb utamat vissza tudom nézni. látom,h kb mennyi a szint,meg ilyenek. én garantáltan egyedül megyek,mert nincs még egy olyan hülye,mint én,h éjszakás meló után 11-kor elindul tekerni. :) a stéherezésről meg már leszoktam. veszélyes. én holnap is szeretnék tekerni. 

a telóm aksiját elég szépen meríti. tegnap teljesen feltöltött telefonnal indultam,és mire haza értem már csak 19 %-on volt a töltöttsége. 5 óránál hosszabb utat nem hinném,h kibírna a telcsim.

nem igazán követem a hazai sportot,így nem igazán tudom,h kik közé kerültem. egyedül Lengyel Gábor neve ismerős nekem. néhány hete találkoztam egy sráccal. időfutam bringával nyomult ezen a szegmensen. 4 kísérletet tett rá. nem tudom,h hogyan sikerült neki. az utolsóra becsatlakoztam hozzá. rátettem a kereket,aztán legurultam vele. 

nekem nincsen időfutam cuccom. egy jó könnyű Bianchi Genius acél vázas bringám van,32 küllős hagyományos kerekekkel. 


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#3645
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Kész-vége... beszívott a Strava szörny :-)

az utolsó döfés az lesz amikor bevillan a képernyődön az első KOM-od. Onnantól sokaknak szakember segítsége kell a szabaduláshoz.

A végső stádium az amikor úgy kelsz fel reggel, hogy nézed a napi szél előrejelzést és az jár a fejedben egész nap, hogy akkor csak ki kéne menni rá ha jó irányból fúj. Nem ritkán sokan éjjel (este) mennek KOM-ot vadászni, a forgalom miatt.

Máskülönben sok sikert!

Tény, hogy inspiráló tud lenni az ilyen vetélkedés de a helyén kell tudni kezelni. Van például ez a stéher meg többen megyünk bolyban dolog. Én pl. ezt külön értékelném és csak a szóló kísérleteket listáznám de mindegy is... elvégre ez csak játék. (bolyozni elvileg szabályos, de stéherezni jármű mögött nem)

Én is használom telefonnal, néha ha olyan kedvem van meg is nyomok pár szegmenst, hogy lássam hol is állok magamhoz - korábbi eredmények - meg másokhoz képest.

 

néztem a szegmenst, szép társaságba kerültél!

 

a csapatedzés meg a mezőnyverseny pont ugyanúgy része a kerékpársportnak, mint a hátszél vagy hogy épp nagyobb forgalom volt. a stéhert viszont illik magadnak flagelni, meg azt is, amit nekem hétvégén sikerült GPS pontatlanság miatt: jánoshegyi úton felfele sikerült egy abszolút 3. idő a durva, sziklás downhill szegmensen :D

 

néha amúgy jó úgy elmenni tekerni, főleg így a szép tavaszi időben, hogy a Garmint csak felrakod, de valami semleges kijelzőt állítasz be vagy mobilt is csak elindítod, aztán zsebbe és nyomod, ahogy jól esik. nekem több tucat PR-em a környéken így született, csak úgy elmentem, megáztam közben 2x a jégesőben, szélvihart is kaptam, de végig élveztem és nyomtam neki..mai napig még hátszélben sem tudok ott jobbat menni :D


  • donciccio kedveli ezt

#3646
petter78

petter78

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 625 hozzászólás

https://www.strava.c...nts/12925373179 följöttem ma a 3. helyre. :) a mellékelt képeken meg az én általam mért idő van. amúgy még ebben is maradt még. az 5 perc körüli strava idő meglehet. csak rohadt nagy szerencse kell hozzá. forgalom,időjárás,stb. ennek mind egyben okésnak kell lennie.

Kész-vége... beszívott a Strava szörny :-)

az utolsó döfés az lesz amikor bevillan a képernyődön az első KOM-od. Onnantól sokaknak szakember segítsége kell a szabaduláshoz.

A végső stádium az amikor úgy kelsz fel reggel, hogy nézed a napi szél előrejelzést és az jár a fejedben egész nap, hogy akkor csak ki kéne menni rá ha jó irányból fúj. Nem ritkán sokan éjjel (este) mennek KOM-ot vadászni, a forgalom miatt.

Máskülönben sok sikert!

Tény, hogy inspiráló tud lenni az ilyen vetélkedés de a helyén kell tudni kezelni. Van például ez a stéher meg többen megyünk bolyban dolog. Én pl. ezt külön értékelném és csak a szóló kísérleteket listáznám de mindegy is... elvégre ez csak játék. (bolyozni elvileg szabályos, de stéherezni jármű mögött nem)

Én is használom telefonnal, néha ha olyan kedvem van meg is nyomok pár szegmenst, hogy lássam hol is állok magamhoz - korábbi eredmények - meg másokhoz képest.

 

néztem a szegmenst, szép társaságba kerültél!


petter78 módosította - 2016. április 05. - 14:27

  • donciccio kedveli ezt

#3647
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

Azt mondd, regen milyen idoket mentel ra. :)

https://www.strava.c...nts/12925373179 följöttem ma a 3. helyre. :) a mellékelt képeken meg az én általam mért idő van. amúgy még ebben is maradt még. az 5 perc körüli strava idő meglehet. csak rohadt nagy szerencse kell hozzá. forgalom,időjárás,stb. ennek mind egyben okésnak kell lennie.


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#3648
ave

ave

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.251 hozzászólás

En a sajat ISP-met vagy 4x fureszeltem, mert minel kevesebbet akartam leszedni belole.  Nem egy nagy dolog, sima fureszlappal pikk-pakk megvan, de persze fureszlap vezeto az azert nem art hozza, kulonben csunya lesz a vagas.   Ha nem adott az elado a bringaval, akkor inkabb szervizt javaslok.

 

Villat vagtam egyszer villanyos kezi dekopirral is, de inkabb kezi fureszre szavazok.



#3649
kcssnorbert

kcssnorbert

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

Elmentünk,megnéztük,elmondtam neki hogy két verzió van,ha az eszére hallgat akkor hagyja mert nem ér annyit,ha a szívére hallgat akkor azt tesz amit az mond! :D
Természetesen szerelem volt első látásra és elhoztuk a gépet,viszont nem ilyen egyértelmű a sztori mert a srác csak és kizárólag Wiliert volt hajlandó venni és a tulajjal meg tudtak egyez
ni olyan beszámolásban amit addig senki nem vállalt,így végülis bőven nem annyi a matek mintha cashben fizette volna.

Viszont köbö 1cm el magasabb az integrált nyeregcső mint kellene,így vagy vágni kellene vagy alacsonyabb üléstartó kellene mivel az koppon van lenn.Mennyire célszerszámos vagy speciális dolog
ez a vágás? Bár első körben integrált aero üléscsőhöz lenne jó a tartó /most egy Ritchey WCS van rajta/de ahogy nézem a kialakítását,ettől alacsonyabbat nehéz összehozni....

Esetleg egy másik nyereggel nem tudtok próbálkozni? Nekem pl a Selle Italia SLR XP és SLR Flow között is van majdnem 1cm magassag különbség. 



#3650
Sasimer

Sasimer

    fórumtag

  • fórumtag
  • 48 hozzászólás

nem azt mondtam, hogy baj lesz vele, hanem azt, hogy lehet.
 
10-ből 6 eladó sl-k vagy k-force régebbi fsa karon lóg-lötyög :D legalábbis német-angol-magyar apróban eddig ez a tp.
 
Amúgy nem ér annyit, amennyit kérnek érte. kínáld meg 250-el, hivatkozz rá, hogy mégis csak kb. hét éves bicaj.


Elmentünk,megnéztük,elmondtam neki hogy két verzió van,ha az eszére hallgat akkor hagyja mert nem ér annyit,ha a szívére hallgat akkor azt tesz amit az mond! :D
Természetesen szerelem volt első látásra és elhoztuk a gépet,viszont nem ilyen egyértelmű a sztori mert a srác csak és kizárólag Wiliert volt hajlandó venni és a tulajjal meg tudtak egyez
ni olyan beszámolásban amit addig senki nem vállalt,így végülis bőven nem annyi a matek mintha cashben fizette volna.

Viszont köbö 1cm el magasabb az integrált nyeregcső mint kellene,így vagy vágni kellene vagy alacsonyabb üléstartó kellene mivel az koppon van lenn.Mennyire célszerszámos vagy speciális dolog
ez a vágás? Bár első körben integrált aero üléscsőhöz lenne jó a tartó /most egy Ritchey WCS van rajta/de ahogy nézem a kialakítását,ettől alacsonyabbat nehéz összehozni....

#3651
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

 

erről jut eszembe...

 

most -6 az egyik szemem, a másik -6.5 rajt 0.75-ös cilinderrel (tényleg nagyon jó, hogy kicsit elnyújtva látok azzal a szememmel :D :D )

 

elvileg a jobb szememre kéne kb. -9 dioptria, hogy tényleg jól lássak, de most új szemüveg helyett szóba jöhetne lasik is.

 

kinek milyen tp-a van? mert azért szemüveggel, ha a lencse fölött bámulok át, akkor csak foltokat látok, nem mást. öcsémnek tavaly lett megcsinizve, s jó, tökéletesen szemüvegmentesen tudott olyan dolgokba belevágni, amibe korábban nem (vízisportok, síelés.. korábban kajálni sem tudott szemcsi nélkül, még gyengébb szeme volt, mint nékem)

 

ha van rá kereted csináltasd meg, én csak jókat hallottam ismerősöktől róla.

jómagam 6-8 éve kontaktlencsézem sportoláshoz és szabadidős dolgokhoz, munkahelyemen meg monitorbámulás van, oda jó a sima szemüveg is...kompromisszumos megoldás, de nem mondanám kényelmetlennek. én is később meg akarom lézereztetni, de jelenleg az ehhez szükséges összeg más dolgokra kell.


  • Vejne kedveli ezt

#3652
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

Sziasztok!

 

Országúti mellé szeretnék összerakni egy városi egysebességes bicajt egyenes kormánnyal. Sajnos a méretben nem vagyok biztos.Az országúti vázam egy cube peloton 54cm felsőcsővel (560vízszintes) és 47,5 üléscsővel(c-c). Ezt jónak érzem. Az egysebis vázból választhatok 53cm vagy 56cm felsőcső/üléscső méret között. Érdekelne a véleményetek,hogy szerintetek melyik méret lenne a jó választás.

Köszönöm!

 

Lábhosszam 83cm,magasságom 179cm.

Fit Calculator országútira:

Measurements

-------------------------------------------
Inseam:                83
Trunk:                 61
Forearm:               37
Arm:                   66
Thigh:                 63
Lower Leg:             56
Sternal Notch:         148
Total Body Height:     179


The Competitive Fit (cm)
-------------------------------------------
Seat tube range c-c:   53.8 - 54.3
Seat tube range c-t:   55.4 - 55.9
Top tube length:       54.6 - 55.0
Stem Length:           11.2 - 11.8
BB-Saddle Position:    71.0 - 73.0
Saddle-Handlebar:      53.6 - 54.2
Saddle Setback:        5.5 - 5.9


The Eddy Fit (cm)
-------------------------------------------
Seat tube range c-c:   55.0 - 55.5
Seat tube range c-t:   56.6 - 57.1
Top tube length:       54.6 - 55.0
Stem Length:           10.1 - 10.7
BB-Saddle Position:    70.2 - 72.2
Saddle-Handlebar:      54.4 - 55.0
Saddle Setback:        6.7 - 7.1


The French Fit (cm)
-------------------------------------------
Seat tube range c-c:   56.7 - 57.2
Seat tube range c-t:   58.3 - 58.8
Top tube length:       55.8 - 56.2
Stem Length:           10.3 - 10.9
BB-Saddle Position:    68.5 - 70.5
Saddle-Handlebar:      56.1 - 56.7
Saddle Setback:        6.2 - 6.6

én 170 cm magas vagyok 79 cm belső lábhossz és a klasszikus oúti geometriákból nekem az 54es egy kicsit magas és hosszú volt.

szerintem a te méreteiddel ne vegyél 53-as vázat, bár ha városba lesz akkor egy hosszabb stucni hosszabb nyeregcsővel lehet kezesebb lenne, mint az 56-os.



#3653
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Na jó, ezt is köszönöm  :)

 

Simán lehet attól is hogy túl szorosra van húzva a pánt, nekem ilyenkor egy kis lazítás szokott segíteni, csak gondolni kell rá hogy a lefeléknél megint rendesen meghúzzam :)



#3654
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs


 
1984 super record vs mai shimano 105 RD


Van ami sokat fejldott a bringakon, es van ami nem. Van ami 100 eve hasonlo :) eleve az outi nem tul bonyolult technika egy montihoz kepest. Ott sokkal szembetunobb a valtozas.

#3655
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.553 hozzászólás

kicsit szoknod kell majd, szerintem, főleg, ha még nem volt ilyen alacsonyan kormányod-stucnid :)

 

Köszönöm!

 

emeld följebb a sisakod,mert kitakarja a látótered egy részét. nem kell annyira megemelni a fejed utána. :D :P

 

Na jó, ezt is köszönöm :)


  • donciccio kedveli ezt

#3656
smokk

smokk

    vendég

  • fórumtag
  • 61 hozzászólás

Sziasztok!

 

Országúti mellé szeretnék összerakni egy városi egysebességes bicajt egyenes kormánnyal. Sajnos a méretben nem vagyok biztos.Az országúti vázam egy cube peloton 54cm felsőcsővel (560vízszintes) és 47,5 üléscsővel(c-c). Ezt jónak érzem. Az egysebis vázból választhatok 53cm vagy 56cm felsőcső/üléscső méret között. Érdekelne a véleményetek,hogy szerintetek melyik méret lenne a jó választás.

Köszönöm!

 

Lábhosszam 83cm,magasságom 179cm.

Fit Calculator országútira:

Measurements

-------------------------------------------
Inseam:                83
Trunk:                 61
Forearm:               37
Arm:                   66
Thigh:                 63
Lower Leg:             56
Sternal Notch:         148
Total Body Height:     179


The Competitive Fit (cm)
-------------------------------------------
Seat tube range c-c:   53.8 - 54.3
Seat tube range c-t:   55.4 - 55.9
Top tube length:       54.6 - 55.0
Stem Length:           11.2 - 11.8
BB-Saddle Position:    71.0 - 73.0
Saddle-Handlebar:      53.6 - 54.2
Saddle Setback:        5.5 - 5.9


The Eddy Fit (cm)
-------------------------------------------
Seat tube range c-c:   55.0 - 55.5
Seat tube range c-t:   56.6 - 57.1
Top tube length:       54.6 - 55.0
Stem Length:           10.1 - 10.7
BB-Saddle Position:    70.2 - 72.2
Saddle-Handlebar:      54.4 - 55.0
Saddle Setback:        6.7 - 7.1


The French Fit (cm)
-------------------------------------------
Seat tube range c-c:   56.7 - 57.2
Seat tube range c-t:   58.3 - 58.8
Top tube length:       55.8 - 56.2
Stem Length:           10.3 - 10.9
BB-Saddle Position:    68.5 - 70.5
Saddle-Handlebar:      56.1 - 56.7
Saddle Setback:        6.2 - 6.6

 

 



#3657
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

https://www.youtube....h?v=TYVLFlSl95U ismét egy kis pozőrködés,tőlem. :P :) :D


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#3658
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

 

erről jut eszembe...

 

most -6 az egyik szemem, a másik -6.5 rajt 0.75-ös cilinderrel (tényleg nagyon jó, hogy kicsit elnyújtva látok azzal a szememmel :D :D )

 

elvileg a jobb szememre kéne kb. -9 dioptria, hogy tényleg jól lássak, de most új szemüveg helyett szóba jöhetne lasik is.

 

kinek milyen tp-a van? mert azért szemüveggel, ha a lencse fölött bámulok át, akkor csak foltokat látok, nem mást. öcsémnek tavaly lett megcsinizve, s jó, tökéletesen szemüvegmentesen tudott olyan dolgokba belevágni, amibe korábban nem (vízisportok, síelés.. korábban kajálni sem tudott szemcsi nélkül, még gyengébb szeme volt, mint nékem)

 

kinek van tp-a a műtéttel, mennyire érdemes így szezon derekán belevágni? vagy várjam ki a telet? :)

 

na, egy kompulzív pozőrkép, hogy kell beállítani az első generációs ergót, ha kényelmet és kezelhetőséget akarsz

 

DSC_0596_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

nem igazán fórum téma,de nekem is meg lett műtve a szemem. mindenképp jobb.mint a szemüveg. igaz napszemcsit az első években kötelező hordani,utána,meg már nem is akarod levenni. :) 


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#3659
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás


emeld följebb a sisakod,mert kitakarja a látótered egy részét. nem kell annyira megemelni a fejed utána. :D :P

erről jut eszembe...

 

most -6 az egyik szemem, a másik -6.5 rajt 0.75-ös cilinderrel (tényleg nagyon jó, hogy kicsit elnyújtva látok azzal a szememmel :D :D )

 

elvileg a jobb szememre kéne kb. -9 dioptria, hogy tényleg jól lássak, de most új szemüveg helyett szóba jöhetne lasik is.

 

kinek milyen tp-a van? mert azért szemüveggel, ha a lencse fölött bámulok át, akkor csak foltokat látok, nem mást. öcsémnek tavaly lett megcsinizve, s jó, tökéletesen szemüvegmentesen tudott olyan dolgokba belevágni, amibe korábban nem (vízisportok, síelés.. korábban kajálni sem tudott szemcsi nélkül, még gyengébb szeme volt, mint nékem)

 

kinek van tp-a a műtéttel, mennyire érdemes így szezon derekán belevágni? vagy várjam ki a telet? :)

 

na, egy kompulzív pozőrkép, hogy kell beállítani az első generációs ergót, ha kényelmet és kezelhetőséget akarsz

 

DSC_0596_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Vejne módosította - 2016. április 02. - 17:28

  • donciccio kedveli ezt

#3660
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.328 hozzászólás

Beállítás kapcsán szeretnék a tapasztaltabbaktól tanácsot kérni. 

Van ugye az új CX-gravel bringám. Ma mentem vele 4 órát, gyakorlatilag terepen végig jó sok emelkedővel (hátha számít). Majdnem sikerült végre beállítanom. A hajtás rész rendben nyeregmagasság és nyereg kapcsán. Nem fáj a lábam, térdem és a derekam sem, talpam sem zsibbad :)

Hátam ok, vállam és a csuklóm/karom is. Azt mondjátok meg nekem, hogy mi a töktől fájhat a tarkóm? A kormányszárat kellene megfordítanom (nem szívesen tenném mert úgy nem tetszenek a masinák)?    

Köszönöm előre is!

emeld följebb a sisakod,mert kitakarja a látótered egy részét. nem kell annyira megemelni a fejed utána. :D :P


  • Vejne kedveli ezt

Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A