Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Országútikról mindent

* * * * - 3 votes

  • Please log in to reply
34258 replies to this topic

#31821
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 posts

Nekem 58as Schwinn-Cs van azt hiszem 80 vagy 110es stucnival a 186cm-hez, nekem kifejezetten hosszú konfignak tûnik,de már megszoktam, és az lenne fura ha rövidebb lenne, én magamnak 60ast biztos nem vennék.



Hát igen, így nagynak hangzik a 60as 184 centimhez, de az 58as 55ös felsõcsöve meg nagyon rövid lenne nekem, hisz amost 110+56,5öt használok és a nyereg viszonylag hátra van tolva. Ezért is kérdeztem mi legyen 130+55 vagy 110+56-57(sacra, mert nem tom mennyi a 60as felsõcsöve).

#31822
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,030 posts
lehet acélra gondolt? ;) (off)px-em 2,1 kg, szóval ...

#31823
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,179 posts
Amúgy nem tudom ha Mathias az elõzõ hozzászólásod alapján nekiáll két kiló feletti új országúti vázakat keresni egyáltalán talál e.

és nem félek

A tigrisek nem félnek ;)


#31824
neumanki

neumanki

    vendég

  • fórumtag
  • 32 posts
viszont nem tudom hogy a magellan országútijai mennyire vannak átgondolva. Országúti váz terén nincs túl nagy tapasztalatuk. Persze, én se azért vettem schwinn-t, mert a tajvaini cégnek ami legyártotta a vázat lenne :)) De mondjuk szerintem ha van pénzed, akkor érdemesebb mondjuk meridában gondolkozni, sokkal masszívabbnak tûnnek számomra így külsõ szemmel nézve, még akkor is ha a legolcsóbb is csak 1660g

#31825
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts
na most nekem jó 100 kilóhoz 1380 grammos vázam van (ráadásul monti).....bírja.....és 1,8-nál nehezebb még nem volt.....és ha veszek virslist az is vagy easton ultralight lesz vagy szkandi szal bõven 1,5 alatt.......és nem félek :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#31826
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,179 posts

Mathias: 80 kilo felett én nem nagyon vennék 2 kiló alatti vázat, 100 körül meg pláne nem.

Nem tudom millyen súlyban van ez a Capella, de azért azt nem mondanám, hogy 2 kiló alatt nincs olyan 58-as váz ami elbírna egy 100 kilós embert. Egy 1800-2000g-os alu vázban már rendesen van anyag.


#31827
neumanki

neumanki

    vendég

  • fórumtag
  • 32 posts
Nekem 58as Schwinn-Cs van azt hiszem 80 vagy 110es stucnival a 186cm-hez, nekem kifejezetten hosszú konfignak tûnik,de már megszoktam, és az lenne fura ha rövidebb lenne, én magamnak 60ast biztos nem vennék.

Mathias: 80 kilo felett én nem nagyon vennék 2 kiló alatti vázat, 100 körül meg pláne nem.

üdv. b.

#31828
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 posts
Sziasztok!

Szeretnék venni egy '06-os magellan capella vázat. Az eddigi bicóm(régebbi olasz) 57es volt aminek a felsõcsõ hossza 56,5cm(csõközép-csõközép) volt 110es stucnival.

Viszont a capella 58as vázának felsõcsõ hossza 55cm(csõközép-csõközép). Szóval vagy veszek egy ilyet 130as stucnival, vagy egy 60asat 110esel.

Szerintetek hogy jobb? Gondolom van különbség.

#31829
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,179 posts
A Fort adatai:
felsõcsõ: 570
stucni: 110
ezen egy nagyobb elõrenyúlású kormány van.

A Bianchi adatai:
felsõcsõ: 590
stucni: 120
ezen pedig egy kicsi kormány van.

A két gép nyereg-kormány(eleje) távolsága így teljesen egyforma.


#31830
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 posts
voti: átmentem oda.

De azért itt még feltenném neked az országútihoz tartozó kérdést hogy mekkora felsõcsövû bringával és stucnival mész?

#31831
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,179 posts

35kiló minusz az szép. Ha nem vagyok indiszkrét mennyi idõ alatt? És milyen magas vagy? És hogy sikerûlt lefogyni?

Elõször 30 kiló kb 9 hónap alatt, ekkor volt egy balesetem, mûtét, csavarok, majd egy év múlva csavarok ki a kettõ közt tartottam a súlyomat és most kb október-november óta a maradék 5 kiló. Tehát ha így nézem a 35 kg 14 hónap alatt, ha úgy nézem 30 hónap. 184 cm magas vagyok. És hogy ne legyen teljesen off országútizással fogytam le, idén már túl vagyok a 4000. kilcsin. Emellett semmit sem változtattam csak a sört hagytam el, persze már azelõtt is ésszel ettem (mégis híztam).

voti gratula a fogyáshoz

Köszi! Szerintem itt hagyjuk abba, mert a modik nagyon dolgoznak mostanában ;) Akinek kérdése van tegye fel itt:

http://forum.bikemag...read.php?t=2112

Majd benézek és válaszolok.


#31832
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,592 posts
OFF ide írtam a biopace-s kérdésem?
nem találom...
a hercules országútik azok miértt nem elterjedtek?most készülök a nyáron megvenni egy vázszettet csak azé kérdem

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#31833
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,163 posts
na most nehogy sértésnek vedd :D .. csak van ismerõsöm aki kattintott már vékony nyerget... (monjuk nem a BBBt)

#31834
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 posts
ha ha ez jó:D Sac1 köszi erre már én is gondoltam de oan szép:) lehet megveszem és elrakom majd csak akkor teszem fel ha már megközelitem én is a 80kpot:)

#31835
országutti

országutti

    vendég

  • fórumtag
  • 45 posts
az igazi férfi nyerge:
http://sheldonbrown.com/real-man.html
:)

#31836
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 posts
nekem is a kemény nyergek jönnek be a puhák, zselések esetén olyan furcsa érzésem van mintha mocorogna alattam és hosszú távon vakóban zsibbaszt ép ezért szeretném már tényleg kipróbálni a bbb-t úgy értem hosszú távon mert hiába ül rá az ember 10percre az nem ugyanaz már töbször jártam úgy hogy a boltban felszereltük ücsörögtem mentem egy kört tök jó majd irány a Duna kanyar mire hazaértem majd becsináltam:) voti gratula a fogyáshoz

#31837
sac1

sac1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,163 posts
juby: vigyázni kell vele mert amelett hogy kemény irdatlanul könnyû és vékony nyereg... úgyhogy ez elreccsenhet rendesen.

na részemrõl is 1 kérdés mert ebe nem voltam biztos multkor és mivel nagy fogszámkülönbségekkel dolgozokígy nem akarok benézni semmit...

Max. Front Difference 22T <-maximális elsõ fogszámkülönbség
Total Capacity 37T <-teljes fog kapacítás (ez mi az amit elbír a váltó fogkülönbségbe szumma elsõ hátsó monjuk elöl-hátul 50/21 vs 30/19)
Max. Rear Sprocket 27T <-ez hátul a legnagyobb tányér
Min. Rear Sprocket 11T <- ez hátul a legkisebb tányér

#31838
Mathias

Mathias

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 492 posts

Én voltam 110 kiló felett, akkor is most is 75 kilósan


35kiló minusz az szép. Ha nem vagyok indiszkrét mennyi idõ alatt? És milyen magas vagy? És hogy sikerûlt lefogyni?

#31839
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,179 posts
Én voltam 110 kiló felett, akkor is most is 75 kilósan csak a kemény nyergek jöttek be. A puha zselébe csak belesüppedtem és mindenhol egyformán nyomott, aminek zsibbadás a vége. A kemény nyereg meg szerintem ha jó csak két ponton támaszt, azt ha megszokja az ember akár egész nap ülhet rajta akkor sem válik kényelmetlenné. Most SLR XP-t használok és el nem cserélném semmire.


#31840
juby

juby

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 540 posts
nos már elötem is említették és bár én magam még nem próbáltam de pár ismerösöm mióta kipróbálta csak erre esküszik mondván igaz kemény de mégis hosszútávon is kényelmes:BBB Anatomic, szivem szerint én is vennék de az én irdatlan súlyommal lehet nem érezném jól magam bár rövid távon kb 5km már próbáltam tetszet amit éreztem:D majd kisirok egy hosszab teszt utat és meglátjuk:)